home
Velký flám

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Marie Dubois

Je to velmi příjemná válečná komedie, která má kromě komických scén i několik dramatických. Velmi dobrá je scéna ve vlaku.

24. května 2014

Louis De Funes ve válrčném filmu - to je pro mě překvapení. Ale celkem milé. Příběhy o sedmé rotě se mi ale zdají lepší.

23. října 2010
avatar uživatele
100 %

Tohle je prostě skvělá komedie. Znám ji už od dětství, a vždycky se na ni rád podívám. Je to jeden z mála filmů, kde se ani na chvíli nenudíte. De Funes tady opět hraje geniálně. Celý děj je prošpikován tak neskutečnými náhodami, až se vám to zdá takřka samozřejmé. Tento film se podle mě nikdy neztratí.

26. dubna 2010
avatar uživatele
80 %

O Velkém flámu jsem neměl nejmenší potuchy. Když Luis De Funés, tak Fantomas, Četníci, a nějaké nepodstatné droboští okolo, jenže ono „droboští“ dosahuje stejné úrovně! Opravdu, že se mi to bude až tak líbit, jsem ani ve snu nedoufal. Jenom ten válečný námět je sám o sobě vyvedený. Jako čistá rána z nebes sletí tři parašutisti a změní několika francouzům život. Taky si vybrali Francouze z různých „vrstev“, proto nucené souznění malíře (Bourvil) a dirigenta (De Funés) skrývalo hodně prostoru, jak zaútočit na bránici. Takže zaúřadoval De Funés, který má dar proměnit všechno ve zlato. Nemusel přihlouple poskakovat jako ve Fantomasovi, ani se moc rozčilovat jako v Četnících, udělal si opět nový styl, který byl ovšem neméně vtipný. Navíc měl znovu nezaměnitelný dabing Františka Filipovského, což je výhra. A překvapivě nebyl jediný, kdo bavil. Replik se dostalo i nacistům! Příkladem budiž hotel. To máte tak, oni vás zpracují nejdříve něčím méně nápadným a pak do vás lifrují jeden vtip za druhým, až nemůžete sedět, v lepším případě už ležíte na zemi a mlátíte sebou jako ryba na břehu. A přesto má šanci vyniknout děj a akce. Složením těchto tří, na sobě nezávislých atributů, získali něco nevídaného. Když už se pomalu jeden z trojice omrzí, okamžitě přispěchá na pomoc druhý a takhle podobně se jede pořád. Objevily se však i nějaké ty nešvary. Třeba pár nelogičností, nebo možná až moc přehnané štěstí v neštěstí. Jelikož hlavní hrdinové nejdou z bláta do louže, ale hned z bláta na krásný zelený trávník - obrazně řečeno. Reálně řečeno - ti kladní oplývají šestým smyslem, díky kterému jim nácci nezkřiví jediný vlásek, i když jsou centimetr od nich. Chtít zázraky ale nemůžu. Stačí, že se u toho odreaguju a ke všemu ještě můžu obdivovat na tu dobu skvostné efekty, což nemíním v ironii, opravdu si dali více záležet== vyhazování dýní na nacisty, vzlet kluzáků. Věčný dík lidem, kteří přišli s nápadem natočit nespočet dobré zábavy, do které obsadili Luise. Ačkoliv Velký flám není tak známý jako Četníci, zaslouží si stejné uznání.

9. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Super film

Dvěma slovy Super Film jak herecké obsazení tak i vtip a k tomu Louis de Funes ve filmu z druhé světové války!!! Super námět.Patří mezi nej filmy

17. července 2009

Smích? Nepřejde! :)

Geniální komedie, koncert snad největšího komika Louis de Funese! Snad nejlepší jeho film, když odečtu filmy s kostými četníka a Fantomase! Nezapomenutelné scény, dokonalé komické dialogy, křeče smíchu a excelentní sekundanti. Naprosto bezchybné byly scény hned na začátku, když Funes dirigoval a přišlo k nim gestapo, nebo německý velitel schovaný ve skříni s fanatickým výrazem a větou: "Herr Kapelmeister!" Nesmím ani opomenout scénu "kanibalistickou", když hlavní hrdina utrhne z dortu malého esesáčka a ukousne mu hlavu :)) Skvostná to komedie, bravo, pane Funesi! ;) by Sandy

18. března 2009
avatar uživatele
konz
...
90 %

...

Velice povedený film s Louis De Funesem který se mi velice líbí a každému bych ho doporučil. Je zajímavé jak tak starý film dokáže dobře pobavit

9. srpna 2008
avatar uživatele
90 %

La Grande vadrouille

Další film, který nadevšechno zbožňuju, kombinace Louis de Funése a Bourvila neměla chybu, což se osvědčilo i o rok dříve u filmu Smolař. Je to rozhodně nejlepší film, který Funés kdy natočil.

14. února 2008
avatar uživatele
90 %

Louis de Funes

Další bezvadný film s najlepším francouzským komikem. Rozhodně se u toho nebudete nudit. Jaké tam vznikají krkolomné scény, nad tím člověk jen žasne a tleská..

2. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

V minulosti určitě jeden z mých nejoblíbenějších filmů, ostatně herecké obsazení mluví za vše. Dnes již, kdy tyto filmy je možné vidět i několikrát do roka už to není pro mne taková událost se na tento film znovu dívat, ale časem se určitě opět podívám.

4. října 2006
avatar uživatele
Pivo
...
100 %

pěkné

Miluju vůbec filmy s Luisem DeFunesem a hlavně hraje-li v tom filmu take Bourvil. Tenhle film mám moc rád, i když se mi víc libili filmy z pozdější doby. Je škoda že nenatočil víc filmů :-(

23. dubna 2006