home
Věznice

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Myslel som, že to bude podobné ako Vykúpenie z väznice Shawshank, teda nie doslova ale atmosféra mi to pripomínala. Neviem či práve toto ovplyvňuje moj pohľad ale moc záživné to nebolo. Asi som čakal viac.

26. března 2012
avatar uživatele
60 %

Edward Furlong

Film upoutá pozornost celou řadou dramatických scén z vězeňského prostředí, ale příběh je přesto bez napětí.

27. října 2010
avatar uživatele
50 %

Animal Factory

Po delší pauzičce měl být tenhle film určitou trefou do černého. Velmi dobře znějící herecké obsazení, námět z vězeňského prostředí a vcelku snesitelná stopáž. Já mám navíc pro náměty z věznice docela slabost, takže moje volba měla svůj důvod. Výsledek práce režiséra Stevea Buscemiho mě docela dost zajímal. Jelikož je to spíše podle mě lepší herec, než režisér. Dosud jsem pod jeho vedením viděl pouze film "Interview" a tenhle snímek rozhodně nebyl nějak velkým skvostem. Já nevim! Steve Buscemi je totiž docela hodně chválený jakožto režisér, ale ačkoli si vybírá zajímavá témata, nedokáže mě prostě zaujmout natolik, abych z toho filmu byl paf. Když tohle Buscemi jakožto režisér nedokáže, pak je úplně jedno jak hrají herci nebo jak moc špatný je scénář. Film se sice pyšní tím, jak je realistický, ale v tomto ohledu se podle mě přechválil. Filmy z věznice musí být vždycky realistické! Navíc všechnu tu autentičnost v tomhle filmu vytvářejí jen někteří herci. Film divákovi jinak nepřinese nic nového a jen se snaží zaujmout diváka oslepený přesvědčením, že je to pro diváka zajímavé. Neříkám, že mi film místy nepříšel zajímavý, ale zajímavý automaticky neznamená zábavný, takže z toho vyplývá, že se z filmu dalo vytřískat ještě mnohem více, jenže nevytřískalo. Ten grády a napětí postrádající závěr bych ještě jakžtakž překousl, ale fakt, že hlavní postava v podání Willema Dafoea prakticky šéfovala celému vězení včetně policajtů a šéfů mi už přišlo dost přitažené za vlasy. Existují i lepší vězeňské filmy a tohle pro mě není žádný zázrak. Ne, vcelku se z filmu měl jen další průměrný zážitek. Musím se přiznat, že většinu kladných bodů u mě měla dvojice Willem Dafoe a Mickey Rourke. Až díky jejich výkonům byl film opravdu realistický! Navíc měli oba dva velmi nezvyklou vizáž díky níž přidávali svým postavám na autentičnosti. Docela mě mrzí, že jsem film viděl s českým dabingem, protože slyšet Mickeyho Rourkea v originálním znění muselo být určitě hodně zajímavé. Edward Furlong se proslavil díky roli ve filmu "Kult hákového kříže". Právě v tomto filmu předvedl svůj nejlepší výkon, který v žádném jiném filmu už nezopakoval. Už tady jeho výkon nebyl nic moc. Chvílemi sice zazářil, ale na Dafoea nebo Rourkea zkrátka neměl. Zde předvedl zcela průměrný herecký výkon! Jedním dechem: "Řekl bych, že jeden z těch slabších vězeňských filmů! Buscemi se sice velmi snaží, ale jeho podání příběhu mě zkrátka vůbec nesedí. Nic moc konec a pár nelogických chyb, ale Dafoe a Rourke společně s Furlongem a Dannym Trejem film zvedají z podprůměrných do průměrných vod!" Dávám 50 %.

20. února 2010
avatar uživatele
100 %

Výborný snímek z vězeňského prostředí. Hodně se tomu dá věřit, možná až na ten útěk, ten se mi nějak nezdá, ale jinak fein.

26. listopadu 2007