NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Krásné drama volně na motivy knihy. Bohuslav Polívka má tady snad životní roli, i když ho člověk zná z jiných rolí a jiných typů člověka, hraje zde faráře velmi přesvědčivě. A nevím proč, ale pan Kinský se mi taky dost zamlouval.

22. května 2011
avatar uživatele
70 %

Jiří Pecha

Je to dramatická připomínka 80. let v Československu na životě jednoho vesnického faráře. Příběh má hloubku, ale ne všechny pasáže filmu jsou poutavé.

12. ledna 2011

Plakát

No, ono to je schválně pootočeno o 90°, aby to evokovalo jeden středověký obraz s Marií a Ježíšem :-)
Jinak film je výborný, i když děj skáče mezi Roprachticemi, Jizerkou a Jáchymovem...

17. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Zapomenuté světlo

Bolek v trošku jiné roli jak ho obvykle známe (když nad tím zauvažuji pečlivě tak vlastně ani ne rebel a buřič jako furt;), padla mu ale jako ulitá ... Skutečný příběh člověka, který za totalitného režimu nemohl dělat bez problémů svou práci, a jakoby zázrakem se mu karta obrátí a vše nakonec dostane správný směr. Smutný velice smutný příběh o důstojnosti, poctivosti ale hlavně vytrvalosti kněze, kterému Bůh (prostředníctvím komunismu) postupně bere vše co má, až nakonec ale předse jen dosáhne svého! Dost mě ale překvapil plakát (zavádějící) k filmu... Na obrázku je Bolek s Veronikou (taky hrála dost dobře onkologickou pacientku) kdežto ve skutečnosti ve filmu TO obráceno o 90° takže mystifikace );

15. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

I zapomenuté světlo svítí

Díky tomuto filmu mi dal Bolek Polívka jasně najevo, že je skvělý herec a Veronika Žilková mu naprosto bravurně sekunduje. Drsný příběh, který se mohl stát ... Bohem zapomenutý kraj, fara a místní farář, který bojuje s režimem, se zkorumpovanou církví a s lidskými pocity k ženě, která je pro něj víc než důležitá. Plný počet a slzy v očích!

20. května 2007
avatar uživatele
90 %

I když Bolka Polívku moc rád nemám, neříkám, že se u jeho vtípků a "gagů" nebavím, na legraci je opravdu dobrý. Tím chci říci, že jsem v tomto filmu byl zvědavý jak zvládne vážnou roli, měl jsem ho zaškatulkovaného jako komika, snad se neurazí - i jako šaška. Ale musím uznat, že vážné role se zhostil opravdu na jedničku. Film je zajímavý a velmi smutný, jako byla převážně smutná předchozí doba budování "komunismu".

17. října 2006
avatar uživatele

...
100 %

Krásný

Krásný film ze zlatého českého fondu. Takových filmů je málo.
Navíc je tady vidět, že Bolek Polívka dokáže zahrát cokoli a tudíž je to podle mne nejlepší český herec.

2. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Drama...

Výborné drama...Bolek Polívka, hodně dobrý příběh, je zde vidět bezmocnost lidí, skvělé zpracování....velice pěkný film...!

27. března 2006