home
Zeptej se prachu

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Velice pomalu plynoucí retro, které dost neoriginálním způsobem líčí náročné začátky lidí, kteří přicházeli na západní pobřeží Států hledat lepší život. Je místy působivé, ale možná mohl někdo drobet ubrat na svých uměleckých ambicích a na stejných základech by se dal vystavět poměrně zábavný film. Těmi dvěmi hodinami stopáže jsem se dokázal prokousat především díky hercům - fungujícímu napětí (a ne vždy jen milostnému) mezi Farrelem a Salmou a milé vedlejší roličce Donalda Sutherlanda.

7. ledna 2012
avatar uživatele
TJ
...
40 %

U tohoto přenatahovaného filmu čekáte jedině na konec s pointou, který je ale bohužel v nedohlédnu. Tak neuvěřitelně špatný scénář naneštěstí nezachrání ani Salma Hayek jako kousává Mexičanka, ani Colin Farrel v roli melancholicko-nepřístupného spisovatele. Herci jsou výborní a uvěřitelní, jenže spousta natahovaných scén a nesmyslných dialogů (nebo spíš hloupých) jím nedává prostor a celý snímek se utápí v „prachu“ a tragičnosti, která zdaleka není dotažená do konce. Jednoduše chybí tomu hlubší emoce, které by pak v divákovi něco zanechaly.

26. března 2007
avatar uživatele
60 %

Mno, že by to byl trhák se muct říct nedá, děj plyne hrozně pomalu a dá se říct, že se téměř nic neděje. Ze začátku se mi film líbil, jak Farrell natěšeně přijel do L.A. plnej ideálů, začal se popichovat s krásnou servírkou a vypadalo, že se to rozjede. Místo toho to ustalo a celej film se odehrál v hrozně línym tempu. Jediný co se mi na tom líbilo, že to je ze zajímavý doby 30.let 20.století. Toť vše.

6. ledna 2007
avatar uživatele
30 %

Na spaní

Byla jsem zvědavá na Farrellův herecký výkon, ale svůj um v tomto filmu moc neobhájil. Téma filmu...zajímavé, ale herci a jejich dialogy byly tak nudné, že to, že sem na film koukala po etapách po dobu tří týdnů, samo o sobě něco vypovídá. Nevtáhlo mě to do děje, neoslovilo mě to, bylo to jen monotonní drama s hezkými herci a uspávajícím příběhem..už asi nikdy více.

15. října 2006
avatar uživatele
60 %

Důkaz,že ani výborná předloha,skvělí herci a oceňovaný režisér nejsou zárukou dobrého filmu.Těžko soudit,co vlastně Zeptej se prachu chybělo,ale prostě nebyl zábavný.Podle mě to z velké části zavinila vlažná chemie mezi Salmou a Collinem.Doporučuji přečíst si knihu,ta je úchvatná.

15. srpna 2006
avatar uživatele
keck
...
100 %

Tak na tento film jsem sla jenom proto, ze uz jsem vsechno ostatni co davaji videla... Neni to zrovna film, na ktery bych se hrnula, ale pokud nekdo tento zanr ma rad nebranim mu jit se podivat, treba se mu to bude libit.

6. června 2006