home
Vrať se do hrobu!

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Film mám v povědomí už delší dobu, ale dosud mě nic nepřimělo k tomu, abych mu dal přednost před stovkami dalších snímků, který bych chtěl v budoucnu vidět. Dvacet let stará, česká komedie = kombinace na draka. Zlom nastal až doporučením našeho učitele, který film líčil tak barvitým způsobem, že ho nešlo dále přehlížet. Skutečnost se má následovně… Vrať se do hrobu, se svým zavádějícím zombie názvem, sice není tak vtipný, jak se podle učitelova odříkávání hlášek nazpaměť zdálo, ovšem nelze mu upřít originalitu a rozumné rozvržení, které dnešní komediální tvorbě znatelně schází. Osudy sociologa Víti mají něco do sebe a o hlavní zápletce, s opětovným navštěvováním střední školy v rámci výzkumu, můžu prohlásit, že je vděčná a stále neokoukaná. Jméno číslo je tu Milan Šteindler, jež si stříhl zmíněnou hlavní roli a usedl taktéž na režisérskou sesli. Nutno podotknout, že v obou profesích je jako ryba ve vodě. Já stručně proberu pouze tu první – hereckou. Jeho projev mi je sympatický, vždycky byl střižen spíše do komediálního výkonu (jak ukázal mj. i v Cleveru, kde se nedokázal zbavit osvědčených gest a výrazů) a Víťu hraje zkrátka dobře. Věděl, jak ho chce pojmout a divákovi ho zprostředkoval, jak coby profesí ne moc naplněného humanistu, tak, a to především, jako člověka s předčasnou krizí středního věku, který využije každou situace pro vítanou změnu - K čemuž skvěle posloužilo hlavní téma: „V mladém těle, mladý duch? Aneb střetnutí se skutečností“. Tím film nabyl žádaného ucelenějšího dojmu. Jen tak pro zajímavost k celistvosti dopomáhala i velká řada zábavných epizodek (zpívající sousedka, uklízečka s velkým zadkem), a to se dnes jen tak nevidí. Vrať se do hrobu je tedy veskrze příjemný film a i přesto, že se na něm velkou mírou podepsala doba vzniku (celková atmosféra, socialistické prostředí, které nemám rád), zasluhuje si nadprůměrné hodnocení. 65 %.

30. září 2010
avatar uživatele
100 %

Vrať se do hrobu!

Pakárna těsně předrevoluční, ale myslím že na pobavení se a hlavně zavzpomínání je TO filmík jako ušitý... dost mě šokovali některé hlášky, ale spíš v pozitivním smyslu... byly nadčasové a taky by jsem řekl úvahy Typu: "padesát procent mládeže ví kam směřuje, ale nadpoloviční většina ještě nemá vyhranený názor kam jde" mi jasně dávají najevo, že sme rádí, že už nejsme v době ideologií... realizmus je sice bolestivější, ale člověk alespoň ví na čem je hned od začátku (((;

15. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

No celkem to šlo, dost sem se pobavila....To byly časy...Neco podobného sme zažívali v škole porád. Jo dobrý a moc ráda se jeste na to kouknu.

10. května 2008
avatar uživatele
60 %

Slabé

Film je nudný, nezaujímavý a predvídateľný. Už pri prvom pohľade na tento film mi bolo jasné, že to nebude nič pre mňa a mal som pravdu. Chvíľami sa tam samozrejme vyskytli zaujímavé a humorné scénky, na ktorých som sa zasmial a pobavil. Avšak také niečo sa stávalo len miestami takže to nemohlo nijak zlepšiť môj dojem zo samotného filmu. Možno to je aj kvôli Milanovi Šteindlerovi, ktorý si zahral hlavnú rolu. Nemám ho totiž moc v obľube a ani ho nepovažujem za nejakého kvalitného herca a myslí, že jeho výkon v tomto filme to len dokazuje.

1. března 2008
avatar uživatele
80 %

Já tento film rozhodně můžu. Steindlera mám rád a zde si zahrál opět uťápnutou roli. Je trochu nepravděpodobný, ale ty scény jsou výborný - s uklízečkou, s tlustou paní, tchyní, spolužákama. Myslím že se povedl.

20. února 2007
avatar uživatele
80 %

Docela zábavný film, i když mi připadá trochu nepravděpodobný. Přece jenom člověk přes třicet by asi těžko zapadl do teenagerovské party gymnasistů, to by musel opravdu být trochu fyzicky a duševně zaostalý (teenageři promiňte). Ale jako fantazii tvůrců to beru a bavil jsem se při sledování docela dobře.

25. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Klára Pollertová

U této komedie mě už baví i to jak znamí herci vypadali a jaké měli oblečení. Milan Šteindler se obklopil kvalitními herci a spolupracovníky a film se jim povedl. Já bych sice o takový návrat v čase nestál, ale zábavy bylo na střední škole dost...a jako film to pobaví.

25. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

veľmi

zvláštny film, ktorý bol nakrútený v podobnom štýle, ako točila viera chytilová. Osobne tento štýl moc nemusím, skôr mám rád trošku uvoľnenejšie filmy, ktoré sa nesnažia aj nasilu za každú cenu niečo povedať, prípadne povedať tak, že to človek bez náležitého výkladu nemá šancu pochopiť. Ale v globále tento film nie je zlý, akurát že je veľmi ťažko zaraditeľný. Ani komédia, ani dráma, ani psychologický. Skôr taký fim, ktorý sa snaží byť zo života..ale akosi mu to až tak nejde

19. července 2006
avatar uživatele
50 %

No tak nic moc...

Tak takovýto druh filmů opravdu nemusím... Nijak zvlášť mě nepobavil ale zase ho nechci tak uplně schazovat... znám mnohem horší filmy...

15. července 2006
avatar uživatele
60 %

Zajímavý námět filmu docela kazí Steindler jako představitel hlavní role. Asi je to jen můj subjektivní názor, ale tohohle herce prostě nemusím. Jinak se na to dá kouknout, ale to je tak vše. Jedním slovem: pro někoho modla, pro mně nuda

10. července 2006