home
Vůně ženy

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Gabrielle Anwar

Film má vynikající herce, zajímavý děj, ale vše je velmi předvídatelné, což ubírá na poutavosti příběhu.

29. října 2013

Dost dobrý

Včera jsem si ten film pustila a musím říct že předčil mé očekávání. Fakt dobrej film. Ani jsem neodešla na večeři než jsem se dodívala. Jen mě to přišlo už trochu dlouhé.

24. srpna 2009
avatar uživatele
0 %

Včera som si pozrela tento film, no bohužial ma vobec nezaujal...Al Pacino sa mi v tej roli nepáčil a tiež piesne boli nezaujímave...

11. února 2009
avatar uživatele
pier
...
100 %

Pier

Krásné, nenapadá mě jiné slovo než krásné, jinak neumím svůj pocit popsat...Hned jak se mi film rozjel v DVD a začala hrát hudba, věděl jsem že to nebude jen tak obyčejný film, věděl jsem že až film skončí budu jen zírat s otevřenou pusou a budu mít blažený pocit v srdci...Viděl jsem už hezkou řádku filmů s Al Pacinem, od Kmotra počínaje přes Serpica až k Vítěžům a poraženým konče, ale jedno musím přiznat, vždy jsem byl tak trochu překvapen a udiven, že nikdy za svou roli nedostal pořádné ocenění, ale teď vím že kdyby dostal zlatou sošku za Kmotra, vypadala by hloupě oproti sošce za tuto roli, nedá se to vůbec srovnávat...Výkon slepého plukovníka v záloze je jedna z nejlépe zahraných rolí jaké jsem kdy viděl, je skvěle napsaná Pacinovy na tělo, a právě jeho vrozené charizma táhne celý film...Samozřejmě je tu mnoho dalších faktorů které nemoho opomenout, dokonalá melodie, jakoby vybarvovala všechny různé emoce a pocity hlavního hrdiny...Dále je tu značně kvalitní sekundování Chrise O'Donnella, ten i přes svůj mladý a nevyzrálý věk dokázal stát velmi statečně po boku Pacina...Když si za pár let vzpomenu na Vůni ženy vybavím si taneční scénu v restauraci, to je pro mě jedna z filmových scén na které se nezapomíná, já bych ji zařadil klidně mezi rozhovor Al Pacina a Marlona Branda v Kmotrovi protože svojí dokonalastí mě opravdu zasáhla...Jsem z tohoto filmu unešen!!!

10. února 2009
avatar uživatele
Meky
...
100 %

*****

Konečně jsem měl tu čest vidět film Vůně ženy! A jak na mě zapůsobil? Velmi silně! To byla nádhera! Film stojí na dalším z velkolepých a úchvatných scénářů! Dosti mi připomínal snímek Lepší už to nebude, který také oslnil krásným, dojemným příběhem a dominantní hlavní rolí! Jenže odlišnost těchto dvou veleděl je v žánru. Ve filmu s Nicholsonem je spousta vtipných situací a drama se převtěluje trošku na komedii. Kdežto Vůně ženy je fakt čisté drama, ve kterém jsem se snad ani jednou nezasmál! Ale to rozhodně není žádné mínus, tento snímek je daleko vážnější a jak bych to řekl, trošku "nepřístupný"! Ale když to všechno překonáte a pustíte si ho k tělu, tak z něj budete mít nádherný zážitek, stejně jako jsem měl já! Do jedné z nejtěžších a nejkontroverznějších rolí (plk. Frank Slade) se vcítil VELIKÁN Al Pacino a nenacházím slova, kterými bych dokázal jeho výkon vychválit! Dokonalé, jedinečné, vynikající? Slabá slova! On už se osvědčil v několika sólokaprech (např. Scarface) a Oscar je naprosto bezdebat! Skvěle mu sekundoval mladý Chris O´Donnell, který se po jeho boku neztratil a taky hrál s přehledem! Hudba Thomase Newmana byla taková nenápadná, ale odehrála svoji důležitou roli, i když v nejvypjatějších chvílích nehrála. O to víc ale vynikly hlasy herců, především nabroušený hlas Al Pacina, který byl v originále nepřeslechnutelný! Vůně ženy dokáže dojmout, rozesmutnit, rozhořčit ale v neposlední řadě taky poučit! Fakt skvělý snímek! Rokem vzniku 1992 jen dokazuje, že ty nejlepší snímky vznikaly právě v těchto letech...

19. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Skutečně nádherná vůně

Teď, několik málo minut po shlédnutí filmu, skutečně nevím, co napsat jako první. Či, lépe řečeno, co jako první vyzdvyhnout. Protože film zkrátka neměl slabinu. Perfektní příběh, skvělé zpracování a nezapomenutelný Al Pacino. Na něj jsem se těšil obzvláště, a to nejen kvůli tomu, že za tuto roli dostal oskara. Ze začátku jsem z něho sice byl trochu rozpačitý, ale pak mě dokázal naprosto vtáhnout a pohltit osobností, jakou vdechl život své postavě. Celý film byl skutečně skvělý zážitek a určitě si dám pozor, aby se mi toto dvd neztratilo.

15. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Scent of a Woman

Dost kontroverzní film, ani neumím vyjádřit co v mé mysli zanechal, popřepletaný nenávístí, bolestí s bezmocností konta čest s užívaním a úctou doplněn armádním fanatizmem a perfekcionalizmem... Neuvěřitelná postava plná rozporů, (dokonce Al oceněný i filmovou cenou nejvyšší) a neméně důležitý pobočník, který více méně zvýrazňuje a podporuje dobré i zlé vlastnosti hlavního hrdinu "jenom" svou přítomností... perfektní vyjadřování, ani kousek zaváhání... Svého času jsem se chystal na něj do kina, ale ... myslím ale, že silnější a trvalejší zážitek ve mně vyvolal až TEĎ po iks letech možná jsem se obával délky, možná typu filmu ale i tak jsem nadšen...
nejvíce na mně zapůsobila scéna s červeným autem (nedělám reklamu automobilovým značkám z principu a ze zásady) a hlavně jak po té jízdě vykličkoval z následné situace s úplným klidem a rozvahou! Fakt jeden z mála filmů, kde nevíte o čem vlastně bude následující scéna, a vůbec netušíte, že Vám ji vlastně v předešlé už prozradili naprosto celou.

15. března 2008
avatar uživatele
90 %

Scent of a Woman

Nechápu jak je možné, že na takové skvělé filmy, jakým bezesporu je Vůně ženy, je tak málo názorů. Vůně ženy, je film s hodně silným příběhem, který vás ať chcete nebo ne, chytne za srdce. Al Pacino si právem za roli slepého a "nabubřelého" plukovníka vysloužil Oscara. Tahle role mu prostě sedla a rozhodně patří mezi jeho nejlepší herecké výkony. Film není nijak dlouhý (něco kolem 160 min), takže se nebude ani chviličku nudit (aspoň doufám), vždy se tam bude něco zajímavého dít. V té době začínající Chris ODonell v této roli dostal životní příležitost a musím říct, že jí beze zbytku využil. Rozhodně podal velmi dobrý výkon, bohužel to už nikdy nezopakoval.

9. března 2008
avatar uživatele
80 %

Občas koukám na film jen proto, kdo v něm hraje. Někdy se to nevyplatí a na druhou stranu občas se krom plakátové jména výsledek zvrhne v uhrančivý zážitek. Vůně ženy nabízí druhou variantu a Al Pacino je jen třešničkou na dortu. Příběh může být jakkoli přímočarý, ale je tak silný a okouzlující naráz že mu odpouštím všechny neduhy režie. kterými trpí. O´Donnel snad jedinkrát v kariéře hrál a dojem nekazil a můj oblíbenec Al Pacino z rukávu vytáhl výkon z kategorie nadlidský. Krása.

7. února 2008
avatar uživatele
100 %

Al Pacino - zaslouženej oscar....ale dala bych mu ho i za jiný filmy. Myslím, že nikdo jiný by se na tuto roli nehodil, jenom Al. Dál to není třeba komentovat, stačí se KOUKNOUT na tento film, doporučuji.

30. května 2007

Scent of Woman

Životní role Ala Pacina. Role bezcitného a slepého plukovníka Franka Sladea mu sedla perfektně. Dokonce jsem s ním i cítil. Když byl šťastný, tak jsem se smál, když to s ním šlo z kopce, tak jsem byl napjatej. Naštěstí film končil happyendem, jinak bych se asi rozbrečel :-). Fanoušci Ala Pacina nesmí tenhle film přehlídnout.

15. února 2007

ONE MAN SHOW AL PACINA

Al Pacino je jeden z nejlepších herců. Filmy jako Kmotr, Kmotr II, Kmotr III, Serpico, Zjizvená tvář, Carlitova cesta, Nelítostný souboj.... to jsou jeho herecké koncerty. Nicméně životní výkon podal v roli Franka Sladea!!!! Oscar v pravých rukách

10. února 2007