POSLEDNÍ NÁZORY

plakát filmu
Diktátor
The Dictator
avatar uživatele

Kravina

Na film jsem se podíval vlastně jen proto, že se o tom někdo zmínil v rozhovoru. Nikdy mě to moc nelákalo, protože každý z toho dělal něco super a jak to je vtipný. Asi byla velká chyba na to koukat. Taková přehlídka trapnosti, ubohosti a lacinýho humoru může získat snad jenom naivní lidi s jednoduchým myšlením. Jediným pozitivem je to, že tahle pseudovtipná kravina trvá jenom osmdesát minut.

16. února 2020
plakát filmu
Manželská historie
Marriage Story
avatar uživatele
100 %
E Š

Pre mňa jedna z najkvalitnejších drám, ktoré som videla. Niekedy netreba nič špeciálne, len ukázať realitu okolo seba, aby film chytil za srdce. Obsadenie, réžia... dokonalé.

9. února 2020
plakát filmu
Sněžný kluk
Abominable
avatar uživatele
100 %
matina

Úžasně roztomilá a dojemná pohádka <3 už dlouho mě nic tak nedostalo, jako tohle.

1. února 2020
plakát filmu
Malé ženy
Little Women
avatar uživatele
80 %
E Š

Pekné spracovanie. Oceňujem formu "flashbackov", vizuálne krásne, koniec skvelý. Mnohé momenty boli nadčasové a silné.

Mám s ním síce niekoľko nezhôd, pravdepodobne lebo som dlhoročným fanúšikom diela. Viac ma ale mrzí, že niektoré postavy, napr. Meg, boli len načrtnuté a nedostalo sa im poriadneho priestoru. Najviac mi však asi prekážala istá nerealistickosť vo vyzobrazení strastí bežného života, o ktorom predloha rozpráva vo veľkom.

1. února 2020
plakát filmu
Spider-Man: Daleko od domova
Spider-Man: Far From Home
avatar uživatele

Pohodová akční komedie. Tom Holland je v roli Spider-mana naprosto skvělý, Jake Gyllenhall si Mysteria užívá, byť nemá moc co hrát. Celá zápletka je vlastně dost jednoduchá a bez ,,většího významu" pro MCU jako takové. Ale jako závěr současné fáze MCU funguje na jedničku i díky omílanému motivu o odkazu Starka a budoucnosti světa bez Avengers. Jo, a potitulkové scény, hlavně ta druhá, jsou geniální.

1. února 2020
plakát filmu
Annabelle 3
Annabelle Comes Home
avatar uživatele

Tak tohle byla tragédie. Není to tak zlé jako první Annabelle, ale na skvělou dvojku se to nechytá. A pokud jde o porovnání s ostatními filmy z tohoto filmového universa, tak i Nun byla lepší. Nápad přitom není špatný. Hlavní hrdinka je tentokrát Judy, dcera manželů Warrenových, a její chůva Mary. Bohužel se k těmto sympatickým slečnám přidá ještě Maryina extrémně protivná a otravná kamarádka Daniela, která je posedlá smrtí a zřejmě je také analfabetka. A tak i přes dost jasná a čitelná varování vejde do místnosti, ve které Warrenovi schovávají Annabelle a další předměty posedlé či jinak ovlivněné duchy a démony. A pak začne strašení. Nebo spíš pokusy o strašení. Problém je, že tahle část začne až po hodině! A ve zbývajících třiceti minutách se už prostě nic zajímavého nestane, je to jen přehlídka pár duchů a CGI vlkodlaka, kteří jsou ale poněkud bezzubí - to je sice možná dáno ratingem, ale to neomlouvá absenci jakéhokoliv napětí či alespoň atmosféry, vzpomeňme třebas na Poltergeista, který je také PG-13 a tohle vše zvládá levou zadní.

Tahle série by opravdu potřebovala schopného producenta, jako je Kevin Feige u Marvelu. Jinak se obávám, že Warrenovi nečeká moc růžová budoucnost.

15. ledna 2020

Into the unknown

Nejlepší film, jaký jsem v poslední době viděl. Brilantní obsazení, zatím jsem neviděl s dabingem, ale rozhodně musím vyzdvihnout Idinu Menzel a její epický song Into the Unknown, který mnohonásobně překonává i Let it Go.

Příběh protknutý nádhernými písněmi je úchvatnou podívanou plnou emocí, úžasu a okouzlení. Evan Rachel Wood ztvárňující Elsinu a Anninu matku přitahuje do děje svým nepopsatelně fantastickým zpěvem, její píseň All is Found přináší nádech lásky a tajemna, zatímco Some things never change propojuje všechny hlavní postavy a ukazuje, že mnohé se mění, ale některé věci se nikdy nemění.

Už první díl byl skvělý, ale tohle jej naprosto a dokonale převyšuje.

12. ledna 2020
plakát filmu
The Lighthouse
The Lighthouse
avatar uživatele

Divácky nevděčný, nepřístupný film, natočený v zastaralém formátu a navíc černobílý. Přesto se Robertu Eggersovi povedlo natočit fascinující podívanou plnou znepokojivých momentů. William Dafoe a Robert Pattinson předvádí herecký koncert jakožto dva muži zcela odřízlí od světa. Stejně jako režisérův předchozí film, Čarodějnice, není ani tenhle snímek pro každého, ale jakmile si k němu najdete cestičku, naprosto vás pohltí.

12. ledna 2020
plakát filmu
Ve vysoké trávě
In the Tall Grass
avatar uživatele

In the tall grass je filmová adaptace povídky Stephena Kinga a jeho syna Joe Hilla. Obávám se ale, že si režisér Vincenzo Natali vybral špatnou povídku. Kdyby šlo o část povídkového filmu, se stopáží
30 minut, mohlo by to fungovat. Ale hodina a půl je prostě moc. Sledovat neustále postavy jak běhají, křičí a hledají se v trávě, není zrovna zábavné, natož děsivé. Naštěstí v druhé polovině se divák dočká spousty vizuálně silných, divných až znepokojivých scén, pomáhá i skvělý hudební podkres a záběry na tajemnou černou skálu. Herci se také snaží co můžou, byť jim scénář moc nedává. Konec samotný sice jakž takž funguje, ovšem nějaké vysvětlení či aspoň náznak, co ta tráva vlastně je a co chce, by opravdu pomohlo. Celkově bych Vysokou trávu nicméně zařadil k těm lepším adaptacím Kinga.

1. ledna 2020
plakát filmu
Noční můry z temnot
Scary Stories to Tell in the Dark
avatar uživatele

André Øvredal mě před časem velice nadchnul svým hororem An Autopsy of Jane Doe. Bohužel v tomhle filmu se mu onu úžasnou atmosféru plnou strachu nepodařilo vytvořit. Zamrzí to o to víc, že na snímmku se podílel i Guillermo del Toro. Určitě nepomohlo snížení ratingu na PG-13, na druhou stranu, víc krve by to prostě nezachránilo. Režisér měl k ruce i schopné herce, rozpočet byl dostačující i na jedno cgi monstrum, ale celé to selhává ve scénáři. A já vlastně ani moc nevím, co přesně je na něm špatně. Vlastně mi to celé připomíná La Loronu, která trpí tím stejným - technicky i herecky dobrá, scénář neurazí, přesto jde o špatný film. Noční můry sice vyloženě špatný film nejsou, ale do lehkého nadprůměru je dotlačili jen herci a povedená strašidla.

31. prosince 2019