home
Zabiji Nixona

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Velmi mrazivý náhled do nitra člověka, jehož mysl je zamlžená naivitou, prostoduchostí a zároveň paranoiou! Od mírného počátku, kde si hlavní "hrdina" jen neustále zbytečně stěžuje na systém a fňuká nad rozpadlým manželstvím až po husinu nahánějící závěr, kdy se rozhodne jednat! ....rozjezd filmu je pomalejší, nevýrazný, ale o to víc vynikne změna a vývoj myšlenkových pochodů hlavní postavy! Ta je perfektně, jako ostatně vždy, zahrána Seanem Pennem!... Jsem nadšen, asi jeden z nejnapínavějších, nejmrazivějších a neuhrančivějších závěrů filmu, co jsem viděl! 9/10

9. ledna 2008
avatar uživatele
50 %

Reklama zabrala - ale škoda peněz

Ten film sice může někoho oslnit tím, že je podle skutečného případu, ale pro mě byla jeho jediná přednost obsazení Seana Penna a Naomi Watts. Kvůli nim jsem si film půjčila na DVD - a musím říct, že toho lituju! Moje maminka mě nutila to vypnout, jelikož nesnáší tyhlety příběhy o lidech nickách, kteří umějí velké kulové, jsou to magoři - a pak ještě díky svému bláznovství povraždí třeba celé letadlo. Škoda že jsem ji neposlechla a dodívala se na to! Kdyby to aspoň o něčem bylo, tak mě ten konec třeba nějak i vezme. Od asi půlky filmu, kdy začal Samuel bláznit, jsem ale měla sto chutí dát mu přinejmenším do držky. Na takové filmy se fakt dívat nemusím, i když je to podle pravdy a je to dost šílené a i když tam hrají dobří herci. Takže milí tvůrcové a distributorové: až příště budete propagovat film na hercích, ujistěte se, jestli to není jen bouda.

15. února 2007
avatar uživatele
70 %

Zabiji Nixona

Opravdu vítám všechny filmy, které jsou točeny podle skutečných událostí, protože film samotný pak dostane větší šťávu. Tohle téma ale zase tak atraktivní nebylo. Sean Penn se sice role zhostil výborně, zahrál svou postavu i se svými náladami a pocity opravdu skvěle, ale to je asi tak všechno. Uznávám, že tohle je těžký film a hodně lidí bude asi stát jeho dokoukání mnoho sil. Mě to docela nudilo, protože mi to celé připadalo, jako by se mě to vůbec netýkalo. Konec byl ale super. Tohle je takový herecký koncert Seana Penna, ale svým námětem mě to opravdu moc nezaujalo...

3. února 2007
avatar uživatele
80 %

Sam Bicke

Dovolím si říct, že debut režiséra Nielse Muellera je jedním z nejsložitějších biografických filmů, co byl kdy natočen... Tolik se vleče, používá vcelku složité dialogy a je v něm mnoho skrytých podtextů, že abyste je všechny našli, musíte si film (který je depresivní, tedy ne vhodný k několikerému pouštění) pustit vícekrát po sobě... Celý snímek tedy stojí na výkonu mého milovaného Seana Penna... A ten nezklamal. Roli zvládl bravurně a myslím, že každý divák mu uvěřil, že právě on je Sam Bicke a nikdo jiný. Do konce musíte vydržet skoro násilím, čemuž by tak být nemělo, když to ale uděláte a nad příběhem se následovně zamyslíte, zjistíte, že to vlastně byl dobře odvedený snímek, který snad přesně vykresluje pocity a nálady hlavní postavy. Tak, jak to ve skutečnosti bylo... A taky vaše myšlenky možná sklouznou k tématu spravedlnosti světa a lhostejnosti lidí. Film je určen úzké skupině diváků a moc dobře chápu, proč ho určitě více než 50% lidí odsune na druhou kolej se slovy: "Ježiši, co to bylo? Ztráta času"... Já k nim ale nepatřím a opět se přesvědčuji o jediném: Sean je pro mě number one!!!

18. října 2006
avatar uživatele
60 %

šialený príbeh obyčajného muža

Vždy sa mi páčili filmy podľa skutočnej udalosti ale tento bol dosť zvláštny...herci v pohode či už Sean Penn alebo Don Cheadle /aj keď ten nemal moc priestoru/ ak sa mám vyjadriť k Naomi Watts tak všetky jej herecké výkony mi pripadjú ako jeden. Film sa trocha vlečie čo je asi spôsobené tým že len málokto sa dokáže vcítiť do hl. hrdinu jeho depresie, neúspech, pokazené manželstvo, nezaradenie sa do spoločnosti... ale koniec je naozaj vyvrcholením celého príbehu /ak by som nevedela že je to podla skutočnosti poviem si že je to výplod scenaristovej fantázie/ mne osobne ten koniec naozaj vyrazil dych a hlavne následky /nenásledky/ tohto extrémistického činu...a aby som nezabudla hudba je super!

13. července 2006