home
Vzpoura na Bounty

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Příběh o nejslavnější námořní vzpouře jsem si zamiloval už v dětství. Nabízí se srovnání této velkolepě natočené verze s o dvacet let mladším filmem s Hopkinsem a Gibsonem. Velkofilm z roku 1962 je opravdu bohatý na kvalitní výpravu, hudbu a silné herecké tváře. Marlon Brando a Trevor Howard vytvořili opravdu věrohodné protipóly a že se během natáčení nesnášeli, to je ve filmu skoro patrné. Ovšem co se týče historických faktů, Vzpoura na Bounty není nic víc než dobrodružná pohádka. O celou událost jsem se zabýval a jako historik prostě být spokojený nemůžu. Závěr je navíc typickou ukázkou hollywoodské idealizace z 60. let. I s pár výhradami je to však bravurně natočený dobrodružný film.

16. ledna 2012
avatar uživatele
40 %

Je to bohužel moc. Ani nevím, co k tomu říct. Chtěl jsem ten film vidět, chtěl jsem poznat další roli Marlona Branda a jsem rád, že jsem také tak učinil. Občas jsem byl zaujatý, bavil jsem se, většinou jsem byl ale nezúčastněný této velkolepé podívané a přál si její konec. Po řemeslnné stránce opět obdivuhodný film, nad diváckou atraktivností se ale příliš často zavírá vodní hladina.

8. května 2010
avatar uživatele
90 %

Marlon Brando

Je to jedna z verzí dobrodružství na Bounty. Naproti té s Anthony Hopkinsem, která je vyprávěná od soudu, u této verze není jasné jestli to kapitán přežije.

17. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

Příběh o tyranském spůsobu velení na lodi a taky o vnitřním boji důstojníka Christiana pro správní rozhodnutí. Má vyvolat vzpouru a zvrhnou tyranského velitele a tak čelit vojenskému soudu nebo se jenom mlčky dívat jak je ničena a postupně zabíjena jeho posádka?

31. ledna 2007