home
Zvětšenina

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Já ani nevím, co jsem od tohohle pověstného filmu čekal. Ale rozhodně něco jiného. V podstatě vlastně ani nevím, o čem to bylo, co bylo středem zájmu tvůrců. Na druhou stranu... právě tím je ten film do jisté míry zajímavý.Podobné filmy bývají upachtěně jiné, pozérské, to je Zvětšenině na hony vzdáleno.

15. září 2012
avatar uživatele
70 %

Film mě zaujal hlavně tím uměleckým prostředím, vše se motá kolem jednoho umělce a když je k tomu přimotaná vražda, je to ještě pestřejší. Je to krásně natočené a můžu doporučit!

16. června 2011
avatar uživatele
80 %

Tak o tomto filmu jsem slyšela hodně, ale sama jsem z toho zmatená. Velice se mi to líbilo, jak zpracováním, tak všeobecně, i když některé scény mi přišli dost mimo, ale to je moje věc.

14. října 2009

Dobrej film... Asi bych ale nechtěla být tím fotografem ... Moc hezkej nápad, tedy děj... Dávám 100%

31. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

David Hemmings

I dnes hodně zajímavý film, který sice nebude pro každého, ale mě upoutal. Málo filmů má podobně vyjimečné umělecké ztvárnění a úžasně pestré pop-artové kostýmy.

16. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

...

no, o tomhle filmu jsem se dozvedela az ten den kdy jsem jej videla poprve... byla jsem totiz v kine a chtela jit na neco uplne jineho... kdyz jsem zjistila ze predstaveni je vyprodane koupila jsem si listek na to nejblizsi... na zvetseninu... abych pravdu rekla, moc jsem tomu neverila, ale film me nadchnul.... nektere cseny byly sice docela zpomalene, ale to pribehu nevadilo... kdyz se nekdo dost dlouho diva na jednu fotku zacne vas docela mrazit v zadech.. a zaver byl proste uchvatny... myslim ze se film povedl, a to, ze je tak stary mu jen pridava na puvabu... proste parada.. davam 90%

13. prosince 2007
avatar uživatele
60 %

Já nevím

Asi na takový snímek opravdu musíte být naladěni a já momentální náladu neměla. Nebo jsem to příliš nepochopila. Film celkově jsem ani moc nevnímala. Nedávno jsme objevila skvělé filmy Bergmana. Když Antonioni je také taková režisérská legenda, chtěla jsem objevit i jeho, ale zatím teda nic moc. Možná se na Zvětšeninu ještě podívám někdy znovu a změním názor, ale celkově mě to nenadchlo. Jistě, atmosféru se vykreslit podařilo, ta doba z plátna doslova dýchala, ale opravdu mě to nějak neoslovilo.

15. září 2007
avatar uživatele
90 %

Naprostá klasika,kterou je škoda nevidět.Originální příběh s nezapomenutelnou atmosférou babího léta.Abyste si Zvětšeninu pořádně vychutnali,je dobré být naladěni na stejnou vlnu.Musím se přiznat,že když jsem jí viděla poprvé,maličko mě vykolejila a příliš nenadchla.Jenže když jsem asi za dva měsíce zjistila,že si přesně vybavuji snad každou scénu,podívala jsem se na ní znova,již připravená na pomalé plynutí děje.A byla jsem nadšená.Takže po druhém shlédnutí a důkladném zvážení dávám jednoznačně palec nahoru.

28. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Přesně takový filmy u mě vedou. Je obdivuhodný, jak nám Antonioni dokázal představit jednu generaci v jedný zemi a ještě lepší je, že nás to zajímá a baví o tolik let později. U scény se zvětšováním fotografie mě mrazilo v zádech, neměla chybu. Stejně tak jedna ze závěrečnejch, kdy hlavní hrdina hází mimům tenisový "míček", patří do těch, který se nezapomínají.

1. května 2006
avatar uživatele
70 %

Zajímavý snímek, přesně tak, jak říká názor pode mnou: už jen z toho důvodu, jak obrovské napětí dovede vyvolat pouhé zvětšování jedné fotky!!! Je to opravdu hodně dobrý námět a hodně dobré zpracování. Z dnešního pohledu člověka mladší generace ovšem už ne tak překvapivé dílo jako kdysi - alespoň pro mě to sice byl jistě pozoruhodný, ovšem ne převratný zážitek.

10. dubna 2006