home
Zemský ráj to na pohled…

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Smutný snímek o smutné době. Konečně trošku pořádnějsí film o disidentech. Film působí velmi nespoutaně, není okleštěný nějakými zbytečnými dogmaty. Má prostě takový volný děj, a to je to, co ho činí vynikajícím.

8. července 2010

Pěkné a realisticky udělané

Souhlasím s "jahůdkou", jsou tam momenty, kdy se dosavadní příjemná a uvolněná atmosféra během chvilky zvrtne do syrového až brutálního drama (a ovšem i obráceně). Zejména závěrečná šťára u Hánových, doufal jsem v lepší konec, ale tohle vypadalo docela realisticky.
Malé pošťouchnutí: film má kouzlo nechtěného v tom, jak odhaluje bohémský život prominentních disidentů. Byli známí, pobírali zahraniční stipendia (to mi nevadí) a nedělalo jim žádné zábrany prohýřit za večer nějakých 2500 Kčs (což mi vadí, v roce 1977 to byly dvě měsíční mzdy). Pak se totiž nelze divit tomu, jak tyto opozičníky viděli běžní občané, a to ani nemuseli být zmasírováni režimem - krásně to vyjadřuje ten odtažitý postoj Hánových sousedky: "Ale co my, vobyčejný lidi..."

9. ledna 2010
avatar uživatele
70 %

ZEMSKÝ RÁJ BY 2MIG1

viz recenze...

19. prosince 2009
avatar uživatele
90 %

Dana Marková

Film zpracovává kus naší historie po roce 1968, ale na to jaká to byla doba, je ve filmu až překvapivě moc humoru. Je tam celá řada zvratů, kdy z velmi příjemné nálady se děj zlomí do životního dramatu. Je to hodně poutavý film.

13. prosince 2009