home
Zpívání v dešti

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Nejoblíbenější muzikál. Vtipný děj, herecky zvládnuté, výkon Linny je prostě úžasný.
Pro mě je tam akorát nadbytečné, pro milovníky tance možná neopomenutelné,taneční číslo uprostřed - Kelly s jeho oblíbenou partnerkou, která tím že byla z konkurenčního studia, tak stála víc než zbytek filmu dohromady. Ale to to je věc názoru.

3. února 2010
avatar uživatele
70 %

Děda muzikálů

Muzikály mám jako filmy docela ráda (v divadle ale třeba, a to v českých podmínkách, ani ne). Na Zpívání v dešti, klasiku muzikálů, jsem se těšila. Zpočátku pomalejší rozjezd, ale pak mě film dokázal přesvědčit. Vtipné situace ve scénáři, kreativní taneční čísla, hezké kostýmy. To vše bezesporu dělá muzikál. Když připočteme i fajn herce, zase jdu s hodnocením trochu výše. Ovšem s písničkami samotnými je to v tomhle filmu u mě horší. Nejsou podle mě (až na notoricky známou titulní Singin' in the Rain) až tak chytlavé a nejsou to písničky, které bych si pustila sama o sobě. Přesto dávám filmu celkem vysoké hodnocení, a to 70 %. Klasika, která si to zaslouží, i když mě tak "nevzala".

22. září 2009
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Filmy starší 50 let nemám rád. Herci bvvají strašní, styl dost kostrbatý a celkově je to prostě nuda. U komedií to platí dvojnásob. Tohle je výjimka. I když i tady jsou ty roky jasně vidět, plno momentů ve filmu působí i dnes. Jediné, co mě mrzí je, že jde p muzikál. Písní a tance je tu opravdu hodně a ten tak zakrývá čas pro hrané části, které jsou maximálně vydařené. Ve výsledku se mi chtělo písně přeskakovat, abych se dostal k vydařenám částem filmu, kterých je tu naštěstí i tak docela hodně.

7. března 2009
avatar uživatele
100 %

Skvělí herci, vynikající hudební čísla, vtipný scénář. Nemyslela jsem si to, ale skutečně jeden z nejlepších muzikálů všech dob.

3. ledna 2009