home
Pan Rosnička

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
50 %

The Weather Man

Kdybych se o tom stůj co stůj nechtěl přesvědčit asi bych těžko uvěřil, že tenhle film režíroval někdo jako Gore Verbinski. Skok od filmu "Piráti z Karibiku" k tomuto malému a nenápadnému filmečku byl pro mne opravdu nečekaný! Tenhle film byl spíše drama, než komedie, ale byl to ten typ dramatu, který jde nějakým záhadným způsobem vždycky kolem mě. Já na tyhle filmy o smolařích prostě nejsem, protože se do takových filmů mám většinou problém vcítit. Těch trablí, které potkávají hrdiny takových filmů je na můj vkus vždycky až moc, jakoby scénáristi těchto filmů schválně tlačili na pilu, aby diváka více utvrdili v tom, že hlavní postava to nemá vůbec lehké. Tento film rozhodně není vyjímkou pokud jste si mysleli, že směřuji tímto směrem. Tenhle film mě už od svého úvodu nenápadně připravoval na to, že tohle bude víceméně "one man show" Nicolase Cage, ale to mi nevadilo, protože je to můj oblíbenec. Nakonec musím přiznat, že jen díky němu jsem film dokázal vnímat. Já jsem prostě takových dramatických příběhů obyčejných lidí přesycen a čekám, kdy někdo příjde s něčím svěžím. Alespoň že to nalezení sama sebe v závěru je znatelné, jak sliboval distributor. Dobrý tah byl také ten řekl bych neutrální závěr. Scénárista Conrad zbytečně necpal do příběhu happyend, věděl proč ho zde necpat a dobře udělal. Přesto má však Conradovo nojvější dílo "Štěstí na dosah" (ačkoli jsem ho ještě neviděl) zajímavější námět, než tento film a tenhle fakt se pro mě stal velmi zásadním. I samotný příběh mě zkrátka nějak nevzal. Skutečnost, že i když se daří v kariéře, nenahradí to rodinu na mě nezapůsobila takovým dojmem, jakým asi Conrad a Verbinski chtěli. Herecká stránka filmu mě však potěšila. Kromě již zmiňovaného Nicka Cage, kterého jakoby v roce 2005 osvítila múza a on najednou dostal čich na kvalitní role, tu byl ještě Michael Caine, který hrál stejně dobře jako Cage (v některých chvílích i lépe). Ta image moudrého, ale znepokojeného a smutného otce mu padla jako pěst na oko a jeho výkon byl naprosto důvěryhodný. Hope Davis se zde příliš nepovedlo mne nějak zaujmout. Zahrála přesně ten typ ex-manželky, který už jsem viděl ve spoustě jiných filmech a v podáních mnoha jiných hereček, takže ničím zvláštní či lepší. Jedním dechem: "Pro mě se film stal pouhým průměrným dramatem, který se sice opíral o kvalitní výkony Nicolase Cage a Michaela Cainea, ale co se příběhu týče, tak mě vůbec ničím nezaujal!" Dávám 50 %.

17. května 2010
avatar uživatele
80 %

Nicolas Cage

Na jednom nejmenovaném serveru, jsem četl, že Nicolas neumí hrát. Tak to by se ten dotyčnej podívat na tento film. Ano místy je trošku nudnější, ale to představení Nicolase je perfektní. Nikdy jsem neviděl, aby se takhle někdo vžil do role(neberu když někdo kvůli roli ztloustne, to je trošku něco jiného). Připoutal mě do křesla a já sledoval jeho dílo-paráda.

15. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Deprese, můj přítel nejvěrnější. Tím bych tento film charakterizovala. Alr top mu neubírá v žádném případě na kráse...by naopak:) Je takový...ze života, řekla bych. Občas hodně krutý, místy míň... Myslím si, že to rozhodně je zajímavý počin... Cageovi ta role jde... Znova se na to asi dívat nebudu, ale pěkné:)

15. března 2008
avatar uživatele
70 %

To je deprese. Ale jinak dobrý, snadno jsem se vžila do hlavního hrdiny. Naprosto uvěřitelný. Ze života.

15. října 2007
avatar uživatele
80 %

Lehký humor toho filmu mě dokázal oslovit a Nicolas Cage jako můj oblíbenec také. Jednoduchá režie Gore "piráta" Verbinskiho působí příjemně. Příběh je lehce pomalejší a rozhodně jej hodně lidí bude kvůli tomu odsuzovat, ale myšlenky a důvody hlavní postavy se dají pochopit a proto z filmu čiší jistá otevřenost.

3. října 2007
avatar uživatele
80 %

Můj názor

Film mě nadchnul a mile překvapil.... Zejména Nicholas Cage ukázal, že zvládne i charakterní role, a určitě bych si tohoto herce přála vidět ve filmech podobný tomuto a 8mm...Postava flegmatika, kterému se nic nedaří mu perfektně sedla... Tento film je zajisté dobrým lékem na depresi :0)) Líbilo se mi to, jak se ve filmu mluví, žádné spisovné fráze, jako v jiných filmech, ale přirozená mluva, přesně taková, jakou můžeme slyšet u většiny normálních lidí... Skvělé se též role zhostila herečka, hrající Nicholasovu dceru... Tuto komedii bych spíše hodnotila jako černou komedií, protože momentům, kterým se člověk ve filmu zasměje, nejsou, při hlubším zamyšlení, zrovna k smíchu. Film na mě působil přirozeným a nenuceným dojmem.... Možná, že film nezasáhne velký okruh diváků, ale jeho sledování rozhodně není ztrátou času. Jde o typ filmu, nad kterým se člověk zamyslí a na jistou dobu mu uvízne v paměti a možná že i několika lidem při sledování pár věcí dojde... Zvláští film, který v divákovi rozhodně něco zanechá.... Doporučuji!!!

19. srpna 2007
avatar uživatele
70 %

No tak tenhle film bych hdnotila jakako průměrný až nadprůměrný. Polovina filmu mě bavila, druhá polovina mě nudila. Byl takový - až bych řekla - depresivní. Nebýt tam Cage tak bych u něho asi moc dlouho nevydržela. Něco bylo opravdu vtipné. HUdba se vcelku také dala... Dávám 70%

3. srpna 2007
avatar uživatele
60 %

Vcelku o ničem. A dost nevyužitá navozená melancholie. Těch 60% je jen díky slibnému potenciálu a mé slabosti pro Michaela Caine.

12. července 2007
avatar uživatele
0 %

Depresivní a melancholický film, takový jsem snad ještě neviděla... U mě teda moc nezabodoval... Pro mě byl i kapku nudný... Možná bych to ani nedokoukala nebýt Nicolase Cage...

16. června 2007
avatar uživatele
70 %

Tenhle film na mě působil až moc sklíčeně a melancholicky..celkově to bylo utahaný a na film jsem koukala jen kvůli skvělému Nicolasovi Cagovi..jinak mě pobavila "velbloudí noha":)Námět byl dobrej, ale mohlo to být víc odlehčený, deprese byla hodně patrná..dávám 70%

26. května 2007
avatar uživatele
70 %

Verbinski si chtěl evidentně odpočnout mezi Piráty od velkoprodukce, tak natočil tohle. Nicholas Cage si u mě zas trochu zvednul renomé, které si pokazil Rituálem (a teď vlezl do Ghost Ridera, ach můj Bože). Michael Caine je jak jinak než skvělý. Cage tady hraje taky dobře, i když jeho poloha tady občas připomíná roli Murraye ze Zlomených květin. Občas se mi zdálo, že těch ran osudu je na hlavního hrdinu až moc. Ale nakonec to skončilo tak nějak dobře. Spíš v duchu celého filmu než dobře, ale no sám nevim :)

7. března 2007

Zklamaný

Na snímek jsem se díval, a přiznám to, jenom díky představiteli hlavní role herci N.Cage. Ten již mnohokrát dokázal, že mu není cizí žádná herecká poloha a dokáže si užít komedii, romantiku,...Film je hořkou kombinací úsměvných momentů a životních proher Davida Spritze. S hlavní postavou jsem se dokázal díky herci skvěle sžít, a snad právě proto dávám jen 60% - skličující deprese po filmu se mi nelíbila :).

22. ledna 2007

Názornost,cítění,skutečnost

Vidět film v originále,slyšet Cageúv hlas,díváte se na příběh,sledujete každou scénu analyzujete prostředí a když se do toho ponoříte, cítíte s tou postavou. Cítil jsem s Davem-příběh mě ohromil. Ukazuje skutečnost. Skutečnost jak se člověk snaží a nakonec po něm stejně hází limonádou. Verbinski- překvapil mě. Je vidět že je muž na svém místě. Herecké obsazení? Skvělé. Scénář? Pravdivý,nesoucí názornost filmu od začátku dokonce. Moje Hodnocení? 100%

13. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Spíše hromada povětšinou depresivních střípků než nějaký ucelený příběh s jasně definovanou pointou a vyústěním, ale přesto to všechno dohromady překvapivě dobře funguje. Při sledování jsem měla pocit, že to celé jen tak neškodně plyne kolem, ale jakmile film skončil, uvědomila jsem si, že přeci jenom působí a něco po sobě zanechává. Ač se to na první pohled nezdá, není to film, na který by se člověk podíval a ihned zapomněl.

15. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Tenhle film mi přišel docela zvláštní - hlavně bych ho asi nenazývala komedií. Je to spíš docela psychologický a mírně depresivní. Nejvíc se mi tam líbil asi Michael Caine. Chce to si na to udělat čas, nekoukat na to jako na nějakou vycpávku plonkového času, aby si to člověk mohl nějak užít.

11. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Je to úžasný film,který určitě stojí za zkouknutí,vřele doporučuji,je to film ze života a rozhodně o nic nepřijdete

30. června 2006
avatar uživatele
80 %

Lehká deprese

Tenhle film plně popírá všechny tvrzení typu: "Když se daří, tak se daří." Hrdinovi je tak všelijak a divák se plně vcítí do jeho pesimistického a téměř beznadějného pohledu na to co se děje okolo něj. Nevím jestli by to zvládl zahrát někdo jiný stejně dobře, nebo lépe než Nicholas Cage, ale on je v roli "meterologa" naprosto úchvatný. Z něj ta deprese a nevybitá agresivita praští v každém záběru. Tenhle film asi není vhodný pro každého, ale nad depresemi ostaních se dá občas i zasmát. I když to od vás nebude hezké.

11. března 2006