home
Zpátky na zem

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Down To Earth

Černošským komediím se nebráním, protože znám černošskou historii, takže jejich gagy a fórky (narozdíl od některých jiných diváků chápu), mám rád jejich lehce rasistický humor a ještě více rád mám rád stand-up show. Tenhle film kdysi jednu dobu hrál na HBO a já jsem ho nevynechal ani jednou. Proto jsem chtěl zjistit, jak na mě film zapůsobí teď, když se na něho podívám s odstupem času ještě jednou. Musím přiznat, že teď na mě zapůsobil hůře, než kdysi, ale pořád to pro mě byla zábava. Opravdu jsem dostal občasnou absenci humoru (a to je mi u filmu s Chrisem Rockem hodně divné), ale pořád tu byly scénky, které mě dostávaly (např. když jede v Chris Rock v těle bílého Charlese Wallingtona se sluhou Ciscem a poslouchají Snoop Dogga). Takových fórků je ve filmu ale nedostatek a to má samozřejmě za následek upadající komediální kvalitu. Film už na mě prostě nepůsobil jako skvělá komedie, nýbrž jako příjemná oddychovka na kteroukoli denní dobu. Potěšili (a nezklamali) mě herci jako Eugene Levy, Jennifer Coolidge, Regina King, Chazz Palminteri nebo malá cameo role Johna Cho a každý z níich hrál takový charakter postavy, jaká mu jde nejlépe. Coolidge hrála mrchu a nymfu v jednom, Levy hrál ňoumu, King hrála tvrdou, ale sympaticky milou slečnu a tak bych mohl pokračovat do aleluja. Režíjní dvojce bratrů Weitzových obsadila fungující hereckou skvadru, avšak jelikož je scénář sice nápaditý, ale má hluchá místa, která nezalepí ani rychlá pusa Chrise Rocka, je z toho nakonec jen opravdu lechce nadprůměrná oddechovka. Největší chybou je však to, že některé filmové stand-up výstupy Chrise Rocka nejsou nějak extra vtipné a já se smál jen málokterým jeho vtipům na pódiu. Tenhle film zkrátka zkombinoval několik hodně obtížných příběhů tykajících se komedií (nebe, posmrtný život, stand-up výstupy) a sám se tím pokazil, protože taková kombinace je o hubu a ani čtyři scénáristé (včele s Chrisem Rockem) nedokaží tohle humoristicky utáhnout. Chris Rock však zvládá táhnout alespoň celý film, když už ne scénář. Jeho ksicht je vtipný sám o sobě, jeho grimasy a gagy Vám taky vyloudí úsměv na rtech. Rozhodně je zde lepší, než třeba v novějším "Moje žena a jiné katastrofy". Ostatní herci, jak už jsem se zmiňoval, hrají průměrně, ale u nikoho mi nic vyloženě nevadilo. Všichni prostě hráli své role a nikdo nebyl lepší, než ten druhý či dokonce lepší, než sám Chris Rock. Jedním dechem: "S lepším scénářem a s gagy pro celé publikum (nejen pro to černé) by mohla být tahle komedie šíleně "funny". Bohužel, velké množství hluchých míst ve scénáři se ovšem projevilo. Rock je ale perfektní!" Dávám 60 %.

17. dubna 2010
avatar uživatele
50 %

Back to Earth

Je to dobrá komedie, není skvělá. Hned z fleku bych mohla vyjmenovat sto jiných, lepších komedií. Pravda ale je, že některé scény jsou v tomhle filmu nehorázně vtipné. Celý námět a nápad tohoto filmu jsou to, co ho dělají originální, ale je taky moc jednoduchý. Asi ta správná volba na večer po dlouhém dni, kdy se už nikomu nechce přemýšlet. Herecké obsazení bylo přijatelné na tenhle typ komedie.

3. září 2009

Celkem povedená komedie. Nevím proč, ale komedie s černochama jsou povětšinou daleko lepší než stejná nebo hodně podobná komedie s bílým hercem v hlavní roli. I tahle se může, podle mého názoru, počítat do těch lepších. Děj je opravdu zajímavý :-D a celkem jsem se bavila :-D Nemyslím "humoru" v klubech....to prostě nemůžeme pochopit, američani mají trochu jiný humor.....jinak ale doporučuju

18. července 2009
avatar uživatele
70 %

Moc sem se pobavila. Jednoduchý a vtipný film. Moc se mne líbil a nelituji, že sem se na koukla. Fakt doporučuji.

2. srpna 2008
avatar uživatele
40 %

Možná originální nápad o duši, která se snaží vrátit na zem, ale to je tak všechno. Celkově to bylo dost rasistické. Zajímavý byl akorát tak ten začátek. A ty rádoby legrační výstupy v klubech. Proboha, co na nich mělo být vtipné? Spíš trapné. Párkrát mi zaškubaly koutky, ale víc fakt ne.

27. července 2008
avatar uživatele
20 %

No to byla ale blbost. Nevím proč, ale ty vtipy se mi vůbec nezdály bejt vtipný. Asi odlišnej styl humoru.

27. července 2008
avatar uživatele
60 %

Zpátky na zem

Nápad to byl vážně zajímavý, ale jeho realizace nedopadla moc dobře. Párkrát jsem se zasmála, ale někdy jsem se sama sebe ptala, čemu se mám vlastně smát. Přesto dávám šedesát procent, protože jsem si během filmu docela odpočinula...a také kvůli hlavnímu hrdinovi a režisérské dvojce.

27. července 2008