home
Všichni dobří rodáci

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Nádherný film pravdivě líčící události druhé světově poválečné historie. Mám ho rád od dětství, především kvůli výborně interpretované muzice a zasazení do života. Jen konec jsem nikdy pořádně nechápal, slavnosti maškarů, které jsou ale příliš smutné.

16. září 2012
avatar uživatele
70 %

Člověk český

Ani nevím, jestli jsem nějaký Jasného film viděla, ale Všechny dobré rodáky jsem zhlédnout zkrátka musela (a vlastně i chtěla). Oceňuji atmosféru, na začátku rozvernou a plnou písniček, které se mi líbily, postupně tíživou a nesnesitelnou. Moc se mi líbí ta nadčasovost, snad poselství a v neposlední řadě vykreslení českých charakterů v postavách kamarádů a jiných. To je všechno moc fajn, ovšem na druhou stranu mě film zase až tak moc nebavil, takže ho nehodlám velebit do nebes jenom z důvodu toho, že to je jeden z klenotů české kinematografie.

2. září 2010
avatar uživatele
100 %

Tak to vidím já...

Stejně jako Hoří má panenko nebo novější Je třeba zabít Sekala je to dokonalá sonda do české duše. Je obdivuhodné, že něco takového vzniklo. Perfektně mrazivýá a dost tíživá atmosféra a věčné poselství, které působí nad jakékoli politické myšlenky. Stejně aktuální to bude za sto let. 90% je naprosté minimum, co tomu můžu dát. Pokud můžeme být komunistům za něco vděční, tak že podobné filmy "jen" schovali do trezorů a nezlikvidovali je, takže se jimi můžeme poučt alespoň dnes.

7. dubna 2010
avatar uživatele
90 %

Hodně dobrý film o proměnách poválečného venkova... Spousta slavných herců ( obzvláště mí zamilovaní - Brzobohatý, Menšík, Brodský a Matuška), neskutečně zajímavý příběh o nepříliš slavné kapitole naší historie. Zkrátka jedno z mála skutečně povedených dramat. No a až teprve teď si uvědomuju, že jsem nechtě zvládl napsat názor na film bez jediného slovesa. :)

11. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

Radoslav Brzobohatý

Kdysi hodně populární film, dnes už nezanechá příliš emocí. Děj ale dobře odvypráví dramatické události, které provázely znárodňování.

10. dubna 2009