home
Vzorec pro vraždu

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

A můj názor je ...

Výtečný thriller, kde začínající mladičký Ryan Gosling bravúrně zahrál svoji roli. Oni ji vlastně zahráli všichni. Až na jeden detail, který dle mého Justin mohl předvídat, se jedná o skvělý film.

23. září 2017
avatar uživatele
40 %

Logika? Bezchybnost? Rimbaud?

Dobře obsazená a zahraná detektivka, kterou ovšem sráží značně nevyvážený scénář. Použitá interpretace Rimbauda je hodně laciná i na naivní sedmnáctileté intelektuály a/nebo frajírky a postava Sandry Bullock je tak neprofesionální, že jí tu jednu logickou úvahu v závěru zbaštím opravdu jen těžko. Nápad s dokonalou vraždou nebyl špatný a nějaké chyby při jejím provedení by nebyly překvapivé, ale to, co napáchal ten údajně inteligentnější z dvojice, opravdu přesahuje meze uvěřitelnosti.

7. června 2012

Ti vrazi to měli docela vymakaný. Jen ty boty mi nejsou jasný-to se vážně chtěli nechat dopadnout? Bez nich by ani nebyl důvod původce zvratků hledat mezi nima nebo v té škole.
Pak nechápu, jak vyšetřovatelce na konci docvaklo, kdo je pravým vrahem. Kolik lidí má pod gumovými rukavicemi prsteny?

Ale celkem to jde. Je tu dost zvratů a napínavých situací.

11. března 2012
avatar uživatele
50 %

MURDER BY NUMBERS BY 2MIG1

klišé klišé a zase jenom klišé... jo a sem tam nelogický blbosti... z filmu mohla bejt pěkná a napínavá hra na kočku a na myš, jelikož od samýho počátku známe vrahy, a síla proto měla v tom, jak si pohrávají a následně kličkují před hlavní vyšetřovatelkou.. a popravdě řečeno, ani nedokážu objektivně říct, zda se jim to daří, protože mě po celou dobu děje rozčilovaly pitomosti, kterých se dvojice mladých vrahů dopustila.. ať se na mě scenárista nezlobí, ale když už se chlapci tak snažili nastudovat všechny vyšetřovací postupy, aby policii obalamutili, tak by se pak neměli vytasit s tak pitomě průhlednou historkou o ztracený botě, po který by i největšímu trdlu z policejní akademie muselo bejt jasný, že ten kluk to nejspíš udělal.. stejně tak zvratky dva metry od těla - když si dám tu práci a obalim se igelitem, tak tu svoji natrávenou večeři odstranim (přilehlá řeka se nabízí).. netvrdim, že žádnej vrah nedělá chyby, ostatně proto je taky potom dopaden, ale nedělá tak viditělně pitomý chyby... stejně tak otravující klišé (minulost hlavní hrdinky, sex s parťákem - ten si radši odbydeme hned a tak nějak bezdůvodně:) a snaha dostat zvrat do každý druhý scény.. čítankový finále (bullock vs vrazi) pak navíc trpí i nedokonalym klíčováním... film má vlastně jenom jedno velký pozitivum - obsazení.. dvojice mladých vrahů je obsazena talentovanou dvojící michael pitt - ryan gosling a doplňuje je sympatická sandra bullock, kterou můžu vlastně všude :)

28. srpna 2011
avatar uživatele
100 %

Numbers...

Jak tak vidím ty názory tak sem asi moc nezapadnu, ale tenhle film je pro mě vážně super! Prvně jsem ho viděla ve 2 ráno když už jsem usínala, ale ten film mě zaujal natolik, že jsem se probrala a dívala do konce. Po druhé jsem ho viděla v 10 večer a líbil se mi ještě víc než prvně! Už teď se nemůžu dočkat, až ho zase budou dávat! Tak začněme: Sandra Bullock je dobrá herečka. Na FBI agenty má talent ať už jsou to komediální role nebo vážné. Tady v tomhle filmu byla prostě dobrá a podala podle mého názoru velmi slušný výkon. Kdo mě ale dostal byl Ryan Gosling! Ten se do té role tak hodil nebo spíš to tak dobře zahrál, že se potom ani nejde divit, když se mi pořád ve filmech líbí ti zlí kluci! =) Ryan je třída. A hlavně...film měl skvělý děj, zajímavou zápletku a originální provedení! Ty 2 hodiny nebyly ani zdaleka ztrátou času! Super film!

19. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Dobrá detektivka, při která byla napínavá až do konce. Líbí se mi styl, kdy sice od začátku víte kdo je vrah, ale nemáte ponětí jak vraždu provedl. Navíc je pak zajímavé sledovat jak se policie dostává pachatelům na stopu a děj graduje. Co se týče námětu, byl jsem docela mile překvapen a potěšilo i herecké obsazení. Na druhou stranu musím říct, že něco podobného jsem už viděl v jednom dílu Colomba... Na většinu detektivek nemá cenu se dívat podruhé, protože děj je docela přímočarý a když už jednou vraha znáte, moc už se nebavíte. Vzorec pro vraždu je ale jiný a myslím, že když se na něj podívám znovu, všimnu si úplně nových detailů.

26. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

Murder By Numbers

Tak tenhle filmík se opravdu povedl, alespoň podle mého názoru. Sandra Bullock většinou nemá moc štěstí při výběru filmů, ale tady se zase jednou trefila přímo do černého.

14. února 2008
avatar uživatele
80 %

Tento film jsem sice viděl již dávno...ale pořád mám na něj docela příjemné vzpomínky...od začátku do konce se zde vznášela vynikající atmosféra...která byla podle mě stavebním kamenem celého dílka...navíc oba dva hlavní aktéři zahráli opravdu bravůrně...myslím, že dokonce i překonali hlavní hrdinku, jejíž výkon mně připadl spíše průměrný...podobné filmy sice opravdu moc nemusím...tento se ale velice povedl...takže můžu jen doporučit...

28. října 2007
avatar uživatele
70 %

Tuhle detektivku řadím mezi ty lepší, velkou zásluhu na tom má určitě samotná Sandra Bullock. Děj byl velice dobrý, napínavé to pro mě bylo i na druhé shlédnutí a splnilo to všechna moje "kritéria", která by správná detektivka měla mít.

16. října 2007
avatar uživatele
100 %

docela dobrej filmeček,Sandru mam ráda,a ti kluci byli fakticky dobrý a ...celkově se mi to moc líbilo,fakt jo

19. srpna 2007
avatar uživatele
30 %

ne

Nekáplo mi to do noty a nevím proč. Většinou beru na milost i totální kraviny a hledám v nich něco pozitivního, tady jsem se o to ani nepokoušela. Prostě se mi to nelíbilo.

9. července 2007
avatar uživatele
80 %

Celkem zajimavej a dobre udelanej filmek. Ti kluci byli fakt hnusny... Sandra opet nesklamala, ta je snad vzdycky skvela...

11. dubna 2007

...

Vzorec pro vraždu je dobrá detektivka s dobrým obsazením. Sandra Bullock se snaží, Ben Chaplin taktéž a výsledkem je příjemně strávený večer. Přestože oba mladíci-vrazi nejsou žádná extra třída, nijak to neovlivňuje můj více než dobrý dojem z filmu.

9. dubna 2007
avatar uživatele
60 %

No tak je to docela zajímavě spracovanej film na dobrý téma... jak se říká dokonalého zločinu není, i když se mi zdá, že realita je jiná. Sandra opět nezklamala a její role byla fakt tutovka! Dá se to shlédnout sice jenom jednou, ale stojí to za to.

9. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

fajn

Pro mě velice zajímavýho a skvěle propracovaný film. Pořád se tam něco dělo, takže se mi nemohlo stát, že bych se začala nudit. Dokonale promyšlený způsob vraždy. Klobouk dolů před inteligencí mladíků...ale přece jenom, policisté jsou zkušenější.

8. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Opravdu dobré.Přesně nejde o to kdo koho zabije,ale jak to udělat,aby se na to nepřišlo.Moc hezky udělané.Kdo by řekl,že bratr Brada Pitta nebude tak pohledný.Ale do filmu se velice hodil.Vrah s mozkem to je ta nejhorší kombinace.Takže vřele doporučuji.

1. září 2006
avatar uživatele
70 %

Murder by Numbers

Je to docela dobra detektivka,nejzajimavější je na příběhu to,že nejde o nějaký motiv pro vraždu,ale že jde jen o to někoho zabit a spachat to tak,aby se to nikdy nevyřešilo.Sandra Bullock zde hraje docela dobře,ale samotný film neni nijak vyjímečný.

8. května 2006
avatar uživatele
70 %

Vzorec

Film jsem viděla zhruba od poloviny a vydržela jsem u něj až do konce. Trochu mnou otřásl konec, který jsem opravdu nečekala. K obrazovce mě hlavně přikoval zajímavý zjev (v dobrém slova smyslu) Ryan Gosling, a zjistila jsem, že nejen hezky vypadá, ale také umí hrát. No, zřejmě sem si našla nový herecký idol:)) Jinak pro mě povedený a zajímavý krimi příběh.

4. května 2006
avatar uživatele
80 %

Sandra Bullock

Nevim jestli mě film nebude nudit, až ho uvidim podruhé, ale napoprvé mě dost příjemně překvapil. Většina zvratů je povedená a nebyl jsem si až do konce jistý, kdo přežije.

5. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Pěknej film. Dlouho sem nemohla přijít na to, kdo je vrah, a to většinou jde vidět hned na začátku filmů (amerických)

4. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Sandra

Miluju Sandru Bullock, každý její film se mi líbí a tenhle mezi ně patří rozhodně. Zajímavý konec, kterej překvapí, ale tak dokonalá vražda to zase nebyla..

7. ledna 2006
avatar uživatele
60 %

Nuda

Tak tenhle film se moc nepovedl. Sadra Bullock už měla lepší role a ten její kolega byl pěknej trapák. Zápletka zajímavá, ale nedopracovaná , špatně zahraná. Znovu to vidět nemusím, ale jsou i horší filmy...takže 60%

5. ledna 2006

Řek by sem že to byl dobrej nápad natočit tenhle film z takovýmhle obsazením. Sice to neni mega film ale je dost dobrej.

5. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

Dobrý film

Vzorec pro vraždu je dobrý film. Zápletka je dobrá a celkově je snesitelný. Dost se mi líbí ten konec. Má to šťávu....

21. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Best Krimi

Podle mě snad jedna z nejlepších krimi filmů poslední doby. Příběh je bravurně zapleten a rozvíjen.
Po shlédnutí jsem moc nevěřil tomu, že by někdo vraždil "jen tak," teď už vím, že takoví psychouši mezi náma jsou. No a Sandra je prostě Sandra. Fakt kvalitní film.

28. října 2005
avatar uživatele
60 %

mhm...

Tenhle film jsem sice viděl už dávno, ale vím že to byl celkem zmatený thriller, s průměrnou Sandrou Bullock...

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Vyšetřování v akci

Dobrá krimi, dovolující náhlédnout i malinko pod vyšetřovacá postupy. Tyto postupy se snaží dva mladící obejít svojí "dokonalou vraždou". Pokud chcete vidět zda jde obejít moudrou policistku v podání Sandry Bullock, sežeňte si tento film..

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

DOBRÝ, lepší průměr

Už téměř 20 roků si soukromě klasifikuju filmy podobně jako ve škole pohledem dost přísného profesora. Stupnice je následující: 1 - výborné, opravdu jen ty špičkové, 2 - velmi dobré, chci ještě jednou vidět, 3 - dobré, viděl jsem, víc už nemusím, 4 - dostatečné, vlastně dost špatné, vůbec jsem nemusel vidět, škoda času, 5 - nedostatečné, na propadnutí neboli propadák. ***** Hodnocený film ode mne dostává klasifikaci DOBRÁ, řadím ho mezi PRŮMĚRNÉ, byl to zajímavý kriminální příběh, s netradičním pohledem, ale vím, že vidět film podruhé už nemusím, ničím mimořádným mne nezaujal, snad mimo dobré Sandry. *****

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
60 %

Souhlasím, lepší průměr

Je to docela zajímavý. Člověk se u toho nebaví ani nenudí. Prostě se na to dá koukat, což mnohým stačí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Ujde

Docela zajímavý námět, ovšem to by nesměl být film. Dá se předpokládat, že Sandra nebo někdo jiný tuto vraždu rozlouskne, jinak by to ani nebylo ono. Ale člověk se u toho nenudí. Na zabití večera dobrý.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

fajn:-))

Dokonale promyšlené, nevím jestli i ve skutečnosti proveditelné........ Ale dojem výborný...... Sandra také a ten zbytek taky:-)))

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Ale jo..

Je to hodně netradiční film..někdo někoho zabil ne pro peníze,kvůli pomstě nebo z vypočítavosti-bylo to prostě z nudy a taky proto, že chtěl zkusit, jak neschopná je policie...to se mu ale nakonec neyplatilo...na druhou stranu se vyplatí na to podívat=).

Kdysi dávno