home
Základní instinkt

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
30 %

Základní instikt mě dlouho míjel, takže jsem ho viděla poprvé až zcela nedívno a musím říct, že mě to hrozně zklamalo. U filmu jsem usínala, měla jsem probém dodívat se do konce. Sharon Stone je strašná herečka, Douglase taky nemusím. Děj nic moc a kde byly ty slavně erotické scény???

10. dubna 2011
avatar uživatele
100 %

Basic Instinkt

Sharon a Michaelto je slavní vražední kombinace a do trojky se přidává sekáček na led... no je jich v tom seskupení více ale tihle tři vydrží dlouho :-D tenhle kultovní film snad nemá chybu... člověk by očekával, že rokmi ztratí na hodnotě, ale myslím si, že pro mě ne stále se na něj rád podívám a stále budu mít pocit že není dost... film je svého času na mě působil dost uchvacujúco, samozřejmě s věkem se vše otupuje... Dobrá je kombinace vyšetřovaná spisovatelka a detektiv se stávají milenci a to dost vášnivý milenci a hlavně vše je natolik průhledné... ale není každý jako geniální Sharon a mají trošku problém to rozchodit určitě jako kriminální film předčuje ostatní :-D

15. ledna 2011
avatar uživatele
80 %

Zajímavý thriller s neskrývaným erotickým nádechem. Tedy rozhodně jsme se u něj nenudila. Jen jsem se na něj musela podívat dvakrát, než jsem oddělila hlavní děj od spousty omáčky.

18. září 2010
avatar uživatele
70 %

Nemá smysl zastírat a obcházet fakt, že na film Základní instinkt jsem se chtěl podívat kvůli jeho žánru, jenž nezahrnuje pouze krimi thriller, ale také erotiku. Dále jsem si nechtěl nechat ujít ani legendární scénu, kterou ani nemusím připomínat, protože myslím každý, kdo o filmu slyšel jen zmínku, o této scéně ví. Nicméně se nepovažuji za malý pako, abych se zajímal jenom o erotické scény. Samozřejmě mě zajímalo, jak tvůrci tyto scény do filmu zakomponují. Důležitý byl i příběh, děj atd. Myslím, že Základní instinkt se od ostatních kriminálních filmů neliší tolik, abych ho dokázal považovat za něco vysoko nadprůměrného. Jako v úplně každém kriminálním filmu zde máte vyšetřovatele, který jde po stopách nějakého vraha a průběh se liší jen v některých částech, ovšem ne úplně zanedbatelných. Akční, brutální a přestřelkové scény jsou zde nahrazeny spíš dramatickými až erotickými scénami, ovšem někdy se to trošku přehání. Nedokážu si představit, jak si nějaký herec přečte takovýhle scénář a smlouvu podepíše. Vždyť tento film tak trochu hraničí s pornofilmy a obyčejní herci s tím nemají problém? No budiž. Na druhou stranu zas tak úplně bez brutality se film neobešel, což je trochu škoda, protože kvůli tomu ztrácí jediný rozdíl na účinnosti. Dále před zkouknutím jsem si myslel, že film mě nebude moc bavit, protože je už trochu starší a bohužel vnímám tento rozdíl od novějších velmi intenzivně, proto se mi nelíbila například Smrtonosná zbraň, ale nemohu říct, že jsem se vyloženě nudil. Michael Douglas svoje uhrál a Sharon Stone... Ta měla hodně zajímavou a charismatickou roli, ale ne natolik přesvědčivou, abych se nechal oklamat v úplném vyvrcholení. Její postava spíš tím, co dělá a jak se chová, vypadá jako skutečný padouch, ovšem nemůžu popřít, že tvůrci si dali záležet na tom, jak diváka v jejích případech oblbovat. Ve vybraných scénách jsem měl skutečně pochyby a cítil napětí a speciálně v poslední scéně, ovšem dohromady to nebylo tolik, jak bych si přál. Konec mi byl jasný, ale výsledek filmu byl přibližně takový, jak jsem si představoval.

20. ledna 2010
avatar uživatele
60 %

Tak vám teda nevim. Základní instinkt stoprocentně dostál své pověsti, což o to, ale s mojí náklonností už to bude horší. Rozjezd mě nudil, jinak se to popsat nedá. Hold filmy z roku +-1990 takové jsou, na to už jsem si zvykl. To však v žádném případě neomlouvá pár počátečních nelogičností nebo spíše nedůsledností. Jakmile začne vyšetřování, hned jakoby věděli správnou cestu… To je jedna věc z mých antipatií. Druhá, a mnohem významnější, je deprimující atmosféra. Jak kdyby ze mě film vysával energii. Jistě, takový byl asi záměr, vytvořit svět, podobající se spíše bludnému kruhu… ovace však nápad u mě nesklízí. Nebylo se kdy uvolnit, protože mi to připadalo hrozně monotónní. Ano, mluvím o sexu. Toho je taková přemíra, až mi scény s jeho přítomností začaly div ne lézt na nervy. Znovu se potvrdilo, čeho je moc, toho je příliš. Bylo mi mnohem milejší, když se Charon s Michaelem jen oťukávali, bylo to totiž stádium, kdy se jejich vtah vyvíjel… jakmile na to „hupsli“ a ukázali se v plné parádě (hlavně Charon), už nemohli zajít dál, tudíž veškeré pnutí a „thrill“ byl rázem ten tam. Na druhou stranu mě až zaskočilo, jak vygradování vtahu, jenž táhnul celý začátek s prostředkem, lehce nahradil příběhový rozvoj. Ta plynulost byla perfektní. Jen to přišlo nějak narychlo a už nebyl čas případ dále překrucovat a chodit s ním do jiných sfér. Tenhle parádní stav trval jen něco kolem 10-15 minut a to nedokáže vyvážit to předtím. Pak už jenom sledujete titulky a alespoň já měl, pocit nenaplnění, nebo jestli chcete, nezadostiučinění (krásné to slovo). Já nebudu mít Charon zafixovanou jinak, než bez spodního prádla, ležící na Michelovi, který je rovněž na Adama. Jenže takhle jsem to nechtěl. Příběh byl přece mnohem poutavější a zajímavější než neustále souložení, a přesto mu dali podle mě, tak málo prostoru. Základní instinkt by se mi líbil mnohem více oproštěný od 18+scén…. Legendární „výslech a minisukně“ by bohatě stačila a divák by o to více musel uplatňovat svojí představivost, takhle si jenom počkal pár minut a měl na očích samé obscénnosti. Jak jsem říkal, čekal jsem víc, 65% (hlavní část patří výborným a odvážným hercům).

16. prosince 2009

Excelentní thrillerMysteriózně-eroticko-kriminální thriller jak má být! Sharon Stone vdechla svojí roli takové rozměry, že zastínila všechny ostatní herce, troufám si tvrdit, že i Michaela Douglase, na jehož místě bych si dovedl představit i někoho jiného. Do celku ovšem zapadá výtečně a celých 120 minut je tedy opravdovým zážitkem, kdy divák musí mít radost ze sledování tohoto snímku. Kultovní scéna, v níž Sharon dává nožku přes nožku, není třeba nijak vyzvedávat, je to pravý a nefalšovaný majstrštyk, který si zapamatuje snad každý divák z mužského pokolení :) Během sledování jsem také přemýšlel, kdo je tím vrahem, uvažoval jsem a takřka se vžíval do Nicka Currena a celkové rozuzlení mě ani nezaskočilo, spíše potvrdilo několikrát zviklané domněnky. Opravdu povedený kousek, "palba" 90% je na místě. by Sandy

10. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film se mi hrozně líbil. Udržuje v člověku tu správnou dávku napětí a očekávání až do úplného konce. Sharon Stone je zde naprosto skvělá. Skutečně výborný thriller.

29. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

excelentní

Tak tohle, dámy a pánové, je můj film. Ten nikdy nezestarne. přála bych si aspoň z poloviny mít Catherenin temperament a chlapa jako je Michael. TO by pak byl život teprve ta pravá zábava.:-)

14. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

No tenhle film už sem chtěl vidět hodně dlouho a konečně jsem se k tomu dostal. Musím říct, že je to opravdu delikátní kousek, už dlouho předtím jsem se nesetkal s tak dobře zpracovaným thrillerem, který vás tak dokonale vtáhne do děje, nudné okamžiky známé snad ze všech ostatních filmů takřka chyběly, děj plynul rychle a byl velice zajímávý, což jsou podle mně dvě nejlepší věci na tomto filmu. 100% si opravdu zaslouží...

4. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

po několika ohlasech mých známých, že to prostě musím vidět, že je to skvělé a tak, jsem se na to teda podívala... musím říct, že jako každý správný film to skončilo jinak, než se původně myslelo... i když nejvíc se mi líbila téměr závěrečná scéna kde jsem si myslela že to dopadne zase jinak.. :)
ale jinak jo, sharon je fakt dobrá herečka...

25. srpna 2008
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Jeden z majstrštyků Paula Verhovena. Dokonale vygradovaný brak, který rozvíří paranoiu a nejistotu. Jedinečné, sexy, nebezpečné. Jedině chválit!

11. června 2008
avatar uživatele
100 %

tak tohle je kultovní filmeček...neznám nikoho,kdo by ho neviděl:P...rozhodně je to skvělej thriller, Sharon Stone a Michael Douglas sou fakt dobří:)

12. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Basic Instinct

Další moje srdcovka, je to velmi hezký a povedený filmík a nedám na něj dopustit. Znám sice hezčí filmíky, ale k tomuhle se vždy ráda vrácím. Když jsem film viděla poprvé, tak jsem si vážně zpočátku myslela že ona tím vrahem není, vlastně v celém tom filmu to ani doslova řečeno není, ale asi to vážně udělala :o)

13. února 2008
avatar uživatele
90 %

Napínavý film,moc se mi líbil,zajímavá zápletka a skvělé herecké výkony Douglase a Sharon Stone.Určitě se podívám na dvojku

29. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Konečně sem si našla čas a zhlédla celý snímek. Nelitovala sem. Zajímávý film s dobrým námětem. Herecké obsazení, hudba, vše pěkné.

7. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Základní instinkt je mrazivý thriller s trochu nejasným rozuzlením. Hereckým výkonům není co vytknout, jen opět nechápu pány kritiky za nominování pana Douglase na Zlatou malinu.

3. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Uzasnej film, Sharon sice nepokladam za herecku, ale za babu, ktera je sexy a umi ze sebe udelat ledovou kralovnu, ale tahle role ji byla sita opravdu na miru. Fakt dobrej film. Hlavne chytlavy pribeh a hodne dobre spracovani.

26. října 2007
avatar uživatele
100 %

Takový thriller už asi stěží někdo natočí, to jiskření mezi neuvěřitelnou Sharon Stone a Michaelem Douglasem je dokonalé. Navíc legendární svazovací scéna a dávání nohy přez nohu.Jasných 100.

27. září 2007
avatar uživatele
90 %

Základní instinkt

Film byl opravdu dobře promyšlený, i herecké obsazení se vydařilo. Opravdu jsem se u toho nenudil. Celý ten nápad byl originální, a konec se jim taky vydařil. Sharon Stone umí své role hrát opravdu výtečně, a každý film, ve kterém jsem ji viděl byl povedený. Na filmu bylo dobré i to, že nebyl zdrženlivý, což se týkalo nejen sexuálních scén, ale i přímých a otevřených diskuzí mezi postavami. Tenhle film si zaslouží ty nejlepší hodnocení.

26. března 2007
avatar uživatele
60 %

instinkt

Na to, jakou chválu sem předtím na film slyšela, mě nijak nenadchl. Nejvíc mi asi vadil ten otevřený konec, ty já fakt nemiluju.

11. března 2007
avatar uživatele
80 %

Na tu dobu převratnej film v myšlení hlavních postav a jednání, jak ona si s nim hraje jak kočka s myší. Dřív nebylo moc takových pěkně promyšlených filmů.

23. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Basic Instinct

Mrazivý, atmosferický a eroticky nabitý thriller, který ve své podstatě nijak zvlášť nevyniká nad sobě podobné. Avšak rozehraná hra na kočku a myš mezi sexy svůdnou Sharon Stone a chladným Michaelem Douglasem posouvá tento thriller o laťku výš. Vše dokresluje vynikající hudba J. Goldsmithe.

28. prosince 2006
avatar uživatele
kin
...
90 %

Teď jsem poprvé zhlédla tento legendární film. Dějově, od podobných filmů, nijak mimořádně nevyniká. Michaelu Douglasovi jeho role vyloženě sedla ( Sharon Stone samozřejmě taky- dokonale předvedla manipulaci s lidmi). Erotické scény byli "poměrně" působivé(jen dost dobře nechápu, jak člověka může 3 vteřinové přehození nohy vyhoupnout ke hvězdám). Panuje zde nezaměnitelná atmosféra.

28. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

..

sem to viděla až teď poprví, a věřim že když to bylo nový byl to trhák s velkým T, ale popravdě teď už ja takovejch filmů až až, takže pro mě nic oovýho pod sluncem..ale je fakt že se mi to líbilo, a to moc..ta catherinina psychohra a manipulace s každým prostě super.! :D

28. prosince 2006

Sexy brutalita a brutální sex

Výborný film s legendárním přehozením nohy Sheron Stone. Vynikající scénář a vynikající herecké výkony.

21. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

sexy vražedkyně ...

vcelku povedený filmík. Zajímavé co dovede s lidmi udělat krátký šot, výběr snad dvou tří snímků z celého filmu či správně v pravou chvíli stisknutá spoušť foťáku fotografem ... vlny chtivých mužů hrnoucích se do kin a k TV obrazovkám vidět sic na filmový kmit Sharon Stone bez kalhotek. Hold správná reklama dělá divy. I tak ale samotný obsah filmu má svoji zápletku a stahovačnost, která vás nutí zapnout mozkové závity a přemýšlet během filmu samotného zda opravdu zabíjí ona či nikoli

10. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Musím říci, že reklama a různé články mi připravily velké očekávání, co vlastně se bude ve filmu dít a jaké scény ohledně sexu se budou odehrávat. Skutečnost tak potom až tak nevypadala, nebo lépe řečeno čekal jsem větší "odvaz". Ale jinak docela napínavý a zajímavý film.

4. října 2006
avatar uživatele
70 %

The Basic Instinct

Tak tenhle film je pro mě silný kafe. Absolutně skvělý, napínavý thriller! Michael Douglas je pan herec a to tady opět dokázal i když velmi silně konkurovala Sharon Stone, která byla mrazivě přesvědčivá ve svém charakteru. Prostě správný thriller, z kterého vám bude běhat mráz po zádech.

3. října 2006
avatar uživatele
kovi
...
50 %

Juuuj, koľko sa o tomto filme dalo počuť!! O to väčšie bolo moje sklamanie. Primitívný nudný thriller zachraňuje len prítomná erotika vrátane SHARON!! Hmmm, a pamätná scénka s prekrížením nôh... Lenže, nič viac sa nekoná...

6. července 2006
avatar uživatele
90 %

Je to rozhodně drsný erotický thiller, mnohdy jde až do extrému. V půlce filmu jsem už začala pochybovat o skutečném vrahovi, děj je skutečně hodně zamotaný, člověk se v něm pak stratí.

28. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Velmi dobře propracovaný děj, do kterého se člověk po chvíli zapomá a pak už nevěří ani tomu co si myslel úplně na začátku.

10. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Výtečnej thriller!!! Film drží celou dobu diváka v nejistotě a to posílá tenhle film do výšin. A navíc k tomu Sharon Stone... 100%

2. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Základní instinkt

Skvěle promyšlený thriller, kde pachatele znáte nezvykle už dopředu, ale režiséer se snaží dělat všechno proto, abychom několikrát během filmu hodně pochybovali. Filmy hodně přidává i výborná hudba a eroticky dusná atmosféra.

14. března 2006
avatar uživatele
90 %

Bomba thriller

Tohle je v tomto žánru opravdu jeden z nejlepších filmů. Zápletka je velice chytře vymyšlená, vakonstruovaná do nejmenších podrobností. Je to už vlastně kultovní film s kultovními scénami. Výkony Sharon i Michaela jsou skvělé, docela mě překvapilo, že postelové scény nic nezakrývaly. Líbilo se mi, jak si postava Sharon zahrávala s Michaelem jako kočka s myší a on byl vedle ní bezmocný. Líbila se mi proměna Douglasovy postavy, v jedné chvíli se choval jako hajzl, ve druhé byl dobrák... Celý film měl překvapivý konec a rozuzlení, dokázal mě udržet při pozornosti, i když jsem se dívala v noci a film kazily nutné reklamy. Prostě super film s nečekaným koncem a moc se mi líbila poslední scéna.

19. února 2006
avatar uživatele
80 %

Michael Douglas

Je to ukázkový detektivní thriller. Plně se dá vychutnat bohužel jen jednou, protože zápletka bez tajemství už není tak zajímavá.

19. února 2006
avatar uživatele
100 %

báječná atmosféra a nezapomenutelný zážitek.. paul verhoeven si s diváky jediněčně pohrává a jiskření mezi sharon stone a michaelem douglasem by zapálilo i ledovec..

13. února 2006
avatar uživatele
90 %

Skvělý thriller, jeden z nejlepších

Základní instinkt jsem viděla hodně dlouho po jeho premiéře, tudíž jsem o něm do té doby slyšela hodně a hodně. Ale vůbec mne nezklamal, když na to konečně přišlo - spíš naopak. Krom slavných milostných scén a Sharon Stone, což jsou hlavní složky, které z filmu udělaly legendu, je to totiž opravdu mistrně natočený a vymyšlený thriller!

12. února 2006