POSLEDNÍ NÁZORY

plakát filmu
Chlapec, který se stane králem
The Kid Who Would Be King
avatar uživatele

A můj názor je...

Čekal jsem fajn rodinný film, ale nakonec se z toho vyklubalo cosi podprůměrného. Největší chybou je délka, jelikož na tak dlouhou stopáž je příběh moc jednoduchý a přímočarý. Jediný, koho mohu pochválit, je Ashbourne Serkis (takový Mirek Dušín). Sice jeho postava je až moc přetažená, on ji zahrál dobře a jemu jedinému jsem hraní věřil. Ostatní jsou prostě děti, co běhají před kamerou. Nesnášel jsem kouzlení pomocí luskání a hrátkám s prsty, co mi přišlo neuvěřitelně trapné. Moc mi k tomu také nepomohl český dabing, ale to není chyba filmu. Neurazí, nenadchne, ale už teď na to pomalu zapomínám...

27. května 2019
plakát filmu
Pátrání
Searching
avatar uživatele

A můj názor je...

Velmi zajímavý způsob vyprávění příběhu. Ne však originální, nedávno jsem jej viděl v jedné epizodě seriálu Taková moderní rodinka. Sám příběh je poutavý, ale jeho finále úsměvné, očekávané a hlavně neoriginální. A to je škoda.

27. května 2019
plakát filmu
Dr. Terror's House of Horrors
Dr. Terror's House of Horrors
avatar uživatele

Povídková antologie, ohraničená scénami z vlakového kupé, kde setkalo pět mužů a tajmený dr. Schreck (v němčině ,,hrůza", odtud tedy anglický Dr.Terror). Doktor všem vyloží karty, ve kterých je vepsán jejich osud...

pozor spoilery!

1.příběh - první příběh pojednává o vlkodlačí kletbě. Bohužel rozpočet asi vlkodlaka nedovolil, takže se dočkáte jen pár kratičkých, zmatených záběrů s velkým psem a nepříliš povedeným make-upem. Konec je pak jakýsi nijaký, rozhodně je lepší nad tím moc nepřemýšlet. Ovšem herecké stránce ani kulisám nemám co vyčítat.

2.příběh - záhadná popínavá rostlina, která si, zdá se, vypěstovala vědomí a nemá lidi příliš v lásce. Opět je vidět omezený rozpočet, bohužel, jinak jde ale o solidní řemeslo. Nenadchne, neurazí.

3.příběh - hudebník Biff Bailey na návštěvě Haiti zaslechne okouzlující hudbu, ze které je odhodlaný udělat hit. Jako na potvoru jde však o tóny z hudby k uctění boha voodoo, který má na ni copyright, jenž Biff poruší. Na dalším koncertě si tedy bůh voodoo přijde pro svoji hudbu. Nic moc. Hezké, exotické tóny, ale příběh odfláklý a bůh voodoo s plenou moc nepotěšil.

4.příběh - kvalitativní zlepšení. Hlavní ,,hrdina", nelítostný kritik umění v skvělém podání veterána hororů Christophera Lee, je před veřejností zesměšněm jedním malířem. Ze vzteku ho proto přejede, přičemž malíř přijde o ruku. Ta se ale vydá svého majitele pomstít.
Celkem fajn. Jakkoliv useknutá ruka nepůsobí jako vážná hrozba, opak je pravdou.

5.příběh - Dost možná nejlepší část filmu. Mladý lékař, v podání Donalda Sutherlanda, se se svojí ženou přestěhuje do malého městečka. Jeho nový kolega ho přizve k podivnému případu, který jako by vypadl z Draculy. Konec je rozhodně nečekaný, ale přesto logický, a i trošičku vtipný.

Na konci filmu si hrdinové uvědomí, že všem karty předpovídají smrt. Protože jedou ve vlaku, dojde jim, že musí jít o kolizi vlaků, pokouší se tedy zatáhmout za záchranou brzdu, ale je už pozdě. Najednou se ocitnou na ponurém, opuštěném nádraží. Tajemný doktor Schreck, hraný Peterem Cushingem, se pak zjeví ve své pravé podobě, podobě smrti, která přišla odvést pět duší.

23. května 2019
plakát filmu
Dostavník
Stagecoach
avatar uživatele

Ne tak dobrý jako originál, ale pořád příjemný western. Od předchozí verze s Johnem Waynem se jinak moc neliší, což považuji za škodu, protože v okamžiku, kdy se režisér přeci jen odvážil odklonit se od originálu, byl film najednou jaksi lepší. Každopádně povedený film, jako remake pak více než slušný.

22. května 2019
plakát filmu
Zlý časy v El Royale
Bad Times at the El Royale
avatar uživatele

A můj názor je ...

Je zde hodně cítit snaha přiblížit se Tarantinovi, ale tarantinovek to ani zdaleka nedosahuje. Přesto! Přesto bych Bad Times at the El Royale nezatracoval. Má to pomalé, přesto napínavé tempo. Každou minutou se chcete o hostech a jejich pokojích dozvědět víc a přesto netušíte, jak to celé může skončit, jelikož zde hlavní postavy umírají jak v Game of Thrones. Pár hloupostí se tam asi našlo, ale i tak se mi to líbilo.

21. května 2019
plakát filmu
Temné síly
The Darkest Minds
avatar uživatele

A můj názor je ...

Tak si to shrňme, Temné síly mají vyprávět příběh o dětěch, které mají super schopnosti, podobně jako Hrdinové či X-Meni, ale film tohoto potenciálu vůbec nevyužívá. Spíš se zaměřuje na chemii mezi hlavními postavami a buduje vztahy. To je fajn, takže to spíš funguje jako young adult romance, což věřím, že mladé slečny ocení - hlavně, když tu máme krásné mladé herce.

Dalším prolémem je příběh, který na stránkách knihy určitě funguje, ale ve filmu těžko. Jediné pozitivum byl samotný závěr, kde jsem čekal, že se tvůrci budou řídit zajetým standartem, ale zde šli proti proudu. Skvělé! Zbytek příběhu je ale jednoduchý, předvídatelný a kdo na jakou stranu patří pochopíte rychle. Navíc krásně tu funguje využívání předmětů, které někdo dostane na začátku a vám je jasné, na co budou a kdy je použije.

Co se mi líbilo, byl vytvořený svět. Chvílemi vypadal jako z The Walking Dead a určitě bych z něho vytřískal víc. Opět ta stejná chyba, spíš se zde zaměřujeme na vztahy, chemii, než na nový svět, kde děcka mohou pohnout skálou. Knihu si možná přečtu a dám šanci i druhému dílu, který by mohl vzniknout a závěr sliboval, že tentokrát by se mohlo jednat o akčnější příběh.

18. května 2019
plakát filmu
Kung Fury
Kung Fury
avatar uživatele

A můj názor je ...

Naprostá demenťárna, která ale funguje. Parodie na spousty starých a novějších akčních filmů. Vtipné, trapné, šílené, ale mě to bavilo. Na dvojku v podání celovečeráku se těším.

18. května 2019
plakát filmu
Princezna Mononoke
Mononoke-hime
avatar uživatele

Film byl dobře zpracovaný takže za to by dostal tak 9/10..jenže jsem pohoršená a naštvaná dějem a jak to celé dopadlo :/ takže za to tak 1/10 ...dám tomu průměr a v životě to už nechci vidět

18. května 2019
plakát filmu
Zvoník u Matky Boží
Hunchback of Notre Dame, The
avatar uživatele

"Kreslený velkofilm světoznámého studia Walta Disneye, inspirován prastarou pařížskou legendou a slavným románem Victora Huga."

Inspirován minimálně, opravdu hodně minimálně. S románem od Huga nemá tohle dílo společnýho prakticky nic. Krom postav a několika scén. Kdybych měl film hodnotit na základě románu, tak je hodnocení někde u bodu 0%, max. 20%. To ale dělat nebudu. A hodnotím ho nezávisle na románu.

17. května 2019
plakát filmu
Asterix a tajemství kouzelného lektvaru
Astérix: Le secret de la potion magique
avatar uživatele

Volné pokračování filmu Asterix a sídliště bohů. Druid Panoramix se rozhodne, ž je načase najít si nástupce a tak se celá vesnice vydá na cestu po Gálii najít nového druida. Panoramixův sok Sulfurix hodlá využít příležitosti, získat recept na lektvar a ovládnout celý svět...

Oproti Sídlišti bohů je tenhle Asterix slabší, ale pořád dobrý a vtipný animák. Zamrzí jen absence pánů Trávníčka a Štěpničky v českém dabingu, ale Petr Rychlý jako Asterix je také dobrý.

12. května 2019