home
Země mrtvých

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Romero je všeobecně uznávaným expertem na zombie filmy. Zde to jen potvrzuje. Pro mě úchvatný zážitek, který možná nenesl žádné obdivuhodné poselství, ale i tak mě bavil.

25. května 2011
avatar uživatele
80 %

Land of the Dead

A rychle zase zpátky k zombie žánru. Pro tohle odvětví horroru jsem měl vždycky slabost a vlastně ani nevím proč. Čím více filmů se zombieky už mám ale za sebou, tím víc mi připadá, že se všechny pouze opakují a kopírují. Fleischerův "Zombieland" byl stejný jako Snyderův "Úsvit mrtvých" akorát s tím rozdílem, že "Zombieland" byl vyprávěn vtipně a odlehčeně. Existuje však jeden člověk, který vždycky překvapí. Jeden z nejzásadnějších lidí tohoto žánru. George A. Romero umí v tomto žánru chodit a ví jak tyhle filmy točit a i když v poslední době už se mu to vymyká z ruky, pořád si ví rady. Jeho "Deník mrtvých" nebyl nějak moc kvalitní, ale byl (co se týče zombie žánru) originální. Jenže "Deník mrtvých" mi neřekl, jestli to Romerovi ještě jde. To měl dokázat až tenhle film, protože "Země mrtvých" měl být comeback Romera. Dennis Hopper, John Leguizamo nebo Simon Baker ve filmu byli taky dobré znamení, ale stejně to všechno stálo a padalo na Romerovi. Tenhle film se hodně srovnával se Snyderovým zombie úletem a většinou u diváků vyhrál Snyder. Je to docela pochopitelné, protože Snyder na to šel akčně a zábavně. Jenže já bych tenhle Romerův snímek nesnižoval o nic více, než ten Snyderův. Romerův film má duši. Má poselství a je nápaditý. Romero ví, co tímhle snímkem chce divákům říci, ale přitom neubírá na krvavosti, brutalitě a dalších typických znacích zombie žánru. Dokonce zde Romero nenahlíží na zombieky jen jako na záporáky, ale je objektivní, což mě taky mile překvapilo. Tenhle film je podle mě, nebojím se říct, nejlepší ze všech zombie filmů, co jsem kdy viděl! I jako horrorového fanouška mě to potěšilo. Ne, že bych se u filmu bál, ale Romero si vůbec nebral servítky a byl tak brutální, jak jen být mohl. Tudíž vidíme litry krve, Romero nám během filmu ukazuje i různé vnitřnosti, které se náhodou dostaly mimo tělo a samotní zombieci svou deformací a svým vzhledem taky někdy trochu vyděsí. Navíc si Romero nechává trochu místa i pro černý humor, takže se divák baví. Sice má film opět scénáristické nedostatky, jako měl i "Deník mrtvých", ale tenhle film má nadruhou stranu i několik vychytávek z nichž ta největší je třeba "chytrý" a sympatický vůdce zombieků. Ï herci hrají na zombie film poměrně slušně. Simon Baker je sympatický, ale ve filmu je jeho postava vykreslená jako dokonalý a chytrý chlap, což mi příjde u tohoto žánru už trochi klišé. Za to John Leguizamo mě překvapoval čím dál tím víc. Jeho postava byla sympatická a "cool" a on si to hraní užíval. Dennis Hopper měl zkrátka image záporáka a během své kariéry si už zvykl je hrát. Tady hrál standart a mě to stačilo. Jedním dechem: "Romero umí! Kdo má více rád Snyderův akční výmaz tak prosím, ale tenhle film má nápad a hlavně má duši! Navíc Leguizama si tady oblíbí každý, protože hraje překvapivě dobře!" Nasolím filmu rovných 80 %. Příjemné překvapení! A to jsem myslel, že jsem viděl v tomhle žánru všechno!

8. července 2010
avatar uživatele
90 %

Jeden z mojich najoblúbenejších hororov. Ano, film oproti inym hororom kde su Zombie v hlavnej ulohe je slaby ale u mna sa aj tak moze porovnavat kludne aj s Residentom Evilom.

17. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

Miluji horrory na téma zombie. A tenhle film je podle mne nejlepsí. Tenhle film jsem videla necenzurovaný, takže to byla vážne síla.

13. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

LOTD

Můj názor narozdíl od většiny tady je že každej film má mouchy a to i tenhle,přestěch pár chyb je to skvělej film a uznávám že není vůbec pro ty co se chtěj bát.Ale tohle je hold Americký pojetí hororů a to kubíky krve střev a tisíce zombií.Tohle film zvládá perfektně a kdo se radši bojí tak ať zkusí třeba něco od Japančíků protože jejich filmy jsou čistě o strachu.V tom jsou Japonci troufám si řict nejlepší na svetě.Asi tak často jako vidíte Japonskej horor se spoustou krve a masovým zabíjením tak často je vidět Americhanskej horor u kterýho se vážně bojíte.Ale je to čistě můj názor.

12. března 2009

inteligence nemrtvých

Slabounké a okoukané. Asi pro mě osobně byl největší tahák to, že zombící měli začít ve filmu inteligentně myslet. Ale vůbec mi to nesedlo. Nějakému nemrtvému týpkovi, co pracoval u pumpy to najednou začne myslet. Poučuje i ostatní zombíky a u toho si ještě stihne tisíckrát zařvat. Trochu jednodušší a nešokující pro diváka. Děj mi trochu neseděl a kdyby se ve filmu neuskutečnila invaze nemrtvých do města živých lidí, asi bych nudou usnul. Bylo by naprosto fuk, jestli odpálí někdo nějaké rakety na město, nebo ne! To mi přišlo hodně nepodstatné, ale na druhou stranu, děj filmu by byl bez toho poněkud nudnější. Ale nudil jsme se i přes to! Až na roztrhané těla a nechutné zombie, film nemá co zajímavého nabídnout. Ani výkon Dennise Hoppera.

19. srpna 2008
avatar uživatele
20 %

No.. dost podobná verze předchozího filmu Úsvit mrtvých. Líbilo se mi akorát to, že ten film měl trochu rozvinutější děj. Tím myslím, že tam šlo o více než jednu věc. Bylo to zase přehnaně brutální a sadistický, třeba si tam zombíci trhali končetiny jako by nic. V příběhu se mi akorát líbilo to, že se lidi uměli proti těm zombíkům alespoň nějak bránit a taky nová, sice trochu primitivnější inteligence zombíků. Jinak film se zase hrozně podobal filmu Resident evil, nebyl nijak strašidelnej, ani nijak zajímavej. Jestli chcete nějakej super film se zombíkama, podívejte se radši na film Já, legenda.

11. srpna 2008

: )

Romero je prostě král zombie hororů. Slabší povahy ukazují, co jedli před návštěvou kina a my otrlí jen zíráme na mistra v akci. A Zombie s inteligencí? No prostě bomba!

16. srpna 2007

*

Pan Romero kompletně pohřbil svou kariéru. V tomto filmu nám dokazuje jak vypadají typické špatné horrory. Neuvěřitelně tupá, bezduchá blbost (a to že mám Zombíky rád) toto je pořádná rána do koulí. Otravných 5%.

13. července 2007
avatar uživatele
60 %

Není to tak špatné, jako některé jiné filmy s touto tématikou. Děj je celkem přesvědčivý a dokonce i události jsou za sebou jdoucí. V celku se jim to povedlo, ikdyž vylepšit by se ještě dal.

18. dubna 2007
avatar uživatele
0 %

děs

Tak tenhle film už nechci v životě vidět...takovou kravinu jsem dlouho neviděla. Vůbec jsem se u toho nebála, spíš mi to přišlo krajně nechutný, když zombie jedli lidi a tahali jejich střeva ven...fuj, jak tohle může někdo točit. NIKDY VÍC.

31. března 2007
avatar uživatele
40 %

Land of the Dead

No nvm co k tomu říct. Zombie jsou prostě tuctový, ale ten děj se mi zdál trochu přehnaný. Nemyslím to, že jsou nemrtví po celém světě, ale spíš se mi zdálo divný že je jedno město, kde v mrakodrapu žijí lidi, jako by se venku nic nedělo, a taky mě nějak nevzal fakt, že zombie se snaží chovat jako normální lidi a učí se ovládat různé věci, a to že si prostě najednou usmyslí, že si půjdou zaútočit na město. Film mi chvílemi přišel zajímavý, ale jinak si nemyslím, že se dá říct, že byl strašidelný. Kdyby rok vydání oddálili a víc ten film propracovali, tak mohl být mnohem lepší. Nvm jak ostatní, ale já bych si klidně počkal o pár měsíců dýl, kdybych věděl, že to pak bude stát za to. A co se týče zombie-viděli jste jak zabíjeli lidi? Pochybuju, že by prostě od prostředníku a prsteníku dokázali rozervat ruku vejpůl a další absurdnosti. Musím přiznat, na celém filmu se mi nejvíce líbila a dělala mi radost, jistá blond zombie hokejistka-nemůžete si jí nevšimnou, chybí ji polovina dolní čelisti a je skoro téměř ve všech záběrech na zombie, a byl jsem rád, že zrovna ta to "přežila" až do konce-tohle není spoiler. :)

26. března 2007
avatar uživatele
70 %

Co ta inteligence?

První horor se zombima, teda který jsem viděl, co ukazuje život po skoro vyvraždění lidstva. Příběh i zpracování se mi moc líbilo, ovšem nemalé připomínky bych měl k inteligenci zombií, trošku mě to odradilo, proto musím dát jen 70%, jinak bych dal určitě víc.

25. března 2007
avatar uživatele
80 %

yes...no konečne to už prišlo! veľmi slušne natočený film a perfektné zábery. Režisér vytvoril v tomto filme, nie typických zombie, ale už aj ako tak "rozmýšľajúce bytosti" z čoho vzniklo vynikajúce dielo! Aj námet je na to dobrý, ale ako poznáme zombiekov sú to magori, čo nerozmýšlajú a sú tupý, ale v tomto filme ich dosť vyzdvyhol oproti takému filmy ako sú Stíny z lesa. Bol som týmto filmom potešený a vždy sa nájde čas pozrieť si ho zas...

7. února 2007
avatar uživatele
0 %

Země mrtvých...konečně??

Na tento film jsem se těšil řadu měsíců. Mám zombie filmy rád. A jméno Romero, i přes pokročilý věk a řadu nástupců, v této oblasti pořád něco znamená. Ale jak se lidově říká: "Skutek - utek"
Už od prvních scén se tento počin jeví jako naprostá pitomost. Celému filmu chybí náboj i spád. Za takový scénář by si jeho tvůrci zasloužili nálepku "looseři", dvakrát jim za to bravo!!
Zombiové tu jsou nechtěně vyobrazeni spíše jako komické postavičky potácející se ze strany na stranu jakoby přebrali příliš mnoho rumu než jako krvelačná monstra prahnoucí po lidském masu. Masky příšer jsou průměrné a občas i velice podprůměrné. A lidé? Vojáci jsou natolik přihlouplí, že ani nedokáží utéci někomu, kdo se po zemi plouží jako stará babka o holi. Hlavní hrdinové jsou jako z toho nejlevnějšího secondhandu. Víc už o postavách psát nechci, ani totiž není co.
Film obsahuje několik úchvatných, v tom nejhorším slova smyslu, sekvencí jako je například zombie-žena učíčí se střílet ze samopalu, masivní útok úmrlců na městský mrakodrap, kde jsou jeho obyvatelé i přesto, že umějí oproti zombiím utíkat a vestibul má průsvitná skla, pochytáni a snězeni. Všechno tohle dohromady korunuje úplně poslední replika před závěrečnými titulky, vypustěná z úst Simona Bakere - schválně jestli víte která.
Čistě podle mého názoru nestojí tento film za nic. A je to zářivý příklad toho, jak nakonec může dopadnout mistr žánru.

11. ledna 2007

A máme tu další zombíky :-)

Tak jak si tvůrci tentokrát s chodícími mrtvolami poradili? Výborně. Filmy se zombíky patří k mým oblíbeným. A tento se řadí na vrchní příčky v této kategorii. Opět si s chodícími mrtvolami užijete spoustu legrace a možná jim začnete i trochu fandit. Příběh jsem ani moc nesledoval, nebyl pro mě až tolik důležitý při sledování lovu na nemrtvé. Nečekám totiž od takového filmu ani žádný závratný příběh, po kterém objevíte smysl života.

21. prosince 2006
avatar uživatele
10 %

Šmárja

No po pravdě jsem se musela smát.To jak ukazoval zombii druhýmu jak střílet samopalem....!No páni že já do toho kina chodila, na ůsvit mrtvých to nemá ani zdaleka.

29. září 2006
avatar uživatele
10 %

Jen tak...

I když jsem fanda těchto žánrů, tenhle film na mě nijak nezapůsobil. Znám i mnohem lepší filmy na téma Zombie. Proto pouze 10%

12. září 2006
avatar uživatele
10 %

Propadák, protože zombíci jsou mým oblíbeným žánrem, tak jsem očekával něco ve smyslu ,,Úsvitu mrtvých,, ale tento film mi opravdu nic neřekl! Pořád jsem čekal kdy něco příjde a nic...Navíc mi některé scény přišly dost k smíchu...rozhodně mě to zkalamalo! 10 procent dávám za to, že se alespoň pokusily natočit něco co by mělo mýt něco společného s mým oblíbeným žánrem.

7. září 2006
avatar uživatele
0 %

Stupidní blbost

Filmy, kde lítají oživlé mrtvoly mě nikdy moc nebavili, ale na naléhání kamaráda jsme to půjčili. Od začátku do konce děsná nuda. Tenhle film mi připadal hrozně stupidní a doufám, že si filmaři dají s tímto námětem pokoj a začnou točit filmy, které budou stát za podívání. Tenhle to určitě nebyl.

5. září 2006
avatar uživatele
60 %

Rozhodně mi to přišlo horší,respektive méně zábavné,než Úsvit Mrtvých.Zombie tu nepůsobí tak nebezpečně a ani jednu postavu si vyloženě nezamilujete.Hlavní hrdina je příliš velký dobrák,snad jen ten jeho pomalu myslící kámoš byl docela zábavný.K dobru lze filmu přičíst trefnou sociální kritiku a ukázku toho,jak umí určité typy lidí profitovat z každé situace.Film lze doporučit především fanouškům žánru.

1. září 2006
avatar uživatele
100 %

Země mrtvých?

Dobrý námět, zpracování taky, efekty taky. Lepší něž úsvit, ale kdo četl Den Trifidů tak mu ten film přijde jako to samé. Ale je to goood

27. srpna 2006
avatar uživatele
40 %

ZOMBIE 4EVER

Po shlédnutí Úsvitu mrtvých sem si říkal, že by měl někdo konečně natočit pokračování, ale takové, které bude přímo navazovat na děj Úsvitu. Ano pokračování sem se vskutku dočkal. Ale nepřímého a daleko horšího než sem čekal. Zombie mají daleko větší odlišnosti od prvního dílu (třeba neumí běhat atd.). A navíc dějová linie je strašně plitká. jo nápad na přeživší města, to je good. Ale zpracování mizerný. Doufám, že jestli se ještě dočkáme nějákého dalšího pokračování, tak že to zas bude o něco lepší, a že se film zas trochu přiblíží prvímu dílu - Úsvitu mrtvých.

26. srpna 2006
avatar uživatele
50 %

Nuda nudoucí

Tak si můžu ze svého seznamu odškrtnout další film. Tentokrát jsem se podívala na Zemi mrtvých. Horory nepatří mezi můj oblíbený žánr a tady se mi zdá, že o horor tak úplně nejde. Zombíci byli sice skvěle namaskovaní a efekty byly taky dobré, ale to je podle mě asi tak jediné, čím se tenhle film může chlubit, protože jinak jsem se celou dobu docela dost nudila a film mě prostě vůbec nebavil, nedokázal mě zaujmout a vtáhnout do děje. Ten byl totiž o ničem - partička zombíků a poslední přešivší lidé proti sobě. To je asi tak všechno. No prostě film nic moc, jednou a dost!

23. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Velmi dobře zpracovaný horor. Njevíce se mi líbí nalíčení herců, ale taky to jak je ten černoch zombie naučí trochu přemýšlet, zacházet se zbraněmi, plavat atd. Ale nadruhou stranu nějáké ty nesrovnalosti tam byly. Dávám 80%

18. července 2006
avatar uživatele
70 %

Děj filmu normální, ale co se mu nedá vytknout jsou povedené záběry, masky a triky a tak. I dobrý byl nápad se zombiakem, který dokáže přemýšlet. Ale mínus ode mě dostal za to, že jsem přesně odhadla, koho zabijou a kdo přežije. Tudíž žádné překvapení a to mě trochu mrzelo.

30. června 2006
avatar uživatele
lsk
...
90 %

Nedávno som to videl v kine a fajn, páčilo sa mi to určite si to pozriem znova, Romer si šplhol u mňa klasická zombie kilovačka ako Noc Živých Mrtvych, Návrat Živych Mrtvych. Niektoré zábery trochu husté, ale keď to režiséra baví, mne s tým chuť do jedla nepokazí. Keď sa spraví dobrý príbeh, napínavý, akčný o zombí podobný tomuto u mňa to nebude mať menej ako 80% pretože ma bavia tieto filmy.

21. června 2006
avatar uživatele
zolo
...
100 %

Tak toto je celkom dobrý horor z blizkej minulosti. Páčilo sa mi to celkom dobre tie ZOOMBIE sa mi vo filme pačili, nie ako v Resident Evil. Asia Argento sa celkom páčila v postaveni tohto filmu a vsetci herci zvladli svoju úlohu dokonalo na horor.

18. června 2006
avatar uživatele
70 %

..na tento film jsem se po Usvitu mrtvych docela dost tesil..ale kvalit Usvitu bohuzel nedosahuje..dej je docela neslany/nemastny..konec filmu jaksi neuplny (kam vsichni ti lidi sli, kdyz je svet zaplaven zombiemi?)..a ve filmu, nez o napinave sceny, jde jen o co nejnechutnejsi vyzneni kazdeho zaberu, pokud to je jen trochu mozne..zkratka film plny vnitrnosti ale jaksi bez napeti, ktere bylo v Usvitu mrtvych mnohem intensivnejsi..

27. února 2006
avatar uživatele
90 %

Super

Na mna tento film urobil dojem. Je pravda, ze som cakal nieco take ze sa pri tom budem bat, ale je to jeden zmala filmov, ktore sa nekoncia dokonalym happyendom.

18. února 2006
avatar uživatele
100 %

Zoombie

Nebylo to až tak špatné a musím říct, že některé záběry byly opravdu hodně zajímavé. Po dlouhé době zase o něco zajímavější zpracování tématiky zoombie.

8. února 2006
avatar uživatele
70 %

Zoombie

Nebylo to až tak špatné a musím říct, že některé záběry byly opravdu hodně zajímavé. Po dlouhé době zase o něco zajímavější zpracování tématiky zoombie.

8. února 2006
avatar uživatele
100 %

Podarene

Velmi dobre ak by sa to dalo nazvat pokracovanie usvitu mrtvych.Je to velmi dobre spracovany film s dobrym dejom

22. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Luxus

Velmi, ale opravdu velmi luxusní zoobmie horor. Některé scény fakt stály za to, není to sice tolik o strachu, jako spíš u těch nechuťárnách. Pro milovníky žánru pochoutka.

7. ledna 2006

Oproti usvitu mrtvych se tenhle film dost povedl ! Ma dejovou linii a herci jsou docela presvedcivy ! Neni spatnej !

2. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Původně sem myslel že to bude zase další zombí kravina, ale nebylo to zase tak zlý... z těch zombí filmů kterých je poslední dobou celkem dost tento celkem ušel... ale vono to stejně všechno vyjde nastejno a všude je prakticky stejnej děj a to jak se zbavit zombíků... no snad už je vyčerpali dost a zombíky zase nechají na pár let ležet v zemi...

30. prosince 2005
avatar uživatele
heya
...
20 %

Nuda!

No neviem ale toto bola hrozná nuda, filmy so zombíkmi sú všeky úplne rovnaké- to niekto nevymyslí niečo iné mŕtvo-živé? V polovici som skoro zaspala.

22. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

Abych se priznal, tak me tento film moc nenadchl ! Sice je lepsi nez Usvit Mrtvych, ale nic moc. Rad jsem sice poznal anatomii lidskeho tela, ale az tak moc do podrobna jsem to videt nemusel :) Jeste jsem cekal, ze se hlavni hrdina zamiluje, dikybohu, ze se tak nestalo .... bylo by to docela trapny !

20. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

fuj

Pokračování nechuťárny 1 je tu...Ale i filmy s takovouto tématikou musíme občas skouknout.První díl je lepčí ale když už....No nevím,nechám to na Vás....Ps.Nejlepúčí je začátek.

11. prosince 2005
avatar uživatele
60 %

mrtvá kapela

film byl prumerny, ale bezvadna byla kapela v uvodu. Znate-li nekdo jmeno herce,ktery hral "dead trombone player" dejte mi vedet .

1. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Zombíci na pochodu

Po shlédnutí jsem si řekl: nebylo to nejhorší, ale Úsvit mrtvých byl o hodně lepší. Není tam moc známých herců což občas není na škodu. V tomhle případě je tam jen Dennis Hopper, což je pro tenhle film moc málo. Chtělo to ještě aspoň někoho známého. Jinak to docela ještě ujde, ale jak jsem už napsal Úsvit mrtvých se mě líbil víc.

9. listopadu 2005