home
Všichni prezidentovi muži

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

A pak že události musejí uležet, aby je bylo možné uchopit objektivně. Neumím si ale představit, že by tento film natočený dva roky po vyvrcholení Watergate mohl říct víc, kdyby byl natočen o deset - dvacet let později. Spíš naopak.

6. dubna 2012
avatar uživatele
90 %

Dustin Hoffman

Film špičkovám a napínavým způsobem zachycuje velkou politickou machinaci kolem aféry Watergate, kterou postupně odhalují novináři Robert Woodward a Carl Bernstein v podání vynikajících Dustina Hoffmana a Roberta Redforda.

12. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Aféra Watergate v plné kráse, ničím neokrášlena. Je to skoro polodokument, který postupně seznamuje diváka s průběhem objasňování jedné z největších afér v americké historii, která stála křeslo i samotného prezidenta USA. Herecké obsazení bylo vskutku dobré. Robert Redford a Dustin Hoffman jsou vždy zárukou úspěchu. Zdatně je doplňoval ve vedlejší roli Jason Robarts, jako jejich šéfredaktor. Po právu byl oceněn Oscarem za vedlejší mužskou roli. Pro českého diváka, to však může být trochu nezáživné. Proč? Představte si, že by třeba Filip Renč natočil film „Všichni premiérovi muži“, v rolích dvou novinářů pracujících v deníku Dnes, kteří vyšetřují aféru "lehkých topných olejů" by vystupovali Marek Vašut a Michal Dlouhý. Film by získal 8 nominací na Českého lva a z toho ve čtyřech kategoriích by získal kýženou sošku. Celý český národ by šílel po tom shlédnout tento film z důvodu, že o aféře dostatečně hodně ví. Ovšem kdekoliv jinde ve světě by to byl pouze dobrý film, který získal nějaké ocenění a řeší politické téma dané země. Ovšem to nic nemění na situaci, že mě se film líbil. Jako perlička na závěr. V době natočení filmu se nevědělo, kdo byl ten tajemný informátor s přezdívkou Hluboké hrdlo z vládních kruhů, který se s jedním z novinářů setkával v podzemních garážích a dodával mu informace. Nedávno, po 30 letech, byla jeho identita odhalena. Byl to tehdy druhý muž FBI - Mark Felt. Asi vám to jméno nic neříká. To nic, mě také ne :).

18. července 2006