home
Zemětřesení

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Hodnocení: 5 z 5 (*****)

V 70. letech byl katastrofický žánr na svém vrcholu, o tom netřeba pochybovat. Filmy jako Skleněné peklo, Dobrodružství Poseidonu nebo Zemětřesení se už navždy zapsaly do našich povědomí svoji nespornou kvalitou. Poslední jmenovaný film mi utkvěl v paměti hlavně úžasným Charltonem Hestonem. Oproti letem minulým byla jeho 70. léta dobou podstatně horších filmů a Zemětřesení tak dost možná patří k jeho vrcholné tvorbě. Vedle něho jsou největším lákadlem i povedené vizuální triky, z nichž určitě dominuje protržení obrovské vodní přehrady u Los Angeles. Zemětřesení patří k těm filmům, nad jejichž zhlédnutím byste se neměli dlouho rozmýšlet.

1. září 2006
avatar uživatele
100 %

Spolu se "Skleněným peklem" jsou oba bezesporu katastrofickými megapeckami 70. let minulého století. V tomto filmu zaujmou na svou dobu velmi dobré triky. Vystřídala se tu opět velká plejáda filmových hvězd v čele s chrabrým Charltonem Hestonem. Hudební skladatel John Williams mě opět nezklamal. Nezapomenutelným byl pro mě herec Walter Matthau, který si skvěle zahrál miniroli opilce s velkou dávkou štěstí.

7. června 2006
avatar uživatele
90 %

...

tenhle film mám fakt rád.. .má takovou tu atmosféru starejch filmů, kterou já úplně zbožňuju... .taky se mi hrozně líbí to napětí, kdy člověk očekává až propukne ona katastrofa... .a pak je orpavdu na co se koukat.. .triky jsou fakt dokonalý a jako malýmu mi nešlo nějak do hlavy, jak to jako bylo možný natočit... :)

6. dubna 2006