home
Velké nesnáze v Malé Číně

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Big Trouble In Little China

Carpenter je zpět! Tedy byl. Včerejší večer byl jako stvořený pro jeho film a protože jsem tento jeho snímek ještě neviděl, rozhodl jsem se to napravit. Námět zněl dost šíleně, ale na to jsem u Carpentera už zvyklý. Jen jsem zase doufal, že přivede do filmu to napětí a strach z neznáma, jak to rád s oblibou ve svých filmech dělá. Ovšem, šeredně jsem se spletl. Tohle totiž není čistý horror. No, on to vlastně není ani horror. Je to jakýsi akční film s naprosto šíleným příběhem u kterého nevíte, jestli si z Vás Carpenter dělá srandu nebo to myslí vážně. To, že tady obyvatelé čínské čtvrti zcela běžně kouzlí, to bych ještě překousl. Nevadil by mi ani ten hlavní "boss", ke kterému se mají hrdinové dostat, protože popravdě, film nenudí a díky té akci a kouzlům i docela pobaví. Jenže někdy je to zahnané do hrozných extrémů a to nedělá filmu dobrou reklamu. Můj názor na film by však nebyl tak moc kritický, kdyby se pro hlavní postavu vymyslel lepší charakter. Nemám zde nic proti hereckému výkonu Kurta Russella, protože on hrál svojí roli tak, jak mu to nařizoval scénář. Já jsem jen měl pocit, že hlavní postava je dost velký břídil na to, aby byl schopen bojovat proti čínským mágům. Hlavní postava měla prostě být větší frajer, potom by to možná přidalo na akci a film by byl podle mě úplně o něčem jiném. To, že má Russellova postava velkou a prořízlou hubu a celý film háže moudra a frajerský hlášky mi připadalo ve scénách, kdy bojuje proti číňanům s nožem, trochu směšné. On se vlastně ve filmu s nikým nepobil. Všechnu akci tu tudíž obstarává Dennis Dun. John Carpenter by prostě měl zůstat raději u horrorů. Nadruhou stranu je ovšem zase potřeba uznat, že způsob jak je Lo Pan zabit je tak stupidně šílená, až je zábavná a úplně poslední scéna z filmu taky ve výsledku lepší image filmu, ovšem ne nějak radikálně. Herci: Russell hraje dobře, ale jeho postava mi nějak nesedla a to je u filmů velmi špatně. Herecký výkon Dennise Duna tady stojí pouze na jeho soubojích, herecky se však nějak zvlášť neukázal. Co se týče Jamese Honga, tak ten je opravdu dobrej záporák, ale je mu to zde celkem k ničemu, když herci v kladných rolích jsou tak akorát sympatičtí a nic víc. Jedním dechem: "Johne, prosím, zůstaň u horrorů. Nebo alespoň nerežíruj filmy, jejichž scénáristy nejspíš berou drogy nebo jiné svinstva!" Filmu dávám 40 %. P.S. Zajímalo by mě, jak by asi vypadal remake.

6. února 2010
avatar uživatele
60 %

Dnes jen trošku lepší průměr

Kdybych to býval viděl před mnoha lety, určitě bych byl nadšený tou akcí, bojovými scénami, možná i příběhem. Teď mi to ale připadá spíš víc komediální než akční. Film jsem přežil bez větší nudy, ale některé scénky na sebe nějak divně navazovaly, nebo mi to jen tak připadlo? Myslím, že i po těch letech si film najde své přízvivce, ale nemyslím si, že já jím budu.

9. července 2008
avatar uživatele
40 %

tento film mi pripadá veľmi naivný a nezrelý, akoby nedokončený, či absolútne, povedzme odfláknutý. Vôbec sa mi nepáči, je nezaujímavý a jediné na čom sa tam dá pobaviť, je ten boj s tým zlým čarodejníkom. Vidieť raz a zabudnúť - to je môj recept na pozeranie tohto filmu.

21. března 2008

wow

Tenhle film mám moc rád, ale sám nevím proč. Dobrá, určitě hodně dělá moje úchylka na ženy a zelené oči, ten zbytek je ve hvězdách. Hlavní ale je, že se bavím...

24. října 2007
avatar uživatele
70 %

Mmm...Kurt Russel zase akční hrdina, na tomhle filmu sem vyrost, prostě se mi vryl pod kůži. Chytře vymyšlenej ten druhej strana světa (normální podzemí ale zajimavě so do něj dostali :D (výtahem)

22. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Cha, správná úleťácká akční kravina 80. let, kterých se tehdy rojilo opravdu megamnožství. Tato je výjimečná snad jen solidním obsazením hlavního hrdiny, jinak se zaří mezi lepší průměr. Alespoň že jsem se nenudil, byť žádný skvost to není. Jedním slovem: pro dlouhé zimní večery

17. července 2006
avatar uživatele
80 %

...

je to docela patlanina, ale úžasná... .je tu akce, vtip, napětí a čínský démoni... v dětství jsem to žral hlavně kvůli nim... připomínalo mi to seriál opičí král... :)

20. května 2006
avatar uživatele
90 %

Kurt

Film jsem viděl jako mladík v kině v 91 a jen jsem zíral, co to je za akční šílenost. A na to kolik to je let, tak si stále pamatuji dost momentů a vím, že by mě film i dnes zaujal.

5. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Tento film jsm poprvé viděl už dávno, ale pořád patří k mým nejoblíbenějším akčním komediím s prvky bojových umění. Ve filmu se skvěle herecky předvedl Kurt Russell i Dennis Dun, film je plný vtipu, skvělých bojových scén smíchaných i s těmi vtipně bojovými a má zajímavý příběh. Kdo film neviděl, určitě doporučuju, já ho mám rád pořád.

22. března 2006
avatar uživatele
100 %

Najlepsi

Vynikajúci film so skvelým Kurtom Rusellom v hlavnej úlohe.Túto akčnú komkédiu som ako malý pozeral sňaď každy deň už len kvôli skvelým hlaškam a komediálnej akcie

22. března 2006