home
Ztracený svět (TV)

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Ztracený svět jsem viděl už velmi dávno, a sice v éře, kdy mně nezajímalo nic jiného než dinosauři. Vedle trilogie Jurského parku a dokumentu BBC Putování s dinosaury jsem si „bohužel“ vypěstoval zaujatý vztah i k tomuto filmu, což mě tak trochu distancuje od objektivního hodnocení. Nicméně i když se na něj snažím dívat, jako kdyby byl pro mě úplně nový, nemyslím si, že je to nějaký bezcenný brak. Doylovu knihu jsem sice nečetl, zato její poměrně nová adaptace není, pravda, z obecného hlediska nikterak průlomová. Její motivy máme možnost spatřit prakticky v každém druhém dobrodružném filmu pojednávajícím o průzkumné výpravě. Však to znáte. Expedici provází nesnáze, nakonec svého cíle dosáhnou, dostaví se problémy, klíčí zde láska, všechno dobře skončí. Ovšem je fakt, že něco jiného si nedovedu dost dobře představit… Příběh se mi zdá tak jako tak velmi poutavý. Dinosauři a jiná prehistorická zvířata jsou snem každého malého kluka a skutečnost, že film pochází z pod rukou BBC, tvůrců i zmíněného dokumentárního seriálu Putování s dinosaury, vysvětluje jejich vizuální kvalitu. Vůbec si nemyslím, že se tím světoznámý dokument vykrádá. Naopak je fajn, že BBC uplatnila nejen své umění speciálních efektů, ale i schopnost využívat perfektně zpracované loutky a rekvizity. Děj tohoto filmu má co do sebe. Je nacpaný akčními a napínavými scénami všeho druhu od přelézání propasti na kládě stromu po šarvátky s allosaury, a hlavně musím ocenit přesvědčivé až vtipné ztvárnění atmosféry devatenáctého století. Nacházím zde sice hromádku klišé, ale ty se snadno přehlíží, když se na film člověk dívá velkýma očima. Ztracený svět by, myslím, neměl chybět žádnému příznivci dinosaurů. Dívá se totiž dobře i na představitele hlavních rolí, jako na Hoskinse, Foxe apod. Já si jej vštípil natolik, že méně než 70 dát nedokážu.

6. srpna 2011
avatar uživatele
60 %

The Lost World

Dřív než tohle, jsem viděl seriál, a doufal jsem, že film s ním bude mít více společného, než jen 4 postavy. Docela mi tam chyběla dědička, ale nakonec se to dalo zkousnout. Má to něco do sebe, ale děj mi přišel proveden strašně narychlovku-prostě tam dorazí a hned "fifty, fifty", začnou okamžitě umírat, stejným způsobem děj nabral na obrátkách, co se týče povahy John Roxtona. Od první chvíle se dalo tušit, kdo minimálně přežije, což ve filmech není správný. Film jsem si představoval o dost jinak, ale nebudu ho zavrhovat jen proto, že seriál jsem viděl dřív. Koneckonců, mělo to něco do sebe.

13. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

I love dinosaurus a tu ich bolo dostatočne veľa... Videla som to pred dvoma rokmi a teraz sa mi to zdá horšie- predtým sa mi ten film veľmi páčil, teraz menej...

1. září 2007