home
Vřískot 4

NÁZORY K FILMU

Povedený horor

Velice povedený horor. Povedenější a lepší scénář, než ke dvojce a trojce. A má také lepší konec než jednička. Pro změnu, jednička má lepší začátek. :D Natož, že to je 4. díl. Tak dváám vysoké hodnocení. 80%

12. února 2014
avatar uživatele
////
...
100 %

scream

Wes Craven zase natočil výborný horror ako vždy. Na vreskote je najlepšie to že všetky časti na seba nadväzuju.

30. června 2012
avatar uživatele
80 %

HUMOR A NADSÁZKA

Vreskot 4 voľne naväzuje na 3 predchádzajúce časti série a ak ste ich nevideli, spokojne si môžete tento film pozrieť, s určitými vysvetleniami vstúpite do deja, akoby ste ich už videli. Pre tých, ktorí predchádzajúce časti videli, bude možno prekvapením, že táto časť je skutočne dobre spracovaná a ničím nezaostáva za 1. časťou.
Po skončení sledovania filmu môžem len konštatovať, že film je vtipný, s dávkou nadsázky a veľkým množstvom krvi. Napriek tomu, že tu krv strieka takmer v každej scéne, tvorcovia vybudovali klasický horor, v ktorom si užijete množstvo zvratov, ktoré Vás nakoniiec dovedú do slušne zakončeneho finále filmu.
A poznámka na okraj - ak by sa tvorba hororov uberala týmto smerom, stali by sa horory vtipnou a ľahkou zábavou pre všetkých.

16. listopadu 2011
avatar uživatele
100 %

Celkově vzato dobry film. Scény dobry, napětí pocit strachu nečekaný zvrat na konci. Film se mi líbil, ale je to film nadbytečný. Původní trilogie by se bez něj obešla, navbíc do ní ani moc nezapada.

12. listopadu 2011
avatar uživatele
70 %

Netypický začiatok, hneď sa ukáže že znova vystupujú dvaja vrahovia. V podstate sa nič nezmenilo. Herci zostávajú plus nejakí navyše. Iný dôvod vraždiť a znova sa dalo predpokladať že to bude niekto z užšej skupiny priateľov Sydney. Aspoň že to napätie bolo dobré.

3. listopadu 2011

měli to nechat u ledu

tak zaprvý - vrací se staří herci (hurá, budou lowe, inflace sux, plastický operace C.C. taky musely něco stát.

za druhý - první scéna ukázala, že od filmu nejde nic brát vážně. žádný napětí, což je u hororu docela překážka... 1.z vrahů byl jasnej od začátku skoro... 50%, spíš míň

13. srpna 2011
avatar uživatele
70 %

Vřískot moc nemusím, ale na toten díl se dalo dívat. Byla jsem na něm v kině v první řadě, takže mě bavil.:-D Ten konec jsem vůbec nečekala. Mohlo to být lepší.

25. července 2011
avatar uživatele
70 %

Copak neumí nadaný ražisér Wes Craven oslnit něčím neotřelým, originálním a perfektním, tak jako byla ve své době Noční můra v Elm Street, Vřískot nebo původní The Hills Have Eyes atd.? Připadá mi, že Wes Craven si libuje v jedné věci a to točení "filmu o filmu". V dřívějších dobách, kdy to nebylo až tak známé to mohlo klapnout, ale v dnešní době to oslní sotva stěží.Ze začátku mi to připomínalo další pokračování scary movie, taky mě překvapilo, jak během deseti let, přestala postava šerifa, dříve policisty, kulhat, fakt zvláštní, když už po prvním díle měl porušený nerv. Během deseti let se podařilo studiu přestavět celé město, ani se nedivím že jsem Woodsboro ze začátku nepoznal, taky mě překvapilo, že narozdíl od prvního dílu, jsou všechny domy u sebe a nejsou rozmístěny po kopcích, tak daleko, že se tam policie, nikdy nedostane včas. Nejspíš ti bude tím, že se nepředpokládalo, že se film dočká dalších dílů, tak se studiové město jednoduše zbořilo. Sidney vypadá stále jako studentka, nikoliv jako dospělá žena, která prožila několik masakrů. Za to brilantní Gale vypadá, jako exponát z muzea, proboha myslel jsem, že uplynulo jen deset let, ale na jejím vzhledu mi to připadá na takových třicet. Zajímalo by mě co se stalo scénaristovi, že každý druhý dialog patří do komedie a ne do hororu. A rozcházení a scházení Deweyho a Gale, už je fakt ohrané. Pokud si llibujete ve sledování filmů v původním znění vystačíte se základy angličtiny, anebo s nastudováním několika frází, jako je například Jaký je tvůj oblíbený horor?, Haló, Kdo je tam?, To je omyl. Zvláštní, jak policista, po poranění, spíše propichnutí čela dokáže ještě otevřít dveře a vystoupit. 98 % hororů se nedrží pravidel medicíny, tak bych se chtěl mít v životě taky, vsadím se, že kdybych vydržel dostatečně dlouho, dorostla by mi i useklá končetina. Celý film, teda první hodina působí jako postmoderní žvást odkazující na původní trilogii, ale posledních 40 minut, kdy film připomíná začátek i konec jedničky v jednom je fakt parádní.Naproti tomu se mi zde zalíbilo neobvyklé, spíše neokoukané scény, které jsem v žádném hororu nepozoroval, napětí zde bylo taky dost, i když jsem ho celou dobu předvídal, poslední dialog před vraždou mě vždy překvapil. Tentokrát scénarista překvapil v tom, že vrah používá mobilní telefon obětí. Po shlédnutí říkám wow, naprosto mě zaskočil ten konec, vraha bych netipoval ani jednoho, tak fajn možná jednoho,a le ten druuhej mi fakt vyrazil dech. JDe vidět, že scénaristi ještě umí překvapit. Doporučuji se podívat. Neprozradím kdo přežije, kdo umře a už vůbec ne kdo je vrah. Podívejte se sami.

25. dubna 2011
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Proč má ode mě zrovna čtyřka nejmenší hodnocení ze všech Vřískotů, mojí gulty pleasure série? Protože se Wes málo věnuje původním hrdinům - a právě v těch přece spočívá největší síla. Navíc konec mohl být vážně chytrý a nabídnout zajímavé verze pro pokračování, kdyby film skončil o dvě minuty dřív. Škoda. Nejsem zhrzený a docela jsem si to užil, ale šlo z toho vymáčknout o tolik víc!

21. dubna 2011
avatar uživatele
70 %

SCREAM 4 BY 2MIG1

wes craven kecal - pravidla se nezměnila ani trochu, ale i tak se stále jedná o zábavnej nadprůměr, o kterym se jinejm pořadovejm číslům 4 může jenom zdát.. viz recenze

14. dubna 2011