home
Vinnetou - Poslední výstřel

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Další hezký film. Mně nevadí, že tu Vinnetou zemře. Tak to prostě chodí, není to pohádka a všichni víme, jak to nakonec s indiány dopadlo.

24. října 2010
avatar uživatele
90 %

KVALITA

Sága filmov s Winetuom a Old Shatterhandom je príkladom, akým sa môže uberať film. Všetky diely Winetua a tiež ostatné diela, ktoré vznikli súčasne s nimi, najmä "Poklad na Striebornom jazere", sú plné romantiky, boja dobra so zlom, ktoré je vždy potrestané a plné akčných scén, ktoré sú prirodzenejšie a reálnejšie, ako sa prezentujú vo filmoch v súčasnej dobe.
Je pravda, že človek je sentimentálny, keď vidí niečo zo svojho detstva a prikladá týmto veciam veľký význam, no film Winetou, i napriek tomu, že sa jedná o ľahký žáner, predbehol svoju dobu a určite patrí k tomu najlepšiemu vo svetovej kinematografii.

22. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

nemuzu se na to divat

Mam rada vsechny filmy s Old Shatterhandem a Vinnetouem, hlavne Poklad na Stribrném jezeře, ale na tento dil se nemuzu divat, uz vim jak dopadne, tak uz brecim dopredu:-(

29. srpna 2008

Vinnetou je klasika. Sice teď už mě tolik nebere jako dříve, ale stále ho považuji za good job. Legenda ktera bude mít své příznivce pořád

28. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Som prekvapená, že tu všetci dali 100%- to ste sa dohodli? Tak nebudem kaziť priemer, je to super film, úplne vážne, starý ale dobrý, môžem ho kukať stále a nikdy ma neprestane baviť. BRAVO!

17. července 2007
avatar uživatele
100 %

Musím napsat názor i když v dnešní době se už na Vinnetoua nedívám, ne že bych film neměl rád -proto dávám nejvyšší ohodnocení, ale nechci si zkazit iluze. Filmy s Vinnetouem a Old Shatterhandem jsem viděl poprvé v dětství a byl to skvělý zážitek. Zde v tomto díle bohužel zkalený osudem jednoho z hlavních hrdinů.

4. října 2006
avatar uživatele
100 %

Nejdojemnější díl ze všech natočených dílů o Vinnetouovi a jeho bílém bratru. Vždycky, když ho vidím, tak mi ukápne slzička. Prostě fantastické!!!!

23. září 2006
avatar uživatele
100 %

Veru, bola ho škoda. Keby sa boli režiséri viac snažili, mohli z tých troch hrubých dielov Vinnetoua a jednej knihy Pokladu na striebornom jazere vytĺcť viac častí. Vydržal by som pri tých filmoch sedieť stále. :o) Ono by to ale zase bez Lexa Barkera nebolo ono. Lex Barker a Pierre Brice sem proste patria, sú to ich role. :o)

2. září 2006
avatar uživatele
100 %

Rudý genteman na odchodu

Tak tohle sou přesně filmy, na které se nezapomíná a které se nikdy neokoukají. Vždy když dávají nějákého Vinnetoua, tak ho u nás sleduje celá rodina. Můj táta, který nad nich odrost, já sem na nich taky odrost a teď je začíná sledovat i můj malej brácha, kterýmu se nesmírně líbí bitvy mezi indiány a bělochy. Hold Vinnetou nikdy neztratí svoje kouzlo.

26. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

béééééééé

Tak u tohodle dílu vždycky brečím... I když ho znám skoro naspaměť... Ale ani to mi nezabrání hrábnou po kapesnících a pobrečet si.

2. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Ach,ach

škoda, škoda, velká škoda neohroženého náčelníka Vinnetoua a celé trilogie indiánek. S Vinnetouem odešlo vlastně celé mé dětství. Ale je dobře, že pro ostatní generace je tento rudý gentleman zachován alespoň na celuloidovém pásu.

29. března 2006
avatar uživatele
90 %

Vinnetou

Tento film o Vinnetouovi je pro mě nejvzácnější, protože jsem ho viděl jen dvakrát. Oproti ostatním, které jsem v dětství viděl více než 10x. Ale taková byla prostě doba a Pierre Brice a Lex Barker byl velcí hrdinové!

27. března 2006
avatar uživatele
100 %

Kdo by neznal, jak Vinnetou zemřel. 99% očí nezůstalo suchými při jeho pohřbu a já nebyl výjimkou. Byť film poněkud za prvním a druhým dílem pokulhává, stále s přehledem převyšuje všechny ostatní westerny (kromě pár výjimek). A díky srdcervoucímu konci nemůžu nic než doporučit a hodnotit maximem.

27. března 2006
avatar uživatele
100 %

....

Rozhodně, je to velkolepý závěr této trilogie, ale bohužel moc veselý neni, ale jsem ráda, že vinnetou zase obživne v seriálu, jinak nevim....opět je to na tamtu dobu velmi povedený film a knižní předloze se taky celkem podobá, což je podle mě dobře, protože knižní předloha je naprosto skvělá! prostě a jednoznačně 100%....

27. března 2006