home
Vše o mé matce

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Almodóvar

Moje čtvrté setkání s Almodóvarem a opět jsem spokojená. Almodóvar na mě působí jasně evropsky, což myslím pozitivně. Je fajn vidět jednou za čas tak syrový film, takový kontrast k mainstreamu. Vše o mé matce mě celkem zasáhlo, on je to především ženský film o ženách, je až s podivem, jak jim Pedro rozumí. Postavy byly prapodivné, přesto jsem si k nim vcelku lehce našla cestu. A pocta mimo jiné mé milované Bette Davis? Body pro Almodóvara! Barevnost, teatrálnost, ale k tomu pravdivost a opravdovost, to je Vše o mé matce.

30. července 2013
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Almodóvar jde mimo mě a já přemýšlím, jak z toho udělat jeho chybu. Nevím, ta teatrálnost mě vážně nebere - nic chytřejšího mě na mojí obranu nenapadá.

6. dubna 2012
avatar uživatele
80 %

Penélope Cruz

Pedro Almodóvar, Penélope Cruz a hodně zajímavé drama plné ženských citů se zamotaným příběhem a výstředními hlavními hrdinkami.

23. července 2009
avatar uživatele
100 %

Todo sobre mi madre

Matky a tátové,,,, rodina no a drama,,, TO je absolútně typické pro Pedra ... vyhrocení každé, i sebemenší situace do maximálního extrému... nic neponechává "náhodě"! Všechno má svůj čas, řád, význam a smysl no a taky i místo v životě a v detailech nekonečně hluboce vystihuje citovou stránku situace,,, z Minima vyťěží Maximum (((; ba co víc! člověk má najednou pocit, že je na místě, přímo v dění, jakoby v kůži hlavního hrdinu,,, a nakonec zjišťuje se zděšením i úlevou zároveň (uvědoměním si a pocitem že TO není jeho boj) že ani "náhodou" by si nedokázal s touhle ani nijak blízce podobnou situací PORADIT... NUTÍ ČLOVĚKA přehodnotit a prohodnotit PRIORITY a hlavně smysl života, zvraty, které TEĎ a TADY probíhají... a výsledek rychle vtěsnat do svého stereotypného života... Samozřejmě uvědomujíc si následků, i když absolútně nejasných jakých! Ženská si ani nestihne uvědomit dotaz : "a co dál!?" a už se v tom topí, pak pluje, a nakonec s přehledem lítá...
Působivé dílo o smrti nemoci ale hlavně o ŽIVOTĚ!!!

15. července 2009
avatar uživatele
100 %

Tohle je strašně moc krásný film. Je pozitivní i přesto, že se v něm dějí smutné a špatné věci a má krásnou atmosféru, kterou umí vykouzlit jen španělé, italové nebo franocouzové :-) .. miluju takový druh filmu a divím se, že jsem se zrovna na tento nepodívala už mnohem dřív. Má něco, co vás dostane a zážitky z něj budete mít ještě dlouho potom ..

16. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

...

pedro almodóvar je mistr toho jak něco hodně zvláštního a drsnýho natočit krásně.. .ke všemu když jde o tak silnej a působivej příběh... .oscara si určitě tenhle film zasloužil...

3. března 2006