home
Zvrácený

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Hmmmm

Začátek(konec) je chaotický.Celý tenhle film je chaotický.Ale velmi originální.Vždyť kdo dnes točí filmy pozpátku???Děj podle mě nemá chybu, je to naprosto reálné.Tohle se dneska děje.Vážně šokující pro mě byla ta scéna znásilnění.To jsem nezkousla.A ten konec(začátek) mě dost dostal.Takže podle mě povedený film.Chvíli vás poškádlí ta orientace,ale postupně se do děje zakousnete.Nebo spíš děj se do vás zakousne.

22. července 2008
avatar uživatele
100 %

Zvrácené

dílo mě naprosto dostalo a posunulo k zamyšlení. Jen mi trochu vadila kmitající kamera. Pojetí a natočení filmu není až tak tradiční, ale na pochopení není náročný. Film ve mě celkově zanechal hlubokou stopu k zamyšlení nad chápáním,uvažováním jednáním lidí kolem nás, protože je docela možné, že postavy zastoupené ve filmu, chodí denně kolem nás.

22. prosince 2007

O tomto filmu jsem slyšel hodně názorů, hlavně těch negativních, ale mě se líbil, kamera mě trochu překvapila, pořád se pohupavala sem a tam, trochu zamtek. Dvě scénky jsou opravdu dost nechutné.

22. září 2007
avatar uživatele
80 %

Jistě ne pro každého, ale pro mě určitě zajímavý zářitek. Velice sugestivní pojetí ve mě zanechalo docela hlubokou stopu, což se ne každému filmu podaří. Oceňuji i netradiční konec.

12. července 2007
avatar uživatele
100 %

TO bolelo 2

Tak tenhle film nedoporučuju citlivým a křehkým povahám... Je v mnoha ohledech jedinečný (kruté dost reálně vypadající scény, dlouhé opakující se scény pasáže budí dojem větší krutosti, pasáže jsou v obráceném pořadí, každá pasáž je točena na jeden záběr, mezi pasážemi se dá jednoduše kamera nahoru a jede se dál, takže TO vypadá jako kdyby se natočil film na jeden pokus...) a už podle názvu se dá očekávat že TO nebude nic romantickýho! Film jsem viděl víckrát- u takového typu filmu TO prostě jinak ani nejde, pasáže jsou v obráceném pořadí a je TO záměr čili podle mně založené ani tak ne na vnímavosti diváka, jak na větším počtu shlédnutí filmu... Krutost a brutalita znázorněná ve filmu alespoň trochu přibližuje nebezpečí, kterému je vystavená každá žena... Chyběl mi tam nějak konec co bylo s těma postavami pak ale název filmu říká jen o osobě zvrhlíka a tak si autor ponechává rezervu...

15. června 2007
avatar uživatele
0 %

0

Neni co dodat, proste je to druha nejvetsi pi....na po kanibalech!!! Jak muze bejt nekdo tak pitomej a natocit takovou blbost, ktera nikomu nic nerekne? Je to za 0%!

10. března 2007
avatar uživatele
50 %

Umělecký hnus

Po přečtení recenze na tento film a oceněním deseti bodů v jistém časopise, jsem se domníval, že to bude zajímavý snímek. Nicméně kromě dvou nechutných scének jsem nenašel nic zajimavého. Nepomohla ani styl vyprávění dle Mementa. Pokud chcete vidět skoro znásilnění naživo, tak jen kupředu, jinak je to ztráta času

6. března 2007

Zvrácený Cassel.

Člověk by měl vypustit nechutné oplzlosti a kouknout se na film z nadhledu. Vždyť filmu ubírá na kvalitnosti právě to že většina lidí se orientuje právě na ty zvrchlosti a podle toho film odsuzuje, ale vždyť tady je o pomstu a beznaděj hlavního hrdiny, kterému znásilní přítelkyni (a už to samotné znásilnění je precizní a šokující). Zvlášť už ten nápad, natočit film pospátku dodává filmu jakousi originlitu. Filmu však podráží nohy zmatený scénář a člověku bude trvat nějaký ten čas, než se v příběhu zorientuje. Zvráceně dávám 55%.

27. ledna 2007
avatar uživatele
0 %

odpad

Absolutně nechápu, proč něco takového vzniklo. Vydržím ho dně a vydžel jsme skoro do konce i tohle, ale prostě ne. Komu se to líbí, nebo v tom hledá nějaké umění, prosím, pro mě to je hloupost, nic jiného.

10. listopadu 2006
avatar uživatele
60 %

Tak nevím

Začátek je velice brutální, kamera lítá jako v rauši, celkově příšerná podívaná. Pokud ale přežijete prvních asi 30 minut a neodejdete, čeká vás celkem zajímavá podívaná. Ale naprosto chápu lidi, kteří tenhle film nedokoukají, protože je prostě "Zvrácený".

7. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Film mi doporučil kamarád. Apinka má pravdu, do podchodu mě už nikdo nedostane. Mám ráda filmy u kterých musíte být ve střehu, aby vám něco neuteklo. To se normálně natočí film a pak ho rozkouskují a složí přeházeně? Podobně je udělaný film 21.gramů, ale ten je ještě komplikovaněji přeházený. Na konci???...nebo na začátku??? filmu Zvrácený je hodně brutální jak zbije hlavní postava chlápka hasičákem...to jsem měla co dělat abych se udržela v sedačce...jinak celkově film není zase až tak brutální, no i když vlastně celá ta scéna v podchodu...Monica to pořádně schytala. Beru zpět, je to brutus!

7. srpna 2006
avatar uživatele
30 %

No já jsem si teď přečetla předchozí názory a teď někde u prostřed hledám pravdu, kterou měl film ukázat. Bohužel i přes všechno snažení se mi film zdál nechutný a až moc brutální, protže ta scéna kdy brutálně znásliní a a zmlátí tu holku byla asi pro mě dost hustá. Sice je to pravda, že tento film měl asi poukazovat na určitou hranici života (jako například když se v pozadí scény při znásilnění někdo objevil, podíval se, odešel a nechal tam tu holku nadále trápit?!) ale i přesto mi to hlava nebere. Bylo to hnusné a husté! Doporučuju všem holkám, které chodí večer podchodem, aby se na to nedívaly :D!!!

5. června 2006
avatar uživatele
80 %

Je to opravdu brutální film, ale přesto se mi líbil. Sice brutalita není myšlena pocitem na zvracení, ale spíše pocitem zhnusení nad krutou realitou života a nad tenkou hranicí mezi dobrem a zlem. Tím, že je film dějově točen pozpátku končí Happy Endem :)

10. května 2006
avatar uživatele
90 %

Opravdu zvrácený

Film je věrohodný. Scéna brutálního znásilnění je zbytečně dlouhá a film je složitý, ale dostane i největšího agresora. Hodně jsem o něm četla a jestli jsem to správně pochopila, režisér záměrně použil tak nekonečné hrozné scény, aby si opravdu každý stačil uvědomit, co to pro oběť znamená. Film je skvěle sestavený, role výborně hrané, Monica opět ukázala svůj talent. Překvapivé, kontroverzní, pro milovníky filmů tohoto typu vynikající. Nějakou dobu jsem se zabývala násilím páchaném na ženách a můžu říct jednu věc. Ty ženy, které ho zažily a poté shlédly film, většinou řekly: přesně tak nám bylo. Film je tedy skoro zvráceně skutečný.

17. dubna 2006