home
Živí mrtví

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Po dvaceti minutách jsem to vypnul, abych vstřebal první dojmy a vstřebával jsem je týden. Pak jsem se úspěšně dokoukal na největší, nejsračkoidnější, neúžasnější slátaninu, co jsem asi kdy viděl. Nic nechybělo. Vědma, plachý blázen, mrtvá matka, zbytečný woodoo medailon, hrdinný pojízdný prodavač, slizký vilný strýček, prasokrysoopice, kung-fu kněz, malé "sviňa" dítě a spousta "krve". Kdyby tohle Jackson natočil s rozpočtem Pána prstenů, tak by to byl nejlepší parody zombie film všech dob a Romero by mohl jenom tiše závidět. Ale i tak jsem se neskutečně bavil. Lidé, kteří to nepochopili a brali to jako vážný počin by se na to měli podívat ještě jednou. Oprostit se od všeho a jenom si užít masakr motorovou sekačkou.

30. června 2012
avatar uživatele
vlk1
...
10 %

Jestliže existuje označení béčkový film, tak tohle se pohybuje někdy mezi dvojitým vé a ypsilon...

22. dubna 2012
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Možná jen n edokážu podobné filmy ocenit, ale já i v Živých mrtvých vidím jen několik filmařských nápadů a očividné nadšení pro věc několika filmařů, které j ovšem naprosto zbytečné a neáživné sledovat. Přestože filmu jeho kultovní post neupírám, od Jacksona jsem zvyklý na něco jiného. Ať už provařený pán prstenů, zábavné přízraky nebo jedinečná Nebeská stvoření... tohle je jen další béžkový horor, na který se kouknu jednou a pak na něj navěky zapomenu. 50%/60%

19. září 2009
avatar uživatele
70 %

Řežba jako kráva!

Ke zhlédnutí filmu Živí mrtví jsem měl jediný důvod. Jelikož považuji režii Pána prstenů za mistrovské dílo, nemohl jsem odolat prvnímu plnohodnotnému filmu Petera Jacksona. Každý režisér nějak začínal a byl jsem velmi zvědavý, jak si vedl nynější velmi uznávaný režisér. Byl jsem trochu zklamaný, když mi došlo, že půjde o zombíky, ale teď, když jsem viděl film, mám trochu jiný názor. Zombie nesnáším tolik, protože jsou vždycky pořád stejní. Jenže film Živí mrtví nám je naservíroval naprosto ale úplně jiným způsobem. Vždycky jde o horror, který je vlastně jenom o přežití. Přiznám se hned, nic příšernějšího jsem v životě neviděl. A teď to nemyslím negativně. Skoro všechny zombie filmy, které jsem zatím viděl, jsem nesnášel kvůli nechutnostem a předvídatelnosti. Jenže to bylo proto, že se film bral naprosto vážně. Živí mrtví je současně komedie, a to z pravého důvodu. Ze začátku film vypadal hrozně (negativně). Nejen, že někdo byl pokousán a postupně se z něj stával živý mrtvý, ale byla do toho zapletena ještě romantická zápletka. To se přece do horroru vůbec nehodí. Takto to pokračovalo velmi dlouho, jen co se na scéně neobjevil kněz. Od chvíle, co přišla bojová scéna, to všechno teprve začalo. Nálada se okamžitě změnila, protože když kněz asi pět minut dával nakládačku zombíkům, úplně jsem se řezal smíchy. A pak, když hlavní postava začala krmit zombíky, šel vyvenčit jejich potomka atd., už se nedalo zabránit alespoň úsměvu. Do té doby totiž děj postupoval úplně klasickým způsobem. No, od té zvratné události se film úplně změnil. A byl by smrtelný hřích nezmínit se o poslední škále scén. V té se prostě nedalo nesmát. Přišly na řadu neskutečné nechutnosti, které ovšem měly komický podtext. Kdo by se nesmál, když někoho vraždí samotné plíce, nebo když chodí pouze nohy a všude cákají hektolitry krve. Z perspektiv všech postav jsme jenom sledovali, jak doslova mixují všechny, co jim stáli v cestě. Historickou scénu se sekačkou zajisté nikdy nezapomenu. Nejkrvavější film dostál svému slovu. Více krve s takovou spoustou humoru jsem nezažil. V potaz budu brát slabý příběh, ale zombie řežba film nedopadne špatně.

15. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Tohle je ta nejnechutnější komedie, co jsem kdy viděla... Samozřejmě myšleno v dobrém:) Je to naprosto úžasnej film a doporučuju všem... A nejlepší je zombie junior, ten je perfektní...

29. března 2008

hurá

Tak takhle si představuji pořádný horor. Dneska tou krví pořád šetří a šetří. Jackson měl zůstat u tohohle tématu, nebo Pána prstenů vzít pod trošku jinou vizí.

16. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Zvrácenost?

Tento film je bezkonkurenčně nejkrvavější film všech dob. Žádný Hostel , nebo Cannibal Holocaust. Ke všemu je to ďábelsky vtipné. Bravo Jacksone.

2. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Výborný film

Braindeat překonává i Bad Taste, i když s ohledem na skutečnost, že druhý jmenovaný film byl točen na koleně... Pro lidi co film neviděli- nevěřte tomu, že je to horor, jedná se o čistokrevnou komedii. Ve filmu si drobnou roli zahrál i režisér, konkrétně asistenta v márnici.

21. února 2007
avatar uživatele
100 %

Nejnechutnější komedie v dějinách

Komedie Braindead - Živí mrtví je nejlepší film, který kdy Peter Jackson natočil. Neskutečně hodně jsem se u toho bavil. Překonalo to i například Pána prstenů nebo Meet the feebels které Peter Jackson také natočil. Film jsem viděl nejméně pětkrát a i když u něho nemám české titulky, i bez toho ho naprosto pochopim a je prostě BEZVADNÝ!!!!! Neskutečná krvavá a nechutná komedie která se líbí všem lidem, které znám a které ji viděli. Nechápu, jak by se někomu nemohla líbit. Střeva prosící o život, zombie doktorka s odklápěcí hlavou, "neposedné děťátko". Závěrečná scéna s kosením zombíků se sekačkou na trávu podle mě patří k nejlepšímu v dějinách kinematografie! A to doslova a do písmene MYSLÍM VÁŽNĚ!!!!! (I když osobám se špatným žaludkem bych se vůbec nedivil, kdyby se jim to nelíbilo!:-))
Kdybych mohl, dal bych tomuhle SKVĚLE NECHUTNÉMU filmu minimálně 200%! Bez váhání! (Rozhodně všichni zkoukněte!)

24. října 2006
avatar uživatele
30 %

Film jsem viděla kdysi dávno a bála jsem se u něj jak čert! Ještě měsíc potom! ALe teď už bych se na něj kouknout nechtěla, fakt ne!!!!!

3. října 2006

.

Tak tohle je teda hnus. Jak tohle vůbec může někdo natočit. V životě jsem horší film ještě neviděl. Nemá to žádnej děj, na konci filmu, kdy masakrujou nemrtvý to teda byla slatanina. Škoda toho kečupu co vypotřebovali.

20. února 2006
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film doporučuju všem!!! Sice se bude chtít zvracet těm, kterým se dělá špatně jen když vidí kapku krve...ale jinak supr komedie, horror, parodie (???) Tenhle film bych prirovnal ke Cradle of Fear (ale Braindead je daleko lepší!!!)

20. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Jackson je bůh!!!

Škoda, že už Peter Jackson netočí horrory, protože by bylo na co se dívat!!! Tenhle chlapík a jeho "Živí mrtví" jsou pro mě naprosto geniální dílo. Film je čítankovou ukázkou pravého splatteru. Nemám slov, musíte vidět!!!

19. října 2005
avatar uživatele
80 %

Jackson je úchyl !!!

Když mi přátelé ze školy vyprávěli co se v tomhle filmu dělo nemoh sem tomu věřit. A nevěřím tomu ani teď. To co se před mýma očima odehrávalo bylo něco neuvěřitelnýho. Nechápu, jak mohli svěřit režii LOTRa zrovna Jacksonovi. Jackson je strašnej cvok. Normální člověk by tohle natočit nemoh. Tečou/stříkaj tady nekonečné hektolitry krve. Neexistuje snad žádná lidská část která by buď neobživnula (nekecám), nebyla sežrána, vyrvána člověku z těla nebo rozsekána v mixéru/zahradní sekačkou. Nejhorší na tom je, že je to strašná sranda. Vlastně nic v tomhle filmu není braný vážně. Uvidíte ty nejnechutnější scény jako je soulož zombíků, krmení bezhlavé zombie nebo sežrání vlastního ucha. Bléééé.... Šílenost. NAPROSTÁ ŠÍLENOST.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

:))

ze začátku sem si říkala prej krvavý horor to spíše vypadá jna romantickou komedii no v průběhu filmu se mi chtělo zvracet ale kupodivu sem se i smála ale dostala mě ta sekačka a to děcko fakt zajímavý krvák ale doporučuji

Kdysi dávno