home
Vetřelec³

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Věznice. Vetřelec. Opakování.

Jako samostatný film by to nebylo špatné, ale po dvou předchozích dílech už působí vetřelčí téma poněkud vyčpěle. Xenomorf se (zase) přichytil na loď Ellen Ripley, snaží se (zase) vyhladit obyvatele jakési vzdálené nepříliš osídlené planety a (zase) využívá lidi jako hostitele. Přes pár dobrých nápadů – například místo ztroskotání v poněkud alternativní věznici – působí Vetřelec 3 trochu nadbytečně.

16. července 2012
avatar uživatele
30 %

Naprostá katastrofa. Tenhle díl má nejhorší efekty z celé série. Neměli asi možnosti lepších efektů, ale....
Aspoň Sigourney Weaverová byl dobrá.

4. dubna 2012
avatar uživatele
70 %

Stále zábavné

Původního Vetřelce 3 si už moc nepamatuju, pamatuju si pouze pocit zklamání. Tentokrát jsem viděl speciální edici, která je, podle všech dostupných informací, hodně odlišná. V této verzi se vetřelec rodí z krávy a nikoliv ze psa a i konec je jiný, méně detailní v událostech, které se nesluší prozrazovat. Zhruba první hodina mě nadchla svojí Fincher atmosférou, ale postupem času se z filmu začala klubat větší a větší hovadina, která není, nejspíš vlivem odstoupením samotného Finchera od filmu, dotáhnutá do zdárného konce. Navíc postupem času vypadá animace vetřelce hůř a hůř, zajímavé postavy umírají předčasně a příběh se nevyvíjí. Film má paradoxně lepší atmosféru, vypadá lépe (až na podstatnou animaci vetřelce!) a je režijně nápaditější než dvojka. Přesto vede Cameron s předchozími Vetřelci, které dokázal, přes značnou béčkovost, lépe ukočírovat. Tento díl nejspíš zařízlo samotné studio svými přehnanými požadavky, přesto je to dobrý film, který se mi líbil, ale také mohl líbit víc. Takhle krvavé vysokorozpočtové filmy se už moc nevidí.

27. března 2012
avatar uživatele
50 %

Jestli jsem měl nějaké pochybnosti u dílu druhého, ten třetí pro mě dopadl naprosto jednoznačně… Nedůstojná hloupost, vymyšlená za pochodu, jen pro naplnění pokladny. Kam dali tvůrci mozek, když přišli s tak stupidním dějem? Nějaká dávka originality? Ale kdeže. Zprvu mě vůbec nezajímalo dějství na obrazovce, ale donekonečna jsem přemítal nad prvotní zápletkou. Něco tak nesmyslného, hloupého, laciného! Je vidět, víc než kdy předtím, že pro úspěch, potřebují zplodit vetřelce a to dokonce i takhle pofiderním způsobem… Jenže na místo toho, aby byli rádi, že nějak teda to hrůzu nahánějící monstrum stvořili a dali mu prostor úřadovat, všem scénám dají "nevetřelčí" punc. Opravdový strach či cokoli podobného jsem žalostně postrádal. Vetřelec už pro mě nebyl, to co dřív. Ani ne tak kvůli novému vzhledu, ale zkrátka mě nezaujal, když lezl po stropě a my se dívali jeho pohledem a teprve ne, když likvidoval jednu oběť za druhou dokola se opakujícím způsobem. I co se ostatních příběhových linek týče, je to dost slabota. Raději nezmiňovat neměnnou roli Společnosti, kterou trapně omílají jak kafemlejnek. Všechno šlo k horšímu… Sice je Sigourney Weaver už více snesitelná a její nový účes zaujme, nicméně nepředvedla víc než standard. Třetímu dílu prostě něco chybí a ono něco, tvoří velmi podstatnou část mezi minulou solidní úrovní a naprosto průměrným snímkem. Proto právě sem třetí díl řadím, 50% jak vyšitých. Nevidím důvod proč být jakkoli shovívavý. O to větší je zklamání, že existuje i nějaký díl čtvrtý. Tradičně se mělo přestat v nejlepším, první dva filmy se bezesporu dají řadit ke klasice, ovšem zbylí, rádoby následovníci, parazitují na dobré pověsti, tak jako zárodek vetřelce v lidském těle… Bude mi dlouho trvat, než se odhodlám sérii zkompletovat.

20. září 2010
avatar uživatele
100 %

IV

Alien 3: Dějově se sice posouváme dál, no jaxi nic nového se v týhle trilogii už stát nemůže, vše po starém a hlavně že vetřelci zůstavají nezničitelní i jako netvor i jako film

15. března 2010
avatar uživatele
pier
...
60 %

Pier

Na rozdíl od prvních dvou dílů se tento liší už od začátku snad ve všem možném, od digitálních efektů po samotnou postavu Ripleyové...Efekty byly tak špatné že samotní vetřelci už nenaháněli takový strach jako ti Scotovy nebo Cameronovy...Opět vidíme tytéž úzké potemnělé chodby, tytéž lekačky, totéž postupné vyvražďování, které jsme viděli nejen v jedničce a částečně i ve dvojce, ale také v přehršli béčkových sci-fi hororů, které se v posledních dvaceti letech rojí jako houby po dešti...Snad leda herci jsou narozdíl od Aliens opravdu výborní, hlavně kazatel, doktor a samozřejmě Sigourney...I když ta její postava jak jsem už psal na začátku, se mi zdála víc užvaněná než bojovná jako z předešlých děl...Ale musím přiznat že díky tomuto filmu máme dalšího bravůrního režiséra!!!

22. prosince 2009
avatar uživatele
90 %

Tento díl mi v jednu chvíli připomínal jedničku, i když s tou se nedá srovnat. Předešlé 2 díly byly mnohem lepší. Možná je to tím, že tady už jsem věděl o co jde. Přece jen to bývá tak, že první díly bývají tajemné, druhý díl napínavý a 3tí už je jen do počtu. Jinak se tento díl povedl, ale už to nebylo ono. Přece jen věznice s jedním vetřelcem a Ripleyová k tomu má své kouzlo. Jen se mi nezdá ten vetřelec, co vylezl ze psa. Byl trochu moc velký, jak jsem si všiml, tak je o tom zmíňka i v chybách. Na to, že to byla věznice, se mi zdálo, že nebyla moc hlídaná. jinak Ripleyová bez vlasů vypadala celkem zajímavě a nezvykle. Že zemřela Newt mě celkem překvapilo, ale na druhé straně jsem to i čekal, když jsem zjistil kde se má děj odehrávat. Dávám 90% přece jen to je vetřelec:o)

25. listopadu 2009
avatar uživatele
80 %

Depresivní...

Smrt Newt a Hickse mě velice zaskočila a ihned ze začátku trochu podráždila, opravdu netuším co vedlo tvůrce k tomu aby tyhle postavy takle nelítostně odrovnaly, ale už to tak bohužel je. Ale asi právě tenhle pesimistický začátek dáva celému filmu takový zvláštní nádech, který v předchozích dílech můžeme jen těžko hledat. Je tu několik zajmavých prvků, např. když vidíme "očima" vetřelce jak se pokouší dohnat jednotlivé vězně, prostě něco co tu předtím nebylo. Na filmu je pochopitelně znát že byl hodně předěláván ale s přihmouřením oka to vůbec nevadí! Líbí se mi stejně jako jednička, na dvojku přece jenom nemá... Pokud se do tohodle dílu vžijete, a BUDETE CHTÍT HO PŘIJMOUT zaručeně si ho užijete!

22. října 2009

Vetřelec potřetíJe vidět, že každý režisér pojal Vetřelce po svém. Pojetí Davida Finchera je pro mě výrazně slabší než od jeho předchůdců. Zatímco první a druhý díl se mi zdá jako jeden velký celek rozdělný do dvou menších (byť je každý jinak zpracovaný), třetí mi připadá jak "odříznutý" od těch předchozích - jako kdyby ani nepatřil do série a byl "jen" perfektně natočený takřka samostatný film (nadsazeno). Nevím, jestli mi tam něco chybělo nebo naopak přebývalo, ale u Scotta i Camerona jsem se mnohem dřív bavil než u Finchera. [11.8.09]

13. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Bezmocnosť

Votrelci v trojke vytvárajú hustú atmosféru strachu a neistoty, pričom príbeh sa odohráva v komornejšom a uzavretom priestore, z ktorého niet úniku.
Film sa líši od predchádzajúcich dielov práve spôsobom spracovania scenára, ktorý nie je tak akčný, ako bol v dvojke.
Napriek tomu je film zaujímavý a dejovo bohatý, nechýbajú tu zvraty deja a rozuzlenie príbehu.

21. března 2009
avatar uživatele
60 %

Alien 3

Třetí díl téhle ságy mám tedy za sebou a mám jaksi rozporuplné pocity. Musím přiznat, že když jsem tady na webu četl krátký obsah filmu docela mě to navnadilo. Děj byl bezpochyby velkým lákadlem. Přežila jenom Ripleyová, na místě kde je věznice se samými chlapi, s jedním vetřelcem v sobě a s jedním vetřelcem za zády a hon může začít. Ano, pro diváka velmi lákavé avšak dost dobře nezpracované. Režisérského mistra Jamese Camerona vystřídal dnes už známý David Fincher, a ikdyž dokázal udělat v té době s filmu ještě pořád malinký nadprůměr, na své předchůdce tedy rozhodně nemá. Mělo to jak světlé okamžiky, tak i hluchá místa, která ale převládala. Vůbec jsem třeba nepochopil ten románek ve filmu, když bylo hned po pochvíli po něm. Vetřelec byl hodně blbě vykreslený a navíc byl sám, takže než někoho napadl tak jste se mnohdy nudili. Navíc i prostředí v jakém se děj odehrával už nebylo tak futuristicky vykresleno a tak jsme se nemohli kochat ani pohledem na pozadí a krajinu filmu, která vždycky Vetřelci dodávala tu pravou atmosféru. On to měl David Fincher taky o hodně těžší něž jeho předchůdci. Ohromit diváky mohl jen těžko a na akční zpracování podle vzoru Camerona mu nevycházel scénář. Když to tedy vezmeme kolem a kolem film se mu i docela povedl. Ašak zádrhel je v tom, že lidi můžou přirovnávat a taky přirovnávají už odjakživa pokračování s prvním dílem. A to je právě největší mínus filmu, neboť já jsem si docela jistý, že kdyby to byl samostatný film, tak nejenom já ten film budu hodnotit mnohem líp. Jenže když to vezmu z obecného hlediska, tak mi to nepříjde jako právoplatný nástupce Vetřelčí ságy, ale spíš jako obyčejná vyvražďovačka, která ani není napínavá. Ovšem, abych Fincherovi jen nekřivdil tak se mi hodně líbilo jak vykreslil okolí v kterém se děj odehrával. Jak vykreslil tu věznici a charaktery a pocity vězňů. Film začal být zábavný až po první polovině filmu, ale hlavní je to, že vůbec bavil. O herecké stránce je tady se až škoda vůbec zmiňovat, protože Sigourney Weaver tu předvádí podobný výkon jako u jedničky (takže nic moc) a ostatní tu nic moc nepředvádí. Potěšilo mne to, že film má konečně rozumnou délku. Jedním dechem: "Tenhle díl fanda musí vidět a bude ho opěvovat, to je jasné. Když to ale vezmete z pohledu kritika, trojka značně zaostává za předchozími díly. Žádná atmosféra, akce až na konci a herecké výkony průměrné. Ovšem jeho průměr pozvedává Fincherovo vykreslení postav a věznice a posledních 45 minut filmu." Ještě mi zbývá zkouknout čtyřku a ta bude doufám lepší aspoň tak, že se bude rovnat jedničce. Tohle je jen nepovedený bráška celé série. Nedávejme to ale režisérovi za vinu, měl to hodně těžké a dokázal už své kvality u jiných filmů. Dávám 60 %.

16. března 2009
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Po prvních několika minutách jsem filmu moc nevěřil. Hlavně mě šokovalo naložení s přeživšími z minulého dlu, ale nakonec si mě i tenhle díl vetřelců svým způsobem získal. Zdaleka sice nemá na předchozí Cameronův díl, je vizuálně, trikově i akčně za ním, ale i tak je dost napínavý a má něco do sebe. Přestože plno věcí se mi tu nelíbilo, hlavně už zmíněné triky. Tak se filmu nedá upřít skvělá vetřelčí atmosféra. Finchera bych v tom ale rozhodně nepoznal.

23. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

Why so scary?

Vetřelec na třetí není zrovna důstojným pokračováním předchozích dvou mistrovských děl. Těmi jsem byl přímo nadšen a zrovna ty dvě mi ukázaly, že filmy starší třicet let, aspoň co se týče horrorů, jsou tisícekrát lepší než ty pitomosti z jednadvacátýho století. Tenhle film jsem viděl ještě před jedničkou i dvojkou, takže, když jsem se začal dívat na ně, musel jsem si trojku zopáknout, jelikož je tu ještě čtyřka, a všechny díly na sebe navazují. Tentokrát jsem byl dost zklamán. Stejně jako v jedničce jsem si tu užil pouze jednoho vetřelce. Sice to byl prý jiný druh, ale rozdíl tu prakticky nebyl viditelný. Zatímco ve dvojce tu chcípali jeden po druhým, tady to bylo úplně jako v jedničce, tedy snaha nezvaného hosta zlikvidovat. Já nevím, určitě by mě víc zaujmulo, kdyby tu byli aspoň dva. Třeba by tu lidé zneškodnili jednoho, byli by celí šťastní a najednou by se objevil druhý. To bylo jenom mylné přání. Ale co si zkazilo všechnu pověst, byly ty jejich videoefekty. Pane Bože, ty byly možná ještě horší než ty v Cestě do pravěku. Normálně efektivního člověka v kostýmu jsme tu viděli asi jenom dvakrát. Je to podobné jako když si sérii Rocky "pokazila" pětka, i když ta nebyla asi takovým zklamáním. Opět jsme tu viděli Sigourney Weaver, která si jaksi změnila účes, ale co na její roli bylo novýho? Nic. V úplně stejné situaci, s úplně stejným problémem. Ve dvojce se mi moc líbil Lance Henriksen alias android Bishop, ale ten tu byl na scéně asi jenom tři minuty, no škoda, nikdo známější tu nebyl až vlastně na Charlese Danceho a Peta Postlethwaiteho, které jsem já aspoň viděl v jednom filmu. Vím, že se od našeho staršího dabingu nedalo moc čekat, ale ten nebyl špatný kvůli těm hlasům, ale změnili tu dabing hlavní postavy a hlas Michala Dlouhýho jsem tu slyšel asi u třech postav. Délka byla taky něco novýho, ale ve svém smyslu špatnýho. Film byl mnohem kratší, dost se vlekl, byl dost přímočarej, ale to je spíš tím, že jsem se na něj díval podruhé. Dřív jsem dal 60%, ale vzhledem k tomu, že je to pokračování skvělé série, kterou jsem před tímhle neviděl, budu hodný a dám 70%.

7. května 2008
avatar uživatele
100 %

Nemáme tu žádné zbraně...

Tenhle díl je opravdu vyvedený. S každým dílem jiná atmosféra. V každém je ta atmosféra dokonalá...Tahle ukázka bezmocnosti ve věznici beze zbraní je skvělá. Mrazilo mě z toho. Perfekt! :)

19. září 2007
avatar uživatele
100 %

Budiž

Trojka je odlišná asi jako dvojka od jedničky, ale nemůžu říci, že by nějaký díl byl špatný. Celá sága mi přinesla hodiny zábavy a napětí. A to tam ani nehrál vlkodlak. Možná...
A jen tak pro zajímavost, pamatujete si dvojku? Jak Ellen říká Rebecce, že jí ochrání a přísahá na svoji smrt? Čudné...

16. srpna 2007

má jiný záměr

Tento film moc akcí nemá, ale nabízí i jiné věci hlavně velký beznaděj všech vězňů když vědí proti komu jdou ale nevědí co s tim jediná velká zbraň co tam mají je jen sekera a počkat na posily není čas a použití psa jako hostitele byl velice zajimavý nápad.Film si zachovává svůj strach, taky trošku tý akce, ale předvšim na psychické vlastnosti lidí a jak se stím vypořádají??.Dlouho se nevědělo co to vlastně režiser natočil, až po určité době se už to ví.Můžu konstatovat že vetřelec 3, je stále důstojné pokračování a má také co nabídnout.

8. července 2007
avatar uživatele
80 %

Da sa pozriet

Ako fanusik Votrelca som si ho "povinne" pozrel. Kebyze ho pozriem ako nefanusik, velmi by ma nenadchol. Reziser vedel, ze ma po dvojke tazku pracu, tak sa snazil nadviazat na uspech jednotky, co sa mu veru nepodarilo. Bol som sklamany z "pocitacoveho" votrelca - na "mechanickych" z dvojky sa absolutne nechyta. Ale 80% si zasluzi za dej a za to, ze som fanusik.

14. března 2007
avatar uživatele
70 %

Není to špatný díl, ale chybí mu dost napětí. Vězeňské prostředí, Kde se v chodbách svítilo svíčkami mělo zajímavou atmosféru a kdyby šel film ještě trochu více ve stopách jedničky, bylo by to prostě úžasné. Útoky vetřelce taky nebyly nijak působivé a vypadalo to spíše přehnaně (např. útoky ze stropu místnosti a vtažení oběti). Také strach vězňů z vetřelce nebyl takový, jaký by měl být a jaký by se mně líbil. Naříkání vězňů, že nechtějí umřít mně taky moc nepřišlo k chuti. Souhlasím určitě s dvěma názory pode mnou. Na třetí díl je to hodně dobré a nenudil jsem se.

18. února 2007

Nezvaná návštěva

Fincher, nejen že otčí zábavné šokující filmy, ale i zábavné sci-fi horory. Kde si banda plešatých vězňů hraje na schovávanou s obřím, hnusným, kapavkou trpícím netvorem. Jednička byla geniální, dvojka od Camerona ušla, i když i sem musel nějak procpat scénu s vodou a trojka je víceméně krásná trojka.

20. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Pro někoho je třetí díl Vetřelce docela zklamáním a myslím si, že to je velká škoda. On je to hodně povedený film, ale má tu smůlu, že ho každý hned srovnává s excelentním druhým dílem. Kvalitou se mu samotřejmě nevyrovná, ale na to, že je to již třetí díl série, je to stále dobrý film. Líbil se mi hlavně scénář - trestanecká kolonie na nevlídné zapadlé planetě, kde se skupina vězňů, společně s Ripleyovou, snaží zneškodnit agresivního vetřelce, i když vlastně nemají žádné zbraně... v tomhle ohledu budou možná fanoušci akční dvojky lehce zklamáni, protože během celého filmu prakticky nepadne žádný výstřel. Docela mi také oproti dvojce chyběly postavy, které by film dokázali ještě více oživit. Ale zde je budete hledat (snad jen s vyjímkou doktora Clemense) marně. I přes několik těchto nedostatků to je solidní pokračování prvních dvou dílů, které určitě stojí za shlédnutí. A nechybí zde ani dobrá hororová atmosféra, která už tak nějak k této sérii patří. Jak tak počítám, hodnocení mi výsledně vychází něco kolem osmdesátky.

11. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Alien 3

Třetí díl Vetřelce se mi docela hodně líbí. Ponurá atmosféra věznice, kde se ocitl nezvaný a krvelačný mimozemský návštěvník byla vytvořena na jedničku. I když trojka Alienů nepřekoná dvojku, líbila se mi stejně jako jednička. Je to opravdu dobrý film. Hodně se mi na tomhle filmu líbil konec, kde Ripleyová zemřela. Čtvrtý díl je obrovská slátanina, která kvůli konci trojky už neměla vzniknout. 90%

11. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Velmi ponurý film, dobře navázal na předchozí díly a podle mne toto mělo být ukončení této série a to navždy. Potom by celý tento počin vyzněl lépe. Zdálo se ale, že byl přece jenom u této trojky trochu omezený rozpočet, takže tento díl považuji za mírně slabší, nežli předchozí dva. Ale ne zbytečný, což se o čtvrtém pokračování říci nedá.

27. září 2006
avatar uživatele
100 %

TO JE SKVĚLEJ FILM.....BOMBA...JE TO PROSTĚ SUPÉÉÉÉÉÉÉR...třetí díl vetřelce se mi fakt líbil,nemůžu jinak,musim dát 100%.

1. září 2006
avatar uživatele
60 %

Vetřelec 3

Kdybych do série Vetřelců nepočítal čtvrtý díl (a ani nebudu), tak se mi tento zdál nejhorší. Nechci říct, že je úplně hrozný, ale je o něco málo horší. Štáb tam dal víc lidí, protože si myslel, že to víc přitáhne diváky. Spíš tam měl dát míň lidí a udělat to napínavější, když šlo někomu o život, a ne že do dvou minut zemře 5 lidí- to pak není takový procítěný, je to takový "narychlo odbytý". Taky mi bylo líto těch lidí co přežili druhý díl, i když je mi jasné, že museli zemřít jinak by to nebylo ono. Taky tam bylo pár chyb, ale ten film byl jinak dobrý.

28. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

David Fincher je vskutku zvláštní, skoro depresivní režisér, což dokázal filmy Sedm a Klub rváčů. Myslím, že dvě podstatné věci, které provedl, zapříčinily vlažné přijetí u kritiky a hlavně u diváků. Na začátku nechal zemřít dvě kladné přeživší postavy z předchozích Vetřelců Jamese Camerona, ale hlavně nám naservíroval šokující finále. Jaké, sice nemohu říct, ale mě nemile překvapilo. Jeho třetí vetřelec není vyloženě špatným filmem, jako každý z režisérů předchozích dílu mu vtiskl své know-how. Originálně jsou přidané záběry z pohledu vetřelce, které předtím nebyly. Ovšem nemohu si pomoci, když řeknu, že je tento film až zbytečně depresivní a beznadějný.

29. července 2006
avatar uživatele
60 %

Další díl téhle ságy a tady bohužel ptatí, že s každým dalším dílem klesá kvalita filmu. Tím, že do Ripleyové narnou Vetřelčí královnu toho moc tvůrci nezachrání. Bylo ale vidět, že od akční dvojky se snaží vrátit k temné, ponuré a hororové atmosféře prvního dílu. Hlavní pozitivum hledám na tom, že se tvůrci snažili tímto dílem všechno ukončit. To, že někdo Ripleyovou naklonuje, asi nikoho nenapadlo.

4. června 2006
avatar uživatele
80 %

...

Jednička a dvojka byly bezesporu lepší. Žádné rychlopalné nádhery, které byli vidět ve druhém díle.To byla škoda.

28. března 2006
avatar uživatele
100 %

Tvůrci naštěstí pochopili, že dítě v hororu není to pravé ořechové a tak nechali malou holčičku "zemřít" (což je sice smutné, ale potřebné pro pokračování vetřelčí série). Pro mně osobně je tento díl tím nejlepším z celé vetřelčí řady, protože tvůrci zkloubili děsivost činů vetřelce s děsivou atmosférou zapomenuté věznice, což mně naprosto dostalo a pohltilo. Závěrečná smrt Ripleyové byla taktéž dost dechberoucí (nemyslím tím filmovým ztvárněním, ale vůbec nápadem, že i přes úspěšnost série nápadem, jak ji ukončit), ale naštěstí se ukázalo, že kvalita tohoto dílu ukázala tvůrcům, že není dobře končit v této skvělé filmové sérii. Tento díl je uschován v mé videotéce a vždy se na něj rád podívám (alespoň raději než na ostatní díly). Super!!!

18. března 2006
avatar uživatele
80 %

Kult 3

Ani třetí film nezklamal a pořád je stejně na úrovni jako první dva, dýchá jim za zády a šlape na paty. Je dobrý, líbí se mi některé myšlenky a chudák Ripleyová má tu potvoru bohužel v sobě... No nějakou zápletku tomu dát museli, tak se nedivme:-)

25. února 2006

I kdyz

je spousta odpurcu Vetrelce trojky, tak musim rici, ze jsem byl s timhle dile docela spokojeny ! Rekl bych ze reziser ma snahu se priblizit k jednicce a vytvorit z toho hororove drama ! V urcitych situacich se mu to i povedlo ! :-) Jednu scenu si mohli odpustit a to kde chteji Ripley-ovou znasilnit ! Ale jinak nemam namitek ! :-)

2. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Charles S. Dutton

Každý vetřelec je jiný a i proto si těchto filmů cením. Trojka je veliké zklidnění pokud jde o zbraně a akční scény, oprodi druhému filmu. Ale pokud jde o napětí, tak si film udržuje vysoký standard a díky bratrům vězňům jsou v tomto filmu nové zajímavé sociální prvky. Každopádně je i tento vetřelec moc zajímavá honička.

11. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

Troska horsi

Skoda.Podla mna je trojak asi najslabsi zo vsetkych natocenych Votrelcou ktory boli natoceny.Ale dal sa pozriet

4. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

nejlepší díl!!!

Nejnapinavějši a nejtemější díl vetřelce.Velmi kvalitně zpracován samotný vetřelec a hlavně děj,nic lepšiho se už nemohlo stát.

27. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Super Votrelec

Najlepší diel celej ságy, úplne premakaný, nie je nadeň. Kto nevidel, nech ľutuje. Ripleyová je absolútne skvelá.

27. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Asi definitivně nejlepší Vetřelec

Super film, s řemeslnou kvalitou, atmosférou i myšlenkou. Narozdíl od dvojky nestaví na obnažené akci, což je jedině dobře. Kdo dal míň než 70 80%, nepochopil...

18. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Jak říkám...

Vetřelčí sága, a tím i postava Ripleyové, patří ve světové kinematografii k mým nejoblíbenějším. Tudíž ať si kritika myslí o filmu, co chce, já jsem za každý díl velmi filmařům vděčná a dovedu mimořádně tolerovat i případné odchylky od původního Vetřelce i jeho atmosféry. Asi jen skalní fanoušci (jako já) jsou schopni tenhle díl hodnotit vysoko. Ostatním na něm něco vadí. Ale co? Je jasné, že každý režisér látku musí uchopit jinak. Mě trojka nezklamala. Naopak si myslím, že se v mnohém zase přiblížila jedničce (ponurá atmosféra, téměř žádné akční scény, opět zvířecí prvek tentokrát v podobě psa...). A Sigourney je lepší a lepší.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Už to není ono

Podle mě asi nejslabší stránka vetřelčí /prozatím/ tetralogie, nevím proč ale nesedlo mi to prostředí... asi proto, že už to není tak nepředstavitelné jako na palubě vesmírné lodi. Vězení je takový až moc klasický prvek. Atmosféra je však skvělá a Sigourney není co vytknout, jen jí to s těmi vlasy slušelo víc.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Trojka polavila ...

Každý zo všetkých štyroch dielov votreleckej série má iného režiséra a na každej sa to aj patrične prejavilo. Fincher ... režisér milujúci temné príbehy ... popustil od nadupaných akčných scén (a rapídne) a vsadil opäť skôr na to, že Aliena viac nevidíme ako vidíme. Samozrejme počet votrelcov musel klesnúť, keďže sa nenachádzame na planéte votrelcov ale v opustenom väzení. Aj napriek tomu si však udržuje celkové napätie a záverečná "naháňačka" s votrelcom sa tieť podarila. Celkovo je atmosférov viac bližšia k prvému votrelcovi. No a okrem toho málokedy vidíte známu holywoodsku herečku s oholenou hlavou ... vidieť, že Weaverová sa snažila do úlohy vložiť všetko. Zhrnutie: Síce ide o tretie pokračovanie, aj tak je film viac ako priemerný.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Vetřelec 3

Režisér David Fincher natočil tento film jako začínající rešisér, už to není ono, jako přechozí díly, animace nejsou to pravé ořechové, ale ubylo zběsilých honiček, hodnotím jako průměr.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Vetřelec

Hlavní hrdinky super, jen to prostředí bylo nějaké divné. Člověk už má spojeného vetřelce s kosmickou lodí a s novými planetami. Nebylo to ono. Ale Vetřelci mě oslovili a proto hodnotím kladně.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Vetřelec 3

Vetřelec 3 už není tak dobrý. Kdybych ale před tím neviděl jedničku a dvojku, možná by to byla bomba, takhle to je lepší průměr. Více se tady kecalo, než zabíjelo - méně akce, méně napětí a to hororu škodí!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

...

Pokud nepočítám 4. díl, tak tento podle mě je nejslabší. Nic nového jsem zde neobjevila, dalo se předem počítat s tím, kdo z toho vyvázne. Konec trošku překvapil, ale jinak mě tento film nijak zvlášť nezaujal.

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

ňo

tak tento díl se mi lbil nejméně byl nejbrutálnější a taky nejblbější nebyl to ten nádherný případ vetřelce jako sme miohli vidět v jedničce

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Jak se to vezme...

Po pádu Ripleyové s vetřelčí královnou na konci trojky jsem měl jakýsi divný pocit. Film jako takový nebyl špatný, ale nějak mě to neohromilo jako dvojka nebo jednička. Určitě se na to někdy podívejte, ale pak se moc nedivte. Možná budete mít pocit jako já...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Dobrý

Nevim jestli ste si toho všimly ale v tomhle dílu nebyl jedinej výstřel a přesto byl nabitej akcí tedy aspoň podle mě v dnešní době udržet napětí a pozornost diváka bez střílení po celou dobu filmu to chce kus umění proto tenhle díl považuju narozdíl od ostatních za velmi povedený na rozdíl od totálně nepovedené 4 .

Kdysi dávno
avatar uživatele
weri
...
100 %

Návrat k jedničce

Trojka se tématicky vrací k jedničce, což neni na škodu...ale kvalit Vetřelce těžko dosáhne. Ale i tak je to skvělá podívaná, plná napínavých scén. Temné chodby vězeňského komplexu jsou jak dělané pro vetřelce a tak je tento film zárukou dobrý zábavy...vřele doporučuji.

Kdysi dávno