RECENZE FILMU

Ohledně Venoma panovala velká očekávání. Jedna z nejoblíbenějších antihrdinských postav Marvelu, která zatím dostala pouze menší roli ve třetím Spider-manovi, v hlavní roli Tom Hardy a přesvědčivé trailery. Těšil se snad každý. O to smutnější je výsledek.Eddie Brock je investigativní novinář, který ale jednoho dne udělá přešlap a přijde tak jak o kariéru, tak o snoubenku. Od té doby nežije zrovna radostný život. Věci se ale dají do pohybu, když se do jeho těla dostane symbiont, který mu propůjčuje nemalé schopnosti. Toho ale bohužel chce leckdo využít.

Ano, Venom je zklamání. Především kvůli nevyužitému potenciálu a mizernému scénáři. Přesto ale hodně z Venoma stojí za to. Největší chybou filmu je doba, než se objeví Venom, která je jedním slovem nuda. Hardy hraje slušně, ale tuhle část rozhodně neutáhne. Sledujeme jak je na vrcholu, jeho chybu a pád a jak se vypořádává se životem nuly. Vůbec ona linka o jeho pádu z vrcholu je úplně zbytečná a film se dal pohodlně vytvořit bez ní.A do toho člověk ani nestačí počítat blbosti ve scénáři. Eddie je na mizině a jen se mu kupí složenky, ale přesto dá bezdomovkyni bez nějakého důvodu dvacet dolarů. Podobných malých chyb je plno nejen v úvodní části ale rovnou v celém filmu. Zrovna tak zaporák je zoufale nezajímavý a necharismatický. Zahraný není špatně, ale jeho postava je prostě nezajímavá, stejně jako její motivace.Ale když se objeví Venom, je to ideální film u kterého vypnete mozky a z bavíte se. A to není vůbec těžké. Ať už totiž Venom někoho masakruje nebo si povídá s Eddiem, prostě není čas se nudit. Jeho hlášky jsou zábavné, dialogy vtipné (možná i v místech kde být neměli) a odpravování taky. Jen škoda ratingu, díky kterému musí kamera otravně uhnout, a digitálnímu finále. Triky jsou sice hezké, ale závěrečný souboj obecně nudný. Ale dokonce ani ztráta jeho antihrdinství a přerod v obyčejného hrdinu nebolí tolik, i když ve chvili, kdy Venom na Eddieho rozkaz "nebudeš jíst dobré lidi" řekne jen "dobře" jsem si vzpomněl na promrhaný potenciál padouchů ze Suicide squad.

Tento film prostě kompletně stojí na Venomovi. Jakmile je na plátně, je to zábava. Když z něj na chvíli sleze, projeví se mizerný scénář a je to nuda.

hodnocení
60 %
jedním dechem
Spíše zklamání. Jakkoliv je Venom zábavný když je na plátně, když z něj sleze je to nuda u které se člověk nedopočítá pitomostí ve scénáři.
Folky
Jsem fanoušek filmů téměř všeho druhu (výjimkou jsou muzikály), ale upřednostňuji sci-fi a cokoliv, co se vymyká běžné produkci.