home
Vražedná pole

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

John Malkovich

Je to hodně poutavý příběh z kambodžské občanské války z pohledu amerického novináře a jeho tlumočníka.

7. prosince 2011
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Bohužel strašně zdlouhavé. Skvělí herci a několik silných myšlenek, dokonce ani výprava - nic to nezbaví té strašné zdlouhavosti, která mě nudila.

5. dubna 2011

Těžko se píše názor na film, popisující něco tak nepochopitelného, jako je Pol
Potův režim. Opravdu doře natočený přechod k agrárnímu socialismu, při kterém rudí khmérové nemajíc slitovaní vyvraždí čtvrtinu obyvatelstva. Jedna z nejděsivějších scén je, když malá holčička u tabule škrtne nakreslené rodiče a všichni tomu vesele tleskají... Skvělý výkon neherce Haing S. Ngor, náležitě oceněný oskarem, je postavený na podobné životní zkušenosti. Netitulkovaná khmerština mě trochu mátla (snad jsem dobře odtušil, že coca-cola má někdy stejnou cenu jako lidský život). A Oldfieldova hudba mi moc nesedla. Už při sledování, jsem si vzpoměl na podobný film Hotel Rwanda a při konci jsem měl stejné pocity: nepochopení jaké krutosti jsou lidé schopni a štěstím nad tím že žiji ve svobodné klidné zemi.

27. června 2007
avatar uživatele
10 %

Hrozný film. Hrozný v tom smyslu, že se na to nedalo koukat. To je první film, ve kterém jsem viděl v nejméně dvanácti různých, po sobě jdoucích záběrech nápis Coca-cola a slyšel několikanásobné a trapné opakování hlášky od Vietnamců, držících ulomený znak Mercedesu, že: "Mercedes je jednička". No, docela dobrá reklama. Jinak klasicky dlouhý, nudný film s příšernou "hudbou" různých motivů a nástrojů, bůhví jakého druhu. Těžko pořádně říct, o čem to bylo. Novinář s překladatelem sbírající informace a fotky, dostávajíc se do několika zajetí, z kterých se vždy nějak dostanou, pak jeden odjede, na konci se setkají, padnou si do náruče za zvuku nějaké hrozně známé písničky, která hraje z poblíž postaveného auta. Tato písnička je navíc během záběru vkusně zesílena, aby bylo dosaženo "působivějšího" konce. Opět jsem zklamán tímto hrůzným zážitkem.

25. června 2007
avatar uživatele
100 %

Hrůzný zážitek

Dnes se točí spousty nových filmů, jen málo z nich ale utkví v paměti, tak jako mi zůstane ve vzpomínkách tento. Jaké hrůzy se mohou i v dnešní době odehrávat po světě. Když se do tohoto filmu opravdu vžijete, že by se to mohlo stát i vám, tak kam se na tento film "hrabe" mnoho vymyšlených horrorů. A toto není horror to je skutečnost...... Doporučuji shlédnout a opravdu prožít každý okamžik filmu pro poučení a varování jaké hrůzy dokáže přinést takzvaný komunismus a jeho odnože..

21. září 2006