home
Zrůda

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Charlize Theron

Toto kriminální drama podle skutečných událostí zaujme dějem i velmi nechutnou hlavní postavou, kterou ztvárnila Charlize Theron.

5. června 2012
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Velmi syrové a reálné, ženské drama (nemyslím tím pouze pro ženy) s neobyčejným příběhem, který se skutečně stal! O to víc film vyvolává ty otřesné pocity po skončení! Označení filmů Zrůda je zcela na místě! Protože prostitutka Aileen si nic jiného ani nezasloužila! Jediným důvodem, proč jsem se na to koukl, byla Charlize Theron! A ta mě nezklamala! Je až neuvěřitelné, jak moc se vžila do role a kvůli ni obětovala i svůj překrásný a dokonalý vzhled! Působila na mě odporně, odpudivě, ale přesně takhle to mělo být! Navíc, když přidala své herecké kvality, které měla možnost předvést na poměrně velkém prostoru, tak si myslím, že je oscar na místě! Dala filmu strašně moc, bez něj by to byla jen průměrná podívaná! Dále nechci opomíjet jejího "sparing partnera" Christinu Ricci! Ta zahrála Selby taky přesně do puntíku a navíc, její milý vzhled a naivita ostře kontrastovaly se "zrůdnou" povahou Aileen! Takže si myslím, že role na papíře se dokonale přenesly na plátno! Kromě hereckých výkonu, se už ale nic víc nedá hodnotit, protože zbytek mi přešel takový obyčejný. Samozřejmě až na ten scénář, který je inspirován životem... Každopádně zajímavá podívaná o lidech (nebo spíše o člověku), kteří nežijí normálním životem jako my ostatní, ale pořád to jsou lidé, jako my a to je třeba si uvědomit! Ne každý má na výběr...

24. března 2009
avatar uživatele
100 %

Není Zrůda jako zrůda...

Tak každého asi na první pohled upoutá už jenom ten název. Já osobně dramata miluju a osoba zrůdné povahy (i když v tomto příběhu můžeme úspěšně pochybovat, kdo ona zrůda vlastně je :-)) mě dokáže připoutat k TV mnohem víc, než nějaká zrůda s šesti končetinami, kvartetem tykadel a jedním velkým okem, která dokáže spálit na co přijde lejzrovým paprskem. :-) Výkon Charlize Theron je opravdu fascinující, člověk by ani nečekal, kde až můžou být herecké hranice. A proto je Oskar za Hlavní ženskou roli naprosto na místě. Příběh je velmi poutavý, do posledních chvil se téměř modlíte za hlavní hrdinku, takže pokud zapomenete na to, že ze "Zrůdy" byl dělán přeci jen trochu větší svatoušek, než jakým byla ve skutečnosti, myslím si, že s klidným svědomím můžete dát oněch posvátných 100%.

24. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

Charlize a Christina se opravdu zdařilo změnit ve zrůdy, oproti jejich normálním fotkám byste je snad ani nepoznali. Ovšem děj byl skvělý a dost mě tento film bavil. Velmi povedený byl i závěr filmu. Určitě doporučuji.

19. června 2008
avatar uživatele
30 %

Hnus, hnus, hnus... Což asi bylo cílem :) Charlize a Christina byly opravdu hnusné, když si na ně vzpomenu, je mi ještě teď zle. Poznávacími znaky filmu jsou pot, špína a nechutný pocit, který mě zachvátil hned po úvodních titulcích. Děkuji, stačilo. Na drasťárny asi nejsem stavěná.

12. června 2008
avatar uživatele
80 %

Kvalita

Film Zrůda jsem chtěla vidět už dlouho, nejenom proto, že jsem nemohla uvěřit, že ta krásná blondýnka Charlize Theron je opravdu Aileen, ona vražedkyně. Charlize za toto obdivuji: dokonalá přeměna, která je velkou obětí, dokonalé herectví. Christina Ricci taky zaslouží pochvalu. Film je to hodně syrový a mrazí vás ještě více, když vám dojde, že tohle všechno se stalo. Má to kvalitní příběh, i když konec je pro takovéto filmy hodně typický (myslím hlavně poslední věty o tom, co se komu stalo...). Když jsem zpočátku hlavní hrdinku litovala, posléze jsem ji odsoudila a docela se mi zprotivila, ale i přesto tenhle film ve mně bude doznívat ještě hodně dlouho...

24. května 2008
avatar uživatele
90 %

Od začátku víme, že příběh, kteý nám bude režisérka Patty Jenkins vyprávět nebude nic pěkného. Je to vlastně tak ,, ošklivý " film až se na něj téměř nedá dívat. Není to film o naději, je to příběh bez ní. Působivá syrová podívaná s hlavními hrdinkami, hrané vynikajícími herečkami (naprosto jiné, než jak je známe).

17. května 2008
avatar uživatele
100 %

Doopravdy

Abych řekla pravdu .. tento film sem viděla poprve a jako jen už ten nadpis mě kněmu donutil se divat a nelituju toho protože de vidět že svět neni žadna prochazka ružovou zahradou jak si někdo muže řikat protože ten film mluvi za to co se děje každy den ... tenhle film je fajně zpracovany a sem spokojena jak s herečkama tak s prostředim a scenami tohohle filmu ... je to doopravdy neuvěřitelne co někdo dokaže udělat a ktomu si myslet že ho nechyti ... ale zaslouži si 100%

17. května 2008
avatar uživatele
100 %

Fakt skvelej film. Charlize byla hodne presvedciva. Hodne silnej dej. Fakt se mi moc líbil. Charlize a Chtistina byly hodne dobré. Sem byla šokovaná jak hodne se Charlize podobala na skutečnou Lee.

17. května 2008
avatar uživatele
100 %

Fakt !?

Tahleta ženská byla určitě skutečně velmi kontroverzní osoba.., ale zabít 6 lidí na TO už není žádná omluva! Láska, nenávist, násilí, znásilnění, vraždy a nakonec smrt na elektrickém křesle... Nuda TO rozhodně není, ale je na TO potřeba silný žaludek... Představitelka hlavní postavy - fakt jsem ji nepoznal a kdyby jsem si TO TADY nepřečetl tak ani nevím, že je TO Charlize... Fakt se tomu všemu nedá ani uvěřit, až tak je ten příběh krutý...

15. června 2007
avatar uživatele
100 %

Kruté

Nenechá vás v klidu. Drsný, syrový a realistický. Až děsivě realistický. Příběh o "lásce", zoufalství, vraždě. O všech vlastnostech, které bychom na první pohled hlavní hrdince určitě nepřisoudili. Těžko říct, jestli to byla příjemná podívaná, rozhodně ale stála za to.

22. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Velmi syrově natočený film, u kterého je až podivuhodné, že se tyto události mohly kdy stát. Tento film se diváka vůbec nesnaží něčím pobavit či ho rozveselit, jednoduše mu servíruje tajemnou a depresivní atmosféru, kde může sledovat neuvěřitelný příběh až chvilkami získává dojem, jako by se díval na tyto události v přímém přenosu téměř dokumentární formou. Velice smekám před výkonem maskérů, kterým se Charlize Theron podařilo takto zohyzdit, vypadala neskutečně opravdově, a kdybych předem nevěděla, že je to ona, určitě bych ji nepoznala. Na plátně podala skvělý výkon, který byl podle mě záslužně oceněn Oscarem a Christina Ricci jí také skvělě sekundovala.

17. března 2007

Název zajímavej,ale to je tak všechno.Spousta vulgarismů díky kterým film usiluje o svou autentičnost.Někomu se to možná líbí,ale mě tohle prostě nesedí.Když zavřu všechny čtyři své oči,tak 50%.

25. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Monštrum

Na tento film som sa hrozne tešila a musím povedať že ma nesklamal. Celkovo pôsobí zvláštnou ponure-depresívnou atmosférou a Charlize Theron ... wow celý film som nemohla uveriť že je to ona, jej výzor bol otrasne perfektný a jej herecký výkon mi tiež nešiel do hlavy pretože ju poznám len ako tú peknú blondínku... + Christina Ricci k nej 100% sedela a spolu sa perfektne dopĺňali. Vo filme je hl.hrdinka vykreslená ako obeť čo myslím nie je úplne objektívny pohľad ale inak nechutný ale zároveň kvalitný film.


9. října 2006
avatar uživatele
70 %

Velice syrový film,který zdobí perfektní herecké výkony,a to nejen oscarové Charlize Theron,ale i Christiny Ricci.Nic pro slabé povahy,i mě bylo občas trochu mdlo.Některé scény se vám skutečně zaryjí pod kůži,silně si uvědomíte,jak je strašné octnout se na šikmé ploše.Jen mi trochu vadilo,že je film Aileen dost obhajuje.Bylo mi jí víc líto,než by si zasluhovala.

15. srpna 2006
avatar uživatele
20 %

Film o dvou lesbách, přičemž jedna z nich začne pro peníze vraždit nevinné chlapy. A ke všemu to je podle skutečnosti. Konec filmu byl sehrán tak, že když Aileen odsuzovali bylo mi líto nejenom její přítelkyně Selby, ale i samotné Aileen. Udělali chudinky z obou dvou. To mi pak přišlo, že celý film byl jakási pocta pro tu mrchu.

9. června 2006
avatar uživatele
80 %

Vypadáš skvěle...

Podtrženo a sečteno: dávám takových 85%, protože nějaká Renné, která kvůli Bridget přibrala 20 kilogramů, je Charlize odsunutá až na druhou kolej. Ani jsem nemohla vnímat film, jak jsem pořád srovnávala tu změnu. Ale abych nepsala jen o vzhledu, musím uznat, že i herecký výkon stál za to. A stejně tak i u Christiny, která do role skvěle zapadla a prokázala, že je už dospělou výbornou herečkou. Na mě to bylo moc depresivní, nenašla jsem ve filmu snad jediný pozitivní bod... A když mi docházelo, že je to podle skutečnosti, vadilo mi to ještě víc... I přesto kvalita zůstává...

20. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Jde těžko uvěřit, že je to podle skutečné události. Dívka, která to neměla v životě lehké se zamiluje a začne vraždit. Pro lásku holt člověk udělá cokoliv. Skvělý film, místy až hrůzný. Výborné herecké výkony. Určitš stojí za zhlédnutí.

28. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Změna člověka

Když jsem šla na Zrůdu do kina, vůbec jsem netušila o čem to je a naprosto mě to dostalo. Jak se člověk dokáže tak rychle změnit a co dokáže udělat pro lásku. A dobrý herecké výkony.

20. ledna 2006
avatar uživatele
hani
...
90 %

:-)

Mysliím, že si toho Oscara Charlize Theron opravdu zaslouží. Před ní klobouk dolů. I Christina Ricci byla výborná. Tenhle film se povedl.

27. října 2005
avatar uživatele
80 %

Skvělý herecký výkon

Skvělý herecký výkon v tomto filmu podala Charlize Theron.Myslím si, že to byla pro ní velmi složitá role a zvládla jí na jedničku.A výbornou práci odvedly také maskérky.Zato, co vytvořily na obličeji hlavní postavy bych jim dala Oskara.

21. října 2005
avatar uživatele
100 %

...

fascinující, děsivý.. a zrůdný.. určitě jde o snímek, který by měl vidět každý.. o nenávisti, která dokáže být silnější než láska a o lásce silnější než cokoliv jiného.. úžasné..

19. října 2005
avatar uživatele
80 %

Nutno vidět! ...

... protože Charlize Theronová je skutečně bombastická! Člověku se až nechce věřit, že hlavní postavu hraje ona dlouhonohá a štíhlounká krasotinka, která zatím moc "vážného" herectví nepředvedla... Film jako takový ve vás asi vzbudí řadu otázek a možná s jeho vyzněním nebudete souhlasit, ale kvůli skutečně zaslouženému oscarovému výkonu Charlize byste si jej neměli nechat ujít.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Odivhodný výkon

Ja ja, vůbec se nedivím že Charlize Theronová dostala za to oskara, protože to, co tahle kočička ve filmu předvedla se jen tak u takových typu hereček nevidí...jinak film dost dobrej

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Byl jsme na tom v kině...

... a nějak mi to nevlezlo pod kůži, obzvláště když tam zabila toho dědu, kterej jí naopak chtěl i pomoct jsem jí začal bytostně nenávidět. Chápu že zabila to první prase co jí tak zřídilo ale potom ty další, ty nemuseli bejt zlý. Nějak sem nepobral konec kdy před soudem bezproblémů její přítelkyně prohlašovala že to byla ona a jak jí vyprávěla že je zabila apod apod... Nevím jestli byla taková mrcha a nebo jestli si to nějak "mimo kameru" domluvili že jí má potopit aby sebe zachránila.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Jak co

Film má skutečřně dobrou atmosféru a vynikající herecké výkony, ale je to depka jak blázen. Hlavně netuším, jaké je poselství tohohle filmu - jako abychom podobné typy holek pochopili a tolerovali? No sorry, ale vraždy jsou vraždy, to by se pak feťáci také mohli omlouvat tím, že oni nic, to jejich děda a rozvrácené dětství.... Tý skutečný holce tenhle film nepomůže, komerční společnost film vezme jako připomínku toho, co se ještě musí vyřešit někdy v příštích dvě stě letech, a celkově to bude k ničemu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

obdivuhodné

Film Zrůda jsem viděla 5x a stále se mi líbí (to se mi nestává zrovna moc často). Nejen, že herecké výkony jsou výborné, režie skvělá...
Jsem velice ráda, že filmaři konečně začali obsazovat Christinu Ricci do dobrých rolí...
Co je ale opravdu fascinující - masky! Maskérům tohoto filmu musím vzdát hold. Dostalo mě, když jsem uviděla krásnou Charlize Theron jako Zrůdu. Je sice pravdou že tak markantní proměnu jsme mohli vidět např. ve filmu Hodiny (s Nicole Kidman), ale tohle je opravdu síla.
Prostě obdivuhodné...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

charlize

Tenhle film stojí a padá s Charlize Theron.Sám příběh je docela dobrý,ale Charlize Theron je vynikající herečka.To ci dokázala je skvělé a oscara si na 100procent zaslouží.Jen tak dál Charlize.

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

Katastrofa

Miluju filmy inspirované skutečnými událostmi, tenhle mě zklamal ze všech nejvíc.Čekal jsem víc vražd a ono nic.Je to film o ničem.Viděl jsem ho jednou a pěkně jsem se nudil.Jediná světlá stránka filmu je vynikající herecký výkon Charlize Theron.Hodnocení je takové jen kvůli jejímu výkonu.Je to stejná kravina jako Gacy a Mason.Jestli máte rádi nudný filmy, tak tyhle rozhodně doporučuju.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Zrůda

Tento film se mi vůbec nelíbil. Bylo mi hrozně z tohoto filmu špatně. Dávám tomuto filmu 50% ale to jen díky hereckému výkonu v hlavní roli

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Ujde

Film byl místy docela nudný, ale na to, že je natočený podle skutečné události, tak se mi docela líbil. Oskara si určitě zaslouží. Představitelka hlavní role neměla chybu, namaskovali ji skutečně úžasně.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

...

právě jsem zrůdu dokoukal a fakt nevim, co na to říct.. .je to fakt hodně drsnej film a těžko se uvěří, že se to fakt stalo.. .je pravda, že místy se to celkem táhne, ale taky je tam spousta scén, který vám seberou dech.. .a to nemluvim o výkonu charlize theron.. .tohle jsem od ní fakt nečekal, ne že by se mi třeba v pravidlech moštárny nelíbila, ale tady byla naprosto nepřekonatelná.. .ovšem christina ricci nebyla o moc horší.. .jenom jsem nějak nepochopil to, že ačkoliv furt někam utíkali a stěhovali se, navštěvovali pořád ten stejnej bar.. .a taky mi nějak neseděl počet obětí, na konci řikali "za vraždu tří mužů", ale co jsem tak koukal tak byli během filmu čtyři a v dokumentu o lee se myslim mluvilo o sedmi.. .no nic.. .jo a jinak tam byla suprová muzika..

Kdysi dávno
avatar uživatele
Tina
...
100 %

Bomba

Ja som to vydela dva krat v kine a potom som si to stiahla z netu no aj tak ma ten film neprestal udivovat. Je to prosto dokonaly film ma svoje muchy ale tie sa daju prehliadnut hlavne preto lebo je to skvela rezia ktora sa na nic nehra nechce od vas lutost len to prosto ukazuje ako to bolo-velmi dobre sfilmovane a hlavne nesmiem zabudnut na herecke vykony Charlize Theron-ta bola perfektna, uzasna, jedinecna a Christina Ricci-ta sa po boku svojej hereckej partnerky nestratila a ukazala co v nej je. Zruda ma chytila za srdce!!!!!!!

Kdysi dávno