home
Příběhy obyčejného šílenství

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Příjemný film a ukrácení dlouhé chvíle. Je tady pár docela dobrých hlášek, které si pamatuju doteď, sem tam jsem se i trochu zasmála, ale jinak nic extra. Celé to podle mě stojí jen na výkonu Ivana Trojana, bez něho by to byla naprostá nuda. Je vidět, že mu role jakkoli divných lidí prostě sedí.

7. května 2009
avatar uživatele
90 %

Zajímavé

Tak na tenhle film jsem se moc těšil, ale uplynula nějaká doba, než jsem ho sehnal a splnil moje očekávání. Je trochu zmatenej, lehce komplikovanej, trocha černýho humoru a to já rád a hlavně Ivan Trojan, další skvělej českej herec, předvedl skvělý výkon, takže dávám 90%, na 100 to není, prostě tak mco se mi nelíbil, ale přesto všem kdo ho ještě neviděli, tak doporučuji.

7. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Film nebyl až tak zajímavý jak jsem očekávala..ale s hláškou o oživlé dece se bavím dodnes..každý večer,když se mi přetočí deka..říkám že mi ožila deka..z tohohle filmu se nestane žádné zásadní dílko, ale neurazí....spíše pobaví...

15. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

Každopádně zajímavý film. Bohužel však na mě neudělal takový dojem, jaký jsem čekal. Chvílemi se mi moc nelíbil, ale na druhou stranu ostatní čas jsem se zase dobře bavil. Tím pádem mně film připadal docela nevyvážený. Však se podívejte sami. Já bych ho asi znovu nevyhledával vlastním úsilím. V ostatních případech jím však nepohrdnu.

15. října 2007
avatar uživatele
100 %

100%

"Jirko, ten hajzl se na nás nedívá!"
Kult "obyč šílenství" se šíří. Kdo neviděl, nepochopí. Kdo nepochopil, ale viděl, není prostě obyčejně šílený :)

9. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Může mít někdo větší smůlu?

Příběhy jsou další lovedrama české filmové scény, s tím rozdílem, že jsou opravdu zdařile provedené. Ivan Trojan začíná být čím dál úspěšnější, jen se trošku bojím, aby mu nezůstaly jen takovéto role a nezhostil si přezdívku TROUBA.

12. července 2007
avatar uživatele
90 %

Příběh obyčejného samotáře.

Kdyby se hlavní hrdina nejmenoval Petr, ale Ondřej a kdyby jeho původní povolání nebylo letecký dispečer, ale neurochirurg, kdyby nebyl po chybě přeřazen ne na místo řidiče letištního vozíku, ale třeba na pozici nemocničního zřízence, mohl být film v pohodě uveden jako volné pokračování "Samotářů". Stejný typ humoru, stejná nedůvěra v laskavost moderního světa, stejný scénárista a stejný Ivan Trojan v hlavní roli. Liší se tedy oba filmy vzájemně něčím? Ano i ne. "Příběhy" jsou narozdíl od "Samotářů" přece jen zasazeny do dospělejšího světa, ve kterém už aktéři našli své místo. Nadruhou stranu to, že ho našli, vůbec neznamená, že ten jejich svět bude jednodušší a že si tím tedy nějak pomohli, protože Zelenkovi hrdinové jsou ve vší prostotě uvnitř natolik složití, že si jakkoliv jednoduchý vnější svět svým přístupem zákonitě musí zkomplikovat. Troufám si říct, že všem, které okouzlili "Samotáři", se zákonitě budou velice líbit i "Příběhy", no a pokud ne, pak zde nemá smysl ztrácet čas, protože jde v zásadě o totéž. Já jednoznačně patřím do té první skupiny, takže mě film potěšil, nicméně příště už Zelenka asi bude muset přijít s něčím novým.

21. června 2007
avatar uživatele
90 %

Další česká špička

Neuvěřitelný film... Zelenkovi se povedl naprosto dokonalý snímek, kterým se snaží vystihnout dnešní českou společnost, a to hlavně stárnoucí rodiče s dospělým synem. A daří se mu to velmi dobře a výstižně. Rodiče prochází krizí středního věku, syn je bez partnerky a hledá návrat do ztraceného života. Excelentní výkony herců a opravdu nádherné kostýmy ve mně zanechaly hluboký dojem, který se bude jen těžko smazávat. Ačkoli ke konci film ztrácel spád a byl trošku nudný, zajímavý konec vše vylepšil a mé hodnocení se ustálilo na pěkných 90%.

19. března 2007
avatar uživatele
90 %

Kazdopadne dalsi s podarenych filmou. Humor a zaujimave sceny sa skvelo doplnaju. Pointu to ma tiez a celkom dobru. Som sice Slovak ale klaniam sa pred Ceskou tvorbou a obzvlast pri takychto filmikoch. Ale uz dost chvalenia a teraz aj nieco negativne musim dat len 90% lebo niektore chyby dost biju do oci. . A to je skoda! ! !

16. března 2007
avatar uživatele
70 %

Už z názvu sem tušil, že to bude ponurá komedie o ničem - a přesvědčil sem se o pravdě. Nijak mně to nemůže zaujmout, je to balada. I když na druhou stranu lepší název filmu, který by danou situaci vystihoval, snad ani neexistuje - opravdu příběhy obyčejného šílenství - se šíleným koncem.

8. března 2007
avatar uživatele
100 %

Češi zkrátka umí. Trojan je výborný herec a příběh naprosto originální a hlavně ze života. Excelentní i když dost drsný konec.

4. března 2007

Moc hezkej českej film s mým oblíbeným hercem v hlavní roli.Trojan zde jen potvrzuje,že patří ke špičce českých herců.Moc se mi líbil taky zvuk,typickej českej humor a prostě celej film.Doporučuji každýmu.

2. března 2007
avatar uživatele
Elik
...
90 %

Tak tento film mi opravdu uvízl v paměti, je skvěle ztrvárněný a dle mého názoru by se měl řadit ke špičce české kinematografie.

13. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

:I

Film byl hodně zvláštní, někdy jsem ani moc nechápala,ale myslím, že každý z nás máme nějaký úchylky nebo odchylky :), které se prostě někdy musí projevit. Konec jsem teda moc nepobrala. Tak nevim...asi mi to stačilo jednou vidět.

29. prosince 2006
avatar uživatele
60 %

Škoda (nemyslím auto)

Začalo to zajímavě, královsky jsem se bavil, ale pak se něco zlomilo a já jen sledoval s krvavýma očima a s pravačkou před ústy nekonečně se táhnoucí dialogy a horoucí nudu. Ano, takové jsou Příběhy obyčejného šílenství - skvělé herecké výkony, ale celkoví pocit nijaký. Ivan Trojan hraje skvěle psychouše, Nina Divíšková - psychopatickou matku a Miroslav Krobot - hlasatel komentářů k socialistickým týdeníkům. To všechno je pěkné, na druhou stranu mě tyhle výplody chorých mozků českých tvůrců už moc neba, ale zasměju se tomu rád. Jenomže jakmile začne vyprávět Zelenka v druhé polovině svůj příběh vážně a pokouší se mě dojmout či co a ukázat své hrdiny jako oběti svých životů, já mu prostě tohle nevěřím a upřímně mně jsou ukradení. Takže škoda, příště bude možná lepší jednoznačněji vytyčit žánr, abych se ubezpečil, že na to se vážně dívat nemám, protože ani Příběhy už podruhé vidět nepotřebuju. Ne k vůli tomu, že jsou možná nudné, ale přesto ne úplně špatné, ale proto, že se z nich nic nového ani zajímavého nedozvíte. Další soubor povídek z různých rodin a já se ptám kolik ještě? Hřebejku, Zelenko, Ondříčku....!??

8. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Zelenkovy příběhy

Na film jsem se dívala až teď, včera jsem ho nahrávala. Zelenkovy filmy kromě Roku ďábla moc neznám, ale je to ten z tvůrců, jehož filmy asi nebudou úplně normální :-) a já jim moc neholduju. Příběhy obyčejného šílenství byly ale opravdu v rámci docela normální. Herecké obsazení taky super, hlavně Ivan Trojan se mi moc líbil. Celkově ty příběhy nebyly vůbec špatné, byly dost zajímavé, dokonce jsem se i zasmála. Tenhle film ale i přesto nepotřebuju vidět znova.

29. října 2006

Příběhy obyčejného Zelenky

Ano pan Zelenka mě dostával už svými Knoflíkáři, což je perfektní film a pak sem se koukl na toto, víceméně vtipná ale nezáživná sonda do nitra bláznovi duše, kde se blbost a naivita mísí s čistým pohledem na svět, takový jako je. Dobrá stop vychitralím kecům, prostě to byl nudnej film u kterýho sem se zasmál snad jednou a to si ještě matně vzpomínám že to ani nebyl smích ale zakuckání.

28. října 2006
avatar uživatele
60 %

Film, který mi padl do noty svým humorem a nadhledem. Výborné herecké výkony a zajkímavé příhody. Ve filmu taky zní výborná hudba. Z výborného zážitku mne, ale vyvedl konec, který je naprosto strašný a je až moc. Škoda ...

28. října 2006
avatar uživatele
80 %

Nechceme Trojana v Bosně!

No tak čím bych asi měla začít??? Herecké obsazení: téměř dokonalé. Nové tváře mě rozhodně mile překvapili, ať už míním Janičku či rodiče hlavního hrdiny... Byli výborní. A Trojan také. Ačkoliv se v poslední době objevuje opravdu v každém filmu, což pokládám spíše za minus (pak se to lidem může všcehno pěkně zamotat), tahle role mu byla šitá na míru. Většina názorů, které jsem na film slyšela, byla spíše záporná. Prý je to snímek příliš zamotaný a opět šílený. A jak říká Verča, i recenze se tomuto názoru přikláněly. Mě se ale nezdá, právě naopak... Možná mají hlavní hrdinové pár pitomých a bláznivých nápadů, ale vy snad ne? Já se s nimi tedy docela sžila. Každý máme pár slabých stránek. Někdo si zapne pomalou hudbu a relaxuje, někdo si potřebuje v centru Prahy zaštěkat.... :)
Ale zase mě naštval konec. Lhala bych, kdybych tvrdila, že mi nepřišel vůbec vtipný, ale přesto! Celému filmu jsem tak nějak věřila, proč by se to nemohlo stát? Ale tohle? A chudáci hlavní hrdinové... To jim pan Zelenka moc štěstí nepřál... Kvůli tomu jen 85%, jinak bych dala víc. Je ale pravda, že naše české filmy jsou jaksi známé svými prazvláštními konci, kdyby krabice dojela kam měla, byl by to závěr spíš jak od paní D. Steelové... :)

22. září 2006
avatar uživatele
90 %

příběhy

báječný film,opravdu báječný...bohužel, s ne příliš šťastným koncem,ale bez toho by možná nebyl tak báječný.nejlepší výkon podle mě podal Pertův otec-tomu tedy já říkám obyčené šílenství.opravdu stojí za to.

7. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Doporučuji

Naprosto geniální výkony herců,nejvíc se mi líbil Petrův otec Miroslav Krobot,jeho herectví mi hodně voní.Trojan,Bydžovská,Bartoška,Heřmánek standartně velmi kvalitní výkony.Doporučuji

22. května 2006
avatar uživatele
90 %

Musím říct, že mě Zelenka velice příjemně překvapil. Možná jsem opět četla špatně, ale nějak jsem ze všech recenzí měla pocit, že je ten film typicky zelenkovsky ulítlý a trošku mimo, ale to vůbec není pravda! Vlastně je to až atypicky nezelenkovsky milý, příjemný film, který dokonce i dojímá! Synopse totiž sakra klame: i když jsou někteří ti lidi vlastně opravdu jaksi mimo, Zelenka je nezobrazil jako magory, spíše se naopak - staví je do pochopitelných a normálních situací. Kromě "bafací" matky mi vlastně ulítlý nidko tak nepřišel. Jejich "bláznovství" jsou spíše jen vrtochy a blbůstky. Výkon Ivana Trojana je absolutně bez debaty, jeho dementní výraz je skutečně k sežrání, ale celý ansámbl (vyjma trochu toporné Petrovy lásky Jany) vůbec byl vybrán velmi dobře. Líbí se mi ale, že Zelenka ve všech svých filmech dává prostor hercům, kteří jinak ve filmu moc nehrají: tady je to Karel Heřmánek, ktrerého považuju za velkého charismatika, Zuzana Bydžovská, kterou konečně někdo dovedl vyfiknout, takže z ní je sakra pohledná baba, a vlastně i Nina Divíšková, kterou všichni uznávají spíše jako divadelní herečku. (Vzpomenout musím např. H. Maciuchovou v Samotářích, V. Dlouhého v Knoflíkářích ad.) Je to záslužný čin, protože ač proti nim skutečně nic nemám, už je myslím přegeislerováno, převilhelmováno, přeliškováno, přeholubováno a přestašováno. Takže: opravdu příjemné překvapení. Ale ten konec si mohl odpustit :-( (freetimeře, asi ses díval blbě, ale happyend to fakt není)

5. března 2006
avatar uživatele
70 %

Ivan Trojan vše nezachrání

V tomto filmu opět exceloval Ivan Trojan, kdy opět svou milou a komickou zmateností rozesmíval všechny před obrazovkou. Avšak ani on nedokáže zachránit film, který je sice dobře natočený a obsazený, avšak špatně napsaný. Nedokážu si pomoct, ale ten film byl v celku o ničem, žádná pointa, žádný pořádný závěr, jen americký happyend. Tento film mne velice zklamal.

26. února 2006
avatar uživatele
100 %

milá podívaná :)

film víc než příjemný.. petrovy příběhy obyčejsného šílenství vás budou bavit od začátku do konce..

22. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Nadprůměr

Nadprůměrnej českej filmeček. Obsahuje sice pár hluchých míst, ale na kvalitě to příliš neubírá. Byl jsem na tom i v divadle a tam se mi to líbilo daleko víc.

4. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Zvláštní, ale dobrý

Po shlédnutí tohohle filmu jsem měla hodbě zvláštní pocity. Ale rozhodně jsem věděla, že se mi to moc líbilo a že nebude trvat dlouho a zařadí se to mezi takové klasiky jako jsou filmy Samotáři nebo Jedna ruka netleská. Žeby je spojoval Ivan Trojan:)?

23. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

trojan: mega herec

Ďaľší film českej kinematografie ktorý stojí za povšimnutie. Skvelý herecký výkon Trojana ostatný herci mu iba sekundovali:).. Film ako taký možno nepobaví toľko koľko by ste čakali ale určite je zaujímavý plný ešte zaujímavajších príbehov:)

16. listopadu 2005
avatar uživatele
30 %

Blbost

Opět se čeští filmaři vyznamenali a natočili další z mnoha blbostí.Jediným plus tohoto snímku je herecký výkon Ivana Trojana..

15. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Film

Skvělej film...Tohle bych od českýho filmu nečekala...Trojan je skvělej herec a tady se to ukázalo...moc se mu ta role povedla:o)

5. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Pozor!

Dávejte si bacha, jakmile začnete moc mluvit a snažit se lekat své milované, se kterými to stejně nehne, jste na první cestě do blázince. A jak tam neskončit? Po tomhle filmu vám to jistě dojde.

11. října 2005
avatar uživatele
70 %

Originální

Byl to hodně originální a zajímavý film. A hudba byla opravdu skvělá. Herci hráli celkem dobře až na nějaké výjimky(přišlo mi, že např. Nina Divíšková nehrála tak, jak by měla).

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bomba...

Dlouho jsem se tak nepobavil jak u tohohle filmu.
Máti a fotr jsou ve filmu skvělí...
A hudba?? Jede jak mašinka...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

ale jóó

Na film sem vyšel s přítelkyní....oba máme rádi Trojana a tak byl film při výběru "na co pudem" jasnou jedničkou. Jeho herecký výkon byl opět super ostatně jako ve většině jeho filmů. Celej snímek byl dost zajímavej a podanej trochu z jinýho pohledu na svět než sme ve velké vetšině u filmů zvyklí....spousta humornejch situací....inteligentní humor....jo dobrej film

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Je to dobry

Na tomto filmu jsem byl s kamaradkou v kine a musim rict, ze po dlouhy dobe zase dobrej ceskej film za kterej se vyplati utratit penize

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Originalita se cení

Film opravdu dělá čest svému názvu, tolik pološílených lidí člověk hned tak nepotká. I když ruku na srdce, kdo z nás nemá někdy chuť dělat šílené věci. Obzvláště flegmatik Petr, který si to v jedné scéně brousí po rušné silnici z Ruzyně do centra Prahy na malém skladovém vozíčku, jen aby zjistil, jak daleko s ním dojede, má diagnózu poměrně jistou. Divadelní hru jsem neviděla, ale český film už dlouho neměl takhle originální nápad. Dala bych 100%, ale nemůžu mu odpustit opravdu neočekávaný a pěkně hnusný konec. Odcházela jsem z kina docela zaražená...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Zuzana Šulajová

Ve filmu se to hemží absurdními postavičkami, které pobaví a získají si plnou pozornost. Film je až dojemný a Trojan si každého získá.

Kdysi dávno