home
Všechno nejhorší

RECENZE FILMU

Chtěli jste někdy prožít svůj den znovu? Nedivím se, má to totiž nespočet výhod. Bylo vaše vysněné rande s rytířem na bílém koni propadák? Díky prožití stejného dne na něj nemusíte vůbec jít! Srazilo vás ve spěchu auto? Co když byste šli o trochu pomaleji a nic by se nestalo? Nevzpomněli jste si ve škole u tabule na datum úmrtí Jana Huse? Není problém si to předtím vygooglit!

Těch možností je nespočetně mnoho a jen za jeden krátký den se dá udělat všechno jinak. Kromě ale těchto nesporných výhod to má i svou stinnou stránku. Když vás v ten den zabijí, čeká vás na konci každého dalšího dne pravděpodobně stejný osud jako předtím (pokud teda na osud věříte). A to je safra smůla, která se dá charakterizovat jako všechno nejhorší. Na druhou stranu, díky možnosti prožít svůj den znovu a vyhnout se tak vrahovi či ho odhalit, si prodloužíte život. Díky takovéto možnosti by se film měl vlastně jmenovat Všechno nejlepší!

O tomto problému mluví aktuální novinka v kinech. Sledujeme zde mladou vysokoškolačku Tree, která právě takovou možnost dostane. Prožívá jeden stejný den dokolečka a na konci onoho dne číhá vrah, který ji napoprvé zabil a připraví ji o život pak pokaždé. Jak byste s touto šancí naložili vy? Možná vás přístup Tree překvapí.Novinka přichází do kina se zajímavou myšlenkou, ale nejedná se o nic nového a originálního. Filmů s touto tématikou, ať už zpracované jako komedie či thriller, je nespočet, což filmu logicky škodí. Taky mu moc nepomáhá hlavní představitelka. Jessica Rothe není žádná neznámá herečka, ale moc dobrá taky ne. Navíc, její postava je ze začátku filmu nehorázně nesympatická a divák by ji chtěl akorát nafackovat a poslat ji domu udělat si domácí úkoly (já jsem ten pocit aspoň měl). Naštěstí pro mě, možná i pro ostatní diváky, se její Tree vyvíjí a ke konci je z ní úplně někdo jiný. Za to tvůrcům děkujeme!

Všechno nejhorší je film, který si musíte užít a nepřemýšlet nad ním. Začnete-li totiž ve filmu hledat chyby, z kina budete odcházet velmi nespokojeni. Je zde totiž mnoho nelogických detailů, které vám prožitek zkazí. Když si hrajete s časem (teď myslím tvůrce filmu) musíte si dát pozor i na sebemenší detail. Pokud totiž v jednom z prožitých dnů vyjdete například z domu později, asi nepotkáte stejné lidi na stejném místě. Když minulý den doma něco uděláte, další den byste to měli udělat logicky znovu a ne to mít už udělané z předešlého "dne". Těch věcí je víc a možná si toho ani nevšimnete. A to je dobře! Novinka je totiž thriller s hororovými prvky, který vás má zabavit na hodinku a půl a nemáte nad ním přemýšlet. V tom případě to funguje dobře.

Všechno nejhorší není nejhorší film. Pokud pominete výše uvedené skutečnosti, bude se vám líbit a nebude vám líto, že jste za lístek utratili peníze. Je totiž svižný a napínavý, i když se v něm vlastně nic dechberoucího neděje. Jako ale příjemná jednorázkovka v kině to za zhlédnutí stojí. Jenom si prosím při sledování filmu nepokládejte otázku, proč sakra šla Tree odhalit totožnost vraha a spíš neutekla a nechovala se před ním?


hodnocení
60 %
jedním dechem
Průměrná jednohubka s nevýraznými hereckými výkony a ne s příliš originálním příběhem. Pokud přivřete oči nad občasnými nelogičnostmi, film vás bude bavit, jelikož se jedná o zajímavý thriller s gradujícím napětím.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.