NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Žoldnier skazy

Po prečítaní mnohých hodnotení nielen na tejto web stránke, ale aj na "sesterskej" stránke, by si mohol divák pomyslieť, čo za hovadinu ten Anderson natočil. Našťastie tomu nie je tak.
Kurt Russell vo svojej životnej hereckej forme stvárnil bezduchého vojaka tak verne, že mu to musel každý uveriť. Jednoduchý príbeh, ktorý tu rozohrali scenáristi, zvládol vtedy mladý režisér Anderson k mojej spokojnosti a po neviemkoľkom vzhliadnutí filmu si myslím, že tento film môže byť vzorom iným sci-fi filmom, nielen po režijnej stránke. "Žoldnier skazy" má v mojej zbierke BD a DVD čestné miesto a určite sa k nemu opakovane vrátim.

10. ledna 2014
avatar uživatele
100 %

Fajnový akční film s dobrým příběhem, hereckými vykony, akčními scenami. Stejně tak dobre efekty a bojové střety. Místy mi připadlo, že je hlavní hrdina na více místech současně,a le to samo o sobě nepovažuji za chybu:)

31. května 2012
avatar uživatele
70 %

Connie Nielsen

Zpracování tohoto akčního sci-fi není tak dobré jako samotný námět, ale i tak je to díky Kurt Russellovi zajímavá akční podívaná.

25. května 2012
avatar uživatele
90 %

Skvělý herecký výkon Kurta Russela. Na to, že v celém filmu pronese maximálně deset vět - mluví za něj oči.

22. ledna 2011

???

Ani nevím proč, ale přišel jsem Žoldákovi na chuť. Za scénář by sice scénaristé zasloužili kastraci, ale jinak se mi to líbí...

24. října 2007
avatar uživatele
100 %

Jedno z mých neoblíbenějších sci-fi. Představa vygumovaného vojáka, který nezná nic než válku a snaží se zapadnout mezi "normální" lidi je vyobrazena tak bravurně, že si chvílemi opravdu myslíte, že Kurt Rusell vyrůstal v náborovém středisku vojáků.
Mnozí by mohli namítnout, že na popelářské planetě jsou nudná místa, jenže právě ta staví příběh a bez těch by tam "něco chybělo".
Skvělý odpočinkový film na sobotní večery, který si rád pustím znovu.

13. září 2007
avatar uživatele
50 %

Hodnocení: 3 z 5 (***)

Už hned samotný název diváku napoví, že nepůjde o kdovíjakou podívanou. Navíc ještě když film režíruje Paul W. S. Anderson, který zrovna nepatří mezi mé idoly. Přiznejme si, že zápletka je tuctová, nutno ale dodat, že samotný úvod špatný není. Na koho jsem se tu hodně těšil, byl Kurt Russel. Ale moje veškerá očekávání vyšla naprázdno. Tedy ne že by působil nějakým tragickým dojmem, ale vadilo mi, že za celý film promluvil pouhopouhých několik vět. Pane bože, vždyť i takový Arnie z prvního dílu Terminátora byl proti němu ukecaný, a to je vážně co říct! V jednom momentě, kdy ze sebe naráz vypustil asi tři věty jsem si jen říkal " Ten se nám nějak rozpovídal!". Po slibně rozjetém úvodu přichází bohužel dlouhá usínací pasáž na odpadní planetě. Je to škoda, protože akorát kazí dojem dobrému konci, kdy seržant Todd zlikviduje celý nepřátelský výsadek. Mezi světlé momenty bych řadil ještě scénu, kdy se Todd rozpláče a tím dokazuje, že i takový stroj na zabíjení, jako je on, může mít city. Díry ve scénáři se však zalepit nepodařilo a výsledně mi z toho vychází nic víc než průměrná vesmírná sci-fi.

6. května 2007
avatar uživatele
40 %

Další z řady futuristických vizí světa a ne zrovna dvakrát povedená. Ta forma mi na první pohled vcelku připomínala druhého Riddicka, takže asi vím, proč i ten je tak nudný. Nicméně tohle se dalo přežít, ale zábavné to opravdu dle mého názoru bylo velmi, velmi a do třetice velmi málo. Tak za prvé, nebylo to moc zručně natočené a celý ten příběh je jako z moskovny Luca Bessona. Za druhé, prostřední část filmu je dost dlouhá a totálně zbytečná. Snaha přetvářet vojenskou "mašinu" na nějakýho farmáře bylo naprosto zbytečné. A za třetí mi sem vůbec neseděl Kurt Russell. Oceňuju, že se na roli asi po fyzické stránce dlouho a dobře připravoval, ale v mých očích je to naprostý akční antihrdina a připadal mi celkem legračně. Nicméně na jedno skouknutí to je, ale radši pozor na pomalu se vkrádající spánek.

28. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

No moc toho Kurt Russell nenakecá, ale film je skvělej, hlavně díky němu a tomu jak celý film promlčel. Mám sci-fi rád a tento film se trošku vychyluje z obvyklých kolejí žánru. Ale boj osadníků za pomoci tohoto hrdiny je zajímavý. Myslím si, že stojí za to tenhle film skouknout!

27. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

Nejvíc mě dostal začátek, ta výchova malých němekých kluků ta teda byla. A pak se film neodvíjel špatně a dost se mi líbilo, jak žil u těch lidí a říznul se. Tim myslim on dělal jako že nic a ta dívka u něj jak se o něj hned postarala. To byla ta tvrdá výchova.

23. ledna 2007
avatar uživatele
40 %

No

Kurt Russell ako posledný akčný hrdina :) sice som tento film videl, už dávnejšie, ale sko v ničom ma nepresvedčil v tom, že je to dobrý film, na zopár scien to bol podľa mna prepadák, kde sú tie časy osemdesiate keď sa dalo na jeho filmy pozerať? :)

9. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Bez Kurta ani ránu

Tento film by možná upadl v zapomnění, kdyby hlavní roli neztvárnil vynikající Kurt Russell. S ním tento film dostal šťávu a tak jsem se výborně bavil i bál u skvělého akčního sci-fi filmu, který si rád pořídím do své videotéky a vždy se na něj rád kouknu.

18. března 2006
avatar uživatele
100 %

Perfektne

Velmi podarne akcny film s postapokaliptickej buducnosti s kolonovanymi vojakmi.Ale aj tak cloveka nic nedokaze porazit ako tu predviedol skvely Kurt Russell.Jedine z mojich oblubenych filmov s tymto hercom

6. března 2006