home
Válka a.s.

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
20 %

War, Inc.

No...kde zacit? Kdysi davno jsem byla fanouskem Hilary Duff a chtela jsem se podivat na tenhle film hlavne kvuli ni. Ale nikdy se tak nestalo. O par let pozdeji jsem se zamilovala do Johna Cusacka a minuly tyden jsem se rozhodla, ze zkusim tomuhle filmu dat druhou sanci. A tak jsem to nejak vydrzela a dodivala se az do konce. Wow.
Musim uznat, ze Cusack byl asi to jedine co me drzelo pri zivote a nad vodou. Jinak tenhle film nemel ani hlavu ani patu. Byl zamotany a nemel prakticky zadny logicky dej. Namet mi prisel docela originalni a myslim, ze kdyby se nekdo snazil o trochu, no dobre, o dost vic tak z toho mohl byt skvely film. Ostatni herci byly celkem v pohode i kdyz Hilary Duff proste nemuzu brat jako solidni herecku takze mi to na konec celkem kazila. Akcni sceny byly slabe, nektere byly az moc prehnane a proste to neslo. Konec byl podle me pritazeny za vlasy a nebyl realisticky ani za mak. Proste vazne divny film. Cusack byl skvely ale ma na vic.

27. září 2010
avatar uživatele
40 %

Na zasmání dobrý, ale jinak je to ptákovina, kterou mohli natočit jedině amíci. Děj to snad nemělo žadný, akční scény nebyly nic moc a hlavní hrdina byl víceméně parodií na akčního hrdinu. Jediné co za něco stálo, bylo pár dobrých hláše, ale že bych se na to podíval ještě jednou ... to mě netáhne.

27. ledna 2010
avatar uživatele
0 %

Ak si tvorcovia mysleli ze s tymto filmom prerazia tak sa mylili. Jedine plus je ze tam hrala Hilary Duff ale aj tak to ten film nezachranilo. Totalna skomolenina o nicom

26. ledna 2010
avatar uživatele
0 %

Nezajímavý, neoriginální.. odpadové

Škoda psaných slov. Opakoval bych jen to, co jsem napsal v nadpise. Další z mnoha sračkovitých filmů nezasluhujících si místo ani na dně koše natož někde v kinematografii.

2. srpna 2009
avatar uživatele
20 %

War, Inc.

Ježiši maria. Já jen děkuju, že jsem si tenhle film nekoupil, když byl nedávno v trafikách na DVD, protože bych se teď jenom křižoval. Co to bylo? Tomuto filmu jsem dal šanci, protože měl velmi nadějný námět a hodně dobré herecké obsazení. John Cusack, Joan Cusack, Marisa Tomei, Hilary Duff nebo Ben Kingsley. Ano, ti všichni mi měli ukázat kvalitní výkony a ujistit mě o nadprůměrnosti tohoto filmu. Já však zapomněl, že víc jak herci, by mě měl zajímat scénář. Proč? Protože pokud je scénář zbabraný, film už nezachrání nic. Tenhle film je přesný příklad toho, co jsem tu teď psal. Ačkoli námět vypadal slibně, už po dvaceti minutách měla kvalita filmu klesající tendenci a ta kvalita pořád klesala a klesala, až do úplného konce filmu. Začátek vypadal slibně. Začalo to jako perfektní akčňák a já se připravoval na parádní filmovou jízdu. Poté přišlo trochu zklamání, když jsem viděl, že film zabíhá až do komediálních lesů a hájů. Mě nevadí, když je ve filmu viditelná nějaká ta multi žánrost a film nejede na jedno brdo stejnou písničku, ale proboha, musí to být natočené, napsané a zahrané v mezích inteligence, normálnosti a nějakého toho filmového cítění. Tady se scénáristé pokoušeli napsat takovou akční satiru, ale vůbec jim to nevyšlo. Protože narážky na politiku jsou tady moc razící, abych tomu dal nálepku "satira", ale zase málo bláznivé podány na to, abych to alespoň mohl brát jako parodii, když už tedy. Připadalo mi, že ani tvůrci nevěděli jak to vlastně napsat. Kolikrát jsem si říkal, že: "Tohle by byl dobrej fórek, kdyby ubrali." a nebo "Tohle by se povedlo, kdyby víc přidali." Prostě mi tenhle styl humoru nějak nesedl a to je asi největší zásluhou toho, že film hodnotím takhle podprůměrně. Kdyby z toho alespoň udělali víc akčňák, než divnou komedii. Ze sto minut se zde 85 minut "vtipkovalo" a diváci se dívali na "satiru" a pouhých 15 něco dělo. Ze všech těch herců se mi nejvíc líbil John Cusack, neboť jeho postava byla jako jediná úplně nedotknutelná humoru, který se ve filmu objevoval a tak vlastně jako jediný slušně hrál. Třeba z takové Duff nebo chudáka Kingsleyho zde udělali stupidní a nerealistické postavy a jejich repliky nebo scény prošpikovali tím svým divním a humorem. A pak se dívíte, že Kingsley byl nominován na zlatou malinu. :) Jedním dechem: "What the fuck?!" :D To vystihuje celý můj názor na film. Dávám 20 % za Cusacka a začátek.

13. července 2009