home
Želvy Ninja

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Ve všem na půl cesty. V akci, v příběhu, v postavách. Upřímně - nečekal jsem, že se to dostane tak daleko. V podstatě milé překvapení, i když víc než jedno zhlédnutí to nedá.

26. února 2012
avatar uživatele
100 %

TMNT

Seriál byl z mé puberty a nijak jsem mu nepřikladal význam tak pdesát na padesát - byli i horší pohádky (((; ale tady tohle má fakt šmrnc, má TO grády a skoro jako komiks pěkný děj a dokonce perfektní akční scény, prokládány humorem... myslím si, že klidně můžou natočit i další díl budu jen rád když něco takové bude mít pokračování

15. října 2009
avatar uživatele
80 %

Želvy Ninja byly vrcholem zábavy mého mladšího já. Ještě teď se mi jako střípky vzpomínek objevují různé scénky ze 2D seriálu (který se mi tehdy líbil) nebo starých hraných filmů. Dá se říci, že předtím mi byl nějaký Arnold nebo ostatní akční Bozi úplně šumák, jasně u mě vyhrávala čtyřka vysvalených želv. A jak to tak bývá, podle nejnovějšího trendu se musí každá maličkost předělávat nebo nějak oživovat, takže se remakeu přirozeně nevyhnula ani světoznámá parta. Nejdříve jsem se obával, měl jsem ten pocit, že to prostě nezvládnou a výsledkem jejich snažení bude infantilní hra na správňáky po vzoru Mirka Dušína… Ještě že byly moje obavy zbytečné! TMNT je totiž bombastický animák pro malé i ty odrostlejší. Nechť je zapomenut nevyladěný seriál, plnohodnotně ho nahrazuje pouhých 90 minut, které jsou svěží, jak hygienický kapesníček. Klidně se přiznám, že jsem se „vrátil“ do dětských let a znovu fandil oblíbenci Donatellovi! Až takový to na mě mělo dopad… Příběhově se mi přesně trefili do vkusu, protože historické inspirace, nadpřirození bojovníci a potemnělé uličky, to je moje. Vůbec mi nevadila určitá povrchnost doprovázející celou stopáž a jen stěží jim můžu vyčítat klasický konec. Ne, nic takového. Na místo toho budu chválit. Už jen grafika je kapitola sama pro sebe. Tohle sice zmiňuji skoro pořád, ale právě zde to vypustit nemůžu, i kdybych chtěl. Za poměrně malý rozpočet na obrazovku přenesli úchvatné efekty, to 3D tam padne jak něco na hrnec… K tomu ty hry stínů, odlesků! A zapracovala i kamera. Různé podhledy a nadhledy dávající prostor plně vyniknout té nádheře… Já nemám slov! Zrovna tak hudba je výtečná. Klaus Badelt je vážně machr a po Pirátech je tohle snad jeho nejlepší soundtrack, ještě lepší než v Constantine (i když každý jsem samozřejmě neslyšel). Těch podmětů k psaní superlativ je vážně mnoho… Počínaje třeba akcí a konče u moudrostí od pana Třísky. Každou z nich probírat zvlášť, je absolutně k ničemu. Vůbec nejlepší bude, když to zhlédnete sami. Nelze než doporučit!

29. září 2009
avatar uživatele
70 %

Pohádka

Řekl bych až moc pohádkové a hlavně mě dostalo, jak si April (novinářka) jen tak vezme žlutou kombinézu a už je to bojovnice stejně efektivní jako ostatní (mnohem vytrénovanější) postavy. Ale i tak jsem se poměrně bavil, což film šlechtí.

26. července 2008
avatar uživatele
100 %

Velmi příjemný filmek, příjemně jsem se u něj bavil. Želvy Ninja jsem hltal už jako malý a teď tomu nebylo jinak :-)

29. června 2008
avatar uživatele
80 %

Opravdu hodně dobrej animovanej film. Líbil se mi dabing i námět, příběh, prostě skoro všechno. Líbily se mi akční scény i schopnosti jednotlivých hlavních hrdinů. Určitě byl tenhle film lepší než komixy.

13. května 2008
avatar uživatele
T!mo
...
80 %

A tak jo teda..

Sice dějově to bylo docela slabé, ale kdo je znal už jako malej špunt, tak se stejně na to podíval, už kvůli nostalgii ke starým časům. :) Co stojí za zmínku je hudba, která je velmi vhodně vybraná, také animace byli dobře provedený, prostě staré dobré želvičky. :)

12. května 2008
avatar uživatele
90 %

TMNT

No tak na něch jsem vyrostla tak co chcete ode mě? Jistě, že budu chválit. Jako děj je u nich pořád stejný a vždycky víme, že vyhrajou, ale i tak se na to koukáme. Tak proč bychom se nepodívali na naše umělce s krunýřem na zádech? Bylo to docela i vtipný. Prostě parádní animák.

1. května 2008
avatar uživatele
100 %

Proste skvely

Nejlepsi film o želvach co jsem kdy videl proste skvely 3D animace dost dobre propracovany a hudba taky dobra fakt dobrej pribeh a jsem rad ze muzu chvalit tenhle film je fakt nejlepsi a doporucil bych ho kazdemu

25. března 2008
avatar uživatele
80 %

Newyorská renesance v kanalizaci..

„Jsem rád, že jsem želva“, pronesl s maniákálním výrazem můj syn - kdo viděl film, ví, o čem mluvím - seskočil z palandy, přetrdloval kuchyni, vrazil do lednice a za divokého máchání všemi končetinami vpadnul po hlavě do obýváku.. Docela ho chápu, kdyby mi bylo šest, taky by na mě Leonardo & co. zapůsobili silně. Vizuálně je vše perfektní. Želvám se krásně vrásní jejich želví kůže, 3D animace tomu sluší, narozdíl od klasicky animovaného seriálového předchůdce, kterého si bohužel z TV asi mnozí pamatují, je pojetí mnohem důstojnější a efektnější. Akce je v příběhu bohatě, dočkáme se mnoha bojových scén, občas i poněkud nepřehledných, což je trošku škoda. Největší slabinou je děj. Po většinu času se totiž příběh tváří jako úvod k čemusi hlavnímu, až náhle překvapeně zjistíte, že se hlavní motiv zčistajasna blíží ke konci, aniž byste si ho nějak zvlášť vychutnali. Ne, že by se nic nedělo, želváci s renesančními jmény sebou mrskají obdivuhodně, kromě New Yorku se hned zpočátku dokonce podíváte i do Latinské Ameriky, což je pěkné oživení hezky zčerstva po titulcích, želváci se svým krysím velkým učitelem dokonce řeší i problémy vzájemných vztahů, ambicí a disciplíny, leč hlavní motiv filmu se v tom opravdu dost ztrácí a jak už jsem zmínil, přes stálé čekání, kdy už to konečně začne naostro, vám klíčová zápletka před očima přeběhne jako krajina za oknem Shinkansenu a ani přitom nemusíte sedět na magnetickém polštáři. Přesto, po trapné seriálové verzi, jsem byl úrovní tohoto zpracování docela mile překvapen a se svou šestiletou želvou bych klidně snesl další díl.

4. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Ale jo

Přiznám se že od tohohle filmu jsem toho moc nečekal. Seriál jsem sledoval jako dítě a těžko jsem si to dokázal představit ve filmu, ale nekonec jsem byl fakt mile překvapenej. Nebylo to sice nic moc oslňujícího, ale toho času, kterej jsem u filmu srávil ani nelituju. Tzn. mohlo to být lepší, ale i mnohem mnohem horší.

29. listopadu 2007
avatar uživatele
30 %

U mě to bylo kdysi dávno podobné. Plné šuplíky perfektních omalovánek ninja turtles, samolepky na každé skříni, přemýšlení o tom, která z želv je ta nejlepší a má nejúčinnější zbraň a kterou želvou bych chtěl být. Na kreslený seriál vzpomínám jen matně, ale film mě zpět do těchto let a pocitů vůbec nepřenesl. Nebavilo mě to ani chvíli už od začátku. Nezaujala mě žádná akce ani grafické provedení, které se mně vůbec nelíbilo. Nějaká ta želví atmosféra, kterou si matně vybavuju ze seriálu, také ne, což si nedovedu vysvětlit, ale prostě nebyla. Zápletka opravdu nic moc. Měl tam být Trhač. Film se mohl také více zaměřit na jednotlivé želví postavy, ne jen to, jak se nesnáší dvě želvy mezi sebou a pak se usmíří. Mohlo to dopadnout určitě lépe, takhle z toho vidím jen film pro desetileté děti, na který se už znova nepodívám. Spíše pro děti šestileté.

25. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Jiné než obvykle...

Ninjové, to pro mě znamená především seriál a samolepkami polepená lednička někdy před více než deseti lety. Musím se přiznat, že zprvu jsem z nápadu natočit film nebyla moc nadšená. Jenže pak ho kladně ohodnotil Premiere, tady na webu si vede taky docela dobře, tudíž jsem se podívala. No překvapil mě. Rozhodně jsem čekala další animák pro děti, ale Ninjové jsou jiní. Temnější, neokoukaní, s jinou grafikou než všude jinde, akční. Ne pro děti, nebo aspoň rozhodně ne pro ty nejmenší, kterým jsou určeny jiné animáky. Pro mě to byla příjemná změna a líbilo se mi to!

21. září 2007
avatar uživatele
70 %

Tento ilm ma trsoska sklamal pretoze cely vyznel strasne detinsky... Viem ze je to rozpravka hlavne pre deti, ale aj tak som si myslel ze to bude o niecom inom... na duhej strane musim pochvalit ako spracovali vztah medzi Leonardom a Rafaelom, pricom sa mi pacila scena kde Rafael zlomil mece Leonardovi a nasledne sa nemal ako ubranit Leonardo.... A na koniec by som chcel povedat ze mi tam chybal znamy Šreder (Trhač).... davam 70%...

17. září 2007
avatar uživatele
LOST
...
80 %

Želvy Ninja

Želvy Ninja jsem v životě moc v lásce neměl, animované seriály mě hodně minuly (kdo ví jestli jsem viděl vůbec jeden díl) takže jsem postavy vůbec neznal a byl jsem hodně zvědavý jak si želvy povedou v animovaném filmu-a vedly si velmi slušně. Animáky v tomto roce moc nemusím (naštěstí jich nevychází tolik jak v minulém roce) a když už nějakej vyjde jde o otřesné filmy- třeba Shrek 3- do teď nevím proč jsem mu dal tolik procent, ani si to nezasloužil těch 30 % a do teď nechápu jak to někdo může hodnotit nad 50 %. Shreka zmiňuju proto, protože stál 160 milionů dolarů, tento film stál nějakých 35 milionů dolarů a je až neuvěřitelný, že animací vypadá líp než právě Shrek a to o hodně - navíc v želvách ninja jsou parádní akční scény (i když závěrečný boj je trošku urychlený) dá se to odpustit. Prostě grafika je na 35 mil. dolarů úchvatná a akční scény na animovaný film taky. Co mě dál potěšilo byla kamera- málokdy se vidí takový nálety kamery jako tady (sice v Transformers jich bylo víc a byli stokrát lepší, ale to je taky prvotřídní akční film) ale jak říkám na animák je to vynikající. Hudba taky nevadila, sice to byl skoro pořád ten stejný motiv, ale když se pustila nějaká akční scéna a do toho ta hudba byla to vážně výborný. Želvy Ninja mají i své chyby- pár scén je trošičku nudných a v příběhu nic neříkajících, postava třísky je zbytečně zvláštní a happyendový konec je už tušit hned od začátku. Jinak se jedná o hodně povedený animák, který mě potěšil i překvapil zároveň a dvojce bych se nebránil- popravdě se na ni už docela těším.

7. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

supr

No tak mě se to moc líbilo....sem si říkala, že sem si sedla do kina a už byl konec....sice sem čekala něco míň nabušenýho...ale zklamaná rozhodně nejsem....a jsem ráda, že se tvůrci rozhodli znova o spracování=)

4. července 2007
avatar uživatele
70 %

Graficky pěkné zpracování mého oblíbeného televizního seriálu z dětských let. Akorát 6elvy dostaly poněkud temnější kabát a na to jsem tolik připraven nebyl, chtěl jsem si trochu u filmu odpočinout a místo toho mě čekalo spoustu dialogů. To je jedna z mála věcí, které filmu můžu vytknout, tou druhou je hudební doprovod. Klaus Badelt se sice snažil, ale aby v celém 80-90 minutovém filmu byly použity pouze nějaké 2 motivy, které hrály celý film furt dokola, tak to je dost málo a spíš mě to štvalo. Zpátky ale k samotnému filmu...děj poměrně zajímavý, tvůrci si skotečně pohráli se vším dokonale (mé naprsté uznání získává jízda na skateboardu v kanále :)) Snad bude další díl, protože Želvy nevyhynou a věřím, že bude zase o stupínek lepší

24. května 2007
avatar uživatele
30 %

Zklamání

Strašně jsem se na ten film těšila až ho uvidím, ale musím říct že už od první chvíle mě nudil. Film měl takovej pomalej spád, už to nebyla taková prča jako dřív, taky se mě nelíbylo to jak želváky rozděli sice se pak dali zas dohromady ale stejně. Záver: Velký zklamání! Ale celkem slušně udělaná grafika.

7. května 2007
avatar uživatele
60 %

Spíše mě zklamal

Stejně jako ostatní, i já si hrál na želvouna a viděl každý díl superseriálu. Postupem času se na něj zapomínalo a tak přišly filmy, ty mě ale osobně hodně zklamaly. Při příchodu nového animáku zajásalo moje srdíčko radostí, avšak po shlédnutí je tu spíš zklamání. Je to moc krátké a to nemluvím o posledním souboji, Donatella jsem skoro neviděl. Vtipy byly dobré, ale to není vše. Zůstanu u seriálu.

29. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Seriál jsem hltala už jako malá holka, tak pro mě byla svatá povinnost zajít si na tenhle filmeček. A musím říct, že mě vůbec nezklamal! Naprosto dokonalý, pro želvy typický, humor mě prostě dostává pořád! :o)

24. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Kedze som ako maly "frcal" na Ninja korytnackach nemohol som si tento film ujst.Je tu zopar fakt perfektnych scenok,napr. ked Mike hodnoti obed [ci veceru?] som sa poriadne nasmial...Pribeh je trosku divnejsi ale da sa prezit.Celkovo je to super.

20. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Rozhodně mám obrovskou radost, že se Želvy Ninja vrátili. Přeci jen je to má oblíbená "pohádka" z dětství, takže si myslím, že její návrat rozhodně neuškodí.

18. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Korytnacky

Tak na tieto 4 zelene "potvorky" som sa tesil uz davno, lebo sa mi zapacili hrane filmy, ale aj serial. Som rad, ze tento diel pokracuje v pribehu a nie ho zase zacina. Dobre su zobrazene aj postavy, ale ten pribeh, no neviem. Nejak som mu neprisiel na chut. Ale ved kazdy sme iny no nie?

18. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

BOMBA!

Doporučuju všem se podívat na tento film a ještě víc si to užijete pokud se podíváte na předešlé díly a pak na tento.

12. dubna 2007
avatar uživatele
C.J.
...
100 %

Ninja rulezzz

Tak jsem konečně viděla želvičky a musim říct, že je to naprostá bomba!!! Fakt super filmek, který každýmu, kdo má rád animáky, bojová umění, akci a dobrbý humor, vřele doporučuji. Jediný co mě tak trochu mrzí je, že je to poněkud krátký :(

6. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Animák roku!

Želvy ninja se vrací a ve velkém stylu! Hraný filmy byly dobrý, seriály taky, ale tenhle předčí všechno! Jsou tam sice občas taková hluchá místa, ale vcelku ten film působí svěže a hlavně originálně. Animace je moc hezká, i když občas je vidět, že se neshodují slova s pohyby rtů, ale vem to čert! Akční scény jsou skvělé a želvy umí sypat hlášky kdykoli. Ať žije Bratrstvo!

4. dubna 2007