home
Vlasy

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
60 %

Ja som sa vyslovene musela nútiť dopozerať, trvalo mi to tri dni dokopy. Postavy ma iritovali, situácie boli príliš pritiahnuté za vlasy... Hudba ma sklamala tiež. Čakala som viac.

25. února 2019
avatar uživatele
90 %

Miluju vlasy. A miluju Vlasy. Tohle je... Jednoduše obdivuhodný snímek. Odvaha, se kterou se tam mluví i o tabuizovaných věcech ohledně sexu a drog, realistické přiblížení života dětí květin, pro které bylo tohle naprosto normální. A i když nejsem zastáncem hulení, ráda bych byla aspoň na chvíli součástí té bezstarostné partičky.
Písničky jsem přijímala s rozporuplnými pocity. "Sodomy" mě rozesmála, "Manchester, Engalnd, Englad" jsem si s chutí zazpívala, "Hare Krishna" mě dá se říct 'uklidnila', "Hair" se pro mě stala jakousi vlasofilní hymnou a "Let The Sunshine" mě ohromila a málem rozplakala. Je vlastně dost šílený, co ten film odráží. Jaká ta parta byla. Oni Claudovi ukázali svůj nevázaný mírumilovný život... Přijali ho mezi sebe. Neviděla jsem divadelní podobu, ale vím, že tam to dopadlo trochu jinak. Nutno podotknout, že pro efekt bylo lepší, že to ve filmu dopadlo tak, jak to dopadlo. Hned na začátku mě zaujala kamera, ale později jsem se tolik zabrala do děje, že už jsem to prostě nevnímala. Tleskám T. Williamsovi, to bylo vážně super. Jen mě trošku štval mr. Clause Hooper Bukowski a slečna Jeannie... Zdálo se mi to, nebo se celý film tvářili stejně? No nic. Já si nejvíc oblíbila naivně roztomilého blonďáčka Woofa a u toho herecký výkon nijak objektivně hodnotit nemůžu, tak asi o ostatních pomlčím, že? *úsměv*
Konec by možná šel trošku protáhnout, ne jen záběr na... No ale zase na druhou stranu, já věděla jak to skončí, ale třeba moje matka prý byla v kině naprosto šokovaná. Asi to byl účel. Tohle se povedlo, mám ten film ráda

13. srpna 2010
avatar uživatele
70 %

Vlasy jsou bez debaty skvělým muzikálem. Mají to, co většina diváků na jiných muzikálech tolik obdivuje, ale já nějak nikdy neobdivoval - dokonalá choreografie a kostýmy mě ve všech těch klasických muzikálech vůbec nezajímaly, ale Vlasy nabízí i něco navíc a nabízí to zároveň jinak. Já chtěl totiž od muzikálu i něco jiného než jen perfektně sehrané a oblečené postavičky skákající do pokynů najatého choreografa z letního tábora. Forman k tomuto filmu přistoupil s obdivuhodnou odvahou a výsledek jeho práce je nezapomenutelný. Vytvořil lidský film plný přirozenosti, energické hudby, jakési nespoutané (ne)choreografie, bezprostředních herců a točil bez nějakých předsudků nebo opovržení vůči nahotě, různým rasám a možná tak trochu ukázal některým lidem, co je normální a co ne. Zajímavé, že drtivá většina amerických muzikálů co znám, má tuny nominací na oscara a tohle ne. Já bych třeba ocenil minimálně kameru a režii alespoň nominací. A ten konec je prostě podaný tak jednoduše, ale zároveň geniálně, že to člověka dojme. Buď hned, nebo až s menším odstupem. Když na Bergera velitel řve, ať si sbalí věci a člověk vidí, jak má jinak odvázaný člověk plný optimismu bezradný a ustrašený výraz, na diváka to musí silně zapůsobit. Je to jako by vás polili studenou vodou ve chvíli, kdy se vám zdá nějaký bezstarostný sen. A tento film je tím snem.

27. března 2009
avatar uživatele
100 %

Tenhle muzikál se Formanovi vážně podařil. Hudba je naprosto skvělá. Herci taky a děj nemá chybu! Forman prostě umí točit!

15. března 2009
avatar uživatele
100 %

Vlasy

Dokonalý film.......Až dnes, tady na stránkách jsem zjistila, že u nás byl uveden až 10 let po světové premiéře... Jo, holt taková byla doba... Dokonalé převedení světoznámého muzikálu na filmové plátno. Při sledování filmu mě napadla jedna zásadní věc : A to pýcha..., myslím, že můžeme být jako národ pyšní na pana Miloše Formana. Dokázal to i tímto filmem...Nadčasový příběh, který mrazí v každé době. Určitě doporučuji Těm, kdo tento skvost ještě neviděli, film určitě stojí za zkouknutí.

8. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Nechápu, že muzikál jako Vlasy stáhnou po pár reprízách a Angeliky,Golemy a Kleopatry, které jim nesahaj ani po kotníky pořád běží. Pro mě, který viděl Cats v Londýně a Jesuse minimálně třikrát jsou vlasy ještě s Evitou stokrát tak lepší jak jmenované...I got life

12. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

Hair

Miluju HIPPIES, a proto se mi líbil i tenhle muzikál. Ze všech nejvíc se mi libil Woof a písničky Hair a I got life.

24. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Nepopiratelně skvělý muzikál, s úžasnou tématikou, veselým dějem, pod jehož rouškou se skrývá spousta pravdy a dost smutných věcí a také s koncem, který mi dodneška rve srdce, protože mi to přišlo strašně nespravedlivé, ale naprosto to ukázalo sílu přátelství. Miloš Forman je pro mě pan režísér !! Kdo tenhle film neviděl, nemůže vědět...díky za paní češtinářku na základní škole, která se dost zasloužila o to, že jsme ten film mohli vidět ! Dvakrát jsme ho od té doby viděla a pokaždé si říkám, podívám se znovu...Pro mě srdeční záležitost a basta :o)

12. července 2008
avatar uživatele
100 %

Jak píše Pier, že v tomto filmu se snobí snad vše co nesnáší tak u mě je to přesně naopak!Doba ve které se film odehrává tudíž 70. leta opravdu zbožnuji a to nejen díky hnutí Hippies, ale hlavně díky skvělé hudbě která do dnes nebyla překonána(The doors, Jimmi Hendrix)!A i v tomto muzikálu je muzika to nejlepší co si stoho vezmete!!Je nápaditá, chytlavá a přímo dýchá dobou!Navíc i děj byl vynikající a zábavný...ikdyž na konci vcelku dosti smutný!!Miloš Forman se opravdu vytáhl a poprávu je tento snímek již považován za klasiku!!A asi semnou všichni budete souhlasit, že jde o nejlepší muzikálový film všech dob!Jasných

12. února 2008
avatar uživatele
pier
...
90 %

Vlasy

Tak k tomuhle filmu jsem se nechtěl dlouho znát, protože je tam snad všechno co nesnáším...70 léta, hipíci, drogy, válka ve Vietnamu atd...Jenže teď o svátkách nemám na co koukat tak jsem se přemluvil že si to pustim...Hned na začátku mě zaujala nádherná hudba a děj který se pozvolna zrychloval a zajímal mě čím dál víc...Ale musím říct že to všechno přišlo až celkem pozdě a ta první půl hodina se neuvěřitelně vleče ale všechno to zachraňuje hudba a hlavní hrdina Berger...To je přenej příklad člověka bez zábran. A nakonci když se jede rozloučit z přítelem který jede do Vietnamu a vymění si s ním místo aby se mohl rozloučít i s ostatníma kamarády z party to chce prostě odvahu...jenže Claude se nestihne vrátit zpátky a Berger jede místo něj do války kde zahyne, ale do toho z ní tak nádherná hudba že člověk má husí kůži po celém těle... Miloše Formana moc rád nemám ale musím uznat že filmy natáčet umí. Ale díky nudnému začátku nemůžu dát plných 100 ale jen 90.

29. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Tak jsem moc ráda, že všichni tady až na drobné vyjímky Hair tolik chválí!! Já tento muzikál zbožňuju ze všech nejvíc. Shlédla jsem ho 4x v Městském divadle v Brně a jsem prostě "in love"!! :o) Dokonce i mojí babičce se líbil ;) .No prostě super!!!

14. října 2007
avatar uživatele
100 %

Krásný muzikál, krásné písničky a opravdu dobré zpracování. Pohled na lidi tančící v parku ... kéž by to dneska nebyla jen filmová realita. Ale nejedná se jen o veselé bestarostné hippies ... tak to nikdy nebylo. Osobně mám k Vlasům velmi blízký vztah a spoustu vzpomínek. I přesto doufám, že dokážu objektivně říct, o jak lidský film se jedná.

12. srpna 2007
avatar uživatele
0 %

Nemám rád hippies a rovněž nemám rád ani tento film. Ztrašné zpracování a obsah mě vůbec nezaujal. Ale je to jenom můj názor.

1. července 2007
avatar uživatele
kin
...
100 %

Super smutnej film... Dokonalej super-mutnej film.... Skvělej děj, a hlavně, nádherná hudba- nejvíc se mi líbilo "Hair" (no a potom to stříhání...) Nevím, co dalšího říct....

26. června 2007
avatar uživatele
100 %

Vlasy mi rodiče pustili před rokem. Den na to, když jsem se vrátila ze školy a byla jsem doma sama šáhla jsem po kazetě a koukala jsem na to zas. Další den znovu a pak zase a zase. K tomuhle filmu prostě není co vytknout, nebudu opakovat ostatní.

1. června 2007
avatar uživatele
100 %

Boj

Fomranovi Hair jsou prostě úžasným filmem. Je to fenomén ve svém, stylu a době. Sice než je natočil to byl boj s producenty, s Ragnim a Radem, ale natočil je. Herecké obsazení je úžasné. Exeluje tu Treat Williams jako Berger. Naivní Claude Bukowski je taktéž suprový. Věčně " užvejkaná " Jeannie nebo-li Annie Golden by zasloužila metál. A ve filmu samozřejmě je i ten " formanovský rukopis ". Film se občas podobá komedii ( třeba ten úžasný výstup před odvodovou komisí. Nebo když se Berger bez ostychu zhoupne na masivním lustru a trsá na bohatě prostřeném stole před společenskou smetánkou. ). Prostě Hair jsou Hair a za mě je to 100%. Je to úžasný film, kterému by měla býti věnována větší pozornost. Protože díla jako Hair nám to dávají silně najevo, že války byly, jsou a bohužel budou.

20. května 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film považuju za opravdu úžasný muzikál. Soundtrack k němu jsem měla ještě dřív, než jsem ho vůbec viděla, ale myslím, že tu hudbu můžete pořádně vnímat až potom, co jste zhlédli film. A tak to má být. Film nemůže být bez hudby a hudba bez filmu...
Ale co je hlavní, má nějakou myšlenku. A to ne ledajakou.
Určitě ne tak stupidní, jako některé jiné filmíky...

19. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Skoro pořád píšu jenom názory na filmy, které se mi líbí. Teď se to nezmění. Zase platí, že jsem Vlasy viděla nejmíň tucetkrát a že Miloš Forman je moje režisérská ikona. Film vypráví o životě vysmátých, naoko bezstarostných hippíků, o jejich začátku a nevyhnutelném konci, a právě bezprostřednost je jedna z mnoha věcí, která pro mě dělá z Formana modlu. Příběh se nesnaží být patetický, a přesto nesklouzává k nudě a možná že to je ohraná písnička, ale dokáže mě rozplakat (hlavně píseň černošky, která zpívá o tom, že hippíci dokážou lidem taky ubližovat) a zároveň rozesmát (sjetý Claude, který si představuje Sheilu, snažící se za divokého máchání rukama vzlétnout, to je fakt super). Třešinkou na dortu upečeném z výtečných herců a osobité režie je ovšem hudba (to by do muzikálu asi nikdo neřekl, co?) - funky rock, který si našla skvělé interprety v podání Treata Williamse a těch dalších (kouzelný Berger nešéfuje jenom své partě, ale celému snímku). Soundtrack z Vlasů se stal jedním z mých nejoblíbenějších alb a skladba Manchester v okruhu mých kamarádů zlidověla. Muzikál Hair si podle mě zkrátka zaslouženě vybojoval přívlastek kultovní.

2. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

vlasy vlasy vlasy..

mám tento film velmi ráda, písničky umím nazpaměť .. (mou oblíbenou je manchester england) .. obsazení rolí - perfektní. po zvukové stránce - dokonalé. příběh - skvělý.. procent - stovka ;)

1. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

vlasy

Viděla jsem je v divadle i ve filmu a líbí se mi prostě vždycky. Miluju ten příběh a krásnou hudbu, ale nejvíc mě bere atmosféra, která z filmu dýchá.

11. března 2007
avatar uživatele
70 %

Vtipné, smutné a nudné zároveň

I když jsem muzikál na divadle neviděl, z hudby se zdá, že je to hra velice silná, film bohužel moc ne. Poměrně nudně podané, s několika výjimečnými choreografickými prvky. Konec na vás ale docela dolehne, z bezstarostného příběhu několika bláznivých hipíků, jejichž kápo je jedinou silnou hereckou oporou, se vyklube v záběru velice znepokojující zjištění. Škoda, že např. cvičení vojáků je díky líbezným melodiím a zvučným hláskům ve stylu ABBY dosti nezajímavé, zkrátka ta jinak skvělá hudba se do takovýchto scén nehodí. Vlastně jsem čekal něco lepšího, pouze ten konec a zvláštní mrazivý pocit během titulků mě donutily hodnotit výš, než jsem měl původně v úmyslu.

21. února 2007
avatar uživatele
60 %

Moc hezky natočený muzikál. Melodie některých písniček jsou hodně známé a nestárnou :) No rozhodně povedené, děj se ke konci dost změní, a tím se film stane ještě víc zábavnějším.

19. února 2007
avatar uživatele
100 %

Film když sem ho viděl sic jen kousek, tak mě tak zaujal, že není možné ho nechat bez povšimnutí. Výborný písničky, perfektní režie - prostě super.

19. února 2007
avatar uživatele
100 %

Tak zfilmované muzikály, to je kapitola sama pro sebe. Je to něco úplně jiného než "normální" filmy. Na Vlasech se mi líbí, jak je všechno dokonalé, nepůsobí to moc přirozeně, ale trendy té doby v účesech, make-upu, oblečení jsou tak... typické... nevím jak to říct jinak. Styl té doby se mi moc líbí, takže moje oči se pokochaly, poslechla jsem si hezké písničky... je to na stovku, to určitě jo. Vlasy jsou klasika, ty prostě člověk musí vidět, ať už je to filmový nebo muzikálový maniak.

19. února 2007
avatar uživatele
80 %

Hare krišna

Asi před třemi lety sem tento filmek viděla poprvé, bylo to zbytečné. Bylo to bez titulků, zamozřejmě v původním znění. Film mě tedy kdysi nezaujal. Ale dnes, jak se tam objevili slova, věty, písně... Vlasy dostaly úplně jinej spád... Film neobsahuje nějakou zápletku, přesto významnou... sem tam sem se nudila, ale krásné melodie písní to zachránily. Byla sem trošku v nejistotě, zda budou Vlasy popisovat jen hippies, nebo jestli to má nějakou hlubší myšlenku. Mělo, a za ní sem vděčná. Konec byl vážně uchvacující... a zdá se mi, jakoby bych přicházela na kloub Formanově stylu, spojitosti s jeho dalšími snímky... možná.

18. února 2007
avatar uživatele
80 %

Hair a Forman? Klasika!

Na film jsem se těšila. Přece jenom je Miloš Forman můj oblíbený režisér. Naposledy jsem viděla Valmonta a Goyovy přízraky a on prostě umí lepší filmy, takže jsem si chtěla nechat spravit chuť. A to se mu dokonale povedlo! Hippies, 60. léta, Amerika, volnost... to je vděčné téma, o kterém se dá točit. Pokud navíc navazujete na slavný broadwayský muzikál, máte vedle sebe schopné pomocníky, tvůrce a herce, nedá se to pokazit. A taky že ne. Příjemný film, klasika, líbily se mi písničky, navíc jsem u některých opět zjistila, že je znám a nevím, že patří právě sem... No nebudu to dále okecávat, Miloš Forman umí a zase se u mě vyhoupl zpět a vysoko.

18. února 2007
avatar uživatele
100 %

Výbornej film,se skvělou hudbou. TOHLE,je pro mě jedinej muzikál. Všechno ostatní je brak. Připadá mi,že naše republika je příliš malá, aby tu bylo tolik muzikálů. Všechny sou hnusný a nudný. Ale Vlasy sou SUPER! Dávám 1000%

16. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

!!!

Tohle je nejlepší film, který jsem kdy viděla. Myslím, že nikdo už nikdy lépe nezachytí dobu květinových dětí a to, pro co vlastně žili a za co bojovali. Film, ve kterém jsem našla hodně dobrých názorů na život a díky němuž jsem poznala, proč jsou mi hippies tak blízcí. Takže všem doporučuji. 100% si rozhodně zaslouží!!!!

1. prosince 2006
avatar uživatele
pb
...
100 %

jj vlasy,jsem je viděla už jako malá, ale teď, jsem je viděla znova,(kvůli referátu jsem potřebovala úvodní písničku, a nakonec jsem to skoukla celý=))a musim říct že to má svý kouzlo,kterýmu nejde odolat. prostě moc pěknej film.

21. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Hair jsou prostě jednička. Poprvé jsem je viděla jako uplně malej špunt a pamatovala jsem si jen, že to bylo smutný a na konci pochodovali vojáci :) Pak je u nás dávali v rámci nějakýho fesťáku, tak jsem se šla juknout a prostě mazec. Píšničky, děj, herci (nic naplat Treat Williams je prostě fešák). Nechápu, proč v Praze ve Vlasech nechali umřít Cluada - tím to uplně pohřbili. Naštěstí v Brněnském divadelním zpracování umře správnej chlápek, tak se na to dá koukat. Forman měl s tou záměnou skvělej nápad. Takže dávám stovku

5. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Nejoblíbenější vůbec

Tohle je můj nejoblíbenější film. Je prostě úžasný, má všechno, co má dobrý film mít. Tím se sice nestává skvělím, ale protože má nějakou větší sílu, dělá ho to geniálním.

18. října 2006
avatar uživatele
100 %

Boží...

Jeden z nejpůsobivějších filmů, který jsem kdy viděla. Poprvé jsem ho stihla až od poloviny, ale konec mi přišel tak zajímavej, že jsem otravovala většinu spolužáků tak dlouho, dokud se někdo nesmiloval a nesehnal mi ho. Celej film je dokonalej, herci super a Formanovo řežie geniální (oproti Amadeovi to má i spád) a ta muzika..... Snad nejlepší muzikálovej soundtrack.... A dá se na to koukat pořád, pořád, pořád dokola....Pěji jen chválu :)

13. října 2006
avatar uživatele
90 %

Byl krásný červnový den, ve stínu bylo "pouze" 35°C a na škole nebyl nikdo. Teda téměř nikdo, jen já, pár profesorů a celá moje třída. Toť vše. Všichni ostatní se flákali na výletech....No a právě ta banda profesorů nás nechtěla pustit na dvůr hrát fotbal, tak nám pustili film. A ano, hádáte správně, pustlil nám film Vlasy. Nejdřív jsem si říkal...oh hrote. Blbost z konce 70. let. Jenže mýlil jsem se. Vlasy jsou druhým filmem Miloše Formana (první byl Přelet nad kukač. hnízdem), který jsem od něj viděl a začíná se mi zamlouvat stále víc (ikdyž na Amadea si zatím netroufám). Tak za prvé. Díky bohu, že nám to pustili v angličtině, bylo to fakt pěkný a netuším (a nechci vědět), jak to zní s překladem. Skvělý příběh, pěkné herecké obsazení, krásná hudba (až se mi bude chtít, přidám soundtrack). Zkrátka 90%. (Proč né 100%? Přece jen jsem už mladší generace a dávám přednost jiným filmům, ale toto je klasika ;-))

27. června 2006
avatar uživatele
100 %

Vlasy

Muzikálem Vlasy jsem se stala skoro posedlá a písničky z něho úplně zbožňuju. Mám doma 3 soundtracky a pořád dokola je poslouchám.

20. května 2006
avatar uživatele
100 %

Nejlepší je hudba...a Berger

Hair jsem poprvý viděla se školou při našem projektu Film a škola a ... dva dny potom jsem nepřemejšlela o ničem jiným. Prostě osudovej film.. vlastně mě to ani tak překvapit nemělo, protože Formana miluju už od mala, skvělou hudbu taktéž a hippies jsou mi sympatický velice... ale stalo se, že jsem ani moc nevěděla do čeho jdu a na konci filmu jsem byla ve stavu, kterej se snad nedá slovy ani popsat. u filmů fakt běžně nebrečim, ale tohle se nedalo. Ta hudba to všechno stonásobně umocňuje..napsat,že to je úúúúžasný se mi zdá málo, takže bude nejlepší když si každý udělá obrázek sám.PS: škoda, že nemůžu dát těch % 200..

1. května 2006
avatar uživatele
60 %

Negace

Nejlepší na tom jsou určitě písničky.Film měl zřejmě nést jakousi myšlenku a Forman chtěl hnutí hippies přiblížit ostatním lidem.Tohle se mu třeba u mě nepodařilo, jelikož moje pocity jsou vesměs negativní.

10. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Hippies

byli jednoduše fenoménem. Kéž by se ta filozofie jednou tak trochu mezi lidi vrátila.. Muzikál se Formanovi povedl, zdaleka nebudu první, kdo to řekl ;o))

18. února 2006
avatar uživatele
100 %

Hair

O Formanovi musím říct, že je to režisér prvního kalibru:) Jak Amadeus, tak i muzikál Vlasy se mu povedlo natočit perfektně. Líbivá hudba, dobré obsazení a skvělá choreografie a dokonale napsaný scénář. Nemám co vytknout:) A zcela jistě mi dáte za pravdu, že nejednomu človíčku ukápla slzička na konci:)

31. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

No tohle byl povedený muzikál. Herci, kostýmy a tak..nechci to opakovat po ostatních:-)) A melo to i moc hezký děj.

26. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

...

vlasy...to už je fenomén sám osobě, skvělá muzika, uvolněnáhippie atmosféra.. .a tohle když zfilmuje miloš forman, nemůže to dopadnout jinak než výborně...

30. prosince 2005
avatar uživatele
30 %

NO JO

Obsah a dej me sice nezaujal, koukala jsem na to spis ze zvedavosti. Nelibil se mi tedy ani dej ani muzika, ale zpracovane to bylo opravdu hezky, musim uznat.

30. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Age Of Aquarius přichází

V dnešní době snímek nemá až zase tak silný náboj, jaký musel mít těsně po skončení vietnamské války (nedovedu si představit samotný muzikál na Broadwayi, to musela být opravdu síla), přesto je i tolik let od svého vzniku nadčasovým. Ne že bych až tak zarputile sdílela tehdejší hippies anti-válečné ideje a brala film jako protiválečné poselství (bohužel na někoho prostě vyjednávání neplatí, jak si bláhově myslela Tlumočnice Nicole Kidman), ovšem snímek je prostě zdrcující svým děsivě mrazivým závěrem. Vlasy se celou dobu tváří jako normální hudební snímek o partičce zhulených hippíků - a to rozuzlení vám tedy dá, pokud to vidíte poprvé, skutečně pořádnou ťafku. I přesto, že je snímek poněkud technicky zastaralý a někomu (mně například) může zjev herců připadat docela odpudivý (nic proti hippies stylu), snímek představuje jeden z nejsilnějších příběhů, jaký kdy byl natočen! Prostě "must see"! PS: O hudbě moc nemluvím: většina songů byla nazpívána mnoha a mnoha dalšími interprety - např. titulní Age Of Aquarius / Let The Sunshine znám ve skvělém podání The 5th Dimension, která je jedinečná; z tohoto pohledu je samozřejmě "jednodušší" muzikálové aranžmá trošku zaostávající

29. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

HAir

Pouštěli nám to ve škole takže sem tomu moc pozornosti nevěnovala, ale docela se mi to líbilo ten život a ta bezstarostnost. Je to ale hodně dlouhý.

29. prosince 2005