home
Vřískot

NÁZORY K FILMU

Skvělý film

Povedený horor. Hlavně perfektní začátek s Drew Barrymore. A taky perfektní byla Rose McGowan (Tatum). Horor měl velice vtipné hlášky, i scénky. Konec byl takový sračkový. Myslím hlavně Billyho scény. Tvářil se v nich jako buzík. S prominutím. 80% jistí hlavně Drew Barrymore.

12. února 2014
avatar uživatele
50 %

Vřískot už v nynější době patří mezi hororové legendy, a to by v tom byl čert, abych o něm, jakožto příznivec tohoto žánru, vůbec nic nevěděl. Samozřejmě, že masku Ghostface zná úplně každý včetně mě, ale je vážně na ní něco speciálního kromě jejího charakteristického vzhledu? Abych pravdu řekl, film jsem si nepouštěl s vědomím, že se na něj pouze podívám a pak ho vypnu. V důsledku mé zvýšené pozornosti na originalitu a velkého očekávání mě Vřískot v mnoha věcech velmi zklamal. Že zde hrají hlavní roli opět nějací teenageři, bych možná ještě mohl skousnout, ale jinak bohužel nevidím vůbec nic zajímavého na obyčejném psychopatovi s kudličkou, který „prostě jen“ vraždí. Každopádně mě velmi překvapil fakt, jaký typ hororu tento film ve skutečnosti je. Scénář nabytý narážkami na spoustu jiných hororových sérií vytváří efekt, že Vřískot představuje daleko spíš jistý typ parodie hororových prvků, než další „plnohodnotný“ vyvražďovák. Zároveň má ale i vlastní příběh, a atmosféru parodie vytváří úplně minimálně. Je to zvláštní, ale takto na mě působil, a ne vždy to dopadlo dobře. Já ani nevím, jestli se o to tvůrci vůbec snažili, ale napětí se nějak nedostávalo. Vřískotu úplně chybí díky mixu žánrů faktor strachu. Nevidím zde nic ryze originálního, spíš jen velké množství (ne)záměrných klišé. Původně myšlený název Scary Movie by se zde možná hodil více, než u světově proslulé série parodií od kosti. Jinak identifikace vraha mi netrvala pomalu ani chvilku. Český dabing nikdy nelže zapáleným filmovým fanouškům, kteří se zajímají i o jména dabérů. Ale i tak se musí Vřískotu nechat jeho nepředvídatelnost a vcelku velké překvapení v závěrečných scénách. No, tento film mě vážně prakticky neoslovil. Myslím si, že v některých případech mají démonické síly, mimozemšťané a příšery navrch nad obyčejnou realitou, která Vřískotu nesvědčí. Další díly? Nevím…

21. července 2011
avatar uživatele
80 %

Vřískotu předchází jeho pověst – prakticky dopředu o něm víte všechno podstatné. Otevřeně se mluví o tom, kdo zemře jako první, parodují se jeho nejrůznější motivy… Film se málem stal veřejným tajemstvím jako konec Šestého smyslu. A jelikož jsem samozřejmě viděl Scary movie, nechybělo mnoho a slibný zážitek skončil dřív, než začal… Jeho příběhová kostra inspirovaná právě Vřískotem totiž rozhodně nechodí kolem horké kaše, suverénně vám na závěr prozradí, kdo byl oním vrahem v masce… No, přehlédněme okamžiky, kdy jsem trnul hrůzou, aby se nevyplnily moje nejčernější obavy a ukončeme tento rozvleklý úvod pozitivně: lidé stojící za Scary movie nejsou hovada a Vřískot tak může být oním skvělým filmem, který vám všichni doporučují. Wes Craven spolu s perfektním scénářem dokázal nevídané. Mix strachu a humoru je originální, jednoduše baví. Ten člověk prostě ví, co divák chce. Žádná scéna není navíc, všechno do sebe zapadá. Herci působí příjemně, nikdo se nechová jako hysterický blb. Jen těžko si lze představit snesitelnější formu, kdy se po vzoru těch pravých hororů řítíme do krvavého finále a v tomto případě navíc s úsměvem na rtech… Tu pravou korunu tomu nasazuje pak předesílaný konec, který je skutečně (s velkou úlevou myšleno vážně) nečekaný. Všechno tedy dobře dopadlo - nevítané spoilery nic nezkazily, pobavil jsem se a z fleku bych pokračoval s dalšími díly.

27. května 2011
avatar uživatele
80 %

Nuž na tomto horore som vyrástol, zlé hodnotenie mu nedám. Bavil ma vtedy, baví ma i dnes. Je sranda sa na to pozrieť po rokoch keď vo filme vidím tie staré počítače, televízory, atď :)
Kamera na celom filme bola najlepšia, nebola poplašená, lakacie scény boli síce predvídavé no za to niektoré dosť kvalitné.

27. února 2011
avatar uživatele
100 %

Tahle trilogie snad u mě vede ze všech filmů nejvíc. Je to sice béčkový horor, ale mám ráda černý humor Wese Cravena, aplikované prvky některých hororů i to, že se sám film nebere tolik vážně. Hlavní postavy jsou dobře vybrané, scénář povedený - dialogy na béčkový horor docela duchaplné. Zápletka a vyvrcholení sice možná očekávané, ale podané netradičním způsobem A taky ho mám ráda asi i proto, že to byl úplně první horor, který jsem viděla - ale ocenila jsem ho samozřejmě až o hodně let později, než v nějakých dvanácti letech. . Byla bych sama proti sobě kdybych dala jiné hodnocení:).

17. srpna 2010
avatar uživatele
100 %

Co říct? Díl je to nejlepší z celé trilogie, propracovanost a navíc Wes Craven - Mmmhmm :) Opravdu skvělý horor, nevím, co k tomu říct. Neve Campbell příjemně osvěžila tento film.

25. června 2010
avatar uživatele
80 %

SOLID

Sú filmy, ktoré keď skončia, neviete, prečo ich vôbec natočili. Scream k nim rozhodne nepatrí i napriek tomu, že sa nejedná o hlbokomyselné dielo, resp., že to ani nie je príliš hororové dielo. Patrí však k tým, kde platí, že i za menej peňazí sa dá natočiť solídny film. Pri tomto filme dvojnásobne platí, že pozerať sa ho oplatí až do konca.
Vtedy uznáte, že i napriek nelogickému scenáru ste videli "slušnú" vyvražďovačku, ktorá Vás držala v napätí počas celého filmu.

2. května 2010
avatar uživatele
70 %

Horor?

Tak teda nevím, ale tohle mi moc jako horor nepřišlo. Místy to byla spíše komedie (scénky kdy vrah honil svou oběť) . Nemůžu říct, že by byl film špatný, ale za děsivý horor by se to dalo považovat možná tak před 40 lety. Ale možná je to tím, že mě děsí spíše psycho-horory než tyhle vyvražďovačky.

20. února 2010
avatar uživatele
100 %

Super

No super konecne dobry film som videl niekdfe boli drasticke sceny ale ku konci sa mi to zdala komedia... ale aj tak 100%

Naviac som sasmial an tej sprostote tich vrahov.. sak ich tma bili... sale burali do steny dveri a nevem co vstko :D

12. ledna 2010

Dokonalý horor?

První díl je ve všech ohledech nejlepší.Jak zpracováním tak hlavně novostí která ,,MASCE,, dává nový směr.

8. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

Jednička ja patřičný kult!

První díl Vřískotu je myslím pro masového diváka nejzajímavější, neboť děj je mu neznámý, a neví, jak bude vrah v černobílé masce vraždit, a koho zavraždí...Jenže když to vezmu z druhé stránky, pilot Vřískotu je možná o něco slabší než dvojka. Začátek s Drew Barrymore, coby Cassy Backrovou, je hodně děsivý, a hlášky typu- jsi sama doma?, nebo jaký je tvůj oblíbený horor jsou dnes téměř klasikou. Ale zbytek filmu je sice zajímavý, ale nevím, něčím mne víc upoutala dvojka. I tak je ale samozřejmě jednička skvělá, prostě první! A Courteney Cox je tam úžasná!...

3. května 2009
avatar uživatele
20 %

Tak takhle ne

Sorry, ale tohle fakt ne. Tohle je horor jak z 15. století. Na hororech jsou hrozný 2 věci. 1. když nevidíte přez kanály hrve (tak tohle u Vřískotu neplatí) a nebo když se nudíte a skoro usínáte. Podle mě by vás měl horor zaujmout a tohle Vřískot skutečně neudělal. Je to jeden z těch filmů, co vystraší vaší babičku, ale vás maximálně pobaví. Pokud jste někdo viděl parodii na Vřískot Scary movie, musíte uznat, že tam jste se více báli uchechtaného vrahouna, který se nebál zapálit si trávu, než vrahouna z Vřískotu. Chápu že jsou lidi, kteří se při tomhle hororu bojí, těm bych doporučila se podívat na něco jinýho a garantuji vám, že už nikdy nevýjdete z domu. Z tohohle důvodu dávám jenom 20% a to ho dost předceňuju.

24. března 2009
avatar uživatele
60 %

Matthew Lillard

Film má zajímavé scény, ale jinak to je jen běžný horor, který nenabídne nic mimořádného ani není nijak zvlášť napínavý.

1. března 2009
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Dokonale napínavý a originální horor, který je zároveň poctou i výsměchem všem teenagerovským vyvražďovačkám. Film se nebere úplně vážně a hlavně vtipně-morbidní finále to potvrzuje. Film má průběh jako každý podobný film - děsivý úvod, planý poplach, útok vraha, únik, boj o život a nakonec finále tak překvapivé, jak jen je scénárista schopný. Tuhle schématičnost film využívá ve svůj prodpšch a nebojí se dát jasně najevo, jak hloupé to vlastně je. O to lepší má film atmosféru. Vřískot je vážně skvělý způsob, jak zaplácnout 100 minut času. A to i opakovaně.

11. února 2009
avatar uživatele
70 %

Horory tohohle typu nemám moc ráda, ale tenhle je důstojný a to asi proto, že je starší a taky proto, že Drew Barrymore mě v prvních 5 minutách filmu dokázala natolik pohltit, že jsem se pak nemohla zvednout z postele.
Myslim, ze tenhle dil je nejlepsi z cele serie a je to takova "matka" vsech hororu s chlapkama s ostrymi predmety.
Ma to dobrou atmosferu a libila se mi i Courtney Cox a David Arquette, kteri mi tak nenapadne navazovali docela romantickou atmosferu podel celeho filmu.

20. prosince 2008
avatar uživatele
80 %

16. srpna 2008
avatar uživatele
80 %

niekedy aj film, kde sa krv leje potokom zaujme. dej mal spad, prekvapive rozuzlenie, divak sa pri jeho sledovani dokazal aj zlaknut, no jednoducho nadpriemerny krvavy horor.

22. března 2008
avatar uživatele
80 %

Docela dobrý

Tak k tomuhle filmu jsem se dostal až hodně dlouho po tom, co jsem zhlédl dvojku. Ta se mi hodně líbila a na jedničku jsem byl zvědavý. A film mě rozhodně nezklamal, i když mi přece jen přijde o něco ( i když o málo) horší než jednička. Úvodní scéna s cameem Drew je skutečně dokonalá, hlavně hodně nervydrásající vrahova hra přes telefon. Snímek pak hezky poklidně plyne dál až do docela překvapivého finále. Herecké výkony jsou slušné, i když hlavní hvězda Neve Cambell mi tedy zrovna moc neučarovala. O dost lepší výkon předvádí Courteney Coxová, David Arquette a především Jamie Kennedy. Navíc mi přijde, že řada scén je podaná s nadsázkou a režisér si utahuje z některých hororových klišé. A když už nic jiného, tak jsme se alespoň poučili o pravidlech hororů: " A to nejdůležitější pravidlo je: Nikdy neříkej, hned jsem zpátky, protože nebudeš." Hezkých 80%...

21. března 2008
avatar uživatele
70 %

Nejprve jsem viděla Vřískot 2 a taky Scary Movie 1, což je parodie, no a až pak se mi do ruky dostal tento základní kámen. Co k tomu říct?? Víc se mi líbila dvojka, protože postavy už byly zvyklé na vraha a tak tolik nevyšilovaly :-D Ale jinak, slyšela jsem, že hlavní roli měla hrát D. Barrymore, která ale neměla čas a tak si střihla jen malou roličku, která se mi ale líbila. Začátek filmu byl dobrý, prostředek občas trošku váznul, ale konec, ten byl fajn. Navíc vrah nebyl nezničitelné monstrum, které zvládne vše jako profík, ale sem tam se natáhnul, někdo ho praštil nebo mu dal po obličeji lahví s pivem... Hlavní hrdinku -Sidney Prescottovou jsem neměla ráda ani v jednom dílu, v prvním je chudinka kvůli mámě, v druhém kvůli tomu, co prožila, ale hraje si na ohromně statečnou, hmm... To jí nebaštím.. Rozhodně víc sympatická je Courteney Cox jako zvědavá reportérka.. No a co se mužských postav týče, rozhodně Dwight "Dewey" Riley a Randy Meeks. Ty jsou velkým plusem filmu.. No a na horor poměrně málo krve, nebo se mi to jen zdálo?? Inspirace pro Texaský masakr apod.. 70

17. března 2008
avatar uživatele
70 %

Na film Vřískot jsem slyšela i četla plno dobrých ohlasů, tak jsem byla zvědavá, co se lidem na filmu tak líbí. Když jsem Vřískot sledovala, říkala jsem si, že je to jen jeden z dalších tuctových hororů; vraha jsem tušila od začátku (podle hlasu)... Ale jaké bylo moje překvapení na konci filmu, když jsem zjistila, že, no pro ty co to neviděli nebudu prozrazovat co ;)...? Bylo to velké překvapení... Celkově si myslím, že Vřískot je ucházející film a tak mu dávám 70 %.

6. ledna 2008

Hororů sem sice moc neviděla, ale myslim, že to neni takovej ten nechutnej krvák, kde sou vidět vnitřnosti lítající vzduchem! Docela jsem se i bála a tak to má být! Mě se to líbilo a myslim, že bych se na to klidně podívala znova! Do konce nevíme kdo je vrah a to je na tom taky fayn! Občas ssem se i docela dost lekla a to se mi taky líbilo, prostě fayn horůrek! ;)

18. listopadu 2007
avatar uživatele
70 %

U tohohle filmu jsem se spíše smála než bála. Vážně jsem se dobře bavila, protože scény byly naprosto předvídatelné. Chvílemi nuda, potom zase až moc akce najednou. Ale musím uznat, že maska je opravdu skvělá. Žádný trhač rekordů, ale na jedno skouknutí dobrý.

10. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Tohle je klasika, prostě nejlepší horor všech dob. Žádné potoky krve, žádné přehnané scény a hlavně si můžete během filmu neustále dávat otázku: "Kdo je sakra ten vrah" Takové filmy miluju plné napětí, strachu atd. Ano, film je nápaditý a utvrzuje mě v tom, že je to horor desetiletí. Horor na který se můžu dívat pořád a nikdy mě nepřestane bavit. A nejvíc mě dostaly scény: na začátku, v té dívčí umývárně a úplně nakonci (ta byla zvlášť nabitá a převratná) dozvíte se v ní motiv a uvitíde Cindy jak si hraje na vraha v masce Vřískota. Určitě se ještě kouknu na dvojku a trojku a ohodnotím to. K tomuto filmu nemám žádné negativní připomínky a zvítězil u mě na plné čáře. Z pohledu diváka 100 %.

10. února 2007
avatar uživatele
dris
...
90 %

Hádej kde jsem......

Konečně!!!! Konečně po "Hory mají oči" "Texaský masakr motorovou pilou začátek" "Wolf creek"- (který nebyl zas až tak špatný). Horor kde jsem neviděl vnitřnosti, mozky, nebyli mi dopřány pohledy kuchajcích lidí. Konečně horor, který se mi nehnusil, ale u ktrého jsem se bál!!! A to díky skvělé atmosféře, hudbě napětí... Hodně dobré herecké výkony předvedli: Skeet Ulrich, Neve Campbell, Courteney Cox, Rose McGowan...... Ale hlavně musím vyzvednout výkony dvou pánů a to David Arquetteho, a hlavně skvělého Matthewa Lillarda! Potom ten konec, který měl nejmíň 7 zvratů během 5 minut. A taky fakt, že do poslední chvíle nevíte kdo je vrah, cože je skvělé, protože v průběhu filmu si děláte dedukce, to bude tenhle, ne tenhle protože.... Film je hodně kvalitní horor, kterému dám 90% a to je u mě pro horor maximum, jelikož tenhle žánr není zrovna šálek mého čaje...

28. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Supr podívaná...když jsem film viděl poprvé (1998 a bylo mi asi 13) opravdu jsem se dooost bál, lekal a z konce jsem byl úplně paf!Po několika dnech jsem se přestal bát jít se potmě vyčůrat a uvědomoval si, že je to dooost dobrý film.A můj názor se dodnes nezměnil, je to supr horor se supr krásnou, perfektní COURTNEY COX ARQUETTE a samo aj hlavní hrdinkou NEVE CAMPBELL.Nyní si užívám každičkého detailu ve filmu a totéž dopuručuji všem ... :@)

30. září 2006
avatar uživatele
70 %

První díl vřískotu nebyl nic moc,nicméně koukat se na to dalo,ale dvojka i trojka jsou mnohem lepší,je to jasnejch 70%.

2. září 2006
avatar uživatele
70 %

Vřískot

Tenhle horor byl opravdu dobrý. Je to ten klasický druh hororu, kde někdo v masce zabíjí ostatní (nebudu tvrdit, že od něj se odvodily ty další filmy se stejnou tématikou, ale je to dost možné). Opravdu to bylo strašidelný, napínavý i dobře promyšlený. Opravdu se tomu dalo říkat horor. Líbilo se mi to.

27. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

viděla jsem to,když jsem byla zblázněná do hororů,viděla jsem to jednou,víckrát jsem neměla potřebu.Pvažuju to za průměrný horor a dobrý začátek série...

2. května 2006
avatar uživatele
100 %

Super americkej horor. Je to taková ta klasika. Nedám na něj dopustit a vždy se na něj ráda podívám.

1. dubna 2006
avatar uživatele

...
100 %

Prostě klasika

Prostě a jednoduše je tohle ta nejklasičtější a asi nejlepší teenagerovská vyvražďovačka. Jen škoda, že ty ostatní už tak dobré nejsou.

1. února 2006

Rozhodně

první díl Vřískotu je nejlepší. Má originální myšlenku a nese se to v duchu Wese Cravena, podobně jako Noční můra v Elm Street 1. Horor je dobře propracovaný a není zřejmý kdo je vlastně vrah.

16. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Sidney

Sidney je jedna z nejlepších hororových hrdinek. Teda v opačným smyslu :) Vetšinou se stávají hvězdy ze zabijáků, ale tady je to naopak... Pravidla neexistujou

7. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

VRISKOT

Celkem slusny horor, ale ze bych se u nej tedy bala, to se rict neda. No, je to ale jinak dobrej film, nektery sceny jsou vazne drsny. Spis se mi uz zda ale dost okoukanej, chtelo by to mozna zase neco noveho..

4. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

The best

Suprovej horor u kterýho jsem se nejdřív děsně bála. Teď už je to celkem v pohodě tak na to znovu asi mrknu. jo a je nejlepší z trilogie.

30. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Nejlepší!!!

Nejlepší díl trilogie. Tomuto hororu nemůžu nic vytknout. Stále se třesu strachy, když se na něj po čase opět podívám :-)

14. prosince 2005

???

Nevim co dodat, nevim, jestli se mi to líbilo, nebo jestli to byla blbost.5eknu vám, že tenhle film vás rozhodně zaujme, ale nechá ve vás možná neurčitý názor, tak jako u mě.Ale určitě stojí za to si ho pustit!

4. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Horor jak ma byt

Tomu hovorim fakt skvely horor a asi nejlepsi z celej trilogie Vreskotu.Plus dobre obsadenie a spousta krve

4. prosince 2005
avatar uživatele
wiky
...
90 %

jojo

Pěkný velmi známý klasický horor, já neznám snad nikoho kdo by neznal typickou vřískotovou masku (nechci se vychlubovat, ale já jednu tuhle masku doma mám - bratránek mi ji přivezl z Ameriky :o) ). Vřískot byl první pořádnej horor, kterej sem kdy viděla (já sem dřív nebyla tak velkej magor do filmů jak teď). Je to pěkný lekavý horor s né moc dokonalym dějem (blázen v masce a s kudlou vraždí všechny kolem), ale přesto podívat se na něj stojí fakt za to!

21. listopadu 2005
avatar uživatele
50 %

Nevím...

Nepamatuji si ani děj, ani pointu..... když jsem tento film viděla, byla jsem malá a usnula jsem při něm, nevím, jestli to bylo únavou, nebo filmem... :o)

5. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Super

Pro milovníky hororu je to rozhodně film, který musí vidět. Bál jsem se prakticky od začátku až do konce :-)

9. října 2005
avatar uživatele
80 %

Šílené

šílený horor který mně nadchl, hodně dobře vymsšlená postava a skvělý příběh. Horor jak má být ...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Hádej kdo jsem?

Prostě klasika hororu... napínavá a děsivá atmosféra, dobře vymyšlená zápletka, moc dobré obsazení. Pro mě je to jeden z nejlepších hororů, protože se tu občas vyskytuje hrůza v té nejčistější podobě. Jen škoda, že mi vzpomínky na Vřískot kalí Scary Movie... se mi teď ty všechny scény nějak motají dohromady a kazí to celkový dojem. Za to si ale asi můžu sám... .

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Aaaaaaaaaa

Vřískot patří mezi klasiky takového toho lehkého hororu. Nubudete u toho vyděšeni k smrti a přesto vás to nebude nudit.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jo.

Film mě překvapil. Dá se sice řadit mezi typické teeneagerovské vyvražďovačky, ale nad ostatními má navrch. Nečekané odhalení vraha, skvělá atmosféra a hlavně ten jekot...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Skvělá podívaná

pro milovníky žánru tohoto druhu asi jedno z nejlepších dílek.Docela se mi to líbilo i když pár drobných výhrad k samotnému příběhu by se asi našlo.Ale každému podle jeho chuti ne?

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bomba

Bomba horor - ikdyž myslím, že zas tak hororový to není :-) moc se mi tento film líbil a má celkem dobrý americký rozuzlení :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Horor co za to stojí

Snad největší průlom v hororech za posledních 15 let. Velmi originální zpracování, na které se později odvolávalo velmi mnoho tvůrců. Maska, která je tak typická pro tento film - autoři si vzali inspiraci o symbolisitcké malíře MUNCHe z obrazu Výkřík.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

...

jo tak tohle jeden z nejlepších hororů co jsem kdy viděl..oprosťuje se trapnosti, je vtipnej, napínavej a hlavně tu nejznámější herečku zabijou hned v úvodu - to se jen tak nevidí:-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Super

Dobrý horor,který má zajímavou zápletku,a hlavně překvapivé vyvrcholení.Jenom škoda,že Drew Barrymore zemře jako první.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

maximálně zajímavý..

Je to úchylný, ale já ten film miluju :) Nečekané rozuzlení, nečekaný motiv.. Nečekaně dobrý film...

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Vyborny

Vyborny horor.Ma zajimavou zapletku a vycniva v rade beckovych hororu.Sice ma nekolik malo chybicek a vad na krase,ale to nevadi..

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Bojíte se nožů?

Jednoznačně nejlepší horor, jaký jsem kdy viděl(možná to píšu z nostalgie). Telefonovat se bojim trochu ještě teď, s odstupem pár let. Vrah s maskou je klasika, protože co oči nevidí, .....toho se člověk bojí

Kdysi dávno
avatar uživatele
hani
...
90 %

bu bu bu bu buuuu

perfektní film, jednička ve svém žánru, hrůzou mi stávaly vlasy na hlavě, David Arquette byl fantastický

Kdysi dávno