home
Život Davida Galea

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

The Life of David Gale

Filmů, polemizujících o trestu smrti jsem už pár viděl, ale ani jeden nebyl v takovém obsazení a v rukou režiséra, o kterém jsem si byl naprosto jistý, že je kvalitní. Možná to bylo trochu troufalé tvrdit, protože jsem od režiséra Alana Parkera viděl jenom jeden film a to "Angel Heart", ale už tenhle snímek mě přesvědčil, že Parker točit umí a to tak, že jsem opravdu věřil, že film je ve správných rukou. Tak zajímavé propojení dvou žánrů už jsem dlouho neviděl. Nebyl to žádný slabý odvar dramatu a krimi, který by se neznatelně odehrával v pozadí příběhu a divák by ani nevěděl, kam má vlastně film zařadit. Film měl totiž opravdu buď tu dramatickou část, nebo tu kriminální. Parker mě nezklamal! Dramatická linka je sice místy nudná a zajímavou se pro mě stala až později, když byl příběh v pokročilejším stádiu. Kriminální linka avšak nemá chybu! Je napínavá a i když jsem také děj trochu předpovídal dopředu, závěrečný zvrat, kdy do sebe všechno zapadne mi přece jenom vyrazil dech! Režisér Parker kašle na nějakou cenzuru a podává film dost surově, tím pádem dodává té kriminální zápletce na atmosféričnosti. Největším škůdcem filmu jsou snad jen některé nudné části ve filmu, kterým se zkrátka nevyhnete. Film je prostě moc dlouhý na to, aby se divák alespoň jednou pořádně nezanudil. Jsou zde však také chvilky, kdy scénárista Charles Randolph příjemně překvapí a já osobně jsem se například u scény, kdy Gale "bojuje" ve slovní přestřelce s guvernérem, hodně bavil. Ačkoli film pojednává o stále aktuálním tématu, film mi neprozradil nic, co už bych nevěděl. Že má právní systém chyby, to víme všichni. Mě spíše vadí to, že film chtěl hlavně upozornit právě na toto sdělení a ten závěrečný zvrat, ta třešnička na dortu tady byla jen na aranž, aby se divák necítil ochuzený. Poselství filmu zkrátka a jasně nevyzní tak, jak by mělo a trochu se mine účinkem. Všechno ostatní je ale perfektní. Kevin Spacey opět exceluje a opět přivádí všechnu pozornost na sebe a z filmu dělá tak trochu "one man show". Kate Winslet sice působila příjemně, ale to nic nemění na tom, že její výkon byl průměrný a nezachránily to ani ty vlhké oči v závěru. Laura Linney překvapila, protože mě (po Spaceym) zaujala nejvíce ze všech herců! Její výkon byl výborný, procítěný a autentický. Pochvala je na místě! Jedním dechem: "Rozhodně zajímavý film jenž se sice se svým poselstvím tak trochu minul účinkem, ale zápletka hezky graduje a závěrečný, povedený zvrat trochu ztlumí i fakt, že ve filmu se vyskytují slabší, nudnější scény! Filmu zkrátka trošku uškodil scénář. Spacey a Linney jsou však perfektní!" Dávám 70 %.

10. dubna 2010
avatar uživatele
ivin
...
100 %

Drama, drama, drama....

Film, který se na první pohled pohybuje kolem otázky potlačení trestu smrti v americké společnosti se nakonec víc než touto problematikou zabývá životem samotným. Stojí za to zamyslet se nad tím, jak snadlo lze všechno ztratit, jak chybně můžeme pohlížet na člověka nebo o tom, kolik jsme schopni obětovat pro svá přesvědčení. Film je to smutný, šokující, ale výborný!

25. září 2009
avatar uživatele
90 %

Takhle ještě Kate neznám, ale to nemění nic na tom, že by se mi tento fil neměl líbit, ba naopak bylo to jedno z nejpovedenějších a nejnepředvídatelnějších krimi dramat, které jsem zatím viděl. Božská KATE a neméně dobrý Spacey a Linney zajistili vedle ponurosti a dějové linie, že se ty dvě hodiny, což je na krimi dost, daly v pohodě vydržet.

6. srpna 2009
avatar uživatele
pier
...
80 %

Život Davida Galea

Velmi zvláštní snímek který se nesnaží najít správnou cestu a ukázat nám jestli je správné popravovat lidi nebo ne, ale snaží se ukázat že i v dnešní době je ten systém špatný a má spousty chyb...Začátek filmu vlastně začíná koncem, ale až na konci filmu vám dojde co to má znamenat…Příběh má zajímavé tempo, v jednu chvíli to má grády a vy sedíte s přilepeným obličejem na monitoru a čekáte co bude dál, a v tu chvíli to režisér nezvládl a režisérské otěže mu nějak vypadli z rukou, a jak na horské dráze je to téměř celý film…Až na takových 15 závěrečných minut kdy Kate Winslet pomalu odkrývá dost neuvěřitelnou a pro mě nepochopitelnou pravdu…Docela nudné mi přišlo vypravování životního příběhu Kevina Spaceho kde o všechno přišel, chápu že to tam musí být ale jak jsem psal o pár řádků nahoře režisérovi v tuhle chvíli vypadli již zmiňované otěže…K hereckým výkonům nemám co dodat stačí vědět že tam hrají esa jakým bezesporu jsou, ale výsledný dojem to nezachránilo!!!

12. září 2008
avatar uživatele
100 %

...

Vyborne! Skvele! Napinave! Kate Winslet opat raz dokazuje, ze patri medzi top herecky holywoodu, a svojim vykonom niekedy zatienuje hlavnu postavu Kevina Spaceyho. Ocenujem myslienku filmu. Dej plynie rychlo takze divak ani nevnima, ze ma film nieco vyse dve hodiny. Davam 10/10.

28. srpna 2008
avatar uživatele
70 %

Kevin Spacey

Je to zajímavé drama o trestu smrti, ale bohužel byl příběh příliš čitelný a předpověditelný už od samého začátku.

16. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

kvalitni film

Musím říct, že tenhle film opravdu procvičil moje mozkový závity. Od začátku až do koce jsem musela pořád přemýšlet a dumat. Kolikrát jsem film i stopla,abych si to v hlavě ,,urovnala". Bohužel na můj vkus tam zůstalo až moc nezodpovězených otázek. A opět bohužel, pointa pro mě nebyla pointa. Prostě mě ten závěr nepřekvapil. Já jsem totiž z toho celýho děje pochopila, že to tak je, prostě to vyplynulo z děje...tak nevím jestli to teda mělo bejt překvapující. Možná kdyby byl děj jednodušší..tak bych nemusela tolik přemýšlet a nepříšla bych na pointu v polovině filmu. Jinak i když to moje hodnocení vypadá spíš negativně, tak musím říct, že tenhle film je opravdu velmi dobrý, kvalitní, zajímavý, působivý. A asi jeden z nejlepších, co jsem viděla. Ale jak už jsem řekla, děj byl zbytečně přemotaný a to je škoda. Přesto hodnotím vysoko.

29. března 2008
avatar uživatele
100 %

vyborny film, vyborny kevin spacey. jeden s filmov, po ktorom konci budete uneseni, prekvapeni a to vsetko v tom dobrom slovazmysle.

20. března 2008
avatar uživatele
80 %

Film bezesporu zajímavý. Skvělý Spacey (ostatně jako vždy), mile mě překvapila Kate Winslet, kterou moc nemusím, originální nápad s překvapivým koncem. V některých částech nudila a celé to působilo spíš jako politická agitka.

17. října 2007
avatar uživatele
80 %

Zajímavý film, který stojí nejen za shlédnutí, ale i za zamyšlení. Děj je ze začátku trošku fádní, chvílemi až nudný, druhá půlka filmu už má šťávu a tu správnou atmosféru. Jak Kate Winslet, tak Kevin Spacey svoje role zahráli dokonale.

13. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Je to film, který jsem sledovala se zájmem až do konce. Ke konci už jsem začala docela valit oči, ale úsplný konec mě dohnal i k slzám. Doporučuju ke shlédnutí.

16. dubna 2007
avatar uživatele
70 %

Hereckej výkon Kevina Spaceyho snad ani nemá cenu opěvovat, ten je skvělej vždycky. Kate, kterou jsem doteď za moc dobrou herečku nepovažovala u mě stoupla. Scénář, ač trochu složitej, měl pomalej rozjezd, ale konec to celý vyrovnal.... Dobrý životopisný drama....

1. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Životopisné filmy mám rád, protože když se jich ujme schopný režisér, skončí většinou velmi silným filmovým zážitkem. U Života Davida Galea tomu nebylo jinak. Paradoxní příběh nadějného a oblíbeného profesora si mě získal svou promyšleností a docela zajímavou otázkou k zamyšlení, navíc jsem dostal slušnou dávku hereckého umění Kevina Spaceyho a na závěr překvapivé rozuzlení, které trochu vzalo za srdce. Překvapila mě Kate Winslet, jejíž výkon se mi zdál minimálně příjemný. A co mě pobavilo, byla slovní přestřelka Galea s guvernérem, především pasáž s "guvernérovými výroky".

10. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

emoce

Tenhle film mě odzbrojil obsahem a emocemy,které jsou v něm obsaženy.Děj pojednává o něčem zajímavém a celý je nepředpokládatelný což mě u filmu těší,protože je na co se koukat a dopředu mohu očékávat cokoliv...

2. června 2006
avatar uživatele
gt23
...
100 %

Dobrý film se zajímavým koncem, řekl bych, že Kevin Spacey se narodil pro takové role.Film se líbil hlavně tím jak propracovný byl jeho scénář.

13. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Film jsem tak úplně nepochopil, resp. ano, ale s problémy. Kevin Spacey v dalším komplikovaném filmu, bohužel se to nedá už říct o zajímavosti a atraktivnosti. Moc se mi to nelíbilo.

1. dubna 2006
avatar uživatele
wiky
...
80 %

Docela pěknej zajímavej film, zezačátku je to trochu zmatený, ale pak se to vyrovná. Děj je vychytanej a promyšlenej. Když si uvědomíte čím se celej ten film zabývá, tak vám to dává smysl a říkáte si, že se to opravdu stává - nespravedlivé odsuzování, jenže tomu nikdo nezabrání a bude se to dít furt a furt ( u nás ale naštěstí není trest smrti). Herecký výkon Kevina Spaceyho je taky dost dobrej.

18. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Život

Solidní film hlavně díky výkonu Kevina Spaceyho. Jenom vám celá pointa dojde asi tak v půlce a nechápu proč tenhle film začíná zaběrem jakoby z konce filmu. Žádný hlubší význam jsem v tom nenašel maximálně začnete tušit pointu dřív než by jste měli

31. října 2005