home
Želary

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Poutavé

Ačkoli filmy s válečnou tématikou zrovna nepatří mezi mé oblíbené, tak tento film mě neskutečně zaujal. Díky výkonům herců (a sem zahrnuji kromě A.Gajslerové a G. Cserhalmiho také ostatní, ať už Adamovou, Donutila, Duška, Bitovou, .., ale i představitele dětských rolí) byly postavy dokonale vykresleny. Film mě vtáhl do děje a já na sobě cítila všechny emoce hrdinů – strach z války, ale i z toho, co přijde v osobním životě, příjemno ze sblížení hlavních hrdinů, i pouto, které se mezi nimi časem vytvořilo, vnitřní potřebu všechny ty hrůzy přežít. A závěr dokonale ukazoval nesmyslnost války. To, jak životy mnohých poznamenaly paradoxně nejen ti, co válku rozpoutali, ale i někteří z nich a také ti, co jim měli pomoct je osvobodit.
Na film se ráda po čase podívám znovu, jedná se ale o náročný film a na zhlédnutí potřebujete energii, abyste mohli všechno vstřebat.

9. května 2014
avatar uživatele
80 %

Přakvapivé

Obecně filmy české kinematografie 21. století nemám ráda. V mnoha případech jsem se víc než zklamala. Není divu, že jsem se nechtěla podívat ani na tolik oceňovaný snímek Želary. Jenže po letech rezignace jsem si nakonec řekla, že to nějak překousnu. Zpočátku to byla docela nuda, už už jsem to chtěla přepnout na jiný kanál, když se najednou začalo něco dít. Film začal gradovat a z ničeho nic tu byl dramatický a strhující příběh. Snímek mě tedy příjemně překvapil a nakonec jsem byla ráda, že jsem ho napřepla. Jediný problém jsem měla s Aňou Geislerovou - vůbec se mi do téhle role nehodila. Její tolik chválený herecký výkon, za něhož získla dokonce Českého lva, mě nepřesvědčil po všech stránkách. Zaprvé nevypadá jako židovka a zadruhé: na to, že utíkala před nacisty a musela se schovat v jí neznámé horské vesnici, neměla žádný strach. Žádný pocit beznaděje, prázdnoty, osamělosti a smutku z ní nebyl evidentní. Na mě působila spíše jako nóbl panička, která se těší, že si u milence na venkově konečně odpočine od manžela i od všedních dnů ve městě. Zkrátka podle mě nedokáže vystihnout psychické rozpoležení člověka v tak těžké situaci. Celkově mě hraní Geislerové připadá spíše jako přehrávání. Česká herečka, která má snad nejvíce Českých lvů ze všech, by podle mého mínění měla hrát profesionálněji.

27. prosince 2012
avatar uživatele
30 %

Další český film, na který když se dívám, tak si maximálně tak říkám, jak je asi rozmístěný ten štáb za kamerou a kdy režisér zařve: stop, po padesátý už to stejně lepší nebude, jdem se ohřát k borovičce. Pokračovat budem na jaře. Každý záběr tak působí, každá scéna je prostě scénou pro film, ne pro příběh. Divák jako já je mimo po celou dobu a nic ho nepřitáhne. Nudná špatenka.

12. srpna 2011

Anna Geislerová se mi tu zrovna moc nelíbí, jinak není co vytknout. Iva Bittová se do filmu vrátila skutečně ve velkém stylu.

17. října 2010
avatar uživatele
100 %

Naprosto úžasný film. Na to, jak je dlouhý má spád a je zahrán skvěle a v hezkém prostředí. Co ještě dodat?-100%

10. května 2010
avatar uživatele
MacS
...
100 %

Želary

Tenhle film patří k mým nejoblíbenějším.. Dojímá mě příběh Jozy a Hanule a fascinuje mě nádherná příroda kolem. V kombinaci s krásnou hudbou mi připravil nezapomenutelný zážitek, který mě poměrně hodně ovlivnil..(oproti jiným filmům). Můj názor je skrz naskrz kladný a jsem ráda, že jsem film mohla vidět..

23. listopadu 2009
avatar uživatele
90 %

Jozova Hanule

O filmu samém zde bylo napsáno dost, já osobně mám tenhle film moc ráda ať už kvůli úchvatné hudbě, poetičnosti či příběhu samému. Když už se zmiňuji o příběhu, rozhodně to není bezduchá slaďárna, jak tu kdosi naznačoval ba naopak. Možná se některé linie dosti složitého příběhu paní Legátové trochu ve filmu strácí, ale tak už to bohužel bývá.
A snad poslední poznámka, kniha, podle které jsou Želary natočeny se nejmenuje Želary (což je kniha povídek ze života obyvatel Želar), jak je zde uváděno, ale Jozova Hanule.

1. listopadu 2009

Originální film na neoriginální téma tak bych uvedl film Želary. Má krásnou posloupnost děje a když už čekáte usazení tak znovu přichází další nečekaný zvrat. Krásná ukázka slovanského způsobu života v horách. Jen mi trochu vadilo, že Ivan Trojan nedostal trochu více prostoru. Není co dodat k vzrušujícím českému filmu Želary.

19. července 2009
avatar uživatele
vlk1
...
40 %

Dvě a půl hodiny

Přesně tak dlouho jsem se dneska nudil. Zajímavé je, že to bylo pouze při sledování tohodle filmu. Další klasický český "skvost" ve kterém jde jen o vytvoření
emotivního příběhu a snahu vymáčknout z něžné ženské duše kapičky slz, ale problém je v tom, že za prvé nejsem žena a za druhé nemam rád příliš zdlouhavé filmy, které jsou v podstatě o ničem. Pokud vynechám hlavní dějovou linii, tak jde jen o to sem tam někoho znásilnit, občas se zlít jak prase a jen tak si zastřílet do lidí... Škoda, že to nebylo najednou - kdyby se všichni ožrali a navzájem se
znásilnili, mohli by se pak i postřílet a ušetřili by střihačum spousty práce a mě spoustu času.
Co mě taky mrzí je klasické klišé, které nesmí chybět nikde, kde se objeví 2. světová válka - patřičně vystrojený německý oficír s arogantním výrazem a nosánkem nahoru si přivede bandu skopčáků a zastřelí před celou vesnicí jednoho nepřítele Třetí říše. Opona padá, všichni odchází... Na druhé straně pochopitelně nemůžeme zapomenout na naše sovětské kamarády a zobrazit je jako opilé tupce, kteří střílí po všem co se kde hne. Nezlobte se na mě, ale tenhle snímek si zaslouží maximálně 44,99%, a protože se zaokrouhluje dolu tak to rovnou shodíme na tu čtyřicítku:-)

27. února 2009
avatar uživatele
100 %

Aňa

Co dodat? český filmy miluju a filmy z 2.světové války se mi taky líbí...takže to je vlastně ideální kombinace!!! je to úžasnej film kterej určitě stojí za shlédnutí.
mohla bych na něj koukat snad pořád. není tam okamžik kdy by se člověk nudil. jen tak dál!!!

1. února 2009

Film s poutavým dějem a zajímavým (ale smutným) koncem. No ale taková to byla doba... Myslím, že je to jeden z opravdu povedených a zajímavých filmů, při kterých se člověk lehce usměje, a zároveň se zamyslí nad tou dobou...

20. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

co dodat?

Mám ráda všechny filmy s Aničkou, ale tento je v mém žebříčku na prvním místě. Když to tak vezmu hodně nadsazeně, tak Eliška a Jozka mi tak trochu připomněli Angeliku. Taky ho z počátku nemohla ani vidět a časem se mezi nimi vytvořilo zvláštní pouto a láska. Konec vždycky obrečím, i když už vím, jak to dopadne. Jinak se to panu Trojanovi a Jarchovskému hodně povedlo. Dávám 100%

15. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Starší české filmy miluji, mají svoje kouzlo, děj, inteligentní humor ( pokud to není nic vážnějšího ) a odpočinu si u nich. Z novějších filmů si snad na žádný pořádný nevzpomenu, jen tenhle stojí za to ho vidět !! Je to krásný příběh a Aňa Geislerová mě svou rolí dosti překvapila, protože mojí favoritkou není a příjde mi chladná, tady jí to doslova sedlo !! Děj je zasazen do 2.světové války, i když se bojů přímo nedotýká, tak ukazuje, jaký vliv na lidi válka měla. Po celou dobu celkem poklidný příběh a nádherné zobrazení života na vesnici a poté tvrdý a realistický konec...Kdo neviděl, tomu doporučuji, protože je to naprosto krásný a na konci smutný film...

22. července 2008
avatar uživatele
100 %

Andulka Geislerovic......

Tak u tohoto filmu jsem se dost nabrečela.....Vážně moc smutný a emotivní příběh ve skvělém podání Aničky Geislerové.......Zaslouženě byli nominovaní na Oscara...Jen je škoda, že ho nedostali.......Tématika 2. světové války a nacizmu mě vždy lákala.....Na Želary by se měli podívat něktří naši milí němečtí přátelé, aby viděli, co tu jejicj předci dělaly za hnusy..Moc pěkný film......

8. června 2008
avatar uživatele
100 %

Želary

Smutná dějová linie válkou poznačeného životního příběhu mladé dívky, která utíká z Prahy ani sama neví kam do hor. Trápená, vzpurná, vzdorovitá no pod tíhou okolností se nakonec smíří s osudem a podřídí se mu. Trápení na bolest a výsledek, když už přijme svůj úděl a vylíže se ze všech ran, dostane další ránu.
Krutý až neuvěřitelně živý příběh, kdy kvůli "kohoutí" povaze doplatí na chtíč celá vesnice zbytečně... AŃa se tady mohla a taky se pořádně vysloveně "vybouřila"...

15. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Když jsme se na Želary koukali ve škole tak mi film nic moc neříkal (moc jsem nevnímala děj) ale nedalo mi to a doma jsem Želary opět shlédla, a tehdy se mi film zalíbil a skutečně - skvělý film :)

6. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Najprv som si myslel že je to niaky blbost ked to začalo ale po chvili som zistil opak a dost ma tento film dostal.Film ma dokonaly dej a aj dobre obsadeny.Je to docela smutny film ale kedysi bola taka skutočnost.

12. března 2008
avatar uživatele
100 %

Nádhera... :(

Tento film mě fakt dostal. :( Když jsem ho viděla poprvý, nevěnovala jsem tomu moc pozornost, ale po dalších zhédnutích jsem se do něj zamilovala, i protože takový filmy z dřívějších dob mám ráda. Zaujal mě život za druhé světové, i když jsem o něm něco věděla "teoreticky", tenhle film mně to ukázal "prakticky". Taky se mi líbilo, jak si žili na venkově, a že i přes všechno problémy se měli docela šťastně :). A samozřejmě dojemný... takže 100% :)

9. března 2008
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Docela zajímavý film, ale chvílema sem se u něj nudil. Hlavně mě zklamal konec, který byl naprosto jasný už po deseti minutách filmu. Celkově stálo za to Želary vidět, ale znova už bych u nich nevydržel. Mezi ostatními českými filmy je tenhle jistě nadprůměrný.

21. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělý děj, úžasná hudba. Aňa svou roli zvádla na jedničku. Do té doby přesně zapadala. Film i rozbrečí. Sem tam pobaví. Když se na něj dívám, sem ráda, že sem v té době nebyla. Jen škoda, za ten smutný konec, který mě rozbrečel. Jinak určitě musím dát 100% za to, že film opravdu připoutá k obrazovce a už nepustí. Na konci litujete, že neměl aspoň o půl hodinku víc.

1. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Doba byla zlá....

Zajímavé nahlédnutí do doby, která očividně nebyla jednoduchá, ať už se jednalo o všemožné zákazy, diskriminace, zavírání škol, vraždění a zatýkání... a spousta dalších. Osud městské ženy, která začínala život a potom musí znenadání odjet do naprosté "divočiny" a vdát se za Jozu, který ji na první pohled rozhodně něják neuchvátil. Postupem času si na nové prostředí, nové lidi a drsné podmínky zvykne a právě tohle "přivykání" mě asi zaujalo nejvíc. Člověk si uvědomí, co prožívali vojáci, kteří málem ani nevěděli, za co pokládají životy, co prožívali lidé, jejichž vesnicemi vojáci procházeli... Dokonalým faktem je i to, že si lidé z vesnice (nebo aspoň většina) dokázali v nouzi navzájem pomoct, ať už byla situace jakkoliv vážná. V nebezpečí jdou všechny staré spory alespoň na čas stranou. Vraždění na konec jenom utvrdí dojem z téhle zlé doby. Smutný závěr a dojem z dobré podívané mi kazil jediný fakt, a to ten, že po tom všem, co prožila, se "Hana" vrací zpět k Richardovi, přestože ji zradil. Ovšem za to jaksi nemůžou herci, takže fakt, že hrecké obsazení bylo skvostné a žádné jiné, takhle malý kiks prostě nemůže zamlžit. Ať zmíním jakoukoli roli, můžete se spolehnout na dobrý výkon a dobrého herce, a je jedno, jestli je to Geislerová, Trojan, Donutil nebo kdokoli jiný.

11. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Film který má konec i začátek

Tenhle film se mi hodně líbil protože mám ráda filmy za 2. světové války. Mladí lékařka Eliška jako Anna Geislerová to hrála velmi dobře ukázala tam hodně dobrý herecký výkon. Film se mi líbil celkově né jen proto že byl za 2. světové války ale i proto že měl i dobrý konec.

1. září 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělý film, výborná Aňa Geislerová... Líbil se mi do poslední vteřiny. Zápletku filmaři taky vymysleli skvěle. Dala jsem 100 procent, ale kdybych mohla, dám víc.

17. května 2007
avatar uživatele
80 %

Na český film dobré

Nemám moc ráda české filmy, ale tenhle se mi moc líbil. Dobré herecké obsazení. Líbil se mi konec, nebyl to žádný happyend (aspoň v tomhle jsou české filmy dobré).

10. května 2007
avatar uživatele
20 %

Takovyhle filmy uplne nesnasim. Byla jsem na tom v kine a opravdu jsem hodne litovala vyhozenych penez. Tenhle film me nijak nezaujal. Jinak obsazeni perfektni.

24. března 2007
avatar uživatele
100 %

Je to krásný film, i když se smutným, bohužel realistickým koncem. Přesahuje to i komediální Pelíšky, protože tohle je realita jiná, která umí dojmout po celou délku filmu. Ale to, jak zde hraje ta malá holčička, mě prostě dojímá - to svou naivitou, řečí, pohyby - to je geniální.

10. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Anička Věrtelářová

Film mě hodně překvapil. Obsahuje hned několik zajímavých pohledů na 2. světovou válku. A zvláště děj na moravsko-slezském pohraničí byl dost zajímavý a krajina nádherná.

5. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Nechci psát názor na film (skvělý, kdyby byl americký tak končí happyendem), ale na soundrack. Dokud jsem si ho neposlech mimo film vůbec jsem netušil jaká nádherná hudba se vine celým filmem. A anglicky zpívaná The Moon je perfektní. Nebudete věřit, že to není americká písnička ze
30. let.

1. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Můj názor

Naprosto strhujíc, úžasný a nepřekonatelný film. Příběhje tak autentický, že ho prostě musíte vidět až dokonce. Navíc je to český film, což mu jedno plusko určitě přidává. Musím uznat, že Ana Geislerová podala skvlý výkon.

5. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

:-)

Protože mě docela dost zajímá problematika 2. světové války, tak mě tenhle film hodně moc bavil!!! Poprvé jsem ho viděla vlastně z donucení - školní akce! Ale teď absolutně nelituju. Je to fakt skvělý český film.

27. září 2006
avatar uživatele
100 %

Páni, nečekal bych že se mi bude líbit typický Český film.Je to Česká klasika a i přesto, že já nejsem její obdivovatel, tak toto je naprostá pecka.Neuvěřitelně jsem se vžil do role HANULE a prožíval s ní každou událost.Od poloviny filmu jsem pobrekával a smál se současně.Musím ale vytknout závěrečnou scénu (příjezd Hanule -s "emigrantem" na místo kde prožila to nejhezčí), to si klidně mohli odpustit a film mohl skončit pohlazením JOZOVI tváře.Při opětovném dívání u této scěny "moje" Želary končí.

14. září 2006
avatar uživatele
100 %

Želary jsem viděla už několikrát, patří k filmům, na které můžu koukat pořád. Moc se mi líbí obsazení. Je to vyrovnaný film, kterému jsem držela hodně palce při předávání Oscarů, Ondra Trojan měl ale v Invazi barbarů vážně velkou konkurenci.

7. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Želary

Filmy tohoto typu vůbec nemusím, ale přesto, když jsme na tom byli se školou v kině, tak zase nemůžu říct, že bych se nudila. Aňa je skvělá herečka a hodně tomu filmu dala i tím, že to není nějaká tuctová solárková blondýnka. Nebyl to špatný film.

4. května 2006
avatar uživatele
90 %

Slyšela jsem už mnoho názorů na film psaný na náměty románu Květy Legátové - film Želary... Vychvalovala jsem ho po jeho shlédnutí a spousta přátel se mnou nesouhlasilo... Prý že toto téma už bylo zfilmováno mockrát a že je to vlastně tak trochu kopie Veronicy Guerin (válečný film s Cate Blanchet)... Uznávám, na toto téma bylo zfilmováno mnoho filmů. Nejspíš proto, že je to téma stále diskutované, zajímavé a vždy se do něj vejde něco nového... Nemyslím si, že by Želary byly nějakou kopií. Naopak. Příbeh je krásný, a i když je smutný, nacházíte v tom všem pochmurnu velkou lásku a radost. A nejen Aňa je skvělá.

20. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Tak nevím. Film je v celku skvělý co do zajímavosti námětu i zpracování, ale obsazení hlavní ženské postavy Annou Geislerovou mi nějak nesedlo. Prostě tahle herečka mi sem nějak nezapadla, bohužel.

18. března 2006
avatar uživatele
100 %

milé překvapení

Když jsem se dozvěděla, že máme jít se třídou do kina na "nějaké" Želary, byla jsem v rozpacích, jestli to bude to pravé ořechové...Ale během filmu jsem radikálně změnila názor a film si hned pořídila domu. Skvělý výkon Ani, krásná příroda a nečekaný konec mě velice uchvátili. Přivedlo mě to také k zamyšlení nad dobou, ve které se to odehrávalo a zvyky vesničanů...Nominace na Oskara byla na místě...

1. března 2006
avatar uživatele
80 %

Pěkné, emotivní

Velice hezky natočený film, líbil se mi jako vždy herecký výkon Ani Geislerové, která je fakt skvělá herečka. Líbil se mi námět, prostředí, příběh... Bylo to i dojemné, musela jsem někdy i přemýšlet, protože prostě nejde tento film zkouknout, aniž by na vás nezanechal nějaké stopy, neprobudil nějaké emoce. Takže fajn. Škoda, že nezískal Oscara. Tenhle filmík se nezařadí mezi mé nejoblíbenější, ale velice ráda se k němu zase vrátím a stejně ho musím pochválit a prakticky nemám, co bych vytkla.

18. února 2006
avatar uživatele
100 %

Super

V kině jsem tenhle film nestihnul a tak sem si ho půjčil a dobře jsem udělal. Tak dojemný film sem už dlouho neviděl. Ač nerad musím přiznat že i já jsem uronil slzičku. Herci v čele s Áňou Geislerovou jsou úžasní. Skvělé zachycení lidských osudů. Na tenhle film budu ještě dlouho vzpomínat ( v dobrém samozřejmě...)

10. února 2006
avatar uživatele
90 %

Překvapení

když jsem na film měla jít do kina jímala mě hrůza ale musím říct, že mě dost překvapil. Člověk si pak někdy uvědomí, že to opravdu kdysi nebylo lehké.

8. února 2006
avatar uživatele
100 %

Od tohohle filmu jsem moc nečekala, ale výsledek mě víc než překvpil... Byla jsem okouzlena. Celý film jsem sledovala s napětím a u žádné scény jsem se nenudila. Obě hlavní postovy byly ztvárněny opravdu způsobem, který vám nedal možnost pochybovat... Bravo.

2. února 2006
avatar uživatele
100 %

Překvapil

Před shlédnutím Želar jsem byla hodně skeptická, ale pak mě film úplně dostal. Měl nádherný příběh, trochu překvapivý konec, ale byl i velmi smutný. Působivá byla také příroda.

31. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Želary

Jeden z nejlepších českých filmů. A také první film, kde bylo vidět, že Rusáci byli jen hodní. Jinak velice vydařený film o lásce a těžkém životě v horách za války.

21. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Želary

Velice doře zpacovaný film na téma 2. světové války v ČR. Pěkný je i příběh a taky hlavní herečka Aňa Geislerová. Jen kdyby tam nebyly ty chyby, například s bernardýnem...

15. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělý film. Hodně ale hodně good. Natočeno to bylo skvěle a k tomu navíc bezvadný herecký výkon neméně dobré Gaislerky.

15. ledna 2006
avatar uživatele
40 %

Tento film mě vubec nic neřekl... asi pro mladší generaci filmy z dřívějších dob nejsou to pravé ořechové, ale i tak mi ten děj přišel takovej nudnej...

9. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

=)

Na to, že se film odehrává ve velmi neveselé době, mi přišlo, že v něm bylo hodně málo emocí. přitom už ten námět je pro mnoho z nás emočně nabitý i vlastními zkušenostmi... Ovšem ta malá holka byla absolutně skvělá jsou neviností a ve filmu opravdu zazářila=)

7. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Jo

Tak tenhle film, ač český filmy nemusim, se mi fakt líbil. Akorát se mi nelíbil ten konec, jak tam přijela se svým bývalým milencem. Ale jinak dobrý. Pěknej námět i hezky zpracovaný. Koukla jsem se na ten film čistě jen ze zvědavosti, ale docela mě překvapil. Doporučuju.

5. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Čekal jsem víc

Zajímavý příběh, skvělé herecké výkony... Ovšem jinak nic zvláštního. Podle mě špatná režie, která film trochu degradovala. A i to prostředí, někdy na mě působilo strašně nově. Úplně ze začátku filmu to bylo jako by hlavní hrdinové žili v 80. nebo 90. letech. Taky nevím, jestli chudé horské vesničky byli za války všechny tak zachovalé, jestli náhodou neměli lidi např. slaměné střechy, co? Opravdu bylo všechno takové malebné? Musím taky říct, že mě asi hodně ovlivnil Schindlerův seznam nebo Pianista, kde bylo všechno propracované, ale tady moc ne. Vím že je to chudý český film, který si nemůže dovolit kulisy Hoolywoodských filmů ani náhodou, ale stejně. Škoda!! Začátek vypadal slibně.

2. ledna 2006
avatar uživatele
4dd4
...
100 %

Jen tak dál...

Tak tenhle film je jeden z těchco pochazeji z česka a jsou dobre. Maa dobry namět, je dobře udelaný a skvěle vystihuje tehdejši prostředí. Prostě dokonalý.

31. prosince 2005

Tak tenhle film patří k jednomu z těch lepších v české produkci. Docela zajímaví děj ale asi by se to dalo udělat o dost líp ale stojí za to ho vidět.

27. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Historie na platne

Bohuzel jsem tento film videla az pred nekolika dny a je mozna ostuda, ze ve Skotsku, ale vubec nelituji, ze jsem na tento film sla.
Dle meho nazoru je tento fil jeden z nejlepsich ceskych filmu sve doby, ktery zobrazuje konec valky a prichod ,,osvoboditelu''.
Reziser vybral opravdu vynikajici herecke obsazeni i mista, kde se dej odehraval. Od prvni ceny me tento film zaujal a z napetim jsem ocekavala dalsi scenu. Mozna, ze tento film moc neoslovi mlade lidi, kteri se o teto dobe uci jen ve skolach a neumi si o ni udelat predstavu, ale pro starsi generace a lidi, kteri se o uto dobu zajimaji a studuji ji, je tento film opravdu skvely a ukazuje, jake to kdysi bylo. A musim se priznat, ze jsem u tohoto filmu spotrebovala asi 3 kapesniky.

12. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

film byl sice pěkný, ale byl tak strašně negativně laděný, že jsem z toho moc dobrý pocit opravdu neměla. Spousta věcí tam zůstala nezodpovězená, což mi přišlo spíše ke škodě než k užitku. A co víc, chvílemi jsem se zcela regulerně nudila. Na druhou stanu neříkám, že to byl špatný film! I přes to co jsem výše napsala se domnívám, že je to jeden z těch nejlepších českých snímků posledních let...

30. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Film včetně hudby a prostředí je výborný. Poprvé jsem ho viděla v kině a opravdu to nemělo chybu. Ps: za měsíc jsem ho už měla doma ve své sbírce..:-)

15. listopadu 2005
avatar uživatele
Lee
...
90 %

Hezký

Film se mi velice líbil. Krásně zahráli všichni herci. Film se odehrává v nádherných scenériích. Prostě jeden z nejlepších v poslední době.

27. října 2005
avatar uživatele
90 %

Krásný film - a příběh

Dle mého názoru opravdu jeden z nejlepších českých filmů za posledních hodně let. Neviděli jste náhodou televizní film Samota režiséra Karla Kachyni s Vilmou Cibulkovou, Jiřím Štěpničkou a Vlastou Chramostovou v hl. rolích? Tak Želary jsou něco dost podobného. Silný příběh, skvělé herecké výkony, úžasná atmosféra. A taky podmanivá hudba, při které jsem skutečně ronila slzy! Výpravných českých filmů se točí jako šafránu a kvalitních, natož krásných už vůbec. Už jen proto musíte vy pomlouvači zvednout palec nahoru!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Fakt dobrý film

Takže po pravdě vám řeknu že bych sám od sebe v životě na takový film nešel, ale naše škola šla a já musel s ní. A ten film mně hodně překvapil říkal sem si kdovíjaká to nebude ptákovina. Ale nebyla byl to fakt moc emotivní příběh a docela mně i naštval konec. Protože jedna z hlavních postav zemřela .... Ale tak už to bývá. A jedním dechem : Tenhle film si určitě oskara zasloužil .... škoda no

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Krásný film pro náročné

K Želary asi moc nepřilákám milovníky akčních snímků nabytých prostoduchými padouchy a krví.Ale i přes to všechno je to nádherně natočený film se silným příběhem.Mladším divákům,jež neznají souvislosti s dobou ve které se příběh odehrává asi nic moc neřekne,ale přesto vřele doporučuji i mladší generaci.Je to opravdu síla a podívaná,ke které nepotřebujete vypít litry coca coly a kornout nebo vanu popcornu.Síla je v lidech a ne v jejich svalech.Pro náročné diváky jistě po dlouhé době skvělá podívaná.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Želary

Film je nádherný svou poetikou drsné přírody, silný příběh se snad nedal ani zkazit. Aňa ze sebe vydala maximum(i když to není moje oblíbenkyně) a přehrála hlavní mužskou postavu, Donutil v roli kněze se mi tedy nevnutil. Konec mi narušil celkovou atmosféru filmu, ale i přes to zážitek.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

2.světová válka

Film "Želary" nominovaný letos na Oscara jsem se nejprve obával shlédnout se svými dvěma nezletilými sotva desetiletými dcerami, ale jak se děj tohoto filmu postupně dramatizoval, vysvětloval jsem jim hrůzy a nesmyslnost všech válek, a že se to takhle nějak před 60 lety skutečně mohlo stát...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

základní vzdělání

Další z filmů, který by měl vidět každý, a to zejména z mladší generace. Jsem ráda, že na to chodí školy. Je důležité si připomínat co se dělo, aby se to už nestalo, a film tomu pomůže víc, než dějepis.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

želary

K tomuto filmu jsem byt trochu přísný.Než jsem se na něj podíval tak jsem si říkal zase další film z války to už snad není možný.To nejsou jiné náměty?Ale když jsem se na něj později povíděl byl jsem překvapen.Dost mě zaujal a mylim že je to dobrý film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

super

Opravdu krásně laděný příběh, s krásnou atmosférou, s báječným obsazením. Pár chybek jsem tam našla, ale budiž, dají se přehlédnout díky celkovému kouzlu:-)
Přála bych si více takovýchto krásných příběhů, takvýchto českých filmů...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

konečně

České filmy jsou strašné a nudné.Je to pořád jenom o komunismu nebo o podobnejch blbostech.Konečně taky někoho napadlo točit o něčem jiném.Trojan je můj nejoblíbenější herec a Geislerová taky.Takže jsem rád že se jim tahle spolupráce vydařila a že hráli v takto povedeném filmu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Prostě úžasné

Želary jsou úžasné, po skončení filmu jsem zůstala sedět a chvíli mi trvalo, než jsem se zase vrátila do současnosti. Jestě dlouho jsem pak na něj myslela. Nádherná drsná příroda, krásná hudba, výborní herci a dojemný příběh.

Kdysi dávno
avatar uživatele
baca
...
100 %

opravdu skvělé

Mohu potvrdit předchozí názor že Želary jsou opravdu 100% super film, protože je zde sklouben zajímavý příběh hezká příroda a osudy mnoha lidí za války. Opravdu krásně tento film ukazuje jak tomu kdysi bylo. Super

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

VELMI DOBRÝ

Už téměř 20 roků si soukromě klasifikuju filmy podobně jako ve škole pohledem dost přísného profesora. Stupnice je následující: 1 - výborné, opravdu jen ty špičkové, 2 - velmi dobré, chci ještě jednou vidět, 3 - dobré, viděl jsem, víc už nemusím, 4 - dostatečné, vlastně dost špatné, vůbec jsem nemusel vidět, škoda času, 5 - nedostatečné, na propadnutí neboli propadák. ***** Jak píše Veronika ve své recenzi, jako jeden z těch, kteří zvyšují a tedy vylepšují věkový průměr uživatelů serveru, hodnotím tento film jako VELMI DOBRÝ. Ano, je to přesné: poctivá filmařina se silným příběhem, mající velmi blízko k mezinárodnímu ocenění. Těším se, až si najdu čas se na ten film znovu podívat. *****

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Dvěma slovy-prostě super!

Film z doby druhé světové války, který konečně zachycuje jak to vypadalo nejen v Praze, ale i u "prostých" lidí. Herecké výkony na velmi vysoké úrovni, které perfektně sedí do kraje, kde se děj odehrává. Film si mě získal hned na začátku a nepustil až do konce. Bravo! Jen tak dál!

Kdysi dávno

Smutné

tenhle film se mi velmi líbil.takovej trochu hodně smutnej film.je to hodně důvěryhodné jak se vlastně jenom chlastalo a makalo.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Supr

Na tomto filmu jsem byl v kině a byl jsem nad míru spokojený. Šel jsem totiž na neznámý film a vyklubal se z toho tak super film!! Herci zahráli super a natočené to bylo taky super a do toho ten super příběh!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

až na ten začátek a konec se mi želary líbily..začátek hlavně asi kvůli aně geislerový, která se mi zdála tak nějak toporná, ale pak to napravila (i když si stejně mylsim že kateřina holánová by si toho lva zasloužila víc) a konec - ten byl dost přehnanej.. jinak se mi tam líbila ta malá holka a jaroslava adamová..zato za ten dabing bych na místě toho maďarskýho herce tvůrce zažaloval:-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
10 %

Nuda

Bylo to zdlouhavé (=nudné) a v podstatě o ničem. Lituju času, který jsem tím ztrávil. Je to prostě kravina.

Kdysi dávno
avatar uživatele

...
90 %

Skvělý

Teď už mám konečně čas takže: Po dlohé době zase nějaká nominace na Oscaka. Je to naprosto super film z těžkých dob, který si na nic nehraje.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Úžasný

Naprosto jedinečný a nádherný film, který mě dostal jak svým drsným podáním, tak i nádherným prostředím, ve kterém se odehrával. Nominaci na Oskara si určitě zaslouží, jen škoda, že to nevyšlo. Trošku mě zklamal výkon Ani, v některých scénách jsem jí nevěřila ani slovo.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Česká spička

Výborný, epicky rozmáchlý, dojemný... to je jen pár slov jak by šlo tento film označit. Za poslední dobu jeden z nejlepších českých filmů. Jako že Aňu Geislerovou nemám osobně jako herečku moc v lásce, tak tady jsem jí fandil v jejím nelehkém filmovém osudu.
Kéž by bylo více takových filmů.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

český filmy jsou nej...

Jeden z nejúspěšnějších českých filmů v poslední době. Jediná věc která mi vadí je to, že to trvá zbytečně dlouho.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

nejvíc nejlepší

Želary jsou nejlepší film co v poslední době česká filmová kinematografie vytvořila. Nechápu,že nedostal oskara. Výkony herců i režiséra jsou vyjímečné.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

bez konce

co se týče českej filmů sem dost nedůvěřivá. i tohoto sem byla. pak mi to ale přinesl můj kámoš a docela sem byla překvapená. jen to boužel odnesl dříve než sem vyděla konec a tak nevím jak to dopadlo. škoda.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Názor je bohužel zkrácen

Tento film je skvost v moderní historii české kinematografie. Většina nových moderních filmu jsou typu černé komedie nebo se snaží dělat si legraci z minulého komunistického režimu. Film jako celek je vždy souhrou několika důležitých komponentů - režie,kamery, hudby a herecké akce. Tento film má všechny tyto složky na vysoké úrovni, celou dokonalou slupku mu akorát bere střih. Střih tohoto filmu se povedl, respektivě nepovedl ze všeho nejvíce. Přechody důležitými záběry (změnou ročního období, změnou vnímání Hanule vůči svému muži) řeší pomocí sice jednoduché,ale v tomto případě naprosto skvěle padnoucí zálinačce nebo-li pozvolnému přechodu do černého záběru. Nejvíce je zde a to i několikrát porušeno pravidlo jednoty směru pohybu, kdy ve dvou po sobě jdoucích záběrech, je pohyb stejného objektu v rozdílné směry (jízda na povozu jednou z leva doprava, v dalším zprava do leva, atd). Tyto chybky jsou malé,na kvalitě filmu pro běžného diváka, nic neříkající. (zkráceno)

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

jo, ale..

Výborně natočené drama, které oplývá smutným až mírně depresivním příběhem.. Ale.. skončily titulky a s tím skončilo moje přožívání filmu.. nenechal ve mě plno otázek, myšlenek ani pocitů.. Ovšem tohle je individuální..

Kdysi dávno