home
Znamení

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
60 %

Jeden z horších počinov inak fenomenálneho režiséra. Prvýkrát som od samého "strachu" pri filme zaspala (a to som mala dvanásť rokov, hmm...), druhýkrát som vypila pár káv a dalo sa to zvládnuť. No nič výnimočné.

14. prosince 2011
avatar uživatele
60 %

Chvílemi dobré, chvílemi docela nuda... Mel Gibson v hlavní roli byl dobrý. Viděla jsem lepší horory, ale i horší.

25. července 2011
avatar uživatele
60 %

Signs

Filmy od režiséra Manoje Nighta Shyamalana (hlavně ty starší) byly vždycky velmi chválený. "Znamení" byl jeden z mála filmů, který jsem od něho ještě neviděl a chtěl jsem to napravit. Věděl jsem, o čem film je, takže jsem byl připraven na nejhorší. Po shlédnutí filmu "Čtvrtý druh" už filmům s mimozemskou tématikou nevěřím, ale tentokrát byla tato látka v podstatně talentovanějších rukou, v rukou režiséra Shyamalana. Pozitivní ohlasy na film mi navíc potvrdily, že se nemusím až tolik bát a že Shyamalan v téhle době ještě natáčel hodně nadprůměrné filmy, takže nakonec jsem se na film, řekl bych i těšil. Shyamalanovi taky nezbývalo nic jiného, než film natočit tím svým velmi osobitým, ale hlavně kvalitním stylem. Film totiž po herecké stránce stojí jen na Melu Gibsonovi a jeho "ocásku" Joaquinu Phoenixovi. Sem tam sice dají o sobě znát i dětští herci, ale to opravdu jen okrajově. Na filmu se mi líbilo, že nás hned v úvodu přinutí zpozornět a i když se sice hlavní dějová linka nerozběhne hned, něco jako nudný rozjezd nebo "filmové ticho před bouří" tu totiž není znát. Děj skrývá hodně tajemství i ohledně hlavních postav, tudíž se nikdy vyloženě nenudíte. Jak jsem již zmiňoval, docela jsem se bál, jak natočí Shyamalan scény s mimozemšťany a musím říct, že první scény s nimi byly z mého pohledu velmi optimistické. Shyamalan je totiž hned neukazoval. Pouze neustále vyráběl napětí, které pořád houstlo a celou dobu dával divákovi jen najevo, "že tam někde jsou". Prostě dělal to, co nám poprvé ukázal ve filmu "Šestý smysl", vyprávěl těžko uvěřitelný příběh, uvěřitelným způsobem a mě se to zamlouvalo, a to hodně. Když jsem se ještě k tomu koukal na film při úplné tmě, mělo film tu správnou atmosféru. Ke konci se to ale všechno začalo hroutit. Některé scény, hlavně ty ke konci už mi přišly přestřelené a Gibson v závěru filmu často přehrával (např. scéna, kdy učí Roryho Culkina dýchat). Těmito stupiditami si u mě film značně pohoršil. Herecká stránka nebyla tak špatná. Mel Gibson moc práce neměl, protože za něj všech oddřel Shyamalan, ale ke konci podle mě opravdu herecky selhal. Joaquin Phoenix mi naopak zde přišel nemastný neslaný. Zvolil si styl jedné grimasy a všechny svoje repliky odříkával tak nějak znuděně. Rory Culkin mě zde příjemně překvapil. Jeho postava se ve filmu postupně nejvíc vyvíjela a Rory to herecky zvládl. Dokonce i ty výbušné scény zahrál solidně. M. Night Shyamalan byla taková úsměvavá, ale ten poslední dialog s Gibsonem měl úroveň. Shyamalan se tady předvedl! Jedním dechem: "Tenhle film má milionový rozjezd, ale horší konec! Škoda, že to Shyamalanovi ke konci tak ujelo a herecky to (kromě Culkina) taky není nic moc! Ne nejhorší film od Shyamalana, ale nejlepší taky určitě ne!" Dávám 60 %.

15. března 2010
avatar uživatele
60 %

Chvílemi nuda, ale když se tam objeví ten emzák, hned dostane film jiný rozměr. Film je víc tajemný, než napínavý a to je vlastně i to, v čem spočívá jeho síla. Bohužel většinu času je film, více méně, nudný... Nic se tam neděje.

15. března 2010
avatar uživatele
80 %

Filmy s mimozemšťany mám velmi rád. Většinou jsou hodně zajímaví a díky speciálním efektům vypadají velmi přesvěčivě, ale zde jsem byl, když se na ně ohlédnu, trochu zklamán. Řekl bych, že se Znamení nedá s Válkou světů vůbec srovnávat. Je pravda, že v obou případech se odehrával příběh rodiny, ale Válka světů je Válka světů a Znamení jsou Znamení. Každý vypadal jinak a měl jiný průbeh, takže podobnosti si nechám pro sebe. Je to škoda, ale nedokázal jsem se do situace dostatečně vžít. Je to taky díky jistému faktu, jímž je parodie Scary Movie 3. Skoro každou scénu jsem si v duchu představil jako Scary movie, takže to filmu ubíralo na vážnosti. Je mi to fakt hrozně moc líto, ale parodie udělala své. Celý film mi uběhl velmi rychle, většinou jsem cítil napětí, bohužel sci-fi prvků jsem tu čekal víc. Je sice dobře, že se film držel dál od námětu Dne nezávislosti, ale i tak mi tu chyběla špetka akce. Mimozemšťana jsem si zde užil asi celkem jednu minutu, takže z toho jsem nadšen zrovna nebyl. Je mi to divné, ale Mela Gibsona jsem ve filmu viděl snad po druhé v životě. Nikdy jsem si ho tolik nevšímal, ale zde s jeho vážnou rolí jsem byl nadmíru spokojen. Však víte... žádný akční hrdina, žadný zachránce atd... Joaquina Phoenixe si pamatuju pořádně pouze z Gladiátora, kde měl dobrou ale zápornou roli. Zde však měl skvělou roli, a i když to tak nejspíš nevypadá, bez něj by film nemohl existovat. Znamení je skvělý film se skvělou atmosférou. Celou dobu na mě dělaly dobrý dojem scény bez hudby. Zde bylo napětí největší. Nečekejte mimozemšťana typu Predátora, ale stojí to za to.

22. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Doooost hustej film!!! Po celý film jsem seděla jak na trní a bála se, jestli někde ten mimozemšťan nevybafne.:-D Prostě se bojíte, ale ani nevidíte čeho. Atmosféru úžasně dokreslovala hudba. A herci byli taky moc fajn.

14. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

SUPER,SUPER,SUPER...

Úžasný napínavý a reálny sci-fi triler s vynikajúcim dejom.
Nie je až tak prehnaný, treba tento film sledovať od začiatku a s chuťou pozrieť do konca.
Tak, ako aj v mojom prípade. Očakával som s radosťou, čo sa stane ďalej vo filme... A takéto filmy tohto žánru sú pre mňa najlepšie. Dávam 100%

9. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Perfektní. Nic tak skvělého, napínavého a reálného s podobným námětem jsem ještě neviděl. Kam se hrabe Válka světů! Jsme rád, že tohle není pojato, tak megalomansky a fantasmagoricky jako právě Válka světů. Tohle je normální film o rodině, vůbec tam není použita přehršel efektů, udělali to mnohem decentněji, např. ten mimozemšťan samotný, tam byl vidět asi na 30 sekund. Rozhodně je to lepší než kdyby ho tam pořád ukazovali, takhle jste aspoň nevěděli, kdy se ve filmu vyskytne, z jakého stínu vyskočí... ta atmosféra se prostě dala krájet, já jsem se pomalu ani nehnul, jen jsem sledoval tu nádhernou podívanou. Bát se sice nemusím, ale nemohl jsem si pomoct, tohle jsem musel dokoukat ať se dělo co se dělo. Po skončení filmu jsem si ale říkal, že to s tím strachem nebylo moc horké, protože se tam vyskytly asi 3 "strašidelné momenty", ještě že tak. Pak ten děj, jeho propracovanost mě až udivovala, nebyl to jenom laciný příběh o ufonech, všechno se do sebe prolínalo a vyvrcholilo to úchvatným koncem, který byl určitě na filmu nejlepší. Musíte si totiž dát všechny možné střípky minulosti do mozaiky, které to všechno tvoří. Po dějové stránce naprosto dokonalé. Ale tím hlavním tahákem je herecké obsazení, na Mela Gibsona jsem se opravdu těšil, je to můj oblíbený herec a proto jsem si nepřipouštěl, že by mohl zklamat. Naštěstí opravdu nezklamal, znovu odvedl dobrou práci, kterou nejde jinak než ocenit, jen tak dál Mele... Taky se musím zmínit o Joaquinu Phoenixovi, toho jsem znal z Gladiátora, ale tady neměl až tak podstatnou roli, proto mě nijak nezaujal. U tohole filmu jsem dokonce uvažoval i nad 100%, ale nakonec dávám "pouze" 90%.

23. prosince 2008

Já a polštář

Už dlouho se mi nestalo (vlastně před Znamením se mi to nestalo nikdy), že bych při sledování filmu skoro brečela strachy, nehnutě seděla a objímala pletený polštář po babičce.
Znamení pro mě byl úplně nový divácký zážitek. A co teprve, když jsem si ho pustila v původním znění...
K ničemu nemám nic špatnýho, dávám plný počet!

20. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Opravdu reálný film

Tak takhle nějak by to podle mě vypadalo kdyby na zemi přistáli mimozemšťani. Film byl reálný a to se mi na něm asi nejvíc líbilo. Filmový štáb provedl opravdu skvělou práci - potvrzuji to tím, že jsem ještě dva dny po skončení filmu nemohla usnout:-)) A na to jak Mela Gibsona moc nemusím - tady se mi moc líbil. Jedna z věcí která mě po skončení filmu napadla byla proč se ještě nenatočil film, kde bysme my jako lidi na mimozemšťany prohráli....

3. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Toto je opravdu nejlepší horor, který jsem kdy viděl. Nic v něm není přehnané, jako to bývá jinde. Jeden z filmů, kde je Mel Gibson ve své hlavní roli velmi přesvědčivý, stejně jako Joaquin Phoenix. Celý děj je založený na psychologii, na onom "neviditelném" tajemnu, což je u filmu vždycky plus. Film je od začátku promyšlený, všechny postavy mají co dělat, každá je napsaná pečlivě, každé si všimnete. Možná toho mimozemšťana na konci ukazovat neměli. To "neviditelné" tajemno mělo být zachováno. už i ty prsty byly moc... Ale byly efektní.

19. července 2008
avatar uživatele
100 %

popravde najprv som ten film uplne ignoroval..mel gibson a mimozemstania?co je to za hlupost..som si hovoril..ale odvtedy som ho uz videl niekolkokrat a je vynikajuci..vdaka hercom a podavani pribehu velmi uveritelny..reziser kazdemu detailu dal zmysel a postupne to na nas rozbaloval ako vzdy..bodaj by aj jeho nove filmy boli aspon taketo dobre..

11. července 2008
avatar uživatele
100 %

Znamení

Je pravda, že filmy podobného typu neobľubujem ale tento film ma naozaj zaujal. Myslím si, že je to najlepší Sci-fi (zatiaľ)

7. června 2008
avatar uživatele
100 %

úžasný!!!herci výborný...oceňuju více tajemna a napětí, a méně "ufo efektů"... lepší než ty sci-fi typu přijde banda zelených mužíčků a "velkolepě " se snaží ovládnout,popř. zničit planetu (samozřejmě se spoustou speciálních efektů)...tohle je ale fakt dobrý

3. března 2008

Tak tenhle film jsem viděla asi v 9 letech a fakt jsem ho nedokoukala. Ale viděla jsem ho skoro celej, ale v jeden moment už toho na mě bylo moc. Ale na štěstí ho máme doma, takže plánuju ho někdy teď zkouknout. Ale i přes to, že jsem nevydržela u filmu do konce se mi líbil. Efekty super a celkem zvláštní vysvětlení a pojetí kruhů v obilí. Je to super film a už se těšim, až ho zase uvidim....tentokrát celej! ;) Ale i přesto znám lepší filmy...asi i proto, že nejsem fanouškem tohoto žánru...

17. února 2008
avatar uživatele
90 %

Signs

Celkem pěkná podívaná (nejvíc mě asi dostávaly ty super čepičky ze staniolu - obzvláště potom co si jí nasadil i Joaquin) :o). Je to asi ten nejlepší a nejzajímavější sci-fi filmík, který jsem kdy viděla. Bude hodně těžké tento film někdy překonat, bůhví jestli se to někdy někomu podaří. Rozhodně ten film stojí za to, abyste se na to všichni koukli.

16. února 2008
avatar uživatele
90 %

Je vidět, že M. Night Shyamalan není žádný amatér ale vynikající režisér. O tom jsme se mohly přesvědčit například ve snímku Vyvolený nebo v Šestém smyslu, který byl nominován na Oskara. Znamení je další režisérův vydařený výtvor, kde se jako v předchozích dvou vyskytuje tajemno, mystika a napětí. I výběr rolí se Shyamalanovi povedl protože Mel Gibson, Joaquin Phoenix i mladý Rory Culkin jsou vynikající herci. Děj byl pro mě tak napínavý že jsem poctivě sledovala od začátku až do konce.

12. února 2008
avatar uživatele
100 %

Miluji všechni filmy od Manoj Night Shyamalana. Jsou proste skvelý. Znamení patrí medzi ty lepší jeho filmy. Naprosto úchvatný!!!!! Skvele napínavý až do konce... 100% si rozhodne zaslouží.

9. února 2008
avatar uživatele
100 %

fajn

Docela fajnej horor... Docela pěknej... Líbilo se mi to bylo to takový dobrý...promyšlený a já už nevím co bych měla psát...prostě super horor...

24. ledna 2008
avatar uživatele
50 %

Tak na tento film jsem se docela těšil. A musím říct, že mě hodně zklamal. Připadne mně jakoby byl celý jaksi o ničem. Je to škoda, ale nevadí. I mistr tesař se někdy utne. Ani herecké výkony mě nezaujaly. Průměrný, místy spíše podprůměrný film. 50%.

20. října 2007
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Tak tenhle film mi nic nevzal, ani nic nedal. Vlastně mě ani nezaujal ani neurazil, takže mu nemůžu nic vytknout ani ho chválit. Přesto, kdyby tu byl nějaký originální nápad, vůbec by to neuškodilo. Mel jenom běhá po poli, nebo ve sklepě a tváří se důležitě. Na to jejsem zvědavej. Co se týče hereckých výkonů nebo režie - nemám nic proti, ale nějak tomu chybí jiskra, která by tomu v mých očích dodala jakýkoli šmrnc. Shyamalan á, nebo by měl mít, na víc. 65%

17. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Znamení je rozhodně hodně povedený film se skvělým hereckým obsazením. Líbila se mi scéna, kde se ufon objeví poprvé coby tmavá postava na střeše. Tak trochu jsem doufal, že u toho zůstane. Celé odhalení mimozemšťana a to jak vypadá, není myslím to nejlepší, co mohli udělat. Ztratilo to trochu na efektu, ale rozhodně to film nezkazilo.

16. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Můj názor

Film je podle mého názoru perfektní... skvělá ukázka psycho thrilleru. Režisér opět prokázal svůj talent udržet diváka po dobu celého filmu v napětí...líbilo se mi, že jsem po celou dobu filmu netušila, co mě čeká a za brilantní považuji scénu z dětské narozeninové oslavy, kdy máme možnost poprvé spatřit navštěvníka z vesmíru, z momentu, kdy mimozemšťan vyleze z keře, jsem měla husí kůži a běhal mi mráz po zádech... Herecké obsazení je skvělé, jak u Mela Gibsona a Joaquina Phonenixe, tak i u dětských herců... Zajímavým prvkem je dozajisté to, že se ve filmu moc nemluví, což umocňuje pocit napětí... Zkrátka skvělý film ještě lepšího režiséra, který si u mě bohužel zkazil reputaci snímkem Vesnice, který už napovažuji za tak dobrý jako právě Znamení...

15. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Znamení X

To, co film zřetelně vyděluje ze záplavy xenofobních snímků těžících z neznámého, je psychologie postav. Aktérům jsou dány charaktery a zejména hlavní postava v podání Mela Gibsona je rozpracována poměrně hluboce. Film lze z hlediska děje rozdělit na třetiny. V první třetině jde o to, že těsnému okolí domu a samotným jeho obyvatelům dělá společnost COSI, co podle běžných měřítek příliš nepatří do našeho světa a ačkoliv dvěma dětem, žijícím v tomto domě, je ta věc zcela jasná, zbývající dva dospělí muži potřebují něco času, aby si to rovněž uvědomili. I poté však záhadu interpretují chybně, což divák skrz náznaky ví. Tuto část filmu pokládám za nejzdařilejší. Dobrá je práce kamery, příjemně znepokojivě působí scény, v nichž filmovým hrdinům „něco nehraje“, velice dobře je využito záhad, které existují i ve skutečném světě. Při mnohých záběrech pak v zádech cítíte totéž, co v noci potmě na půdě. Ve druhé třetině už v domě vědí, že pro vysvětlení je třeba jít někam za hranice běžného poznání, jen se nemohou shodnout, co to pro ně znamená. Až posud by se dalo říct, že se film vcelku přísně drží toho, co se na naší planetě z nějaké příčiny opravdu odehrává, od tohoto okamžiku nastává tvůrčí fabulace. V něčem je to škoda, protože se vytrácí právě mrazení z realistického neznáma, avšak snímek holt musí mít nějakou progresi.. Závěr je pak ve znamení holého přežití. Výběr Mela Gibsona pro hlavní postavu byl dobrou volbou, asi žádný jiný herec nedisponuje tak „tragickým obličejem“, čímž mám na mysli schopnost mimicky vyjádřit zdrcení, beznaděj, vnitřní bolest. Jde mu to tak dobře, že by občas mohl i ubrat. Pokud vám při pohledu na jednoho z dětských protagonistů připadá, že se díváte na volné pokračování „Sám doma“, pak vězte, že vedle Gibsona sice opravdu vidíte Culcina, ale ne tam toho, nýbrž jeho bráchu. Podoba se nezapře. Mrzelo mě, že si autoři nedali práci s dotažením logiky do úplného konce. Jestliže smyslem otázky, kterou film evokuje, není, aby si na ni divák po závěrečných titulcích sám odpověděl - a to bývá spíš parketou náročnějších snímků, pak by jakékoliv otázky měly být filmem zodpovězeny. Zpočátku se film drží obecných ufologických poznatků, tedy popisů jevů, které dnes v serióznějším pojetí přijímáme jako potenciálně platné, poté se tvůrci od obecné představy odpoutali, takže mají co vysvětlovat. Dost pochybuji, že pointou filmu Znamení mělo být, aby si divák sám odpověděl na otázku, proč jsou pro mimozemšťany nepřekonatelnou překážkou zamčené, případně zatlučené dveře, když z reálných svědectví víme, že by jim vadily asi stejně mocně jako připíchnutá eurocedulka „Mimozemšťanům vstup zakázán“. Stejně tak není objasněno, proč by jim vlastně měla vadit jistá látka. Musíte se spokojit s faktem, že tomu tak je - a šmytec. A motiv toho všeho nadělení, ten je sice jemně nakousnut, jenže opravdu jen skromně, tak nějak jako strašně kyselé jablko - a šmytec podruhé.. Tvůrci si někdy v té druhé třetině zřejmě uvědomili, že nechtějí dělat další Akta X. Chybělo málo a byl by to dokonalý film, i tak je ale nadprůměrný.

25. července 2007
avatar uživatele
100 %

Nice

A opět Shyamalanovo duchovno a tajemno a strašidla a různé mysteriozní zajímavosti nad kterýma mi kolikrát padá brada až na zem. Tenhle film mám ráda a co dodat prostě líbí. Námět,obsazení,kamera perfect.

5. července 2007
avatar uživatele
70 %

Znamení

Nebylo to špatné, ale nebylo to ani to, co jsem od filmu očekávala. Herecké výkony byly špičkové, děj už tak zajímavý nebyl.

9. června 2007
avatar uživatele
80 %

Tak tenhle film je spíš pro milovníky sci-fi, tedy i mě. Moc se mi líbil herecký výkon J. Phoenixe. U tohoto filmu jsem se rozhodně nenudila.

10. května 2007
avatar uživatele
90 %

Další ze Shyamalanových "divných a mysteriózních snímků" jenž ve mě dokáží vyvolat pocity. Skoro by se chtělo tomu zasmát, ale vyvolat pocity a úvahy, to je přece smysl filmu. Takže tentokrát jsem rozhodně nebyla zklamaná - právě naopak. Dobrý námět, skvělí herci a velice působivě natočené. A musím říct, že odlehčená scéna z lékárny, která zdánlivě neladí se zbytkem filmu, je pro mě osobně jen třešničkou na dortu.

29. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Docela těžký film, ale hodně zajívaný a člověk se k němu i docela rád vrátí,rozhodně ale nedoporučuji se nejprve podívat na Scary Movie a potom na tohle, bylo by to silně zaádějící. :-)

18. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Opravdu skvělý film, který mě vážně dostal. Moc se mi líbí námět, obsazení i hudba. Sice jsem nejdřív viděla parodii na tenhle film, ale i přesto z něj jsem nadšená. Nevím, co bych dodala - prostě výborné.

14. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

super film, ma skvelou dejovou linii a po spusteni zapomenete na realitu. herecke vykony jsou celkem dobre... celkovy napad filmu je zajimavy a hlavni myslenka je vic nez k zamysleni;)

7. dubna 2007

Myslel jsem, že mě Shymalan zklame. Ale kdepak. Znamení je ještě lepší než jeho předešlé dva filmy. Ta atmosféra, napětí mě málem zabilo. Opravdová bomba. Shymalan se zdál být velkým nástupcem Alfreda Hitchcocka dokud nenatočil Vesnici.....

28. března 2007
avatar uživatele
70 %

Film jsem viděla zatím jen dvakrát. Jednou v cizím znění, takže jsem z toho moc nepochopila a po druhé v českém jazyce. Film je to podle mě dobrý. Není to nic převratného, ale děj je dobrý a já jsem se u něj nenudila. Je tu i pár scén, u kterých člověk myslí "teď se leknu". Na tomhle filmu je dobré, že vše není uděláno v tak obrovském stylu jako například Den nezávislosti a vše se týká pouze obyčejných lidí. Na konci se taky dočkáme, že konečně uvidíme alespoň jednoho zástupce mimozemské rasy, alespoň něco;-)

25. března 2007
avatar uživatele
Fan
...
0 %

25. března 2007
avatar uživatele
50 %

No...

Tak já nevím, zrovna jsem se na ten film dodívala ale... V programu tam bylo napsané jako žánr horor,ale nevím, co na tom bylo hororového... Nevím, co si o tom myslet. Celý film byl trošku divný.

25. března 2007
avatar uživatele
90 %

Perfektní film

Tohle mě docela překvapilo a určitě bych to mohl vidět ještě jednou, ne-li vícekrát. Mel Gibson je hodně dobrý herec. Když jsem četl, že je to o kruzích v obilí a mimozemšťanech, říkal jsem si, že to bude zase blbost, ale opak je pravdou. Bylo to napínavé, strašidelné, místy vtipné, občas smutné. Prostě to mělo vše, co má dobrý film mít a ani na chvíli jsem se nenudil.

25. března 2007
avatar uživatele
100 %

Ta voda je kontaminovaná

Dost kvalitní film.Pomalu to do sebe všechno začne zapadat...viděla jsem ho už několikrát,a stále mám husí kůži když tam projde v té uličce.Stačí když si jen musíte domyslet co tam venku je.Nemusí to bejt zmutovaná příšera nebo tuny krve, to ne.Stačí fantazie.Doporučuji.Můj nejlepší film.

24. března 2007
avatar uživatele
60 %

Hm?

No viděla jsem Šestý smysl, který mě nadchl. Viděla jsem i Vesnici, která mě zklamala. A protože je Znamení starší než Vesnice, myslela jsem si, že bude lepší. No neřekla bych. I tenhle film mě docela zklamal. Pan režisér je zvláštní, možná až divný chlapík a jeho filmy jsou taky takové. Tenhle počin jsem sledovala a přitom jsem byla schopna dělat i věci do školy, což svědčí o tom, jak "moc" mě bavil. Na mimozemské téma znám lepší filmy a že bych cítila nějaké napětí, to taky moc ne. Navíc tu hrál Mel Gibson, kterého nemusím. Ale zato mladí herečtí představitelé i Phoenix byli fajn. Od filmu jsem opravdu čekala více, něco pořádného, před čím si sednu na zadek, ale nestalo se tak. Škoda.

24. března 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Hodně dobrej film o mimozemšťanech. Mel Gibson se mi velice líbil. A film byl celkově výborně zpracován. Hodně dobrej Thriller

20. března 2007
avatar uživatele
100 %

super! podľa mňa fakt ďalší skvelý film, ktorý si treba pozrieť aj pár krát. Prosto vždy sa dá pozrieť znova a znova. Je tam všetko čo má byť: napätie, ktoré stvára zimomriavky na tele človeka a pocit strachu a bezmocnosti, keď sa aspoň trošku vžijete do ich kože...naprostá paráda

7. února 2007
avatar uživatele
100 %

U filmu mi dokonce běhal mráz po zádech, fakt prima. Ani kapička krve, horror jak má bejt. Jen nedomysleli ty mimozemšťany, myslim tim jejich zranitelnost. Mel Gibson s Joaquinem Phoenixem byli fakt dobrý.

23. ledna 2007
avatar uživatele
30 %

Další ..

kravina, která stála za en ono... já se jen díval kvůli tomu, abych nakonec věděl jak to dopadne, ale vůbec se mi ten film nelíbil.. prostě jen další hovadina zabývající se příletem mimozemšťanů na naší planetu. Podle mě to nezachránil ani Mel Gibson, podává lepší herecké výkony v mnohem lepších filmech... 30%...

17. ledna 2007

Tenhle film se mi moc líbil,není to žádná primitivní lekačka,Gibson zahrál skvěle.Nemohl sem od toho odtrhnout oči.Jak tady píše Sabaa- scéná ze zpráv,když se konečně divákovi naskytne pohled na mimozemšťana...naskočila mi husí kůže.Supr film.

7. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Dovolím si směle tvrdit, že Znamení jsou Shyamalanův nejlepší film, jaký kdy natočil. Nemusíte se mnou souhlasit, můžete klidně namítnout, že Šestý smysl byl vrchol jeho kariéry. Klidně, poslužte si, neřeknu ani půl slova. Pak se Vás ale budu muset zeptat, o čem že vlastně ten Šestý smysl byl. Ano, jistě, někdo vyhrkne celou zápletku filmu. Celkem jednoduchý. A teď se zeptám dál: "O čem byla Znamení?" Pokud mi jednoduše odpovíte, že to byl film o invazi zelenejch mužíčků (jak jsem to už párkrát zaslechl z úst některých rádoby filmových znalců), tak se vám nejspíš vysměju do tváře a utvrdím se v tom, co jsem říkál už na začátku: Znamení jsou nejlepší z dosavadních filmů M. N. Shyalamana...

Ještě v něčem jsou Znamení dokonalá. Tak působivý soundtrack jsem už dlouho neslyšel. James N. Howard - ač jsem o něm do té doby ještě moc neslyšel - se záhy ocitl na nejhornějším místečku mého playlistu. Obzvlášt poslední dva tracky: Hand of Fate Part I a Part II. Jak by řekl kritik někdy z dob Mozarta, tyto skladby mi přinesly rozhřešení... Naprosto úžasné kousky...

16. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Můj názor

Skvělý horor a sci-fi dohromady. I když sci-fi není zrovna můj šálek kávy, tenhle film je prostě bomba. sice je mírně amerikazovaný, ale co v dnešní době není. Prostě to musíte vidět.

5. listopadu 2006

Thriller, který jsem si užívala do posledního dechu. M. Night Shyamalan projevil nápaditost, jedinečná režie, skvělé obsazení. Mel Gibson a jeho charakter...Krása. Bohužel mě zklamal J. N. Howard tím monotónním soundtrackem, kdybych si měla pouštět prvních 10 vteřin každé skladby, vůbec bych nepoznala přechod. Je to na jedno brdo...

21. září 2006
avatar uživatele
40 %

Znamení se povedlo až v okamžiku, kdy z něj udělali Scary Movie. Do té doby to byl nezáživný film s Gibsonem o ufounech.

4. září 2006
avatar uživatele
90 %

Při sledování tohoto filmu jsem si vzpomněl na styl Alfreda Hitchcocka. Mrazivý thriller. Atmosféru tvořena bez nějakých zelených panáčků použitím zvuků, stínů, mihotáním se postav...

28. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Kdyby zde nehrál Mel Gibson, asi by mě se podívat na ten film nic nelákalo. Když jsem se na něj podívala, velmi mě překvapil, i když podobných filmů je už víc než dost - ale přeci je tenhle něčím zvláštní...

5. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

mno - ufounci nic moc

Pěknej film, místy hraje na nervy, ale málo.
Když sem viděl toho zeleneho ufouna v te televizi, těšil jsem se, jak je natočej vpři nějakém střetu s postavamy ve filmu. Byla to docela bída, odraz v televizi ještě šel, ale pak to už bylo blbé.
Jinak to do sebe krásně zapadá a docela se mi to líbilo.
Dávám 80%.

21. července 2006
avatar uživatele
50 %

nuda

tak by som asi hodnotil tento Shyamalanov film. Podľa mňa sa asi jedná o jeho najslabší film ktorý som videl (predsa len, tretie opakovanie skoro toho istého už je celkom solídna nuda), a nezachraňujú to ani "akčnejšie" scény ku koncu filmu. Ak niekto od neho nevidel ani jeden jediný film, môže si hodnotenie o niečo zodvihnúť. Inak ralatívna strata času.

19. července 2006
avatar uživatele
70 %

Na totmto filme som bola v kine a strašne sa mi páčil a ak by som písala názor vtedy určite by dostal 100% ale keď som ho videla druhý krát už ma tak neoslovil. Herecký výkon M. Gibsona trochu zaostáva za J. Phoenixom ale inak celkom fajn.

22. dubna 2006
avatar uživatele
40 %

Osobně se mi to moc nelíbilo... Nemělo podle mě hlavu ani patu... Určitě tento film nebudu usilovně vyhledávat a když bude v televizi, tak dám raději přednost něčemu jinému...

1. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Hu, velmi lekavý a doslova hororový snímek. Pocity běsu mě obklopily hned od začátku a já se co? Já se bál! Škoda zpachtěného konce s mimozemšťanem, jinak film nemá chybu.

1. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

pozor na kukuřičné pole! =)

Jeden z nejlepších filmů M.N. Shyamalana, ne-li nejlepší. Pocit naprostého zoufalství podaly všichni herci na výbornou. Ke skvělému ději a hlavně i propracovanému scénáři přispěl i konec, který byl dost překvapivý.

28. února 2006
avatar uživatele
80 %

Pozor na alobal!!!

Celkově souhlasím se všemi názory ale lidi proboha poslouchejte! Střed filmu vystihuje tahle moje rada - až si herci začnou nasazovat alobalové čapky aby jim ufouni nemohli číst myšlenky tak to není sranda - oni to myslí vážně. Pro vysvětlenou - když jsem došel až sem tak se si řikal:"Proboha to je vtip a nebo se dočista zbláznili? Sou normální??"

9. února 2006
avatar uživatele
40 %

nic moc

Abych pravdu řekl, dle recenzí jsem od tohohle filmu čekal víc...Mně osobně moc nenadchl...Tohle zpracování mi moc nesedlo.Dávám 40

20. ledna 2006

Příběh

je hodně náročný, ale celkově film je dost povedenej ! Herecké výkony jsou maximální a i když by někdo čekal více akce, ale psychologickej film to nepotřebuje !

4. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Hodně zvláštní

Manoj Night Shyamalan je asi hodně zvláštní típek, protože jeho filmy mají vždy takovou zvláštní až podivnou atmosféru. Aby se člověk u takových filmů dobře bavil, musí mít na něho náladu. A já jsem ji asi dneska měl, protože se mi tohle dílko líbilo mnohem víc než poprvé. Objevil jsem vněm plno jemností, kterých jsem si minule nějak nevšim (možná ani nechtěl všimnout) Neříkám, že je to ten nejúžasnější snímek v mém životě, ale mám rád filmy v tomhle duchu (jako třeba 6. smysl). Možná takovou vadou na kráse jsou ti odhalení mimozemšťané, které si mohli tvůrci odpustit (působil by reálněji) a filmu ponechat tajemnější atmosféru neznáma. Jinak smekám.

30. prosince 2005

No jo no už jsou zase tady bacha na ně. Je sice jasný že amíci zase vyhrajou a spasí celej svět ale film to neni špatnej.

27. prosince 2005
avatar uživatele
30 %

?

Moc se mi tento film nelíbil, protože mi nepřišel nijak originální...Jasně,oár scének bylo dobrých ale celkově to na mě moc nezapůsobilo,i když tam hrál Mel Gibson...

21. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Znamení

Znamení je velice kvalitní snímek plný napětí a tajemna! Mel Gibson je záruka výborného zážitku a opět nezklamal! Chvílemi jsem se docela bál, dobrý horor!

11. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Ten člověk prostě umí točit filmy. U fimu se bojíte, ale chcete vydržet dokonce. Zajímavě nasnímané. Spíše je to o tom, že nevíte co čeká za dveřmi než o hektolitrech krve.

4. prosince 2005
avatar uživatele
30 %

Nebol zly

Aj ked tu hral Mel Gibson a to je asi jedina pozitivna vec na tomto film ktora ma asi najviac zaujala.Inak podla mna tento film bol prepadak

4. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Klasický Shyalaman každý jeho film je prostě dobrej. Dobré herecké výkony je to skvělý zajímavý trihler na večer.

22. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Srdeční zálažitost

Znamení je fakt úplně super film. Dá se říci, že nemám slov, protože jeho režisér mi dost přirostl k srdci, takže je to taková srdeční záležitost a navíc Jaquin Rafael Phoenix je tam skvělý!!!

14. listopadu 2005
avatar uživatele
Matt
...
90 %

Skvele

Od začiatku som vedel že tento film bude fakt dobry, mal sice pár hluchých chvíl ktore trochu nudili, ale to nemeni nič na tom že je to naozaj super horor.

11. listopadu 2005

strach

super film hrozostrasný az mi niekedy nabehli zimomriavky. ten film nielen ze mal skvelé herecké obsadenie ale aj kameru a strih.

5. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

supr

Je to fakt super film a dost děsivej, když jsem ho vyděla poprví tak jsem se bála v noci dojít i na záchod a dos dlouho jsem se vyhejbala polím

3. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Signs

Přestože není Znamení horor v pravém slova smyslu, podle mě je to jeden z nejtemnějších, nejmrazivějších a nejpůsobivějších filmů. Svoji atmosférou, hereckými výkony a skvělou režií překonává až na výjimky snad všechny horory devadesátých let.

22. října 2005
avatar uživatele
50 %

Naprostá kravina!!!

Ne že by mě předchozí Shyamalanův Šestý smysl vyloženě nadchl, ale přece tenhle režisér se do podvědomí diváctva zapsal jako člověk originální, který umí vytvořit tajemnou atmosféru - a až do poslední chvíle člověka napínat. Znamení bylo proto pro mě obrovský šok - protože to, v co se film nakonec proměnil, jsem opravdu nečekala. Že v něm bude obsaženo "extraterestriálno", to jsem vzhledem k tématu čekala - ale že Shyalaman klesne tak hluboko, a zasadí do děje astmatického chlapce, což je snad to nejhorší možné klišé v "katastroficko-tajemných" filmech? Že film vlastně jako ten největší stereotyp bude o tom, jak je důležité míti rodinu a semknout se dohromady? Je to neuvěřitelný patos, který bych snesla tak ještě od dua Emmerich+Bruckheimer, protože tihle páni snad ani nic jiného neuznávají (a neumějí). Shyamalanem tak akorát opovrhuji. A přitom to nezačínalo vůbec špatně... PS: Dobře, ty čepičky z alobalu a scéna, kdy se v nich rodinka objevila, bylo to jediné, čemu jsem se zasmála.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

...

Tedy náhodou mě se to líbilo, i když je pravda, když potom s dětmi seděl na posteli a na hlavách měli to co měli...:-)) Ale jinak fajn, ta atmosféra, prostě se mi to líbilo...

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Sklamanie

Určite ma film sklamal, to musím povedať hneď na začiatok. Ale mal aj niečo do seba. Aspoň prvá polovica. Jej najväčšie plus boli zvuky a to, že ste ešte nevideli kto vlastne bude ten záporný hrdina, alebo ako ho definovať. Najväčším pŕoblémom filmu (rovnako ako vo Village) je, že mimozemšťana vidíme skôr ako bolo treba a tým sa stráca akékoľvek kúzlo, čo film ešte mal. Ďalej len sledujeme ako sa ľudia obávajú návštevníkov a pritom riešenie, ako sa ich zbaviť je primitívne a dokonca vyznieva smiešne. Zabudovanie astmatického chlapca do príbehu? No s prihliadnutím na to, akým spôsobom zabíjajú mimozemšťania je pochopiteľné, že nič iné sa nejaví ako vhodnejšie a tak isto tá "myšlienka", že všetky veci aj tie zlé majú nejakú príčinu alebo úlohu, o ktorej možno nevieme (tak nejako to bolo). Výsledok je slabý, keď prihliadneme na osobu ktorá film napísala a natočila. Možno Shaylamana preceňujeme. Zatiaľ ma u mňa skóre 2:2 (2 dobré a 2 nepodarené filmy). Uvidím na ktorú stranu sa prikloním.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Dobrý

I když tam uvidíte ufony...tak předto je film hodně křesťanský,ukáže Vám to Poč?..Proč je někdo nemocný a nic není jen tak bez důvodu.Navíc se mi moc líbilo,jak popsali ,že se něco děje na všedních věcech,jako zpěv ptáků...Jestli se ale soustředíte na povrch filmu,tak je průměr.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

dobrý !

Pokud nepochopíte nemá smysl na to koukat....asi si všichni myslí že je to jen povrchní kravina, ale myslím že to prostupuje dál... holt to musíte vidět víckrát...je to dobrý film !

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Skvělá atmosféra

Další povedený film Shyamalana. Skvělá atmosféra od začátku až do konce, dobré obsazení - Mel Gibson a Joaquin Phoenix. Jen škoda toho závěru, ten pro mě byl zklamaním, ale i tak hodně povedený drama s hororovými prvky.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Podstata filmu...

Ať už se jedná o jakýkoli Shyamalanův film, vždy se v něm trochu toho nadpřirozena... Na první pohled jsou Znamení jen další z řady hollywoodských filmů o ufonech. To podstatné je ale ve scénáři. Když se pořádně zamyslíte nad tím, co každý z herců během filmu říká, tak si uvědomíte, že se to v něčem liší.. V čem? No přece v tom, že na rozdíl od ostatních filmů se tady používají úplně normální věty (tím myslím takové ty věty ze života) a dokonce je tu i pár situací, které se opravdu stávají. Například ta scéna, v níž hledá malá Bou ovladač. Její otec jí řekne, ať se podívá pod křeslo a ona mu odvětí, že tam není, že tam jsou jen zbytky chleba... V tom jsem si uvědomila, že když jsem jednou já hledala ovladač, našla jsem pod křeslem úplně to samé.. Zato v tomto filmu jsem toho našla mnohem víc!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Sings

Někomu se může zdát že tento film je další námět scénáře s mimozemšťany.....mílíte se.......na tom filmu je něco zvláštního.....zřejmě že to natočil a sám si ve filmu zahrál režisér Shyamalan

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

..

Zajímavý film. Nejvíce mě potěšil fakt, že i když se týká UFO, tak se to tam zelenými mužíčky nehemžilo. Sází se zde více spíš na pocity a obavy, a líbily se mi hrozně herecké výkony Roryho a Abigail. A pokaždé, když se dívám znova, nacházím věci, kterých jsem si předtím nevšimla.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

jako každej jinej film od shyamalana jsou znamení filmem dobrym.. .i když obsahujou čas od času rozvleklejší pasáže... ale co mě dostalo nejvíc bylo to, že tam ti ufouni fakt byli..jsem si myslel že je gibson celou dobu v nějaký schíze :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

znamená to: dobrý film

Znamení jsou jeden z těch filmů, které můžete skouknout desetkrát a pořád máte co objevovat. Ale to samosebou není jejich hlavním triumfem. To co film povyšuje nad ostatní filmy tohoto žánru (i když říkat u Shyamalana slovo žánr .... ) je to jak režisér pracuje s tématy která nám předkládá. Ať už jde o ztrátu a znovunalezení víry nebo o obavy a strach z neznámé a nepředstavitelné hrozby, kterou zde představují mimozemšťané. Ti jsou samozřejmě jen záminkou jak zkoumat pocity a obavy skutečných lidí, jejich strach a vzrůstající paniku. Už proto je škoda, že shyamalan nepracuje podobně mistrně i v závěru, který v kontextu působí poněkud lacině. I přesto je toto dílko vsekrze příjemným zpestřením a nakonec i jedním z nejlepších hororů posledních let.

Kdysi dávno
avatar uživatele
keps
...
80 %

Ach ti ufonci!

Noo bol som na to v kine a viem ze pokym sa tam neobjavili ti ufonci tak to bolo uplne posobive.Fakt ked ukazali toho ufonca vsetci v kine ze hmm!Takze vyborne to zacalo ale potom sa mi to uz moc nepacilo ale ten Shaymalan sa snazi a je fakt super tak dam 80!

Kdysi dávno
avatar uživatele
Lush
...
80 %

jů ef ou

Film predčil mé očekávání a několikrát po kině jsem ho shlédl i na DVD. Líbily se mi hlavně napínavé scény, které byly opravdu napínavé.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

bu bu

skvělý čepičky : - ) dlouho sem byla z toho filmu narozpacích a co teprv když se ukázalo čím je zabít. nevím ale možnáity parodie jsou lepší

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Voda

Film byl super...režisér skvěle počkal s ukázáním mimozemšťanů...a musím uznat,že jsem se opravdu lekl, když vylezla ta zelená potvůrka z toho keře...kediné co mě docela zaráží je, proč si emzáci vyberou planetu, která je z 90% pokryta vodou, když vodu nesnášejí. Jinak bezva film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Jak na Emzáky ?

Film se mi moc líbil a opravdu jsem se při něm bál. Brrr! Myslel jsem si, že to bude jen o umělém vyvolání strachu z emzáků, které nikdo na plátně neuvidí a tak, když nám je režisér nakonec ukázal, byl jsem mile překvapen. Takhle si je nějak představuju.-)
Jinak Phoenix a Gibson odvedli kvalitní výkon.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Všechno má svůj důvod

Proč dcerce nechutná voda, syn má astma, umírající žena řekne přádně máchni a atd.? Všechno má svůj důvod, všechno je znamení a jednou se to ukáže! Skvěle natočený horor s docela velkou náboženskou tématikou, ale tak inteligentně schovanou, že si ji najde jen ten kdo chce.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Pěkné

Celej ten film je velice dobře natočenej ale přeci jenom má jednu vadu na kráse to je závěr hodně mě vadilo že tam ukázaly kdo je vlastně celou tu dobu děsil myslím že kdyby tohle vynechaly rozhodně bych dal filmu 100 %

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

:)

Znamení se mi hodně líbilo. Jak už zápletka tak obsazení a efekty. Jako horor mi to ale moc nepřišlo. Takže pohodička.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Mel Gibson

Na podobné téma bylo natočno hodně filmů a tento zůstal daleko za ostatními. Dalo se z toho tématu získat víc. Děj se dal předvídat a místy byl spíše směšný.

Kdysi dávno