home
Bílá smrt

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Když jsem film dokoukala, došlo mi, že byl vlastně celkem nudný. Ale na druhou stranu jsem ho shlédla s přetáčením nudných scén.

31. května 2013
avatar uživatele
70 %

COLD MOVIE

Film na jednu návštevu kina. Takto sa dá jednoducho charakterizovať film Biela smrť. Napriek mnohým nedostatkom, ktoré je možné filmu vytknúť, určite neurobíte chybu, ak si ho pozriete. Z jednoduchého scenáru filmári pripravili zaujímavý príbeh, ktorého rozuzlenie je také, ako celý film. Veľmi jednoduché. Scény filmu a úvodný let ruského lietadla sú však veľmi slušne natočené a film miestami pôsobí ako kvalitný film B kategórie.

20. listopadu 2011
avatar uživatele
20 %

Whiteout jsem chtěl vidět kvůli nedávnému vypuštění na svět a půvabné, velmi dobré a úspěšné herečce K. Beckinsale, kteráž to byla dostatečným tahákem ke zhlédnutí. Už mi přijde trochu omšelé říkat „že jsem se zmýlil, a že příště nebudu zbrklý“, protože to jsou jenom plané řeči. Když jsem si oblíbil nějakého herce nebo herečku, a připravuje se s nimi film, budu si chtít ověřit jejich kvality a je bohužel krutá pravda, že někdy to zkrátka nevyjde jako v tomto případě. Ovšem Becknisale je fajn a další zhlédnutí některých jejích nových filmů budu ochoten riskovat tak jako tak. Nicméně, ve Whiteoutu se Beckinsale nevrátila v dobrém světle. Film je originální jen v prostředí Antarktidy, a to samozřejmě jen proto, že jste se na něj dívali s vědomím, že se tam opravdu odehrává. Bílé prostředí, podmínky, opatření v tomto nehostinném světě je zajímavé, ale v tom případě bych asi radši bral o těchto věcech dokument, než thriller jako každý jiný. V příběhové linii je totiž neuvěřitelně obyčejný a neoriginální, až se mi tomu nechce věřit. Je proto důkazem, že tvůrcům už prostě dochází nit, a že se nové nápady zrovna nehrnou. Tak trochu se mi zdá, že přichází více a více remaků. Souboj titánů bude určitě dobrý, ale kdyby se nějaký tvůrce nepodíval na staré filmy, neměl by vůbec co točit. Platí to i o Whiteoutu, protože se nápaditě podobá třeba filmu věc nebo AvP, a vůbec nic se nemění na jiném žánru. Hlavní postavy jdou za pravdou a viník si je najde sám, aby je zabil z neznámého důvodu. A když zemře, máte před sebou ještě půl hodiny, pak už jenom čekáte na nějakou postavu, u které jste to předtím nečekali. Tímto se stal film velmi předvídatelným a přímočarým, protože postav bylo málo, a jistí jste si byli jen u některých. Film mě velmi nudil, protože neměl žádný spád a žádné napětí, které by alespoň z části vyvažovalo obyčejnost a přímočarost příběhu. Nevyskytla se zde žádná scéna, do které bych se dokázal vžít, protože všechno bylo hned hotové a vyřešené, proto na Whiteout se doporučuji dívat jen tehdy, když vám občas nezáleží na tom, v jakém filmu váš oblíbenec hraje.

16. ledna 2010
avatar uživatele
40 %

ach kate, na co si sa to len dala:(...nevravim,ze nejako sklamala ona vykonom, ale ten film..ked uz na uvod si minu najlepsiu scenu (ako sa kate sprchuje:)), tak uz som vedel, co dalej mozme ocakavat..to bolo asi zo zufalstva..lebo dalej to obsahovalo jedine uz len originalne prostredie..nasiel sa tu vrah-vyvrazdovak, ktory dokazal zacviknutou rukou vo dverach pohnut tak rychlo s horolezeckym kladivom,ze vydalo zvuk ako reže vzduch..dalej silny vietor, ktory bral vsetko, len vtedy,ked to tvorcovia potrebovali..skvele osvietenie hlavnych hrdinov, co sa stalo v lietadle, priamo s osvietenim svetla baterie..taky motiv hlavneho organizatora zlocinu, ze "dovidenia"..a ta hudba..ako s lacneho tv filmu..a pozor -55 stupnov celzia je nic, ale -65, tak to uz je nieco,vtedy sa deju veci:))pre mna podobne sklamanie ako 2012..ale od toho som ani nic necakal..jedine som znova rad videl kate..30 dni dlha noc je oproti tomuto trhak..

13. ledna 2010
avatar uživatele
30 %

Whiteout

Musel jsem si nějak osvěžit filmový přehled a to se nejlépe dělá tak, že si pustíte nějakou novinku. Já upřednostňuji akční filmy, takže i když jsem měl novějších filmů vícero, "Whiteout" zvítězil na plné čáře. Už trailer mě dobře navnadil a námět byl hodně zajímavý a dosud neokoukaný. Režisér Dominic Sena se "specializuje" hlavně na akční filmy a to bylo taky mým lehkým utěšením. Kate Beckinsale v hlavní roli byla taky docela pozitivní věc, protože jsem jí ve filmu "nepotkal" už delší dobu a tak jsem byl zvědavý jestli nezapomněla hrát. Jistota, jestli byl film dán do správných rukou, ale slábla čím déle film běžel. Bohužel tenhle thriller taky velice hodně ztratil na špatně napsaném scénáři a je to docela paradoxní, když se na něm podílelo tolik scénáristů. Úvodní pasáž je dobré znamení. Je akční a nechává diváka v nevědomí. Jakmile se ovšem film "přesune" na hlavní dějovou linku s Kate Beckinsale v hlavní roli, nastane poměrně velká nuda. Nezachrání to ani fakt, že všichni herci bez vyjímky jsou velmi sympatičtí. Scénář byl prostě hrozný. Ničím nezajímavý a sípavý. Kdyby tak o hodinu zkrátil, byl by to zajímavý námět pro nějaký detektivní seriál, ale jako film se to minulo účinkem. Jediné napětí, které jsem ve filmu zaregistroval, byly scény, kdy se objevil maskovaný vrah. U těch scén jsem docela zpozorněl a film mě nachvilku dokonce začal i bavit, ale co se nestane, scénáristi odkryjí jeho totožnost dvacet minut před koncem, aby mohl nastat tolik "neočekáváný" zvrat, který mi měl zlepšit pohled na film. Bohužel, tohle se taky nepovedlo a to nejspíš proto, že film postrádal v samém závěru i tu špetku napětí. Když film skončil zasněným pohledem hlavní hrdinky na polární záři, poklepal jsem si na čelo a filmu se ihned zbavil. Jak jsem již napsal všichni herci jsou sympatičtí. Bohužel i přesto hrají všichni průměrně. Během filmu jsem zjistil, že se Beckinsale umí strašně hezky a efektivně svléct a osprchovat, ale neumí podobně hrát, tedy alespoň tady jsem žádný herecký výkon nezaznamenal. Ostatní herci podali do puntíku stejný výkon. Jedním dechem: "Zajímavý a diváky lákající námět ještě nemusí stoprocentně znamenat kvalitní film. Úplně všechno ztroskotalo na scénáři, protože jede podle thrillerové příručky a navíc je nezajímavý a plný nudných mezer. Tohle už nespraví ani Dominic Sena." Dávám 30 %, protože tohle je pro mě naprosté zklamání.

11. ledna 2010