home
Vřískot 2

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

A můj názor je...

Už to prostě nefunguje jako první díl, ale kupodivu necítím vůbec únavu materiálu. O chloupek horší než předchůdce. Pořád vtipné, mrazivé a vraždící.

23. července 2019

Posraný konec

Film jakž takž dobrý. Hlavně Sarah Michelle Gellar. Škoda, že umřela.Mínus tohoto filmu je určitě vrah. Myslím Billyho matku. Ale líbilo se mi, jak ji Sidney trefila mezi oči. To mě opravdu rozesmálo.

12. února 2014
avatar uživatele
30 %

Vřískot mi už ve svém „legendárním“ prvním díle dokázal, že nejde o žádnou kvalitní hororovou značku, a že to jediné, co vstoupí lidem do paměti, je pouze ona černobílá maska. Druhý díl dostal šanci si to u mě vyžehlit, ale dosáhl akorát takové kvality, o které jsme měli šanci slyšet přímo ze scénáře, a sice že druhé díly jsou ve většině případů děsnej vopruz. Tvůrci Vřískotu si to uvědomovali až tak dobře, že z druhého dílu udělali, dalo by se říct, přímo až parodii na první. Vlastně výstižnější termín se ani vymyslet nedá. Celý film má základy přenesené z jedničky a až na detaily se nezměnilo prakticky vůbec nic. Celou dobu vlastně jen sedíte a čekáte, kdy zazvoní telefon a ozve se úchylný hlas předcházející útoku nožem. Opět je to jen vyvražďovačka bez nápadu, napětí a o strachu snad ani nemůže být řeč. Proč si myslím, že jde o parodii? Jednoduše z toho důvodu, že si film dělá legraci sám ze sebe tím, že nepřenechává úvahy divákovi, ale sám mu je vyžvaní. Vědomí toho, že ze zabíjení studentů se toho už moc nevyklube, dohnalo tvůrce k přenesení toho, že jsou si toho vědomi, přímo do filmu. Vřískot 2 si snaží přízeň diváků koupit tím, že přibližně pětinu filmu věnoval teoriím hlavních hrdinů o tom, jaké druhé díly většinou jsou a jaké mají motivy ještě před tím, než k tomu skutečně došlo. Filmu by se to možná i dalo tolerovat, a divák by se občas i ze srdce zasmál, ale když si film nevymyslí nový motiv vůbec žádný, a omílá ty staré pořád a pořád dokola, začíná to spíš vypadat jako záminka nebo pokus o polehčující okolnost. Pokud jde o to, kdo byl vrah, opět film zradil přespříliš specifický český dabing. Dále se dvojka po vzoru prvního dílu pokusila také ke konci vytáhnout nepředvídatelné eso v rukávě, ale tentokrát to vyznělo fakt neuvěřitelně směšně. No, očekávat něco víc bylo fakt asi dost naivní. Tento film selhal, kde se dalo.

9. dubna 2012
avatar uživatele
60 %

I přesto, že si ze sebe Vřískot 2 utahuje ještě víc než první díl, posun v kvalitě je očividný. Nestačil ani výborný nápad s fiktivním bijákem Stab či slibně rozjetá debata o osudu filmových dvojek. Snaha se totiž míjí účinkem kvůli nevyváženému scénáři. Kevin Williamson se snažil, to bez debat, ale postupem času začíná jeho rozehraná hra nebezpečně váznout. V první třetině se zachraňuje notoricky známými momenty z jedničky (facka od Sidney, kameraman), pak zkouší navázat novými kousky a chce děj někam posunout (vztah Courteney s Davidem), ale hlavní omáčka (to, co dělá z "vřískotu" -> VŘÍSKOT) mu nějak proklouzává mezi prsty. Populární strašidelné chvilky rozhodně nejsou to, co bývaly. Hodně zamrzí např. scéna s transportem Sidney, kde nelogičnost a tupost bije do očí. Obecně vzato ani tajemno kolem ústředního vraha není prostoupeno zajímavými indiciemi. Proto není divu, že mě závěr moc neuspokojil. Jistě, opět je nasnadě případná pocta Pátku 13, ale čekal jsem víc. Nezbývá než doufat, že trojka překvapí… 60%.

29. května 2011
avatar uživatele
50 %

Neve Campbell

Několik leknutí film vyvolá, ale nijak zvlášť kvalitní příběh nemá. Prostě jen průměrný horor založený na nastavované zápletce z prvního Vřískotu.

12. května 2011
avatar uživatele
100 %

jednička je o nějakých 10% lepší, ale i tento díl se mi moc líbil Zaujal mě na první pohled!! můj dojem je Velmi dobrý

2. prosince 2010
avatar uživatele
90 %

Na jedničku nemá, ale i tak se mi líbí. Zase - dobrý scénář, hodně černého humoru. Mínusem pro mě byla smrt mého oblíbence Randyho :).

17. srpna 2010
avatar uživatele
60 %

Dvojka už se mi tak nějak nelíbila, na jedničku prostě nemá. Taky je hodně divné, že přežijí všechny hlavní postavy, které přežili jedničku. Navíc není možné určit, kdo je vrahem, pokud vidíte film poprvé.

20. února 2010

Většina dvojek....

Druhí díl je určitě důstojným pokračováním této slavné trilogie.Mě osobně přišel tento díl ne tak výrazně horší než většina dvojek(Jsou i vyjímky.)Výrazně nic nového zabití je tu víc než v jedničce a to je docela škoda protože ubrat pár mrtvých by taky nebylo na škodu.Potrženo řečeno:dvojka je super ale na jedničku nemá.

8. listopadu 2009
avatar uživatele
Luk3
...
70 %

nic moc..

No až na to že v jedničce bylo uplně jasné kdo je vrah! (podle hlasu z telefonátu před vraždou) se mi jednička líbila víc.. Nevim dvojka byla chvilkama fakt nudná..

28. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Můj názor

Můj názor je takový,že dvojka je nejlepší ze všech tří dílů.Ihned poprvé jsem pochopila o co tam jde.Přišlo mi to napínavé,trochu krvelačné, jinak velmi poetické.Neve Campbell v roli Cindy se k této roli velmi hodí a já dávám 100 %

19. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Vřískot ? Popravdě velké zklamaní..Velké..Horší "horor" (nevím,jestli se tomu snad dá říkat horor) jsem neviděl..To bylo tak hrozné..

4. července 2009
avatar uživatele
100 %

Dvojka, že by lepší?!

Po dobré jedničce tu máme druhý díl, krve, vřískání a strachu. A myslím, že ačkoli jsou u mnoha filmů druhé díly naprosotu katastrofou, tak Vřískot je teda výjimka. Až na celkem přehnaný konec, kdy se zjistí že druhým vrahem je matka zabíjáka Billiho z jedničky, a na to, že sotva Sydney dořekne větu, : ,, Vždy ožívají´´, tak Mike, první z vrahů opět vyskočí, i když byl téměř několika výstřeli zabit,- jo dvojka se povedla! Myslím, že je více hravější, napínavější a prostě se u toho člověk nenudí. Například scéna, kdy Courtney Cox utíká ve školní budově před vrahem, nebo kdy vrah zabije Randyho,....Prostě vychytané celkem!

3. května 2009
avatar uživatele
90 %

A jo

No, myslím, že kvalit jedničky tento film nedosáhl, ovšem není o moc horší. Ono chviličku trvá, než člověk přijde na to, kdo je vrahem tentokrát, vzhledem ke konci jedničky. O to větší napětí jsem prožívala ke konci já. Doporučuju.

13. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Opět je tu horor, který se nebojí dělat si ze sebe legraci a nebo vysmívat se předchozímu dílu. Rozhovor k začátku o tom, jestli dvojky jen kazí filmové série nebo o tom, že milenec hlavní hrdinky nemůže být vrah, protože už tomu tak bylo v jiném filmu je skvělý příklad toho, jak jde bojovat se schématičností. Kdyby mě nezklamalo finále, které je sice opět velkolepě akční a místy vtipné, ale zároveň dost bez pointy, dal bych filmu klidně i větší hodnocení. Vřískot 2 je zábavný film, ale tentokrát už jen na jedno použití.

12. února 2009
avatar uživatele
90 %

Super

Dvojku Vřískotu jsem dostal do rukou dřív než jedničku. A i když jsem jedničku už taky viděl, přesto se mi dvojka pořád líbí víc. Možná kvůli více napínavému ději, většímu prostoru, který dostal můj oblíbenec Jamie Kennedy a hereckému partu hlavního záporáka. Film si obdobně jako jednička utahuje sám ze sebe ( kritizování dvojek v hororech, sdělování pravidel pro druhé díly). Herecké výkony pořád skvělé, i když Sidney pořád dost nesympatická. Courteney Coxová, David Arquette a Jamie Kennedy jsou výborně doplňováni Lievem Schreiberem a Timothy Olyphantem, v menších rolích zaujme pohledná Sarah Michelle Gellarová a Omar Epps ( dr. Foreman z Dr. House). Finále správně napínavé. 90% si film rozhodně zaslouží...

21. března 2008
avatar uživatele
90 %

Přiznávám hned na začátku svého názoru, že jedničku jsem neviděla a tak nemám možnost filmy porovnat. Dvojka se mi ale celkem líbila. Nebylo to nic ve stylu Texaského masakru, kde se střídají scény s řezáním končetin se scénami ještě horšími a diváci slabšího kalibru si dávají ruce před oči. Ne, to opravdu ne. Jistě, když je to horor, pár scén, které diváka mají vystrašit se musí objevit a taky že objeví, možná někoho vystraší (někoho možná ne), ale rozhodně nikoho neznechutí a nevystraší k smrti. Film není postaven na hektolitrech krve a to je u mě, coby odpůrce vyloženě krvavých hororů, velké plus. Dalším plusem jsou herci, obzvlášť bych vyzdvihla Jamieho Kennedyho, který byl po celý film mým oblíbencem. Sympatičtí mi byli i Courteney Cox a David Arquette. Konec filmu se mi zdál trošku přehnaný, ale jde pouze o vkus každého z nás. Takže, poud chcete horor, po kterém budete, i když máte slabší povahu, schopni večeřet, směle se na Vřískot 2 podívejte. Možná se i párkrát zasmějete.. 90%

8. září 2007
avatar uživatele
100 %

super

Vřískot je můj nejoblíbenější horor, byly doby kdy jsme na něj se segrou zíraly každý den, takže tak minimálně x krát ho máme skouknutý:-) Super děj, postavy a hlavně ta maska, i když se někdy oběti chovají hloupě, ale to už k tomuhle typu filmu patří takže 100%

5. června 2007
avatar uživatele
90 %

Tak se tady dívám na ostatní názory a vidím tu hlášky typu: "hrozné pokračování, jednička byla lepší" nebo "pokračování ve kterém jeden maniak vraždí". No Vřískot je postavený na krvi to byste měli vědět když si ten film budete pouštět. Tenhle film se dá označit jako krvavý thriller (mě se to jako horor taky nezdá). Vřískot je prostě klasika a mě se tohle pokračování libílo. Bylo tam i trocha humoru: např. jak ten Cindyn přítel zpíval v té jídelně tu písničku z Forest Gump. Já bych tenhle film ohodnotil na plusy a mínusy. Takže první plusy: Jiné místo, jiné vraždy - ano, líbilo se mi že to vlastně nekopíruje těmi vraždy jedničku. Originální vzaždy - ano taky plus, nebyly tam ty okoukané vraždy z jedničky, ale naprosto nové a lepší. Dva Vřískoti - to je taky plus i když né tak velké protože se to dalo čekat. Jeden z Vřískotů je žena - to je velké plus. Aní né tak protože to je žena, ale proto kdo je ta žena, to je si myslim velký zvrat. Více vražd - to je podle mě další plus od kterého se dvojka zlepšila od jedničky a více vražd rovná se více krve (né že bych se chtěl stát vrahem to ne jenom mě to vyděsí a já se rád bojím) Víte díváci hororů se řadí na dvě skupiny: Na ty co počítají litry krve a na ty co sázejí na atmosféru hororu nebo thrilleru. Já patřím do obou skupin a myslím si, že ve dvojce nechyběla atmosféra. Třeba ta vražda v tom domě, ta byla plná napětí a strachu. A teď na mínusy, ale nebude jich tak moc. Jedno mínus je: Rendyho dialog z Dvajtem v kavárně. Rendy s ním mluvil o těch vraždách a říkal, že ten vrah chce udělat dvojku a ve dvojce je víc toho a toho a toho a tak vlastně jakoby vyzradil celej film, protože většina se splnila a divák je potom naštvaný, že to ten Rendy vlastně všechno řekl a není už to žádná zábava. Další mínus je: Když se Dvajt zázračně uzdraví - No jak víme, tak Dvajta bodl Vřískot večer a bodl ho tak, že Dvajt klidně mohl vykrvácet, ale tvůrci filmu si řekli ne a Dvajta nechali přežít jen aby mohli natočit pokračování. Tenhle film se mi líbil, samozřejmě, že nebyl tak dobrý jako jednička. Měl i nějaké chyby to uznávám, ale né zase tak moc. Z pohledu diváka 90 %.

16. února 2007
avatar uživatele
60 %

Poměrně povedené pokračování.Sice dost předvídatelný konec, ale jako napětí tam bylo a dokonce i občas nějaký ten vtípek.Takže já byl spokojený - po prvním dílu jsem nečekal, že by se mi pokračování mohlo až táááák líbit a navíc můj dojem velmi umocňovala překrásná a skvělá COUTNEY COX ARQUETTE :@)

30. září 2006
avatar uživatele
100 %

Samozřejme že to bylo lepší než jednička,tenhle horor byl fakt dost dobrej,opravdu se tomu dalo říkat horor,moc se mi to líbilo,všem to doporučuju.

2. září 2006
avatar uživatele
70 %

Vřískot 2

Tenhle film měl narozdíl od prvního dílu drobné nedostatky, ale i tak byl dost dobře provedený. Bylo pro mě překvapující, ale zároveň i dobré, že jeden z vrahů nebyl muž, ale na druhou stranu se mi nelíbilo, že byli dva vrazi, stejně jako v jedničce. (ale stejně bych ten scénář nezměnil).

27. srpna 2006
avatar uživatele
20 %

Ale tak jde to. Není to dobré jako 1 ale je to prostě už klasika. V dnešní době se skoro všechny horory točí na téma: skupinka teenagerů, tak je zabijem!
Nic jinýho v tom není, ale tak není to zas tak moc špatný! koukat se na to dá!

17. května 2006
avatar uživatele
60 %

pomsta

Horor,který není nijak děsivý,je založený na teaneergrovských lekačkách mě nijak nebaví.Na rozdíl od svého předchůdce mě nenatchl...

11. května 2006
avatar uživatele
80 %

Samozřejmě se to prvnímu dílu nevyrovná, ale nevadí, i tak je to zajímavé a ráda se na to podívám. Vřískot je prostě super.

17. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Ujde ale mohlo by to bejt lepší

Docela ucházející pokračování suprovýho hororu, ve kterým se dozvíme základní pravidla hororů :). Je to jestš krvavější než jednička.

13. února 2006

Druhý

díl byl už trochhu slabší. Hlavně rozuzlení kdo je vlastně vrah mě překvapilo a to dost nemile, připadlo mi to jako vyumělkový konec, že už se neměli čeho chytit. Ale i přesto se na to dá divat.

16. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

VRISKOT POKRACUJE...

To sice ano, pokracuje, ale zda se mi, ze uz ne tak uspesne jako jednicka. No, docela dost uz tento film postrada originalitu, ale jeste se na nej da porad divat.

4. ledna 2006
avatar uživatele
wiky
...
70 %

ale jo...

No, byla sem dost zvědavá jaký bude pokračování a abych pravdu řekla, tak sem se toho dost hrozila, ale zas tak děsný to nebylo. Zezačátku sem měla i pocit že by to mohlo být lepší jak jednička ale po dalších scénách sem to hned zavrhla. Pak to pro mě byla jen další teenagerská lekačka s přehnaným koncem, ale musím říct že to bylo furt lepší než třetí pokračování - to už mi připadá fakt zoufalý!

11. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

blé

byla to blbost-naprosto uplná.nenechá to ve vás žádnej zážitek, a ani vás to nevyděsí.Oproti té jedničce to byl pěkně slabej odvar!

5. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

V pohode

Aj toto druhe pokracovanie naplnilo moje ocakavanie.Dej je tiez dobre situovany a herecke obsadenie tiez nebolo zle

4. prosince 2005
avatar uživatele
hani
...
80 %

ale jo

Sice byla jednička lepší, ale dvojka nezůstala pozadu.Je to opravdu slušný. Kdo má rád horory měl by to zkouknout.

7. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Jde to

Prvnímu dílu se tento druhý rozhodně nevyrovná, ale taky není špatný. Pořád je se na co koukat... :-)

9. října 2005
avatar uživatele
80 %

Můj první horor

Tento film je jeden z mých prvních hororů, které jsem kdy viděl...musím říct, že se mi docela líbil.

Kdysi dávno
avatar uživatele
0 %

Horor? Jak pro koho...

Ano, pokud jste opravdu žádný horor nikdy v životě neviděli, tak je Vřískot ideální začátek. Ale pokud jste už viděli notnou řádku hororů (třeba jako já), tak vám tento film bude spíše připadat jako parodie na horory. Vrah, který stále někde zakopává, a jehož maska vypadá spíše směšně, než strašidelně, vás tak trochu začne nudit dřív, než samotný film vůbec začne.. Další problém je, že konec je tak překombinovaný, že je to až hloupé. Takže Vřískot neberu...

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Aaaaaaaaaaaa2

No pokráčování docela ujde,ale člověk už tak docela drsně ví co má po jedničce čekat,takže už to není taková zábava jako když nevíte co se asi bude dít.

Kdysi dávno
avatar uživatele
50 %

Zase pokračování?

já jsem jedničku docela chválil,dvojka je ale trošku odvarem i když skvěle natočeným.Asi nebudu daleko od ostatních lidí když si budu myslet,že ve většině případů by se pokračování zdařilých děl asi neměla vůbec točit.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

(Vřískot 1 ) - 10%

S pokračovním velmi úspěšného prvního dílu, bohužel klesá i jeho kvalita. Jde o další vraždění magora za onou postvátnou bílou maskou, a další snaha o znovunavedení atmoséfry prvního dílu, což se jim bohužel nijak moc dobře nevede, tak to dopadá jak to dopada.

Kdysi dávno

Horor určitě ne.

Já nevím, ale mě to jako horor nepřipadalo. Spíš bych to zařadila jako nějakou oddechovku. Při tomhle hororu se bát asi moc nebudete. Scéna, která se aspoň trochu blíží hororu je tam asi jen jedna.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

horor kterej paroduje sám sebe..to je odvaz:) mám dvojku asi ještě radši než jedničku, jsou tam výborný honičky, jen ten konec moc nemusim..ale na výslednym dojmu to nic nemění..

Kdysi dávno
avatar uživatele
30 %

Horor?

To pochybuji. Druhé díly hororů jsou o ničem, trapné a děj předem známy. Jedniočka ještě jakžtakž šla, lae tohle je opravdu vyšroubová blbost.A ten závěr. Nenechte se vysmát.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Jdeme dál

Nezklamalo mě to.. Přišlo mi to zdařilý, kvalitou se přibližující jedničce.. a Neve je čím dál lepší.. :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Scream 2

Tento film me velmi sklamal.Narozdil od prvniho dilu byl tento obycejny a nudnejsi.Zkratka takovy horsi prumer.

Kdysi dávno