home
Vyvolený

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
80 %

Tento... film... je... SKVELÝ! Ako skutočne, myšlienkou, príbehom, spracovaním... pre mňa takmer všetkým, niečo čo ma baví i ke´d nepobaví.

16. července 2013
avatar uživatele
80 %

Vždycky, když se dívám na filmy s B. Willisem, neočekávám téměř nikdy nic nového. Že mě mile překvapil, se pamatuji akorát z filmu Šestý smysl, ale že mě překvapí ve filmu Vyvolený, jsem určitě nepředpokládal. Z toho, co jsem slyšel z děje, který mi naznačil táta, tkvěla moje představa o muži, který zjistí svou nezničitelnost a bude se chtít zabít. Představoval jsem si kýčovité drama plné slz a utrpení, ve kterém dominují záběry na hrdinovo neposkvrněné tělo třeba po říznutí nožem. Bohu dík za opak, který vytvořil celkem zajímavý a určitě od ostatních Willisových odlišný film. Myslím, že je vidět, kdo film stvořil. Tvůrci věhlasného hororu Šestý smysl vytvořili velice podobný film, který na první pohled vypadá trapně, ale nakonec ze sebe vydá jen to nejlepší. Takže, zápletka filmu je určitě velmi kvalitní a z mého pohledu nezneužitá (př. zneužité zápletky je třeba Equilibrium). Děj postupně a uvolňuje odvíjí zajímavý dramatický děj mající v podtextu jakého si hrdinu z komixů jež se setká se svým pravým protějškem. Samuel L. Jackson ztvárňující onu protější postavu mi ukázal také celkem zajímavou roli. Díky němu film neupadal do stereotypu, zejména díky jeho zajímavému charakteru plného představ. On vlastně celý příběh vypadá jako zrození super hrdiny, ale vůbec to není dáváno najevo. Postupně se v podstatě odhaluje hrdinův „šestý smysl“, jež je ale kombinován nesčetnou řadou odboček, díky nimž se ten dětinský námět zakrývá. Nejvíce zkrátka sedí k filmu žánr drama, a k mému překvapení jsem vydržel celou dobu, bavil jsem se a nezívl jedinkrát. Jenže co je dokonalé, že? Z druhé strany je tu načato spoustu věcí, které ani nejsou pořádně zakončené. A některé, jako například „druhá“ aféra s hrdinovou ženou se úplně vyvrací od základního děje. Jistě, odvracíme se od hlavního bez tohoto přímočarého příběhu, ale nemá to pro něj pořádný význam. A ještě nemohu zapomenout na stupidní scénu se synem a pistolí. Vyvolený má své kouzlo, které ovšem není bez much. Konec je téměř stejně smysluplně a emocionálně nepředvídatelný jako u Smyslu, tudíž určitě na něj budu vzpomínat v dobrém.

28. září 2009
avatar uživatele
60 %

No ze začátku mě to nebavilo ale postupem děje to začínalo být docela husté, takže mě to nadchlo, stejně jako Bruce :-). Docela slušné bylo zjištění Bruce o tom, jak se k němu onen černoch vůbec dostal.

7. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Security guy

Další geniální a originální podívaná z reportoáru skvělého M. N. Shyamalana. V celém snímku nenajdete hluché místo a ten, kdo má v oblibě zmíněného režiséra hlavně pro jeho nepřekonatelný a do detailu vystavěný styl natáčení navíc vždy doprovázený mistrovskou hudbou, jistě ocení i tento jeho filmový velmi realistický počin. Jak už to tak bývá v závěru Shyamalanových filmů opět zjistíme, že vše má svůj vyšší smysl. Plus film ještě povyšuje nevšední a zajímavé komiks story.

6. ledna 2009
avatar uživatele
40 %

Zklamalo mě to. Hodně mě to zklamalo. Když jsme s mámou v programu vyčetly, že jde o film na podobné bázi jako Šěstý smysl, který se nám líbil, rozhodly jsme se ponocovat a podívat se na Vyvoleného. Nicméně celý film jsem seděla, koukala, nechápala a zívala. Vlastně doteď nevím, jaký smysl měl ten "příběh". Místy jsem se neorientovala v ději, nevěděla jsem, co je skutečné, co je jen představa, nebo co se hlavnímu hrdinovi zdá. Jediná chvíle, kdy mě mrazilo, byla scéna v tom domě, kde zachraňoval ty dvě holky. Zbytek mě absolutně neoslovil a nechal chladnou. Nečekala jsem, že by to mohl být takový trhák jako Šestý smysl, ale takovouhle (s prominutím) hovadinu jsem skutečně nečekala. Zklamalo mě to. Mě i mámu. Ztráta času, podle mého názoru. Nicméně dám 40% už kvůli hereckým výkonům, ty byly poměrně dobré. Bruce Willis a Samuel L. Jackson se skvěle doplňovali.

4. ledna 2009
avatar uživatele
70 %

Případ formálně dokonalého filmu, který mě nechal úplně chladným. Díky příhodné konstalaci hvězd natočil Shyamalan na své poměry nepřekonatelné dílo. Jeho styl vedení dialogů přes všechny možné úhly a odrazy z televize, oken a podobně, nebo příjemně mrazivá atmosféra i za okolností, že se toho v daný moment na plátně příliš nedělo, působí čerstvě a neokoukaně. Příběh je originální, zajímavý a výborně vipointovaný. Dvojici Bruce Willis a Samuel L. Jackson to dohromady zase šlape (jednotlivě hrají spíš průměrně a spoléhají na charisma, které bez debat mají) a Spencer Treat Clark s Robin Wright Penn jsou příjemně chutnající třešničkou na nazdobeném dortu. Nadprůměrné v každém detailu. Proč to tedy na mě nefungovalo?

4. října 2008
avatar uživatele
80 %

Tak od tohoto filmu jsem čekal, že bude na stejné úrovni jako Šestý smysl. Bohužel neni, ale i tak se mě tento film líbil a rád se na něj podívám znovu. Určitě si tento film zaslouží takových 80%.

25. srpna 2008

Byl jste někdy nemocný?

Vím, že tohle není zas tak zvláštní film a chápu, že se nemusí všem líbit. Já ho ale mám rád. Jestli se chystáte tento názor přečíst, musím vás předem varovat, že to bude spíše takový soupis toho, co se mi na tomto filmu líbí. A jelikož je toho dost, promítne se to na délce textu. Takže mé pocity z filmu. Když se dívám na film, i na ten sebepitomější, mám rád, když je to realistické. Musí to být uvěřitelné. Tady jde o fantastický příběh, ale je to udělané tak, že vám to nebude připomínat takový ten styl a la „superhero“: takže první plus. Mám rád, když má film gradaci, když se příběh vyvíjí, když nestagnuje. Zde je to splněno: druhé plus. Když má film zajímavou pointu, je to rozhodně klad. A u tohoto filmu mě ta pointa (aspoň poprvé) dostala: čili třetí plus. Herci jsou jedním z nosných pilířů všech filmů. Tady u tohoto se kvalita herců odráží nejen na jejich obsazení (B. Willis, S. L. Jackson, R. W. Penn, S. T. Clark.), ale také – a především – na jejich výkonech. Žádní troškaři: čtvrté plus. Jako (pseudo)hudebník vnímám zvláštním způsobem hudbu. Hudba tohoto filmu je podle mne vynikající a soundtrack patří k mým nejoblíbenějším. Motivy a melodie mi zní v hlavě celé hodiny: páté plus. Celková atmosféra, kterou mají na svědomí také barvy, jas snímku a způsob, kterým kamera snímá, se na mne přenesla a naladila patřičným způsobem: šesté plus. Film si mě musí získat. Když na něj zapomenu už během závěrečných titulků, je to zlé znamení. Na tenhle film jsem myslel ještě hodně dlouho po skončení: sedmé plus. Celkově se mi prostě příběh a jeho provedení líbí. Přes všechnu tu chválu přece jen nedám tomuto filmu 100%, jak byste mohli čekat. Film je to určitě pěkný, ale nevím… Něco podstatného mi tu schází a já nevím co přesně… Každopádně (jestli ještě pořád čtete) vám tenhle film doporučuji. Ztráta času to myslím není. Tohle je můj pohled na Vyvoleného. Můžete souhlasit a nemusíte. Posuďte sami. [Dodatek - B. Willise na DVD dabuje Alexej Pyško! Další plus? Jo, rozhodně!]

23. května 2008
avatar uživatele
60 %

Tenhle film jsem si opatřila především proto, že v něm hraje Bruce Willis. Ale bohužel mě zklamal. Přišlo mi to bez děje, kde se řešila pouze otázka, jestli je zranitelný či neni. Konec si to u mě napravil, přesto z něj nemám dobrý dojem a přišlo mi to, že je to nejhorší film s Brucem Willisem.

23. května 2008
avatar uživatele
90 %

Tak tohle Manoj Night Shyamalanovi celkem nevyšlo, ale celkovo film ujde. I když čekala bych neco víc, no i tak je to dobrej a napínavej filmeček.

9. února 2008
avatar uživatele
70 %

Zajímavý film s nádechem nadpřirozena, které mám ráda. Bylo to místy dost nudný, ale přesto si myslím, že to za shlédnutí stojí a podívám se na to určitě aspoň ještě jednou..

2. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Tento film sa skvele podaril.Bez problemov si ho možem pozriet viackrat a stele sa my zda zaujmavy.Film ma pointu a napinavi dej.Kto to ešte nevidel prišielo vela.

29. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Bruce jede

Určitě je to film, na který se stojí za to podívat. Veřím, že nenadchne všechny skupiny lidí, ale není až tak výstřední, že by někoho popudil. Kdo má rád jiné a nadpřirozené schopnosti lidí, neměl by tento snímek vynechat.

29. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Docela zajímavé, ale místy dost zdlouhavé. Willis hraje jako vždycky, což mi trochu vadí - kdyby se občas zatvářil jinak, vůbec by mi to nevadilo. Trochu mě zklamal takový nijaký konec, ale zase na druhou stranu lepší, než kdyby se autoři uchílili k nějakým extra nadpřirozeným nesmyslům. Filmu se sice nedá upít atmosféra, ale dějově se mi to zdá dost nevyužité.

21. prosince 2007
avatar uživatele
60 %

Dobrá a zajímavá myšlenka

Další nápaditý a celkem promyšlený film od skvělého režiséra. I přesto, že mě ten konec moc nedostal a dal se myslím celkem dobře předpokládat hodně dopředu, stojí to za to a byl jsem přesto hodně překvapený. Ve chvíli, kdy vyšlo najevo, čím se Eliáš po většinu svého života zabýval, byl jsem s Shyamalanovým překvapením spokojen. S. L. Jackson si zahrál opravdu pozoruhodnou postavu. Nebylo tu moc napětí a vypjatých scén, jaké známe ze skvělého Znamení, ale stejně je tady vidět Shyamalanovo umění ve vypjatějších momentech, například ten s pistolí, nebo s krycí plachtou u bazénu. Bohužel to umění není tak zřetelné a často projevované, tak jako u ostatních. V tomhle má navrch i slabší Vesnice.

17. prosince 2007
avatar uživatele
ozy
...
100 %

paráda

Tak tenhle film mě opravdu dostal. Celý příběh byl docela tajemný a rozuzlení vskutku překvapující... Kam se hrabe Šestý smysl.Mám Bruce docela rád, protože se ke svým rolím dokonale hodí... Opravdu dost dobrý film

17. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Hodně originální film s překvapivým koncem. A hlavně hrdinové nemusí nutně nosit jen kostýmy s maskou a mít super vybavení. Brucovi stačila pláštěnka, ale o to ve filmu samozřejmě nešlo.

1. prosince 2007
avatar uživatele
90 %

Unbreakable

Bruce ano zase ten božský Bruce. Toho se asi už nezbavíme. Nevím jestli to hraje a nebo má ten obličej tak ztrnulý pořád. Asi je to jeho normální xicht. Film je dobrý a to dost. Souhra Willise a Samuela L. Jacksona je skvělá. To byl fakt dost dobrý tah ti dva.

19. července 2007

unbreakable

Když se mi tento film dostal poprvé do ruky, chtěl jsem ho hned vidět. Pak jsem to ale začal odkládat a odkládat... Nakonec jsem ho zhlédnul až po dvou měsících... Od Vyvoleného jsem očekával podobnou filmovou lahůdku jako Šestý smysl. A musím uznat, že Vyvolený opravdu lahůdka je. Film moc nesází na technickou stránku (kamera a hudba jsou čistě průměrnou záležitostí), ale místo toho se věnuje ději a postavám. Děj se zde v mnohém podobá Šestému smyslu, a to hlavně napínavostí, neveselostí a samozřejmě také závěrečnou scénou, která je hodně nečekaná a šokující (pěkných pár minut jsem to musel rozdýchávat). Pak je zde ještě jedna scéna, která je hodně kvalitní a stojí za zmínku. Tím myslím, když Elijah Price padá ze schodů. Je to natočeno tak dobře, že to na vás chtě nechtě musí zapůsobit... Režisér udělal dobře, když do hlavních rolí vybral Bruce Willise a Samuela L. Jacksona. Willis zde sice podává hodně kvalitní výkon, mě ale víc zaujal Jackson. Svoji postavu zahrál výborně, dokonale se do ní vcítil. Jeho „pan Skleněný“ je hodně zajímavý, temný, životem hodně zkoušený... Jestli se vám líbil Šestý smysl, Vyvolený se vám bude líbit taky.

15. dubna 2007

Působivější a lepší než Šestý smysl. Pocity, které jsem prožíval nedokážu popsat ani teď po pěti letech...

29. března 2007
avatar uživatele
100 %

Miluju tento film ... !!!

Prostě opravdu ... jeho kvality ocení hlavně ti co si mohou říkat že jsou UNBREAKABLE!!! M.NIGHT SHYAMALAN se po Šestém smyslu předvedl opět jako mistr režie získal si mé srdce.Navíc do komplikovaného a temného děje filmu zakomponoval herecké veličiny a mé miláčky : BRUCE WILLIS (David Dunn - všední chlapík, který není naplněn všedním životem jaký vede), SAMUEL L.JACKSON (Elijah Price - velmi nemocný člověk, závislí na comiksech a věřící v rovnovážnost lidí) a krásná charizmatická ROBIN WRIGHT PENN (žena Davida Dunna).
Tyto skvosty navíc doplňuje mistr nad mistry, kolem hudby : JAMES NEWTON HOWARD (jeho geniální skladby táhnou diváka přímo do filmu).
Takže když to shrneme, není co vytknout filmu VYVOLENÝ a můžeme jen s chutí a stále znovu a znovu žasnout nad genialitou příběhu ... :@)

26. února 2007

Pěknej film kterej Vás dokáže udržet u obrazovky.Willis jako vždy podává skvělý herecký výkon,ale film se opírá hlavně o dobře propracovaný příběh a zápletku.

20. února 2007
avatar uživatele
90 %

Tohle je moc povedený film, řekl bych. Je pravda, že nejdřív jsem se musel smířit s kamerou, která mi tu není moc sympatická a celkově ten styl střihu, zkrátka všechno spojené s nasnímáním. Spousta záběrů je totiž z naprosto nepohodlných úhlů a většina scén je nasnímaných pouze z jednoho úhlu, střih jako by nebyl. Celkově to pak přidává určitému dojmu, ze kterého je někdo nadšený, jiný se nudí od začátku do konce. Samotný příběh bych hodnotil jako velice originální, Willisův výkon jako zajímavý a jeho akci ke konci jako strhující. Je totiž pár scén, kdy jako by kamera ožila a např. pád ze schodů je dokonalost sama a to ani nemusíte téměř nic detailního vidět. Spolu s Šestým smyslem to nejlepší, co pan Shyamalan natočil.

20. února 2007
avatar uživatele
30 %

Vyvolený

Film byl zajímavý, ale zdálo se mi to jako nesmysl. A ten černoch mě naštval tím jak zabil tolik lidí, jen aby Davida našel, i když vím že bez toho by ten film neměl žádnou pointu. A líbilo se mi to objasnění na konci, když si podávali ruce-je dobře, že to tam bylo, aby lidi věděli o co jde. Ale i přesto všechno to mělo něco do sebe.

27. srpna 2006
avatar uživatele
gt23
...
80 %

Když jsme si půjčil tento film, byla to v té době novinka.Po zhlédnutí jsem byl na rozpacích, protože jsem nějak nepochopil co mi vlastně tím filmem chtěli říct....Bruce mi připad jako že ho ta role nějak nebaví, ze vším se smiřoval strašně dlouho.Škoda mohlo to být lepší....ale je to určitě zajjímavý film, napínavý a trochu i psycho.

13. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Temný, mystický, smutný film o dvou neobyčejných a absolutně odlišných lidech, setkávajících se po neméně neobyčejné události. Vynikajícímu Samuel L. Jacksonovi (překvapivě) zdatně sekunduje i Bruce Willis, což samo o sobě naláká spoustu diváků ke shlédnutí tohoto snímku, a to je určitě dobře. Neveselá druhá půle filmu a smutný konec nechává v divákově mysli navěky odkaz, že tento film existuje a že stojí za to jej shlédnout. Pozor! Doporučuji film shlédnout ve chvíli, kdy se jemu můžete naplno věnovat, protože jen tak dokážete naplno procítit všechny jeho zvraty a osudy hlavních hrdinů.

18. března 2006

Hodně

zajímavý film. Jsou zde i nečekané zvraty a děj má spád. Film působí hodně na psychiku, ale proto to bylo natočeno.

16. ledna 2006

No jo některý herci prostě nezklamou. Tenhle film je taky peckovej má takovej nádeh, je fakt dobrej.

5. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

...

Tajemný příběh s Brucem Willisem. Film mě překvapil, ale musím říct, že příjemně. Bruce Willis je podle mě, záruka skvělého filmu.

31. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Bruce Willis

Vynikající film, který se dá vidět víckrát. Příběh má tajemný nádech, zajímavou zápletku... jen je to příliš americké.

15. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Klasika

Vyvolený je úžasný film. Jak se dá čekat, jméno režiséru automaticky vyzdvyhuje tento film do popředí. Není lepší než Vesnice, ale fakt stojí za to

14. listopadu 2005
avatar uživatele
Lee
...
90 %

Ano? Ne?

Opět klasika. Můj oblíbený autor předvedl jak originální scénář může být. I když chápu že film některým nesedne. Pokud ale někdo uzná Šestý smysl, musí být i z tohoto snímku nadšen.

29. října 2005
avatar uživatele
100 %

:-)

Jeden z mych nejoblibenejsich filmu, skoda ze jen ta kvalita DIvX byla celkem mizerna. Jinak proste skvelej napad a neotrele zpracovani.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Pěkný film

Tak tohle byl opravdu pěkný film, viděl jsem ho sice jen jednou, ale opravdu mně nadchl. Musím si ho pujčit a podívat se něj znovu. A oba dva herci jak Bruce Willis, tak Samuel L. Jackson jsou v něm skvělí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Vyvolený

jako skoro každej film s Brucem zase super...hlavně je ve filmu uplně skvělá atmosféra...skoro žádná akce, ale napínavý až do konce

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Nechápu

Na to, že tady hrají takový dva výbroní herci, tak se mi tento film moc nelíbil. Nějak mě nedostal. Spíše jsem se u televize nudil :-(

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Unbreakable...

Nevím, proč o Vyvoleném všichni říkají, že je to nejhorší Shyamalanův film, proč? Na tomto filmu je hlavní pochopit ten záměr. Když ho pochopíte, bude se vám líbit.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

tak jsem někde čet že prej vyvolenej je nejhorší shyamalanův film..nevim podle čeho to usuzovali..podle mě jsou jeho filmy na stejný úrovni (teda vesnice a šestej smysl maj u mě o bod navíc:) jinak má vyvolenej skvělou atmosféru a přerod willise v komiksovýho hrdinu je výbornej, neméně tak představení jacksona jako hlavního záporáka:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

nelíbí

film se mi moc nelíbil připadal mi pomatený a takový o ničem možná je to tím že jsem ho viděla asi ve 13 letech ale vím že se mi opravdu nelíbil

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Shyamalan je frajer

Můj názor je, že tenhle režisér zkrátka ví co dělá a co se mě týče, tak se mi tenhleten film zdál skvělý už jenom kvůli sympatickému hlavnímu hrdinovi v podání stejně sympatického Bruce Willise. Já snad díky tomu dokonce přestanu nesnášet Mace Windua .... no dobře to ne, ale stejně pokud jde o mé hodnocení dávám filmu s naprosto klidným svědomím za sebe plný počet a palec nahoru. Jen tak dál Herr Shyamalan ....

Kdysi dávno
avatar uživatele
keps
...
100 %

mne sa to lubilo

Videl som to hned po 6 zmysli a myslim,ze to bolo tiez dobre.Nebolo to az take dobre ako zmysel ale aj tak ten zvrat na konci ma uchvatil.Shaymalan je fakt asi frajer,dufam ze mu to vydrzi.

Kdysi dávno
avatar uživatele
konz
...
100 %

Wow!

Opravdu suprový film!Willis a Jackson to sehrály výborně!Film se mi opravdu líbyl!Tajemný od začátku až do konce!Tady se ukazuje že Willis nemusí hrát jen v akčních filmech!Ikdyž i ty jsou supr!

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

nee

tento film se mi nelíbil jednak mě to nudilo a myslím si že brucovi pasují jinší filmy v tomto filmu moc nevynikl tedy alespoň podle mě a jediné co si z toho filmu pamatuji je že to byla fakt nuda

Kdysi dávno
avatar uživatele
keps
...
100 %

OK

Podla mna to bol dobry film, nuda urcite nie, nieco to malo do seba a ja mam rad Shyamalanove filmy. Bolo to natocene tusim ze po Siestom zmysli takze latka bolo vysoko ale aj tak si myslim ze to bolo v pohode.

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

Nic mov

Tento film bol prepadak jedine co bolo zaujimave ze existuju ludia ktory su nezranitelny a ty ktory sa zrania vzdycky ani hviezdne obsadenie nepomohlo film ziskat to co by malo

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

---

Zvláštní film. Chvílema zajímavej, chvílema nudnej. Je zde hodně dobrý herecký obsazení, ale myslím, že Bruce do dneška tohoto filmu lituje.

Kdysi dávno