home
Užívej si, co to jde

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Čím je Allen starší, tím čitelnější a jasnější filmy točí. Nevím, jestli je to dobře, špatně, nebo to prostě "je", ale rozhodně to nejde popřít. Tenhle feel good film (ať si kdo chce co chce říká, feel good film to rozhodně je) každopádně funguje.

1. července 2012
avatar uživatele
80 %

Allane zrovna moc nemusim, ale tento film se mi velice líbil. Byl to pro zážitek se dívat na tento film. Líbil se mi sarkasmus hlavní postavy a dokonce i naivní dívka nebo možná lze říci hloupoučká, byla perfektní¨.

9. února 2011
avatar uživatele
80 %

Larry David

Rukopis Woodyho Allena je v příběhu tak silně vidět, že v roli výstředního Newyorčana Borise Yellnikoffa jsem stále viděl jeho. Nicméně Larry David hraje vynikajícím způsobem a sarkasmus jeho postavy je prostě excelentní.

12. srpna 2010
avatar uživatele
70 %

W. A.

Dalo by se říci, že Woody Allen je mým oblíbencem. Umím jeho filmy zkritizovat a rozhodně mu bezmyšlenkovitě neuděluji stovky, ale mám pro něj slabost a čímsi mě přitahuje. Viděla jsem na třicítku jeho filmů a nerada si nechám nějaký další ujít. Tohle, ač opět místo tradičního Londýna, je na scéně New York, má v sobě trochu více allenovských prvků, než jaké jsme mohli vidět u ostatních nových snímků. Ač nebyly špatné (ty nové snímky), jsem ráda, že se aspoň trochu navrací starý Woody s celou neurózou a analýzou partnerských vztahů tak, jak to umí jenom on. Hlavní hrdina sice nebyl Woody, toho bych před kamerou viděla raději, ale nebyl špatný. Ewan Rachel Wood také není Diane Keaton nebo Mia Farrow, ale budiž. Pro mě milé navracení se ke starým kořenům, dobrá hodinka a půl zábavy, ale staré Woodyho snímky dle mého zkrátka zůstanou nepřekonané...

11. května 2010
avatar uživatele
pier
...
70 %

Pier

O tom, jaký je Woody Allen šílenec nebo geniální režisér, se vedou dlouhé debaty už od dob dinosaurů...Nechci ho obhajovat nebo kritizovat, to nechám až na Bohu, ale myslím si, že i když jeho novější filmy jsou dobré, nikdy nedosáhnou kvalit svých starších „bratrů“...Mnoho jeho fanoušků věří že až zemře, bude zařazen do „Síně slávy“ po bok Sergia Leoneho, Stanleyho Kubricka a Alfreda Hitchcocka...Já si myslím že už tam dávno patří...Každý jeho snímek se chlubí svou originalitou, nenašli byste v jeho filmografii dva podobné filmy, ve všech byste našli něco jiného co se od ostatních odlišuje, a přesto se jeho tvorba dá lehce poznat...V tomto snímku, mě velmi překvapilo, když se hlavní hrdina zvedl a začal mluvit do kamery, a vypárvět své sentimentální nebo pesimistické teorie o tom že na světě není nic dobré...Charakter hlavní postavy by se dal lehce přirovnat k hlavní postavě seriálu dr. House...Nepříjemná, chladná, ironická ale přesto zábavná, inteligentní a nevybíravá...“V Americe existují tábory pro všechno. Pro bohatá děcka, basketbalový tábor, kouzelnický tábor, tenisový tábor, tábor pro režiséry. Měli by udělat i koncentrační tábor. Dal bych v něm povinně dva týdny všem dospívajícím děckům, aby konečně pochopili, čeho je lidská rasa schopná. „...Toto mluví za vše, scénář se Woodymu povedl stejně jako pevná ruka která svírá otěže celého štábu...Nemyslím si že by si tento nestárnoucí člověk dal někdy trochu pauzu, ale menší odmlka by mu neuškodila...Doporučuji si dát dva roky klid, a potom se pustit do něčeho co nám všem „doslova“ vyrazí dech!!!

5. listopadu 2009