home
Zkrocená hora

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Celkově plus

Tento film má hned několik plusů. Skvělý soundtrack, nádherná krajina a úžasné scény. I děj se mi velmi líbil, akorát konec vždy opláču.

24. prosince 2012
avatar uživatele
E Š
...
100 %

Fú, tak toto už áno :) Všetko podstatné čo by som k tomu povedala je v recenzii tu na stránke (výnimoćne sa s ňou stotožňujem). Snáď len dodám, moji dvaja milovaní herci v jednom filme, ktorý bol ešte ocenený v súťaži o "The best kiss". Áno, správne, ide o bozk Heatha a Jaka xD

22. prosince 2012
avatar uživatele
100 %

Láska. Kovbojové. Ovce.

Vzhledem k tématu se Zkrocená hora mohla nepovést v mnoha ohledech. Natočit vkusné drama o lásce kovbojů z doby, která homosexuálům vůbec nefandila, je oříšek pro scénáristu, režiséra i herce, a všichni zmínění předvedli skvělou práci. Příběh neupadne do patosu, láska v něm není zidealizovaná ani nepůsobí jako karikatura, ale reflektuje vývoj vztahu mileneckého páru, který nemá možnost vést společný život. Kromě ústřední dvojice jsou výborní i všichni jejich herečtí kolegové ztvárňující manželky a děti, kteří se musí také potýkat s nevšední a ve své době ostudnou realitou svých rodinných příslušníků. Film hodně stojí na úžasné chemii mezi vášnivým Jackem Twistem a umírněným Ennisem Del Marem, jejichž vztah se svou povahou (protiklady, které se přitahují) i vývojem (zamilovanost, láska, nevěra, vyčpělost) podobá různým jiným mileneckým dvojicím, a zároveň mu homosexualita i perfektní herecké výkony propůjčují něco zcela nevídaného.

12. srpna 2012
avatar uživatele
70 %

Kate Mara

Nádherná příroda Wyomingu a zajímavý milostný příběh dvou mladých kovbojů v legendárním romantickém filmu.

11. září 2011
avatar uživatele
70 %

Odkladal som tento film tak dlho, ako sa dalo, no nakoniec nastal čas. Musím povedať, že to bolo presne také, aké som očakával. Film sám o sebe nie je výnimočný ničím špeciálnym. Atmosféru filmu pridáva veľmi citlivá hudba, scenérie prírody a mimoriadne presvedčivé výkony hádam všetkých hercov. Počas filmu som sa nenudil a čakal som, ako to skončí. Čo sa týka myšlienky alebo kreativity filmu, tak ide podľa mňa o priemerný film, ktorého mierna nadpriemerita je vyrobená faktormi o ktorých som písal. Určite patrí k tým lepším, čo boli natočené za posl. 10 rokov. A ako veľké mínus hodnotím preklad filmu (jasné, že zato výrobcovia filmu nemôžu). Mne osobne sa páčili malé príbehy, ktoré pôsobili popri tom hlavnom a povahové vykreslenia postáv (ich psychológie). Škoda, že Ledger nestihol natočiť viacej filmov...

28. června 2010
avatar uživatele
80 %

Na Zkrocenou horu jsem se díval z mnoha důvodů. Filmy, ve kterých figurují herci, kteří dostali homosexuální roli, mě většinou příliš nepřitahují. Ne, že bych se řídil předsudky okolo méně populární orientace, ale většinou spíš tak trochu lituji herců, kteří musí podstoupit určité závazky. Zkrocená hora je i přes to velmi kladně přijatý film. Kdekoliv jsem se s tímto filmem setkal, všude se dostávalo jen samé chvály. Všechny recenze velmi pozitivní, hodnocení na všech webech velmi vysoká a navíc zhlédnutím jsem tak trochu uctil památku Heatha Ledgera, myslím si. Neříkám, že tato role je nějak průkopnická, ale pomalu začínám nacházet důkazy jeho ztraceného talentu. Jak se zdá, byl schopen zvládnout role od neuvěřitelného Jokera až po neuvěřitelné dramatické role. Zkrocená hora je podle mě na to, o čem pojednává, velmi kvalitní a jako jeden z mála filmů ukazuje i „opravdovou“ lásku mezi dvěma muži. O tomto důležitém faktu jsem věděl ještě před tím a očekával jsem nějaké počáteční náznaky, ale i tak mě ta první scéna velmi zaskočila. Ostatně celý film občas ukazoval více, než bylo třeba, ale že to oba herci dokázali podstoupit a tak přesvědčivě uhrát, je myslím uznáníhodné. Ale i tak díky Bohu, že se ve filmu figurují i ženy, což emoce ve filmu ještě daleko více prohlubuje. Myslel jsem, že dívku bude mít jen jeden z nich, zatímco druhý bude trpět, ale příchod krásné Anny Hethaway a Michelle Williams mě zaskočil, ale i potěšil. Bylo to tak vlastně lepší, různorodější a daleko zábavnější, protože příběh, i když postrádal cokoliv složitějšího, zase naopak obsahoval spoustu jednodušších scén ale ve větším počtu, což také není na škodu. Konečná událost je označena jako velice emocionálně založená pro diváka a někdo v mém okolí opravdu říkal, že jej rozplakala, ale u mě zůstaly obě oči suché. I přes to ale shledávám Zkrocenou horu jako velmi originální a zábavný film, který je určitě také díky dobrému výkonu Jakea Gyllenhaala lepší než třeba filmy Milk a Philadelphia. Jestli se někdy budu dívat na další film o homosexuálech, snad nebudu litovat jako u tohoto filmu.

23. června 2010
avatar uživatele
100 %

:-)

Téma i zpracování Zkrocený hory se mi líbí...herecký obsazení výtečné!!! :-)) Lze jen gratulovat...na Brokeback Mountain můžu koukat pořád!!!

13. prosince 2009
avatar uživatele
80 %

Asi nejvíc překavpující, jak si dvě hlavní postavy dokázaly poradit s tak těžkým úkolem a předvést na plátně pravou homosexuální lásku. Film je hodně emotivní, smutný. Je o lásce, která ve své době nebyla pochopena a příjímána a která je někdy odmítána i dnes. Odlišné životy, které se sbližují jednou za rok na pár chvil. Hodně se zde projevují emoce a většinou v podobě křiku a hněvu. Na konci člověk cítí jako by prázdno. Soucítí se ztrátou blízké osoby a pochopí, že možné zachovat si vzpomínky na to krásné a žít dál.

23. srpna 2009
avatar uživatele
90 %

Dokonalý příběh o tragické lásce, co na tom, že se jedná o vztah trochu nestandartní... Skvělé herecké výkony, výborný scénář, citlivá práce s kamerou - film nepohoršuje, neukazuje polopatě nic, co by mohlo puritána rozčílit, celé to je hrozně působivé a dojemné. Považuji to za jeden z nejlepších filmů o lásce vůbec. Navíc ještě dlouho po shlédnutí něco člověka nutí o příběhu stále přemýšlet...

30. června 2009
avatar uživatele
70 %

Myslím si, že Zkrocená Hora je v kinematografii legendou, ovšem, podle mého je to jenom kvůli tomu tématu/námětu. Film sám o sobě není až tak zajímavý jako jenom to samotné tabuizované téma. Výkony - řekl bych - průměrné až nadprůměrné, ovšem scénář... na tom všechno stojí padá a tady si s ním nedali až tak záležet. Film bývá někdy místy nudný, někdy zajímavý. Není to špatný film, určitě stojí za shlédnutí, ale 70% kvůli scénáři.

27. května 2009
avatar uživatele
100 %

no comment

Ohledně tohoto filmu,jsem slyšela mnoho.Nechtěla jsem nějak uvěřit tomu,že by mě zajímal film o dvou homosexuálních kovbojích.Ale chyba lávky....Je to krásný film u kterého jsem si pobrečela a myslím,že nejsem sama.Heath je opravdu skvělý...Nemůžu jinak než 100%

25. května 2009
avatar uživatele
100 %

Beze slov!....

Je to jedne z filmů, na který jen tak nezapomínáte, jako je třeba Titanic, prostě vás dostane ! Svým tématem ukázal lásku dvou homosexuálů, a myslím, že film je takovým poselstvím pro ty, kteří gaye nějak urážejí, nebo nechápou jejich orientaci. Protože člověk, který není necita, má srdce, a miluje to musí pochopit, ostatně to říkají i samotní herci! Jednoznačně jde o nejlepší film posledních let, a je dobře, že se takové téma dostalo na povrch, v tak kvalitním , láskyplném a emočním příběhu, jako je tento! Prostě úžasné, od doby, co jsem jej viděl poprvé, nemohu na něj přesat myslet, a pouštím si ho na dvd často! Prostě nádherné, i hudba je skvělá, a tu siutaci naprosto vystihující! Je obrovská škoda, že zde nebyl udělen Oscar za herecké výkony, ač Heathu Ledgerovi- který podla nadlidksý výkon, a jakoby tu roli někdy prožil, prostě strhující, a pak Jake Gillenhaal, který také zahrál svou roli výborně- i když bych udělil spíše oscara Heathovi. A pak také Oscara za nejlepší film- velká chyba! Takže film jedním slovem- Srdce! a možná ještě druhým- Krása!

3. května 2009
avatar uživatele
90 %

Nejdříve jsem tento film nechtěla vidět, ale nakonec jsem se k němu nějak dostala a byla jsem ráda. Takovýto film se jen tak nevidí. Má zajímavý a neobvyklý příběh. Také je zde zajímavé obsazení, hudba a tak všechno.

24. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

Brokeback Mountain

Tento film je snad nejlepší, jaký jsem kdy viděla. Hrozně mě dojal, krásný příběh, pořád na to musím myslet.
Film plný emocí, jak lásky, tak i zklamání a touhy...
Herci předvedli vynikající výkon, krásná příroda a hudba nemohla být lepší.
Jen mi bylo moc líto, jak to skončilo, ale v té době to asi nemohlo být jinak. Nepřemohla jsem se a stejně jsem u toho brečela :). Moc dojemný a poutavý příběh, který určitě dokáže změnit pohled na tuhle "věc".
Rozhodně hodnotím 100%...super!

25. března 2009
avatar uživatele
100 %

Velice silný příběh! Ale bohužel, pro svoji zápletu spoustu lidí s předsudky odradí. To je opravdu velká škoda. Skvělé herecké výkony, humor, výborná hudba, krutost života a bezmocnost člověka v takové situaci, jako je láska. Není co dodat. Heath a Jake v hlavních rolích září a nedá se popsat, jak úžasně se vžili do svých rolí. To se prostě musí zažít! Nebojte, film vás donutí brečet. Myslím, že by se na film měli podívat hlavně ti lidé s předsudky, můj názor na homosexuály podstatně změnil!

24. února 2009

ZKROCENÁ HORA?...PERFEKTNÍ!!!

Na tomhle filmu nemůžu najít ani jedinou malou chybičku. Celý štáb se k tomuto neobvyklému příběhu o vášnivé zakázané lásce mezi kovboji postavil famozně! Veškerou atmosféru podkreslovala nádherná hudba a příroda...
Co víc dodat? Snad jen to, že podle mě si Heath Ledger za roli Ennise Oscara určitě zasloužil...

19. února 2009
avatar uživatele
100 %

Nádherný film o životnej láske. Srdce mi to trha ked si pomyslím ako sa museli hlavný hrdinovia velmi trápit!!!!

16. února 2009
avatar uživatele
100 %

Užasnt film bez jedinej chybyčky.Geniálny herci, krasna príroda, užasna hudba. Koniec je dojemny a mnohe vysvetluje. Pochopila som aký museli mat naozaj tažky život...

13. února 2009
avatar uživatele
80 %

Už velké množství Oskarů a nominací zaručuje kvalitu a moji známí taky pějí samou chválu, ale já to potvrdit nemohu. Je to sice krásný film, ale ničím zvlášť neohromí. Čekal jsem nějaké více kontroverzní dílo, nad kterým budu ještě dlouho přemítat, ale je to jenom milostní románek v krásné přírodě a o nechápajících lidech. Toto provedení je snad v každém filmu o gay problematice a tudíž to nijak nepřekvapí. Je jasné, že v dobách minulých nechtěli o homosexuálech ani slyšet a přesně tak to vypadalo i tady. Je to takový slabší odvar Philadelphie na divokém západě. Dost kritiky... Velmi se mi líbilo provedení, krásně umělecky zpracováno a dovede to chytit za srdíčko. Bylo taky dobře, že děj rozčlenili do více etap a neodehrávalo se to pořád na jednom místě. Krásná byla i huba, které si moc nevšímám, tady však uklidňovala svými libými zvuky. Největším plusem ale byli jednoznačně herci. Ti se mi líbili na filmu asi nejvíce. Především Jake Gyllenhaal musel mít velkou odvahu tuhle roli vzít, nebyla totiž vůbec jednoduchá. Na jeho hlavu budu snášet samou chválu. Tak skvěle ztvárněnou postavu jsem už dlouho neviděl. Abych řekl pravdu, tak jsem se na film díval jenom na uctění památky Heatha Ledgera a jsem rád, že můžu říct, že on byla rovněž skvělý. Jeho postava byla více mlčenlivá a mluvili za něj především činy a neumím si představit nikoho jiného, který by to zvládl tak dobře. Heatha je obrovská škoda. Byl to jeden z největších talentů a jeho smrt nás připravila o velké množství precizně zahraných rolí a samotného Heath o hodně cen. Teď hodnocení. Původně jsem se rozhodoval nad 75%, ale kvůli dojemnému konci, u kterého i slzička ukápla, dám 80%.

12. února 2009
avatar uživatele
100 %

Nevím, co napsat. Tenhle film naprosto uchvátil. Skvělé herecké výkony, vykreslení přírody a zajímavé téma. Nemám co dodat.

8. února 2009
avatar uživatele
60 %

Tak nevím, asi nejsem ten správný divák pro tento film, nebo tohle není ten správný film pro mě. Ale příliš mě to nenadchlo. Zdlouhavé, rozvláčné, málo výrazné, pro mě postavené jen na tom kontroverzním tématu. Jen sem tam nějaká zajímavá scéna. Ne že by herci nebyli dobří, ale nějak mi to prostě nesedlo.

31. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

super

Jak už říká nadpis:super film!Nemám mu co vytkout,ten film mě fakt dostal.Skvělej děj a ještě lepší herci.Jak tu už někdo psal,taky sem o něm nejméně dva dny přemýšlela.Dávám 100%!

29. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Tenhle filmek mě tedy opravdu dostal. Sice mě velice mrzí, že jsem ho viděla POUZE v televizi, ale doslova mě uchvátil. Nádherná příroda, děj zajímavý od začátku do konce. Nejlepší film, který jsem kdy viděla. Přemýšlela jsem o něm ještě 2 dny poté.Dávám plných 100%

27. ledna 2009
avatar uživatele
LOND
...
100 %

Dostal mě

Když napíšu, že je to zatím nejlepší film co jsem kdy viděl, tak se budu asi opakovat podle jiných, ale zřejmě to jinak nepůjde. Protože to tak je! Tenhle film je opravdu plný přátelství, krásné přírody a především lásky, která musela zůstat v tajnosti. Jake Gyllenhaal a Heath Ledger to zahráli s úžasem a grácií.
Hrozně mě mrzí, že jsem tenhle film nemohl vidět v kině. Hrozně závidím lidem, kterým se to podařilo. Musel to být nezapomenutelný zážitek. Zkrocená hora mě vzala opravdu za srdce, a proto dávám tomuhle snímku 100%

24. ledna 2009
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Popravdě jsem si od filmu nic nesliboval a možná právě proto mě tak překvapil. Hodně se mi líbila hudba, děj a ty hory. Ty snad nejvíc. Dost dopbré herecké obsazení a nečekaný konec filmu mě taky dost nadchl. Nezbývá minež dát stovku;-)

14. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

podle mě.

mně tento film učaroval. dobrý a silný příběh, výběr herců a celkové prostředí.
jen bych vytknul ten znuděný dabing, jako ''hm'' nebo ''jo''. Ale jinak v pořádku,

14. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Musím říct, že jsem se na ten film moc těšila, už proto, že jsem o něm hodně slyšela, ale neměla jsem možnost jít na něj do kina. Večer jsem k televizi usedala s myšlenkou, tak teď se podívám na docela pěkný film. Během sledování jsem si začala uvědomovat, že to není jen nějaký pěkný film, ale film, který mě naprosto dostane a o kterém si dovolím říct, že mě nic tak hluboce nezasáhlo. Seděla jsem jak na trní a s přibývajícími minutami narůstalo napětí a to známé chvění kolem žaludku....prostě něco tak emotivního a dokonale natočeného jsem dlouho neviděla. Herecké výkony naprosto bezchybné, člověk jakoby cítil co vše postavy prožívají a co je vnitřně drtí i když to bylo řečeno beze slov, jen pohledy nebo gesty..... Velmi uvěřitelné, velmi citlivě natočené bez zbytečných slov a přehnaného vysvětlování. Divákovi tak zůstává spousta věcí na domyšlení a na přemýšlení o tom co by mohlo být a i proč tomu tak být nemůže a proč to vše spěje ke konci , který je ve skrytu duše očekávaný a přesto si nepřejme nic jiného než aby to takhle neskončilo. MOje hodnocení je naprosto jasné.

13. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Tohle je asi můj nejoblíbenější film. Je to velice silný příběh a skvěle zahraný (a navíc já miluju Heatha Ledgera ve všech jeho filmech). Úplně jsem chápala všechny postavy a jejich jednání, i Michelle Williams jako ženu, která tuší, že její manžel je homosexuál, ale strašně moc jsem si přála aby Ennis a Jack ,,spolu žili šťastně až do smrti''. No moc mě to zasáhlo a na konci jsem brečela jako želva. Na tenhle film se prostě nedá zapomenout.

12. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Vzpomínky na Brokeback mountain

Je to snímek ověnčený mnoha cenami včetně té nejprestižnější. Je to snímek, jehož vizuální i obsahová rovina je naprosto dokonalá. A je to snímek, který se obyčejnýma očima dívá na příběh jedné neobyčejné lásky. Tím, že Ang Lee zasadil příběh dvou cowboyů do "historie", zdatně ukázal, že homosexuál to není růžové tričko, soprán a lak na nehty. A oba hlavní herci se svých rolí chopili s precizní dokonalostí. Ač film časově zabíral široké pásmo, oba se pevně drželi svých rolí a stejně tak silné byly i choulostivější scény sexuálního napětí dvou zamilovaných milenců. Zkrocená hora je přesně ten typ umělecké symfonie, který se vám určitě zaryje do paměti svou neuvěřitelnou emocionálností.

6. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

super film

Jedním slovem SENZACE. Skvěle zpracované hodně diskutované téma. Perfektní herecké obsazení. Krásná příroda. Příběh, který vás chytne za srdíčko.

6. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Nezkrocení........

Film mě zpořátku tak trochu vyděsil,ale když sem se dodívala do konce,málem sem utírala slzy.Ten příběh mě fakt dostal.Klidně bych ho zkoukla znova.

6. ledna 2009
avatar uživatele
girr
...
100 %

Úžasný!

Film, kterej mě totálně rozsekal. Film, kde jsem jejich lásku, všechny ty emoce,bezvýchodnost a krutost jejich životů cítila až neuvěřitelně. Už několik dnů se snažim to strávit a podvědomně hledám řešení, který by nebylo tak krutý... Jako by nebylo jasný, že tohle bylo prostě neřešitelný.
Asi žádný film mě nepoznamenal tak jako tento. Dokonale natočený, dokonale zahraný.

6. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Geniální

Dlouho jsem hledala slova, která by nejlíp vystihla moje pocity, když jsem se na ten film dívala. Mísily se snad všechny, od lásky až po nenávist. Nechápu, jak někdo mohl dát v dnešní době dohromady tak poutavý a silný příběh, když se většinou točí dost podřadné filmy. Tenhle ve mě zanechal emoce, což se už dlouho nepovedlo a asi dlouho nepovede. Jednoznačně je tohle snímek, na který se ještě někdy s chutí podívám.

5. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

tenhle film je vážně dobrý, úžasný, skvělý a neopakovatelný. Prosadila jsem si ho k promítání a dobře jsem udělala. Od začátku do konce jsem byla nadšená a zaujatá. Nemá chybu!!!

5. ledna 2009

Úchvatné

Musím říct, že jsem hned z prvu byla přesvědčená, že to bude opravdu ohromující dílo. Pár lidí mi to doporučilo a zklamaná jsem nebyla. Spíš naopak mě to odzbrojilo. Nebyl to typickej americkej doják, ze kterých se mi už zvedá žaludek, byl to film plný emocí, reálný - tak, jak by se asi odehrál doopravdy. Nic přehnaného. Výprava nádherná, ta širokoúhlá kamera vystihla krásu přírody. Ale především to byly výkony herců... Heath Ledger alias Ennis Del Mar na první pohled introvert, bez jediného slova, úsměvu, ale co prozrazovaly jeho oči, to pochopí jen náročnější divák. Jake Gyllehaal jako Jack Twist- opak Ennise, více emočně nabitý, představoval spíš ženský prvek řekla bych. No, líbací scéna byla unikátní, klobouk dolů. Co dál napsat? Já obvykle u filmů nebrečím, ale tady jsem střídala kapesníky jak na běžícím páse.. Jen šílenost, že tak nadaný herec jako je Heath už mezi námi není..

3. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Film mě trošilinku zklamal svým koncem (bylo to takové divně ukončené), ale jinak to bylo opravdu supr a souhlasím s předchozím názorem, že to konečně nebyl klasický americký doják s happyendem a tím si mě film získal, stejně jako super námětem, okolím, herci...

3. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Film

se mi nepodařilo vidět v době, kdy byl promítán v kinech a tak jsem jej viděla až nyní v televizi. Možná právě tím, že běžná televize opravdu není kino, se nebudu zas až tak rozplývat nad záběry krajiny a různými detaily, které vyniknou právě jen v kině. Příběh byl vskutku nabit emocemi a skvěle herecky zahrán, ale přesto tentokrát to z mého pohledu vidím jen na 90%.

3. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Brokeback mountain

Nejdřív sem si myslela, že to bude kravina....dva chlapci se do sebe zamilujou atd. atd........ale jak sem se do toho zadívala,tak mě to velice zaujalo....tych emocí je tam opravdu hodně...a krásná krajina....výborní herci a vůbec...na konci sem si pobrečela:´(...jak už tu bylo několikrát řečeno, není to ten typickej americkej doják se šťastným koncem....je to film, který má hodně silnej příběh a v každým z nás zůstane:)

3. ledna 2009
avatar uživatele
joda
...
80 %

Líbilo

Kdysi jsem na tom byla nedopatřením v kině a rozhodně jsem nelitovala. Dnes jsem zahlédla kousek v televizi a zjistila jsem, že mi spousta věcí nějak vypadla. Film se mi líbil, ale nijak odvázaná jsem rozhodně nebyla. Líbily se mi opravdu perfektní herecké výkony Jakea Gyllenhaala a Heatha Ledgera, i Michelle Williams byla hodně dobrá a Anne Hathaway mi nijak nevadila. Zase jsem si říkala, že je Ledgera škoda, ten kluk měl vážně talent. Jak už tu někdo psal, ten přízvuk Ennise mě také dost iritoval a dabováno je to taky nějak divně. Ještě mi vadilo, že postavy kromě dětí nestárly - nechat si narůst kníra nepostarší člověka o 20 let. K hudbě se nevyjádřím, neboť si ji nepamatuji, líbila se mi hora Brokeback a krajina kolem. No a ten konec, mám dojem, že mi tenkrát v kině ukápla slza...jo, neměli to kluci lehký...

2. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Pááááni

Náhodou jsem Zkrocenou horu zahlédla v programu a tak jsem si řekla, že když už to má 3 Oskary a hromadu dalších cen a nominací, tak by to mohlo stát za shlédnutí. Očekávala jsem typický americký sladˇák, kde se při výběru herců dává důraz hlavně na pěknou tvářičku a momentální popularitu (H. Ledger a A. Hathaway). Ale to, co jsem viděla, bylo prostě něco absolutně neočekávaného. Skvělé herecké výkony (neuvěřitelně věrohodné scény mezi H. Ledgerem a J. Gyllenhaalem), spousta emocí, nádherná příroda,... Přiznávám, že i slza mi ukápla (a to se stává opravdu minimálně). I když jsem z něčeho měla rozporuplné pocity (ta první stanová scéna byla opravdu divočina), tak ta hromada emocí valící se z obrazovky je naprosto smetla. Happyend se sice nekonal a oddechovka to taky nebyla, přesto se na tenhle film určitě ještě někdy podívám.

2. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Naprosto dokonalé. Herecké výkony uchvacujíci. Bylo to proste prekrásny. Všechno bylo tak nádherné. Konec bym smutnej. Škoda jak to dopadlo. Miluji tenhle film!!!

2. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Krása...!

Opravdu moc pěkný filmek!! Hezcí herci, krásná příroda, zajímavý děj, zajímavá pointa, která není podlě moc častá... Dokonalost =)

2. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

podařené

Ačkoliv pár lidí z mého okolí odsoudily film několika pohrdlivými slovy k 4% menšině, mě příběh Jacka a Ennise zasáhl. Silný vztah, odehrávající se z jedné části v člověkem (naštěstí) nezasažené přírodě, mi parádně zabrnkal na city. Ledger i Gyllenhaal zvládli své roli dokonale, vše jsem jim věřila, každé obejmutí, každý pohled. Nominace na Oscara byla na místě. I jejich ženské protějšky odvedly svou práci, jen jednu výtku mám - Anne Hathaway blond vlasy vážně nesluší. Jinak ale totální spokojenost

2. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Uzasne

Uzasné , famózní , romantické , smutné a naprosto skvělé .Kdyz se poprvé o tomhle filmu slysela jako o filmu "jó to je ten film s tema teplejma kovbojama" rikam si to bude zase nejaka americka kravina ...... ale jakmile sem se na film podívala okamzite me chytil za srdicko. Obsazení je taky povedené a ta krajina ...... nemam slov

31. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Neskutočne dobrý pribeh! Taký len tak niekto nevymyslí. A aj herci boli užasne presvečivý...Oplati sa to vidiet

22. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Tenhle film dělí lidi na 3 tábory. První jsou ti, kteří si myslí, že to je největší kravina světa a nemá to pointu, jenom prostě nějací dva chlápci. Druzí jsou ti, kterým to přijde "v pohodě". A třetí jsou lidi, kteří pochopili pointu a hloubku tohoto filmu a dokážou ho ocenit. Já patřím mezi bandu č.3
Brokeback je film, který tady ještě nebyl. Myslím, že jsem nikdy neviděla nic podobného. Ten film se mnou tak emocionálně pohnul, že to až není normální. Osudy dvou lidí, kteří touží být spolu a ví, že se to nikdy nestane, ví, že nemůžou. To je snad to nejhorší co se může v životě stát. Tohle není trapný kovbojský film, ale lovestory!!!
Ang Lee se ukázal v nejlepším možném světle. Jake Gyllenhaal byl přesvědčivý a úžasný! Heath Ledger podal nezapomenutelný výkon. Získanou nominaci na Oskara si právem vysloužil. Byl výborný...touhle rolí se mi poprvé vryl do paměti.
Námět, příběh, kamera, soundtrack, prostředí filmu...to vše bylo bez chybičky. Nádherný film, který stojí za to vidět.

20. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

konečne

Konecne jsem uz i ja videla tento film ktery jsem tak dlouho vsude shanela je opravdu krasny jedine co mi na tom vadilo no ne uplne vadilo jen mi tam chybelo kdyz byly ty rokove preskaky ze tam nebylo treba ukazano kolik let ubehlo a tak ale to byla jen malickost a taky proc Jacka nakonec zabily to mi prislo ze to tam bylo dane jen tak "mimochodem" ale i tak to ma u me 100 bodu herecke obsazeni, herecke vykony vsechno bylo perfekt :-)

11. listopadu 2008
avatar uživatele
Meky
...
80 %

****

Když jsem projížděl informace k tomuto filmu a uviděl jsem to množství zlatých a stříbrných sošek, nemohl jsem odolat. Ale to je to nejhorší právě, myslet si, že snímek dostal x oscarů a musí být nejlepší...To očekávání je obrovské, když pak ale po shlédnutí to není podle vašich představ, příjde zklamání...to je přesně můj případ! Ani nedokážu říct co mě tak zklamalo, vlastně ani nevím, ono to nebylo špatné, ale čekal sem víc. Co se týče filmu, jeho natočení, zrežírování, sestříhání, kamera atd. - dokonalé. Možná mě zklamal scénař, ač je oscarový, nevím jsem v rozpacích. Přitom homosexualové mi nevadí. Přišlo mi to divné, hlavně na začátku, kdy se chlapy sotva znaly, jednou spolu lehly do stanu a co z toho nebylo...Když už mluvím o hercích, tak je musím vyzdvihnout, ti se mi fakt libili, Jake Gyllenhaal nasadil laďku velmi vysoko hned na začátku, byl velmi temperamentní a v roli Jacka se mi líbil. To postava Heatha Ledgera se rozjížděla pomaleji, ale postupem času se právě on dostával do "vůdčího" postavení...Nelze opomenout ani manželky těchto dvou, které rozhodně neseděly v rohu, ale byly herecky velmi výrazné...Hlavně tedy Michelle Williams, ta to zahrála užasně, ten vztek jak se v ní hromadil a přesto mlčela, až nakonci si ulevila... Hudba, ač získala taky sošku, mi zpočátku přišla monotónní, pořád jen těch pár akordů na kytaru, ale je s podivem, že se mi to vrylo pod kůži a přehrávám si je ještě teď. Závěrečné hodnocení? Nebýt naprosto suverénně zahraných roli dal bych jen 60%, ale Jack a Ennis to zachránili a proto dám...

14. října 2008
avatar uživatele
100 %

Co dodat?

Jen nerada hodnotím stovkou, ale jiné hodnocení pro mě nepřipadá v úvahu. Když jsem film viděla poprvé, byla jsem z něj nadšená, ale teď, když už ho mám "v oku" snad posté, řadím ho mezi naprostou špičku. Co dodat? K zpracování nemám výhrad. Že bych se v některé části nudila, to rozhodně ne, líbila se mi hudba, exteriéry, střih... všechno. Mám trochu dojem, že dnešní diváci jsou rozmlsaní, a když film neutíká mílovými kroky, považují ho za nudu. Ale proč? O hereckých výkonech bylo sepsáno už hodně, takže asi nemá cenu se jimi blíže zaobírat. Heath Ledger s Jakem Gyllenhaalem prostě dokázali, jak vynikající jsou herci, dále mě nesmírně zaujala Michelle Williams, která svou roli ztvárnila rovněž dokonale. Oproti povídce, na jejíž motivy byl film vytvořen, jsem téměř nedýchala u příběhu filmové Zkrocené hory. Ať si kdo chce, říká, co chce, tohle je pro mě jeden z nejsmutnějších a nejpoutavějších kousků. Nechápu ty, kdo tvrdí, že bez gay tematiky by se jednalo o průměrnou romanci - vždyť právě o homosexuální vztah a jeho úskalí tu jde a musí jít! Každý podobný příběh má svou zápletku, a fakt, že tahle se obzvlášť podařila a bez ní by tedy samozřejmě nestál film zanic, hned vše nestaví na úroveň jiných hloupých amerických trháků. Téma mě donutilo pořádně se zamyslet, a to je opravdu signál toho, že se tvůrcům podařilo něco neobvyklého.
Jako skvěle propracované se mi jevily postavy Jacka a Ennise. Nevyšli jako rození kladní hrdinové, a to jsem nesmírně ocenila. Každá jejich hádka i gesta náklonosti pro mě znamenaly rozrušení. Přiznávám, že jsem brečela jako malá a stále ještě pláču při každém zhlédnutí, přestože jsem se zařekla, že to dělat nebudu.
Jak už jsem podotkla, Zkrocená hora pro mě znamená víc než nekolik jiných filmů dohromady a zanechala ve mě hluboký dojem.

12. října 2008
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Krásný film o láske ktorý ju ponal z iného uhla...Naozaj úžasný...Herecké výkony boli dokonalé. Príroda úžasná...niet čo dodat. Plačem vždy ked si ho zapnem....

19. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Tenhle film jsem viděla teprve nedávno a zprvu sem si ho chtěl pustit spíše ze zvědavosti.Dalo mi dost práce než jsem to na dvdčku sehnala,ale musim říct,že to několika měsíční schánění se vyplatilo...od lidí v mém okolí jsem sice poslouchala jen že sem se zbláznila,když se chci podívat na film o dvou "buzerantech"...jsem si jistá,že by všichni mluvila jinak kdyby tenhle film viděly,protože něco tak nádherného jsem ještě nikdy neviděla.když jsem ten film dokoukala,tak jsem si připadala strašně zvláštně...na nic jsem neviděla,protože sem od breku měla v očích řasenku a ta mě pálela jako čert ...celej ten film byl strašně dojemnej a zanechal ve mě hlubokou emocionální stopu...co se týče hereckého obsazení,tak musím říct,že měl režisér šťastnou ruku...Nejvíc musím vyzdvihnout Jacka v podání Jaka Gyllanhaala,který byl naprosto úžasný Ty jeho pohledy mě prostě vždycky dostanou na kolena.Samozřejmně že Heath byl také úžasný,ale pokud jste to viděly v originálním znění,tak mi strašně vadilo to jeho "huhňání",ale jinak super.K tomu všemu jemný a decentní hudební doprovod a úžasné záběry okolní přírody.Jednoduše jeden z nejlepších filmů,které byly kdy natočeny!!!

15. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Myslím si, že nie všetci herci by dokázali zahrať homosexuála v erotickej scéne. Veľmi sa mi to páčilo. Väčšinou bývajú filmy, kde je muž a žena... ale keď sú tam dvaja muži tak to nie je o nič horšie, možno ešte lepšie pretože je to niečo úplne nové.

3. června 2008
avatar uživatele
100 %

Je to skvelý film. Obdivuhodné je to, ako to herci zahrali. Len škoda, že to tak skončilo:(Páčilo sa mi aj prostredie:) Je to proste jednička:)

20. května 2008
avatar uživatele
100 %

Líbí se mi ten motiv - kde jinde se tak otevřeně přetřásá vztah dvou mužů? Určitě někde ano, ale takový film neznám. Snoubí se v něm nádherná krajina a příběh dvou chlapíků, kteří si projdou svým, ale stejně to nakonec dopadne jinak, než-li podle jejich představ...Přiznávám, že jsem se bála, co takový film se mnou udělá, ale naprosto mě uchvátil, fandím tomuhle filmu a i herecké obsazení bylo naprosto povedené !! Škoda jen, že takový herec jako byl Heath Ledgar neměl příležitost natočit více takových kvalitních filmů, ale to už nikdo nezmění. Takže nezbývá, než se kochat tímto - ten bych řekla je nejlepší za jeho kariéru. Díky za takové filmy !!

5. května 2008
avatar uživatele
90 %

Film o lásce

O Zkrocené hoře jsem toho hodně slyšela a samozřejmě většinou samou chválu, ale protože jsem vždycky trochu pozadu:-) zhlédla jsem tento snímek teprve před krátkou dobou a musím říct, že pověsti o něm nelhaly. Je to opravdu krásný film, který na mě velmi zapůsobil hlavně dvěma aspekty. Tím prvním jsou záběry nádherné čisté přírody, do které je zasazen vznik lásky mezi dvěma muži. Tím druhým aspektem je sám příběh a jeho herecké vyjádření hlavními představiteli. Příběh považuji za klasickou love story nenaplněné a zakázané lásky a toto téma je jistě nadčasové a je už celkem jedno, jestli se jedná o vztah heterosexuální či homosexuální-síla lásky je vždy velká, magická, nádherná, ale pokud nemůže být naplněna i zničující. Oba herci v hlavních rolích předvedli opravdu excelentní výkony. Jake Gyllenthaal na mě působil jako sama esence mladé, bezstarostné lásky. Za jeho vrcholnou scénu považuji odjezd od Ennise se slzami v očích-ta scéna by klidně mohla být patetická a sentimentální, ale to se nestalo-je hluboká a přesně vykresluje definitivní ztrátu oné bezstarostnosti v lásce. Heath Ledger mě opravdu velice překvapil a musím napsat, že až po zhlédnutí Zkrocené hory jsem pochopila, jak obrovskou ztrátou pro kinematografii byla jeho náhlá smrt.:-( Jeho výkon je naprosto skvělý -přiměřeně drsný, mužný, zároveň však vnitřně zmatený, rozpolcený, tápající. Jeho nejlepší scénou je jednoznačně závěrečná scéna s košilí-u této scény se, myslím si, jen málokdo ubrání slzám-já jsem se neubránila. Celkově bych napsala, že Zkrocenou horu považuji za jeden z opravdu velkých a skvělých filmů, ovšem(vlastně ani nevím proč) asi nikdy nebude patřit k mým úplně nejoblíbenějším. Nejspíš proto, že je to pro mě jeden z těch snímků, který mi stačí vidět jednou a nemám u něho potřebu po čase se na něj podívat znovu. Možná je to kvalitou, silou příběhu nebo prostě jen tím, že mi tam chybí takovéto něco, co nedokážu pojmenovat a kvůli čemu nedávám 100% :-)

9. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Krasny

Jeden z najlepsich filmov aky som kedy videla...Proste skvele herecke obsadenie, hlavna myslienka a vsetko dokopy...Koniec bol samozrejme dost smutny, bolo mi az do placu...Cudujem sa, ze som si ho nepozrela uz skor, ale kedykolvek nabuduce si ho rada pozrem:)

5. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Včera jsem si tenhle úžasný film pustila, měla jsem lehce melancholickou náladu. V průběhu filmu se melancholie pomalu vytrácela, aby ji nakonci vystřídal úsměv ovlažený nějakou tou slzičkou...

26. března 2008
avatar uživatele
100 %

Nejkrásnější Film

Zkrocená hora je můj nejoblíbenější film. Nepamatuju si že by mě nějaký jiný snímek tolik zasáhnul.Viděl jsem ho v kině,koupil si ho na DVD a pořídil jsem si Soundtrack, ta hudba je stejně jako celý film jednoduše dokonalá. Nemá chybu.

25. února 2008
avatar uživatele
100 %

Krásnej film!!!

Zkrocená hora je nejhezčí film jaký jsem kdy viděl.Heath Ledger a Jake Gyllenhaal ty své role zahráli moc dobře.Ale ten konec byl hodně smutnej.Neudržel jsem slzy...Ale nejhorší věc mě šokovala, že Heath Ledger zemřel!!!To jsem byl hodně v šoku!!!Je mi ho moc líto a všem nám bude moc chybět!!!!Heath Ledger 4ever.RestInPeace

14. února 2008
avatar uživatele
100 %

Takže ze začátku musím říct, že BROKEBACK MOUNTAIN je pro mě srdeční záležitost!Mám ji strašně moc rád a je to podle mě jeden z vůbec nejlepších snímků které kdy byli natočeny!!PAN REŽISÉÉÉR Ang Lee ukazuje svojí genialitu v plném světle a scény které se zde vyskytují nemají jinde obdoby!Záběry přírody kterou doplňuje geniálně hudba jsou prostě nezapomenutelné stejně tak jak výkony všech herců nevyjímaje ze kterých ovšem ční výkon Healta Leadgera...který je zde prostě úžasný a předvádí výkon který nemá obdoby a nahání né jednou husí kůži!A pro mě je také velká ostuda, že za něj nedostal oscara...!!Brokeback..má dále nejen krásnou muziku, ale i nádherný křehký romantický příběh homosexuálních kovbojí který opravdu ty kteří vůči gayům nic nemají musí chytit za srdce!A musím říct,že na konci filmu sem dokonce i brečel!Prostě kdo neviděl tento velkolepý snímek snad ani nežije...!!Healthe Leadgere...měj se tam nahoře hezky...budeš nám váážně chybět:(

26. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

tak tenhle film mě dostal byl hrozně krásnej a herci skvělí.tenhle film měl dostat Oscara hezčí film jsem neviděla a ráda ho uvidím zase.

13. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

předčilo to mé očekávání...

čekala jsem stupiditu o gayích..proti kterým nic nemám..mám mezi nimi i pár kamarádů..paradoxem bylo, že poprvé jsem se na to dívat nevydržela..bylo to trošku zdlouhavé..a podruhé když jsem tomuhle filmu propadla jsem se na to koukala se svýma dvěma gay kamarádama..tenhle film neni o gayích..je o lásce..a je jedno mezi kým ta láska je..ale o tom, že vůbec existuje..A musím obdivovat herecké výkony..já bych ty milostné scény asi nedala..:-)Ale jinak tenhle film má prostě duši...

15. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

nadhera

Tento film se mi moc líbí...má krásný příběh, který má krásné, ale smutné vyvrcholení =( Myslela jsem si že to bude nějaká kravina o gayích, ale opak je pravdou, hezčí příběh lásky a přátelství dvou lidí stejného pohlaví jsem ještě nikdy neviděla.Proto dávám 100%.A všem ho doporučuju =)

21. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Krásny film.

Tento film milujem odkedy som ho videla v kine 1.x. Je to nadherny film o laske, ktory sa vyrovna filmom o laske medzi muzom a zenou. Skoda,ze konci tak smutne. Vzdy ked ho pozeram, mi srdce puka a placem pri nom. Ale som rada,ze ho mam na DVD. Je to proste nadhera!!

20. listopadu 2007
avatar uživatele
50 %

nic moc

Můj názor na tento film je úplně odlišný... Musím se přiznat, ale v první chvíli jsem se šíleně nudila, začátek byl děsně roztahaný. A že bych nějak cítila jiskru mezi nimi? Vůbec! Naopak mi přišlo, že samotní chlapi na horách si holt chtějí jen užít... Myslím, že dobrý film člověku něco dá, ale obávám se, že Zkrocená hora není tento případ. Já nemám nic proti homosexuálům. Některé filmy s toto tématikou mám moc ráda.

2. října 2007
avatar uživatele
80 %

Souhlasím, tohle je moc dobrý film. Má krásné záběry (krajiny), skvělé herecké výkony, ale já jsem čekala trochu víc.

23. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Nejsilnější silou je láska

Nevadí mně, když se točí filmy s kontroverzními tématy a je mně jedno, jestli se takové filmy točí za účelem rozvíření rozruchu, dohadů, nebo za tím stojí jen touha po penězích. Nevadí mně to, pokud je ten film natočen kvalitně. Kvalitně, jako se to povedlo například Melu Gibsonovi s Umučením Krista. Angu Leeovi se to také povedlo. Je to zkrátka další ze skvělých filmů a ještě k tomu od režiséra, jehož Hulk ani Tygr a drak pro mě nejsou žádnou extra dobrou podívanou. To Zkrocená hora je proti tomu zcela jiný materiál. Jo, příroda je pěkná, ale myslím si, že není žádná věda natočit hory a k tomu přidat trochu počítačově upravené bouřkové mraky při západu Slunce. Na tomhle filmu se dá obdivovat množství jiných věcí, než je příroda. Třeba taková hudba mně nejprve přišla docela obyčejná. Normální kytara, jejíž motiv se nikdy moc nerozvinul a neustále se opakoval. Nakonec mně ta hudba zněla v uších celý večer a noc, kdy jsem o filmu přemýšlel. Psát o kvalitních hereckých výkonech je zbytečné a smutně podaný konec se slovy: „Jacku, přísahám“ (řeknu vám, že ani nevím, co přesně přísahal, ale možností jsem si pár vybral) jen dokonal silný a dojemný závěr filmu, na který se ještě určitě někdy kouknu. Hodnocení je nesmírně těžké. Když tady čtu perfektní recenzi, skoro bych tomu dal 100%, ale přece jenom to zkusím s 80%.

20. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Úžasn!!!!

Hrozně lidi mi říkalo jak je tenhle film úžasný - tohleto a támhleto. Nevěřila jsem tomu, ale když jsem ho shlídla (a to jedním dechem), tak to bylo neuvěřitelný. Je to snad nejlepší film o téhle tématice a snad i o všem okolo toho. Já, ani nevím jak popsat, jak jsem z tohohle filmu unešená. Musíte se prostě na to podívat sami!!!!

18. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Jediné, co k tomutu filmu můžu říct je - WOW!!!
Toto slovo mě během jeho sledování napadlo snad stokrát, protože film je úžasný. Je strašně emotivní a hlavní herci podali fantastické výkony.
Film je opravdu vyjímečný a i když jsem čekala něco hodně dobrého, v životě by mě nenapadlo že bude tak výborný.

29. července 2007
avatar uživatele
80 %

Příroda a příběh

Nejvíc co mě okouzlilo, byla nádherná, nezkrotná příroda hor a spousta oveček. Příběh je zajímavý, něco nového, láska mezi muži. Nestíhala jsem časové skoky, během 2 hodin proběhlo 20 let. Herci byli hodně přesvědčiví.

21. července 2007
avatar uživatele
70 %

Nebýt toho rádoby šokujícího gay tématu je to scénáristicky průměrná, ne-li prázdná romance. Nemyslím, že by to Ang Lee zrežíroval tak výtečně, aby mu z toho kápnul Oscar. Lokace jsou sice absolutně nádherné a kamera s nimi skvěle spolupracuje, ale podle mě to prostě není až tak Leeova práce. Opravdu pomocnou rukou jsou výborní herci a doslova tak pomáhají režisérovi utéct hrobníkovi z lopaty. Gylenhall a Ledger jsou velmi, ale velmi přesvědčiví a jejich dámské protějšky rozhodně dojem z filmu také nekazí. Je to asi ve mě, ale poedle mě je to jen jedna velká nafouknutá bublina.

6. května 2007
avatar uživatele
100 %

Tento film jsem si od prvního okamžiku zamilovala. Kvalitní herci, skvělá hudba, výborný režisér a bezchybný scénář udělalo své. Velice silný příběh, který nemůžete vidět jen jednou! Myslím, že tak emotivní film jsem dlouho neviděla. Opravdu vždycky, když ho vidím, brečím. Je to jedna z mála "Love stories" která mě doopravdy chytla za srdce. Prostě jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec.

5. května 2007
avatar uživatele
ivin
...
100 %

Jeden z nejlepších filmů, které jsem kdy viděla. Kvalitní v každém směru. Herci Ledger a Gyllenhaal odvedli skvělou práci. I ženské obsazení mile překvapilo, tak dobrý výkon jsem od nich nečekala. S příběhem šli řekla bych na jistotu, tehdy velmi aktuální téma. To, že reakce budou silné, asi bylo předvídatelné. Ale nebylo jisté zda kladně či záporně. Risk je zisk.

11. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělé

Zkrocená hora je úžasný film plný emocí, které sdílíme s hlavními hrdiny. Myslím si, že všechna ocenění, která film dostala jsou na místě. Na konci jsem brečela - ostatně asi jako hodně jiných lidí. Je to nevšední romantický příběh, který jsem si zamilovala.

11. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

Ze začátku jsem se hodně lekla a trvalo mi dlouho, než jsem si zvykla na to, že mr. Ledger už není Casanovou, ale teploušem. Tu roli co tu zahrál....páni, za tohle jestli nedostane oskara říkala jsem si...tuhle roli by vzal málokdo. Jenom tím dokázal, jak dobrý herec umí být. Příběh byl pěkný, avšak hodně protahovaný, ten konec měl skončit v úplně jiné části, ale i tak... Dobrý....hlavně ty postavy, od Ledgera počínaje a překvapivou Anne Hathaway konče. Něco ve vás ten příběh zanechá, takže nemáte pocit, že ty dvě hodiny strávené u tv byly zbytečné...

1. dubna 2007

Ang Lee nikdy nepatřil mezi mé oblíbené filmaře. Jeho Tygra drak na mě bohužel nezapůsobil tak jako na ostatní a Hulk byl sice ke konci akčně vydařený ale celkově až moc unavující. Zkrocená hora se dozajista stane klasikou a lidi na ní budou rádi vzpomínat ještě pár desítek let. Crash se mi sice líbil víc, ale není to typ Oscarového filmu. Oscara měl samozřejmě dostat velký film Anga Lee. No ale přiznejme si, při výběru Nejlepšího filmu dělá Akademie chyby už od Forresta Gumpa. :((( Mně se Zkrocená hora líbila ale ne zase tak abych z ní šílel jako z jiných filmů. Herecké výkony Ledgera i Gyllenhaala jsou vynikající. Nejvíce na mě zapůsobila hudba i kamera.

28. března 2007
avatar uživatele
90 %

Zajímavé

Toto je velmi zajímavý snímek, na který sem nevěděl jak reagovat. Děj se docela vleče, ale je zajímavý a neobvyklý. Herci odvedli dobrou práci, ale celý film na mě zanechal dojem, že by ještě mělo něco přijít. V celku jsem ale s filmem spokojen.

26. března 2007
avatar uživatele
30 %

Tak abych řekla pravdu. Tak tehnle film mě vůbec nepotěšil. Chtěla sem ho vidět kvůli dvěma ze svých oblíbených herců. Jsou to Anne a Heath. Ani jejich postavy ten film nezachránily... Fakt nic moc.

14. března 2007
avatar uživatele
90 %

Režisér Ang Lee ukázal, že se nebojí pustit pro Američany do tak "kontroverzního" tématu jako je vztah mezi dvěma muži. Režisér se nesnaží nikde tlačit příliš na pilu a ukazuje daný poměr velmi vkusně, tyto záběry střídají scenérie místních hor a krajin, na kterých se pasou tisíce ovcí. Pro některé mohou být právě tyto záběry přespříliš zdlouhavé, díky nimž se film natáhne do délky delší než 2 hodiny. Za povšimnutí určitě stojí výkon Michelle Williams, která zde dokázala, že není jen teenagerovská hvězda seriálu Dawsonův svět, ale že umí dokonce i přesvědčivě hrát, za čež svědčí její oscarová nominace. Pro mě tento film znamenal velmi příjemné překvapení loňského roku.

3. března 2007

Brokeback mountain

Přiznám se, na Brokeback mountain jsem v kině byla dvakrát. Poprvé se mi film hrozně líbil (až na hnusný název "Zkrocená hora" v programu kina) a podruhé jsem si ho opravdu užívala. Vyprodaný sál smrkal do kapesníku stejně často jako já. Ang Lee prostě umí... Stejně jako úžasní Ledger a Gyllenhaal. Film ve mně zanechal spoustu rozporuplných emocí, které mi po příchodu z kina dlouho nedaly spát.
Brokeback mountain - Ang Lee, Heath Ledger a Jack Gyllenhaal v exkluzivním balení.
Díky, hoši :o)

28. února 2007
avatar uživatele
Kovo
...
20 %

panebože

Prvé čo poviem: herci zahrali na perfektnú (a to sa teda sakramesky čudujem, že takí herci sa dali na takú rolu). Inak zbytok filmu som pozeral ako horor. s rukami cez oči. Ospravedlňujem sa geyom ale toto bolo hrozné. Ja mám rád westerny, tak prečo mi chce teraz niekto nahuckať že kowboyi sú teplí. Podľa mňa ten film stál za h....

17. února 2007
avatar uživatele
100 %

úžasný!!!

Je to opravdu skvělej film. Něco fakt originálního! Jenom škoda, že to končí špatně:-( Herci byli taky skvělí. Takže super!!!

9. února 2007
avatar uživatele
100 %

nezapomenutelný

Tenhle film je nejlepší film ze všech filmů co znám. Viděla jsem ho popví včera večer a nemohla sem ani spát protože ve mě nechal spoustu emocí .. Výkon herců byl fakt výbornej, prožívali to jako by to tak prostě i cejtili, nečekala jsem že to bude tak dobrý... Stačí mi, když slyším ten název "Zkrocená hora" a už to ve mě vyvolá spoustu emocí a spoustu momentů z filmu.. Prostě bych to ohodnotla jako "NEZAPOMENUTELNÝ" ... the best

5. února 2007
avatar uživatele
90 %

Shlédl jsem ho jednou a zanechal v mně takový zvláštní pocit. Procítěnost filmu je dokonalá. I když na mne film působil někdy zmateně, až jsem si místy nebyl jistý dějem. Ale to je pouze sebemenší nedostatek. I hudba tomu přihrává skvělý dojem. Přesto, že film nedopadne moc dobře, označil bych ho jako mnou shlédnutý nejlepší film o životě homosexuálů, který jsem kdy viděl. Možná mi tam něco menšího chybělo, ale přesně ani nedokážu říct co.

V někom tenhle film nezanechal ani špetku.
ALE I TAKOVÉ PŘÍBĚHY PÍŠE SÁM ŽIVOT !

29. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

WOW!

The best film jaký jsem kdy viděla! A to fakt nekecám... Je to opravdu úžasné!!!! Viděla jsem ho jen jednou, ale hodlám se podivat ještě nejmíň jednou... Je to fakt super! Doporučuju všem, co to ještě neviděli.

29. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Tak smutný

Neznám krásnější a smutnější film o lásce dvou lidí, kteří ještě svou láskou riskují svůj život. Je to poprvé, co jsem si přála, aby film končil happyendem.

29. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Na film jsem sice slyšela tak přemrštěnou chválu, že jsem byla nakonec trošičku zklamaná, přesto musím uznat, že to, co Lee a jeho herci předvedli, bylo vynikající. Dvěma hlavním aktérům jsem to všechno tak uvěřila, až mi některé jejich milostné scény byly nepříjemné. Vadily mi dvě věci. Za 1. (co už zmínila Verča): Heathův přílišně hluboký horský hraný hlas. Za 2.: Ačkoliv se film táhl mnoha lety, vlastně skoro dobou jedné generace, maskérům se příliš nepovedlo postavy změnit. Chápu, že někdo může vypadat dobře v padesáti, ale obarvení vlasů Anne na blond jsem nepokládala za změnu ke staršímu, a o tom, že Heath vypadal spíš jako o rok starší bratr, ne otec své devatenáctileté dcery, nemluvě. Jinak: krásná hudba, nádherné obrazy přírody, dobrý scénář, skvělá režie.

16. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Nejlepší film, co jsem za poslední dobu viděla. Úžasné výkony herců i hereček, skvělá emotivní hudba, příroda, moc povedený příběh, homosexuálové to neměli tak jednoduché jako dnes. Líbil se mi psychologický vývoj postav. Nejlepší scéna-přivítání, když Jack přijede po čtyřech letech navštívit Ennise:), skvěle zahraná, úplně cítíte, jak jsou nabití touhou po dlouhém odloučení...Rozhodně chci tenhle film vidět znovu.

16. ledna 2007
avatar uživatele
kin
...
100 %

O filmu se hodně mluvilo- prý byl na "naši dobu" moc kontroverzní.... Někde se líbil, někde ne- chvílemi mi bylo dost líto, že my češi jsme tak "omezení" a "zabednění", že ho (ve většině případů) odsuzujeme... Podle mě si oskara ZASLOUŽÍ!!!.... Nejvíce mě uchvátili herecké výkony (myslím, že jde o jeden z nejlépe zahraných filmů)- muselo být hrozné ,žít v době, kde jste se museli celý život přetvařovat a "schovávat sami před sebou". Hudba a krásná příroda všechno dokonale sjednotily!!!

9. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Hezký

Tenhle film jsem viděl dneska,a hodně mne zaujal.Nejenom příběhem a hudbou,ale i nádhernou přírodou.I herecké výkony byly perfektní.Přeju si,aby vznikalo více takových filmů,i když bez smutného konce.

22. října 2006

Nic moc

No trochu mě to překvapilo, nečekala jsem, že mě to alespoň trochu zaujme, zvolení herců bylo celkem fajn, ale ten děj...no znám mnohem lepších filmů, kteří by se na oskara hodily více...možá, že oskara dostali za tu nádhernou přírodu...no takže abych skončila tak dávám 30%

15. října 2006
avatar uživatele
70 %

Nic úchvatného

Je to bezesporu kvalitně natočený film. Ale abych pravdu řekla, tak děj mě nijak neuchvátil. Kdyby zde nevystupovali dva homosexuálové, ale jednalo by se o lásku mezi mužem a ženou, nebyl by tenhle film nijak zvláštní a bylo by to jen hezká podívaná na nedělní odpoledne a na oscarovou nominaci by asi ani nedosáhl. Jeho hlavní síla je v kontroverzi.

14. října 2006
avatar uživatele
100 %

Tenhle film mě vážně dostal. Ten příběh je hodně neotřelý a vlastně hrozně romantický - kdybych to neviděla, asi bych nevěřila, že milostný příběh 2 chlapů se dá natočit tak hezky. Rozhodně tam není nic nechutného nebo nepříjemného. Moc se mi to líbilo, všichni herci hráli tak, že jsem jim to uvěřila. Vřele doporučuju.

11. října 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělé

Opravdu výborný film ! Byl první který ve mě zanechal takový ,pocit´. Abych jen nechválila, tím bych si na pár řádků vystačila, řeknu jen že to byla podívaná kterou doporučuju každému. Výborné !

4. října 2006
avatar uživatele
100 %

Bravo :)

Nejlepší film letošního jara! Viděla jsem ho již třikrát a líbí se mi čím dál tím víc... Výborní herci, skvělý námět a ještě lepší provedení... Vše podkresluje soundtrack no.1, který perfektně doplňuje atmosféru... Film skvěle líčí lidské city, pocity nezařazení a nepochopení sebe samého... Zásluhu na tom mají především Jake a Heath. Své role ztvárnili opravdu precizně, uvěřitelně! Jo, tenhle film se opravdu povedl...

14. září 2006
avatar uživatele
100 %

Oscar!

Skláním se před režijním uměním Anga Leeho,protože způsob,jakým se vypořádal se Zkrocenou Horou je naprosto unikátní.Myslím,že vzít tak kontroverzní téma,jako je homosexuální vztah dvou mužů a natočit ho bez laciného pokoušení se o senzaci,musí být opravdu hodně těžké.I při té intimní scéně mezi Jackem a Ennisem nemáte pocit,že tím chtěl autor říct:podívejte,jakej jsem borec,že jsem se nebál dát na plátno tohle.Naopak máte pocit naprosté přirozenosti.Já jsem si přečetla i povídku od Anne Proulx a musím říct,že byt´se dějově hodně liší,dýchla na mě tou naprosto stejnou atmosférou,jako film.Dalším kladem filmu je nádherná a při tom nekýčovitá kamera,díky níž je na každý záběr radost pohledět.V neposlední řadě musím zmínit skvělé herecké výkony a to všech zůčastněných.Mě osobně se asi nejvíc líbil Heath Ledger,jehož nenápadná gesta tak přesně vykreslovala Ennisův nepřístupný charakter,až z toho mrazilo.Role Jakea Gyllenhaala byla o něco jednodušší,ale stejně si nedovedu představit,že by jí někdo zahrál líp.I oběma ženským hrdinkám v pozadí není co vytknout.Podle mého názoru je pěkná ostuda,že Zkrocená Hora nedostala Oscara a stejné ocenění by si zasloužil i Heath Ledger.Pro mě nejlepší film letošního roku.

3. září 2006
avatar uživatele
100 %

The best

Tenhle film mě naprosto uchvátil!! Přesně takový příběh tady chyběl.. Tahle tematika je sice na jednu stranu dost kontroverzní, ale koukat jak se uplakané dívenky zamilovaně vrhají do náručí mladých statných mužů, to už se trochu okoukalo, ne?=) Cob takhle se pro změnu podívat, jak se do té stejné náruče vrhá statný mladík?Musím uznat, že tenhle film mě dokázal rozplakat.. zkuste to taky=)..

27. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Hustý

První film který si podle mého zaslouží titul doják konečně romantickej film s dobrou kamerou a obsazením a i dějem takoví moderní Romeo a Romeo

17. srpna 2006
avatar uživatele
50 %

K zhlédnutí tohoto filmu mne dotlačila přítelkyně, ovlivněná reklamou... Ačkoliv myšlenka byla zajímavá, nějak oc ani jednoho z nás neoslovil. Prostě mi to přišlo nudné

10. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Teda na to kolik se o tom psalo a i ta nominace na oskara teda nic moc. Hudba krásná, krajina herecké výkony, ale to ostatní? vážně ne byly tam tak dvě scény co byli šokující měli něco do sebe, ale jinak nuda nuda.

31. července 2006
avatar uživatele
100 %

Nemám slov!!!

Je to jeden z nejkrásnějších filmů, jaký jsem kdy viděla. Jake Gyllenhaal a Heath Ledger si mě získali po prvních minutách filmu. (Kvůli těm puritánům v porotě při předáváni Oscarů nedostali Oscara!!!). Nádherná příroda a ovečky dokresluji tu pravou atmosféru, jakou tenhle film potřeboval. Charaktery obou hlavních postav jsou úžasné v tom, že spolu Jack a Ennis nemají vůbec nic společného. Ale opravdu vůbec nic! A přesto k sobě jejich srdce najdou cestu. Jejich první intimní sblížení mě opravdu dostalo. Nic "takového" jsem fakt nečekala. Jejich pozdější doteky jsou tak citlivé, že pro ně nemám slov. Přesto, že jsou to oba muži je ten film plný ženských prvků. Oba se milují, ale musí svou lásku tajit. Ani se nedivím, že se Jack v závěru filmu neudržel, a řekl Ennisovi, že už mu nestačí vidět Ennise dvakrát do roka a to vždy jen na pár dnů... Ale kdo mě pěkně naštval byl Aguirre, který Jackovi řekl, že ví, čím si tam nahoře krátili čas. V tu chvíli mi přišel jako odpornej a ubohej hajzl. Bejt Jackem, tak bych mu jednu vrazila. A pořádnou! Musím se přiznat, ze jsem v závěru filmu bulela jak želva. Proč jenom končí tak tragicky???

9. července 2006

skvělý film

... nemůžu pořád najít vhodný nadpis.... přepisuju. Tohle je přesně ten film, kdy po skončení titulků prahnu po totální samotě. Vychutnat si nerušeně ten zážitek....promítnout si znovu některá okna... a být v duchu tam nahoře s nima. Už nebudu víc psát abych to nezkazila. Ten film mě dostal...asi jako kdysi dávno "Bohem zapomenuté děti".

27. června 2006
avatar uživatele
80 %

Čekala jsem víc...

Tak o tomhle žhavém kandidátovi na Oscara se toho napsalo tolik a spousta recenzí tak chválila, že jsem čekala bombu, něco naprosto převratného, úchvatného a skvělého. Ale bohužel, film zdaleka nenaplnil má očekávání. Než jsem se do něj dostala, připadal mi naopak docela nudný, ta první hodina a půl, pak to bylo lepší, jenže to už se blížil konec. Tento film, to je takový filmový román, docela mi vadilo, že děj strašně rychle skákal a těžce se v tom místy orientuje, jakoby chtěli ukázat nemožné, pořád do nás něco hustili. Ale velké plus vidím v samotném tématu, hudbě a hlavně krásné přírodě. Taky herci byli skvělí, akorát se jim divím, že se jim chtělo točit ty choulostivé scény, ale co by člověk pro prachy neudělal, že?:-) Ke konci filmu, což byla nejlepší část, chtěl film opět ukázat spoustu věcí a tady mi to trochu připadalo, že to chtějí mít rychle z krku. Takže na závěr, Oscara bych mu taky nedala (zprvu jsem si myslela, že jim ho puritáni z Ameriky nedali kvůli tématu, ale on ten film nebyl tak úžasný), jinak to ale nebylo tak špatné, dokonce to bylo dobré, ale prostě mě to zpočátku nudilo a to filmu dost sráží body.

26. června 2006
avatar uživatele
100 %

Více oskárů

Film sem stahnul kvůli rodinému příslušníkovi a ještě předtím jsem se na něj podíval. Můj první dojem působil divně, ale poté co se film začal rozjíždět jsem mu propadl. film s tak ůžasnými hereckými výkony se nevidí every day a tak by si jej neměl nikdo nechat ujít.

25. června 2006
avatar uživatele
100 %

Bomba!!!

Přiznám se, že na poprvé to bylo dost dobrý... Napodruhý ještě lepší a teď je ze mě skoro závislej člověk... Ten film je prostě úžasnej!!!!!!!!!!!

6. června 2006
avatar uživatele
70 %

Nevím

Přiznám se - brečela jsem. A to se mi u stalo předtím jen u dvou filmů. Takže to je pro Zkrocenou horu velké plus. A má spoustu dalších - krásnou přírodu, úžasné herce, neobvyklý příběh.
Jenže bohužel (aspoň pro mě) taky spoustu minusů. Některé scény mi přišly dost dlouhé, vztah mezi Ennisem a Jackem se mi občas zdál taký prapodivný, občas jsem se dokonce nudila...
Netvrdím, že je to špatný film, naopak myslím, že je dost dobrý. Ale rozhodně se mi nezdál TAK úžasný, jak jsem očekávala. Asi jsem po x nadšených recenzích čekala až moc, nevím.
Znám lepší filmy s homosexuální tématikou.

2. června 2006
avatar uživatele
100 %

Nečekané

Když jsem si šla pustit tenhle film tak jsem mačkala tlačítko play se slovy: "zas nějaká romantická kravina". Asi po 15minutách jsem se do filmu zakoukala a s napětím sledovala děj. Rozhodně jsem změnila názor a romantická kravina to rozhodně není tenhle ten filmek si mě něčím získal ani vlastně nevím čím, možná tím že jsem ještě žádnej podobnej příběch ve filmovým spracování neviděla........je to fakt skvělej snímek a tak ho doporučuju. =)

28. května 2006
avatar uživatele
100 %

Ještě jeden postřeh

Protože považuju Zkrocenou horu za jeden z nejlepších filmů posledních let, hodně o filmu diskutuju a jsem celkem překvapen, že mnoho diváků ani nechápe, co chtěl Ang Lee tímto filmem říct. Pokud to tak cítite, doporučuju jít na film ještě jednou a uvidíte, že tento film je sktutečně vyjímečným filmovým uměním a vše, co v něm je se dá pochopit.

19. května 2006
avatar uživatele
100 %

the best

Tak tohle je 100% nejlepší film, co jsem za poslední dobu viděla...Sice mi to přijde divný když je kluk s klukem, ale tenhle film mě vážně dojal...sem probrečela skoro celej film...doporučuju !! Super výkony herců !!

18. května 2006
avatar uživatele
100 %

tenhle film mě opravdu dostal

Skvělý Ang Lee opět dokázal, že je pan režisér a tenhle film je toho důkazem. Viděl jsem Zkrocenou horu pětkrát a je to film, ve kterém jsem nenašel prázdné místo. Nikdy mě žádný film nezaujal tak moc, jako právě Zkrocená hora. Myslím, že velkou chválu zaslouží i Heath Ledger a Jake Gyllenhaal, protože jejich herecké výkony jsou skutečně brilatní. Všem tento film doporučuju.

15. května 2006
avatar uživatele
mici
...
90 %

Nóó

Nóó,tak tohle je vážně zvláštní a zajímavej film.Zaujal mě svým hereckým obsazením i efektama.Ikdyž takovéhle filmy o homosexuálech nemám ráda,tenhle se mi líbil.

8. května 2006
avatar uživatele
60 %

Zkrocená hora

Jelikož tento film aspiroval na Oskara, čekala jsem něco neobyčejnýho. Popravdě mě film moct nezaujal. Chvílemi jsem si připadala jako v přírodopisném dokumentu, kde se pro zpestření přírody občas objeví člověk. Příběh o homosexuálech, dobré téma řeklo by se. Dobré by asi bylo, kdyby to nebylo tak zdlouhavé. Body plus by možná byli za pěknou hudbu, která by podkreslovala přírodu, ale nic takové jsem tam neslyšela. Ale kluci v hlavních rolích byli skvělí, to se popřít nedá. Viděla jsem film Crash, který Oskara vyhrál a v porovnáním s tímhle, zaslouženě.

3. května 2006
avatar uživatele
100 %

BEST OF!!

Tenhle film nemá cenu zbytečně dlouho komentovat, pač kdybych měla psat všecko, co se mi na něm líbí, tak by to bylo trošičku delší:) Za prvé je to námět, který se zas tak často ve filmu neobjevuje, tj. muž x muž, za druhé neuvěřitelné herecké výkony, hlavně Jakea, jeho očka jsou prostě jako studánka, plná nevyslovených pocitů:) a za třetí taky nádherná hudba, příroda. Film je krásně zpracován a decentně k tak ožehavému tématu, jako je láska mezi kluky. Podle mě je to nejlepší milostný příběh, jaký jsem kdy na filmovém plátně viděla. Díky bohu, že je v dnešní době ještě někdo schopen natočit tak nádherný a emotivní film.

1. května 2006
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Když jsem se o tomto filmu dočetla, vzbudil ve mě zájem. Myslela jsem si že to bude film o sexu a nakonec nás bude čekat happy end. To jsem se ale šíleně mýlila.
Lepší film jsem snad neviděla. Je to přímo umělecké dílo. Od okamžiku kdy se spolu vyspali, jsem už jen jásala když byli v jedné scéně spolu. Opravdu mistrovské dílo. Skvělé záběry kamerou. Kdybych nevěděla že nejsou v normálním životě homosexuálové, nevěřila bych jim, tak dobře to zahráli. Ale upozurňuju více emocionálně založené diváky. Chce to pevné nervy a hlavně spoustu papírových kapesníčků:+)

30. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Můj názor...

Strhující drama, které získalo (!jenom!) tři Oscary...Já osobně bych tomuto filmu určitě dala Oscara za herce ve vedlejší roli, protože Jake Gyllenhaal by o "své" homosexualitě přesvědčil snad každého.Oscara bych na 99% dala i Heathovi Ledgerovi za hlavní roli...to jedno procento sem mu ubrala za pár okamžiků kdy jsem mu ve snímku tak nevěřila jeho orientaci jako Jakeovi, ale Ledger mě tímto snímkem přesvědčil, že má talent a není jen nějaká hezká tvářička co náhodou hraje...Oscara za režii a scénář si film vysloužil zaslouženě a s udělením naprosto souhlasím.Co mě však zneklidňuje je Oscar za hudbu...někdy se mi totiž hudba zdála tak trochu divná a nevhodná, ale byli i okamžiky, kdy bya pefektní...Kdyby to bylo na mě dala bych možná ještě sošku Michelle Williams, protože ten šok v její tváží když viděla svého manžela líbat se s jiným mužem je nezapomenutelný.Snímku bych přidělila Oscara ještě za kameru, ale to už bych to vážně přeháněla :-D Naštěstí udělování není na mě...

28. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Lepší než Titanic

Šel jsem na to se séfrou z nudy. Málem jsem to nevydržel a rozbulel se jak dítě. A ten sountrack k tomu je taky úchvatnej. Akorát mi vyrazilo dech, jak si to chlapy ve stanu rozdali. Nečekal jsem, že to bude až takhle vostrý.

24. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Brokeback...

Tak tohle je za poslední dobu vážně ten nej nej nej film...viděla jsem ho teprve nedávno, ale absolutně mě dostal...vůbec nedokážu popsat, jak moc mě dostal konec (a jak jsem litovala, že jsem si s sebou do kina nevzala kapesníčky=)... Prostě je to novinka ve všech směrech... Jednak homosexualita ve filmu, to je jasné, ale jak už jsem říkala i ten konec....trošku jsem se bála, jako asi hodně lidí, jak se budu dívat na to, co je prop nás diváky tak nezvyklé, na lásku dvou mužů...ta láska je divoká, ale hrozně silná...nejdřív se mi pohled na to, jak se objímají a líbají trošku...hnusil, ale po chvíli mi to už přišlo úplně přirozené...Tomu rozhodně pomohly vynikající a hlavně absolutně přesvědčivé herecké výkona Jakea Gyllenhalla a Heatha Ledgera.. Tenhle film byste si rozhodně neměli nechat ujít!!!!

19. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

No, po dlouhý době je to film, u kterýho prostě nejde aspoň trochu nebrečet, protože je tak emotivní a smutný... Docela jsem se divila, že když se spolu poprvé vyspali, tak o tom spolu dokázali aspoň trochu mluvit, už kvůli tomu, že v té době to bylo považovaný za něco špatnýho, prostě to ani nepřicházelo v úvahu a muselo to pro ně být hrozně těžký. Taky jejich vztah je hrozně zvláštní, protože je vidět, že se mají fakt hodně rádi, ale ani to jim nebrání v tom se za chvilku porvat ( no, je vidět, že jsou to chlapi) , ale taky je to strašný vůči Ennisově manželce, když Ennis toho moc nenamluví, a když už, tak jeho výmluvy s rybařením to ještě zhorší, takže se divím, že to tak dlouho vydržela. Já bych moc chtěla, aby Jack a Ennis nakonec byli spolu, ale tím by film ztratil svoje kouzlo a to by byla škoda, protože to, že je smutný mu dodává k dokonalosti a v divácích pak zanechá větší dojem. Je to jeden z mála filmů, který mě tak dojal a zaujal, už kvůli zajímavosti a skvělým hereckým výkonům...

18. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Tak trochu jiná romance

Co může být krásnějšího než láska dvou lidí. Má to ale jeden háček, oni lidé jsou kovbojové a dnešní svět stále nepřijímá homosexualitu úplně příznivě. Přesto mě tento snímek potěšil. Myslím, že je to jedna z největších romancí novodobé kinematografie. Zkrátka Lee vytvořil další skvělý kousek. Jen tak dál, mistře.

17. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

OK - KO

Film byl skvěle obsazen vynikajícími herci, ale děj byl vlastně o ničem. Jen o lásce dvou mužů, která nemohla fungovat. Celé je to takové zvláštní. Ale pro citlivky - skvělý film!!!

8. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Jake Gyllenhaal + Heath Ledger

Práve som prišla z kina a aj napriek tomu že romantické filmy nemusím tento je fantastický. Naozaj obdivujem hercov ako stvárnili svoje postavy je mi len lúto že sa takýchto filmov netočí viac nemyslím len o homosexuáloch ale filmy čo nie sú prvoplánové a sú provokatívne svojou odlišnosťou. Dávam mínus 10% za nie moc vierohodné zostarnutie hlavných hrdinov. Hudba je perfektná skvelo dotvára dej a emócie. Tento film vo vás jednoducho pretrvá aj keď odídete z kina neviem čím to je ale musíte sa nad ním zamyslieť. Filmy tohto typu sú tak emocionálne silné že sa z toho ešte týždeň nespamätáte. A môže ísť naňho aj ten čo nerád číta titulky pretože je tu veľa nepovedaného a naznačeného. V kine nás bolo asi 30 a z toho len jeden muž, škoda pretože nemyslím že je to film len pre ženy. Tento film je nádherným sfilmovaním lásky ktorú zažije len málokto pretože pretrvá a je silnejšia než smrť.

8. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Oni a ovce

Co se dá ještě říct ke Zkrocené hoře? Šla jsem na ni, aniž bych věděla, jak přesně je dlouhá. Po závěrečných titulcích jsem měla pocit, že trvala snad tři hodiny (podle hodinek měla dvě). Nevěděla jsem, jestli to mám vzít jako plus nebo minus. Ale ke konci mi některé scény přišly zbytečně natažené. To u dvouhodinového filmu není ke shovívavému pochopení. Takže za to -. Jinak žádné další připomínky v zápornějším duchu nemám. A vychvalovat tu všechny ty povedené záležitosti, kterých je tolik, by byla ztráta času. To udělali jiní (lidi, novináři, filmoví akademici atd.). Mně nezbývá než souhlasit.

15. března 2006
avatar uživatele
100 %

...

Páni!!krásnej film!!poutavej příběh, skvělí herecký výkony, prostě všechno..Působilo to dost věrohodně, a jsem ráda, že američani konečně natočili film, ve kterém neukazují homosexualitu jako něco špatného!!

12. března 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělé!Jedinečné! Prostě perfektní.

Co ještě říct ke Zkrocené hoře. Snad nejdiskutovanější snímek několika posledních měsíců si zaslouží jenom chválu. Jak snadno se dá naprosto neafektovaně, bez zbytečných slov a klišé vyjádřit na plátně opravdový cit. Moc se toho nahlas neřekne, přesto všichni ví, o co se jedná. Tohle je zatraceně velký umělecký počin a Akademici jistě prominou, ale o tomhle snímku se bude jednou povídat, že si toho Oskara zasloužil. Stejně jako se dnes mluví třeba o Občanu Kaneovi. Zkrocená hora je prostě nutnost pro všechny, kdo mají rádi silné příběhy a nezávislé filmy.

11. března 2006
avatar uživatele
100 %

Neuvěřitelně silný příběh s přesladkým Jakem Gyllenhaalem a krásným Heathem Ledgerem. Sice když na sebe asi po patnácti minutách skočili, to jsem chvíli opravdu nemohla popadnout dech. Kamera, scenérie, herci (kdo by v Michelle Williams poznal tu Jenny z Dawsonova světa) všechno je naprosto dokonalé. I když mi to místy připadalo zdlouhavé, je to strašně citlivý a dojemný příběh o nikdy nenaplněné lásce dvou kovbojů, pod horou Brokeback.

11. března 2006
avatar uživatele
100 %

Tak tento film by si určitě zasloužil Oscara, jenomže to by američtí akademici museli být alespoň o takových dvacet let mladší :-). Jistě, zpočátku jsem se při milostných gay málem vyprskla smíchy, ale ten styl vyprávění, skvělá režie Anga Leeho a velmi dojemný příběh mě dostaly. Velkým plusem filmu jsou navíc herecké výkony, jak uhrančivého Jakea Gylenhaala, tak poněkud trochu přihlouplého Heatha Ledgera. Navíc Zkrocená hora ve vás něco, nad čím budete muset ještě dloho přemýšlet, což se mi stalo jen u několika výjimečných filmů (Na dotek, Sin City, Pomsta Sithů apod.)

9. března 2006
avatar uživatele
100 %

...

tak jsem byl dneska na zkrocený hoře.. .čekal jsem hodně a očekávání se naplnilo... .je to jeden z mála filmů kterej si na nic nehraje.. .jinak skvěle odvyprávěnej příběh mi trochu připomínal formou film na dotek, kdy vás nevinně vyhlížející střih přenese o pěknej kus dál a tim se i vyhýbá těm známým chvilkám, kdy pokukujete po hodinkách nebop po ostatních lidech v sále... .prostě vás to pohltí a tak nějak hypnotizuje... .a to se nepovede každýmu filmu.. .herecký výkony jsou fakt výborný, ledger i gyllenhall jsou přirozený a přesvědčivý (nejvíc mě asi dostali gylenhalovy zamilovaný pohledy:) ), ale nejvíc mě překvapila moje oblíbenkyně z dawsonova světa a všem ukázala, že je schopná překročit stín seriálu, což se nepovede téměř žádnýmu seriálovýmu hercovi.. .jinak se taky moc povedla kamera a krásná muzika.... .škoda že unik ten oscar.. :)

8. března 2006
avatar uživatele
100 %

Romeo a Romeo

Ang Lee mě nezklamal, ale stejně si nemůžu pomoct a mám dojem, že je film moc přeceňovaný..když jsem viděla Crash(jsem ráda, že Oskary nakonec vyhrál) tak jsem místy nedýchala, takhle by měl vypadat film, který má potenciál vyhrát, ne že by tohle Zkrocená hora neměla, ale Crash je prostě lepší.

8. března 2006
avatar uživatele
100 %

Super

Zkrocená hora se mi moc líbila. Nejdříve jsem si myslela, že mě nikdy nezaujeme příběh o lásce, ale toto je naprosto jiný typ filmu než ty dojemné příběhy, kde všichni už od začátku ví, jak to nakonec zkončí. Fakt super doporučuju všem. Velké dík holkám které mě na toto vytáhly:-))

8. března 2006
avatar uživatele
100 %

Uchvatné dílko

Tento film jsem si (nebojím se to přiznat) vybrala jen jako vyplnění nudného večera a nikdy toho litovat nebudu. Je to silně dojímavý příběh, který se mi líbil a nadchli mě i herci. Doporučuji shlédnouti

6. března 2006
avatar uživatele
100 %

v pátek jsem byla na filmu "zkrocená hora" a musím říct, že mě tento film velice nadchl. Silný příběh, který dojme snad každého, kdo má v sobě alespoň trochu citu. Herecké výkony na 1. Všem bych ho doporučovala vidět, je to totiž něco úplně jiného než na co je většina lidí zvyklá. Takže pokud se někdo chce podívat na podle mého názoru kvalitní film, určitě na něj běžte do kina.

5. března 2006
avatar uživatele
IvoN
...
100 %

Hluboké

Před chvílí jsem jsem se vrátil z kina, viděl jsem ho v cizině. Film pochopí každý, kdo poznal nenaplněnou lásku, nenaplněnou touhu. Moc se mi film líbil, hudba, obsazení, jen smrt hrdiny mi připadala trošku laciná (doufám, že moc neprozrazuji). Ale asi to tak v Americe bývá. Aspoň jsme si poplakali. Nevím, jak bude film přijat v ČR, je to přece jen trochu silné kafe. Ale dobře, že byl natočen a bude se promítat. Určitě na něj půjdu v ČR ještě jednou.

28. února 2006
avatar uživatele
70 %

Atmosférický hezký a příjemný filmeček, co se působivosti týče ovšem podle mě vůbec ne tak silný. Filmů o zakázané lásce dvou mužů (ale klidně i "normálního" hetero-páru) bylo totiž už natočeno spoustu a lepších. Obsazení je sice dobré (Heath Ledger má ale opravdu tak hluboký hlas? - trošku mi ve své snaze napodobit jižanský přízvuk vadil; Michelle Williams byla místy na můj vkus až příliš hysterická), hudba taky, obrázky krásných hor rovněž - ale jak říkám, v žádném případě nemá Zkrocená hora oscarové parametry - i když si sošku za nejlepší film velice pravděpodobně odnese. Oceňuji ale šťastně zvolenou absenci patosu a přehnaného brnkání na city.

27. února 2006
avatar uživatele
100 %

čistý vánek

Podle mě je hloupé odsuzovat filmy, ve kterých se objevuje tak ožehavé téma homosexuality. Vždyť práve proto je tento film nový, ukazuje lidem, že láska mezi muži může být tak plná a čistá a romantická jako láska mezi můžem a ženou, právě proto je film k lidem tak otevřený, nic neskrývá a toho si hodně cenim. Konečne někdo vyšel s pravdou na povrch. Vztah kovbojů byl ještě umocňován krásou přírody a svěžím vánkem, který jsem z filmu cítila. Možná že jsem trošku naivní, ale takovýhle filmy mají velký význam, jak společenský tak i filmový.

26. února 2006
avatar uživatele
100 %

Neco noveho

Nez jsem na tento film sla, nevedela jsem o cem je. Na zacatku me to trosku sokovalo, kdyz jsem videla herce, jak spolu soulozi, ale potom jsem sledovala pribeh a totalne me to polozilo na lopatky. Je to neco uzasneho. Plno lidi tento film odsuzuje, protoze je to o dvou chlapech, ale ve skutecnosti si tam muzete predstavit i kluka s holkou. Milostny pribeh, ktery nema obdoby. A navic se muzete kochat krajinou.
Co me ale prekvapilo nejvice, je preklad filmu.Nechapu, jak nekdo muze nazev hory prekladat. To nepochopim!!
Ja osobne si myslim, ze tento film stoji zato videt a melo by se natacet vice takovych pribehu ze zivota.

31. ledna 2006