home
Vůně cibule

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Jeden z méně známých spaghetti westernů, který by však v rámci svého kulturního povědomí měl alespoň jednou vidět každý. Nemusí se líbit každému, většina humorných pasáží čerpá z grotesky, tudíž se nedá divit občasné naivitě, ale přesto bych nad Vůní cibule, která pro mě představuje ukázkový případ nenáročné zábavy, nelámal hůl. Jak se dá čekat, děj je až na vyjímky předvídatelný, ale přesto si udržuje určitou dávku originality a světe div se - morální poselství. Herecké výkony nijak neoslní, Franco Nero v roli cibulofila, stejně jako zbytek osazenstva, úmyslně přehrává, ale není to zase až tak na škodu. Věřím, že některé momenty a vtipné hlášky pobaví i dnešní publikum.

15. října 2009
avatar uživatele
90 %

Cibulky...

Tak na tomto filmu jsem také vyrostl, skvělá komedie, dobro versus zlo, moc se mi líbí, film je vtipnej a nechyběj v něm ani skvělý hopodský rvačky divokého západu. Film je hodně podobný filmům s Hillem a Spencerem, ale tak nějak je jinej, cibulář není tak "namachrovaný", je spíš skromný a to je na něm to skvělý. Doporučuji všem co ho ještě neviděli, určitě stojí za to!

7. dubna 2008

Cibule nebo pistole? :)

Už po pár minutách lze odhadnout v jaké zemi tento snímek vznikl. Typické rvačky pro italské tvůrce (podobnost s filmy Terence Hilla a Buda Spencera). Úsměvné jsou scény, kdy Franco Nero používá místo koltů cibuli a dokonce s ní i dokonale vrhá.... :) Zárověň musí diváka pobavit způsob, jakým hl. hrdina tuto zdravou pochoutku konzumuje! :)

18. ledna 2008

Výborný film, na tenhle film se podívám pokaždé, když jde v televizi, vzhledem k tomu, že ho moc často nevysílají, tak se na něj vždy těším o to víc

31. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

tiež

som tento film videl prvý krát ako dieťa a logicky som sa do neho zamiloval. z toho dôvodu predsa nepôjdem sám proti sebe, a označím film ako podarenú westernovú komédiu :-) keďže som ho videl naposledy ešte raz asi 10 rokov dozadu, neviem ako by som sa k nemu postavil teraz. ale keďže bud spencerovky sami páčia, asi by som ho žral rovnako :)

19. července 2006
avatar uživatele
100 %

Naprosto úžasná a netradiční westernová komedie se skvělými nápady s cibulí. Franka Nera nemusím, ale tady je prostě skvělej. Tento film jsem žral už jako malej a dnes po jeho shlédnutí mám v úmyslu si jej pořídit do videotéky. Jedním slovem: jest libo cibule?

17. července 2006
avatar uživatele
80 %

??

Osobne neviem, čo si o tomto filmovom kúsku myslieť. Videla som už strašne veľa filmov, ale takúto v úvodzovkách "haluz" teda nie.
Franka Nera som absolútne nespoznala.
Rola Cibuláka mu rozhodne nesvedčí. Teda aspoň podľa mňa.
Ale ináč ho môžem klasifikovať na skvelý spaghety western. Je jeden z tých lepších.
Samozrejme Budovi Spencerovi a Terence Hillovi sa nikto nevyrovná.

7. července 2006