home
Velká ryba

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
80 %

Nečakane dobré

Nemala som od filmu vysoké očakávania, v podstate mal k jeho pozretiu motivoval len Ewan a už niekoľkokrát vzhliadnuté úryvky z neho v rôznych videách o filmovaní. Bol to ale prekvapivo zábavný a pútavý kúsok, s dobrým sountrackom a hereckými výkonmi.

23. ledna 2019
avatar uživatele
30 %

NUDA

Já osobně jsem se u tohoto filmu totálně nudila až do konce a dokoukala jsem ho jen proto, že jsem neměla nic lepšího na práci. Nezáživné, ale musím uznat, že ty příběhy byly originální.

21. listopadu 2012
avatar uživatele
80 %

Alison Lohman

Příjemným způsobem vyprávěný netradiční fantasy děj, který je plný nádherných příběhů, co dokážou zaujmout.

10. února 2012
avatar uživatele
80 %

Big Fish

Jméno Tima Burtona bylo velkým lákadlem, on je značka zaručené kvality. A nevím proč, ale kdysi dávno mi plakát k tomuto filmu utkvěl v paměti a já jsem si Velkou rybu jednou provždy zapamatovala. Leč podívala jsem se na ni až teď... Co k filmu říct. Je v něm poetika, která je pro Burtona tak typická. Hlavní postava vám připadá jako Baron Prášil křížený s Forrestem Gumpem, ale přece je svá. Ono je jedno, co je skutečnost a co je jen vybájená pohádka, ten film si prostě užijte a moc nepřemýšlejte. Možná vám bude připadat divný a neuchopitelný, ale přece jenom ve vás něco zůstane. A každý nechť si ho pochopí po svém.

10. září 2011
avatar uživatele
50 %

Vzhledem ke kladným ohlasům a suprovému hodnocení tohoto filmu jsem čekal něco lepšího. Film mě vůbec nepřilepil k obrazovce. Ba ani nepřipoutal k židli. Většinou, když se na nějaký fajn film dívám, nechce se mi nikam odbíhat. Ale v průběhu tohoto filmu jsem si odskočil 2x namazat chleba, jednou na záchod a raz jsem aji vynesl odpadky. Nevadilo mi, že jsem o něco přišel...

16. srpna 2011
avatar uživatele
80 %

Těžko říct, co je fikce a co je skutečnost a to je na tomto filmu úžasné, je to propracované a promyšlené a dobře udělané. Taková pohádka jinak.

25. prosince 2010
avatar uživatele
100 %

K Velké Rybě jsem se dotala úplně náhodou ve škole. Podařilo se mi přesvědčit většinu třídy k tomu, že se opravdu cheme raději dívat na Big Fish než na nějaký válečný dokument (jméno Tim Burton neuškodilo ;)). Protože jsem o tom už dříve něco málo slyšela (hlavně to, že touto pohádkou se vlastně Burton snaží vysvětlit sám sebe a svůj svět) jsem čekala prostředí jako v Karlíkovi a továrně na čokoládu a nějaký ten happy end. Není třeba dodávat, že se má očekávání nesplnila... A bohudík. Takovýhle film se jen tak nevidí. Geniální příběhy, které Ed Bloom vyprávý jsou možná vymyšlené, ale aspoň zajímavé a dodávají celému filmu pohádkov nádech. Nakonec se ale ukáže, že žádná pohádka netrvá věčně a i velký člověk jako Ed musí zemřít... Velká ryba sice končí smutně, ale alespoň se ukáže, že lidé, ti úžasní lidé z vyprávění jsou pravdiví...
Jo a že to není o rybě?? No a co?? Lepší název než Edward Bloom: tohle je můj život...

30. července 2010
avatar uživatele
100 %

Mám ráda spoustu filmů. Na některé z nich se dívám pořád dokola, protože nikdy neomrzí. Podle mě jsou všechny tyhle filmy naprosto úžasné. Ale ruku na srdce, Velká ryba je ten nejnádhernější film, jaký jsem kdy viděla a možná i jaký kdy uvidídm. Tak jen snad: Tráva je tak zelená, voda je tak modrá, Velká ryba je tak úžasná.

18. července 2010
avatar uživatele
80 %

zvláštní

na první pokus film ve mě zanechal zvláštní zmatek, asi jsem nepobrala všechny ty dějové linie správně jak do sebe zapadají. Zarazil mě podivný přízvuk McGregora, jak jeho hlas zbožňuju tak zde mi lezl dost na nervy. Beru to jako vyprávění o cestě přímého člověka s velkým srdcem a fantazií šedí běžného života. Doufám, že jsem to tak nějak pochopila jak to mělo být.

8. února 2010
avatar uživatele
Sech
...
80 %

Tenhle film se mi opravdu líbí. Je to taková sbírka pohádek, ze kterých si vždycky můžete něco vytáhnout. Celé to je hlavně o smyslu jednotlivých příběhů. Má to perfektní zakončení, které nádherně navazuje na celkovou myšlenku (teda pokud jsem film dobře pochopila XD).

6. února 2010
avatar uživatele
70 %

Velkou rybu jsem si představoval úplně jinak. Viděl jsem film Malá ryba, proto jsem si trochu naivně myslel, že se mu film bude podobat. Díky Bohu, že se tak nestalo. Toto je něco naprosto jiného a s jistotou mohu tvrdit, že mnohem lepšího. O T. Burtonovi jsem si myslel, že dělá jenom do animovaných filmů, jako byla třeba Mrtvá nevěsta, no nicméně tu máme Velkou rybu, která se zas až tak neodlišuje. Námět je pohádkový, to je na první pohled zřejmé, hned si všímám podobností třeba s filmem Inkoustové srdce, a jakým způsobem nám byl film vyprávěn, tak i s Forrestem Gumpem. Trochu však nevím, jak si počínat s příběhem, protože jak se zdá, jeho průběh vypadá téměř stejně jako ve Forrestu Gumpovi, ale v něm je vše pouze o historkách. Zde máme příběh, ve kterém se vyprávějí příběhy. Ten v obsahu zde na webu neměl takovou šťávu, zato ten druhý náplň rozhodně má. Nejen hlavní hrdina, ale i já jsem musel nakonec poznat, co je pravda a o co fikce, protože konec potvrzuje spoustu věcí. Nicméně všechny historky měly velmi dětinský kontext. Ani v jedné z nich se nedalo počítat s něčím seriózním. Ať už to bylo pro hlavní děj pravdivé nebo ne, můžeme film srovnávat s miliony pohádek. Obři, čarodějnice, strašidelný les, nesmyslné počínání kvůli své životní lásce… Užijete si toho hodně, ale nakonec stejně zjistíte, že celý příběh, ač jednotlivé epizody jsou od sebe jakkoliv vzdáleny, je prostě přímočarý. Předvídat se vzhledem k pohádkovému a dobrodružnému námětu dá všechno. Ovšem jsem velmi nadšený z hereckého obsazení. Ewan McGregor si se svou rolí musel hodně užít, jen postrádal trochu serióznosti. Nejvíce jsem byl ale nadšen z Alison Lohman, protože jsem ji doposud viděl jenom v trapném hororu „Stáhni mě do pekla“. Ukázalo se, že jí to v odlišných filmech velmi sluší. Ono se na ten film dá dívat, ale trochu si to pokazila závěrečná historka. Ta už neměla vůči předchozím žádnou hodnotu, ani emocionální. Očekával jsem nějaké vtipné scény, jenže těm přítomným jsem se vzhledem ke svému věku nemohl smát. Podruhé bych se také nedíval, kéž vidět to dříve…

5. srpna 2009
avatar uživatele
70 %

Tim Burton? Tak tohle jméno mi toho moc neříká. Všichni tvrdí, že je buď geniální, nebo šílený. Mě však nepřijde ani jedno. Pro mě je to normální režisér. Jediné, co jsem od něj viděl, byl původní Batman, který se vyznačuje tajemnou atmosférou. Ta atmosféra je prý pro Burtona typická, tohle je ale pravý opak. Pohádka, snový svět a mírný průběh. Vše bylo poklidné, chvílemi až nudné. Chyběla akce, napětí a věci, které by diváka přiměli k tomu, aby se opravdu bavil. Příběh o rybě? Spíše o životě. Asi to mělo být až epické, ty všemožné příběhy ať smyšlené nebo pravdivé, mě to ale moc originální nepřišlo. Trochu mi to taky připomínalo Forresta Gumpa a ve srovnání těchto dvou snímků je Forrest o hodně lepší. Tenhle film mi přišel jako pokus o něco nečekaného, co lidi nadchne... ale na to jaký to mělo potenciál, mě to moc nepřesvědčilo. Udělali to sice netradičně. Různé vzpomínky, střídavá realita s fantasií, to však nedokázalo zamaskovat prvoplánovost. Chyběl mi zde jakýkoli zvrat, cosi, po čem bych si mohl říct: "Tohle jsem nečekal", nic z toho se však nestalo. Taky tady hrálo hodně známých herců. Ewan McGragor, Albert Finney, Steve Buscemi, Danny DeVitto. Ze všech zmíněných pánů mě překvapil akorát Ewan. Je to sice očekávatelné, protože dostal nejvíce prostoru, ale i tak. Kdyby místo těch ostatních hrál někdo jiný, řekl bych, že by to nevadilo. A to jsem se těšil převážně na ty herce. Celé dílo mi přijde jako výstava promarněných příležitostí. Příběh, herci, závěr, naskýtalo se toho vážně hodně a nic z toho mě nějak víc nepřesvědčilo. Možná je to mnou, třeba ten film nedokážu patřičně ocenit, kdo ví. Dá se na to jednou kouknout, ale podruhé bych se nevýslovně nudil. Burton mi asi vážně nesedí.

22. února 2009
avatar uživatele
Kovo
...
90 %

Big fish flows the way by never be

Tento film nie je obyčajným dielom človeka, ktorý chce v divákovi zanechať spomienky na prepracované scény, haldy krvi či krásne nahé herečky... Tento film má v človeku zanechať potrebu zamyslieť sa sám nad sebou. Zamyslieť sa nad tým kvantom silných myšlienok, ktoré boli vo filme povedané. Ak viete čo sú ružové okuliare a veríte v silu pozitívneho myslenia, ponorte sa do toho, čo vám tento film ponúka a nájdete mnohé inšpiratívne podnety a nápady, ktoré vám dlho budú rýpať hlavou, kým si ich nezasadíte do vlastného života.

26. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Neuvěřitelný příběh

Tim Burton měl vždy oblibu ve výjimečných a kontroverzních postavách. A těší se mé oblibě hlavně díky tomu, že i přes všechny ty komerční trendy se on stále drží svého tónu vyprávění. Mohu říci, že postava tohoto krásného filmu patří právě k těm sympatičtějším. Od volnějšího úvodu přes zvláštní a pestrobarevný střed až po nezapomenutelný a emocemi naplněný závěr. Albert Finney jako postarší muž v poslední kapitole svého života vzpomíná na své mládí - bez lítosti či zármutku. I když jeho úhel pohledu neznamená vždy čistou realitou, jeho příběhy jsou tak poutavé a romantické, že je téměř nemožné nepodlehnout jejich pohádkovému kouzlu. Je možná pravdou, že hlavní postava zde nepředstavuje zrovna ideální rodičovskou autoritu, ale prozrazuje nám jednu z nejdůležitějších myšlenek - jsou to právě sny a vyjímečné zážitky, které nás odlišují a které tu zůstávají, i když my odcházíme. Tvoří naši nesmrtelnost (Gilgameš by mohl vyprávět). Říká nám, že nemusíme podlehnout konformitě a obyčejnosti všedních dnů. Koneckonců nemusí nám být 10 let na to, abychom se čas od časů zasnili a prožili zdánlivě neuvěřitelné...

7. ledna 2009
avatar uživatele
90 %

Je víc než příjemné vidět film jako je Big Fish protože po těch černých stínech a proudů krve si řeknete jestli je to to jediné co Burton umí dát do kupy. Burton je ale třída! Big Fish je toho důkazem. Nádherně zpracovaný, vizuálně dokonalý příběh, který vás vtáhne do děje. Burton se zase jendou ukázal. Film se možná místy troochu táhne, ale stojí za to. Plus, výkon Ewana McGregora se mi moc líbil.

20. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

Ano, je to od Tima Burtona, musí to být přece úžasné... a ono to ani tak úžasné není, Burton má určitě lepší filmy. Byla to taková pohádka, vše se tam proplétalo a člověk vlastně ze začátku nechápal, jak to teda je. Ale nakonec to i tak bylo zajímavé, sice nevím jestli bych na to koukla ještě jednou, ale pustit si to jen tak je fajn, taková oddechovka.

1. prosince 2008
avatar uživatele
Meky
...
60 %

***

Nj Tim Burton. Tohle je jeho styl! Opět mě přesvědčil o tom, že jeho styl mi není nijak blízký a asi ani nikdy nebude! Velká ryba má zajímavý scénář o člověku, který ve svém životě zažil spoustu věcí (trošku mi připomínal Forresta, ale to je úplně jiná liga), ale vesměs pro něj nudných a proto si je často ve svých vyprávěních upravoval, aby byly něčím vyjímečným. Byly to jeho dokonalé sny, diky kterým se "schovával" před realitou. A podle toho taky spousta těch příhod vypadala, měla pohádkový nádech. Samé nesmyslné a nereálné scény a i když některé zaujmou, tak nevím co si mám myslet! Prostě šílený Burton se nezapře... Do tohoto snímku přílákal i celkem slušné herce. Ewan McGregor jakožto mladý Ed Bloom a Albert Finney jakožto starší, předvedli nadstandart. Zase se zde objevila moje oblíbenkyně Marion Cotillard, která předvedla průměrný výkon, stejně jako známé tváře Steve Buscemi nebo Danny DeVito...

1. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Geniálne

Tak tomu vravím film ako sa patrí. Neobvyklý, nekonzumný, s nádhernými obrazmi a dojímavým príbehom.

4. listopadu 2008
avatar uživatele
10 %

Velká nuda

Fuj, konečně to mám za sebou. Já opravdu žasnu a nevím, co se k tomu dá napsat. Prostě Burton. Ale hodně šílenej Burton. Jo, je to Burton, vypadá to zajímavě, originálně, splašil do toho známé herce, nějakou tu hezkou hudbu, tak dáme 100%, ne? Myslím, že ne. Při natáčení tohoto filmu asi zešílel a ta šílenost se přenesla do toho filmu. Alespoň teda šílená nuda. Vidět to podruhé, tak z toho zešílím. Vlastně jak tak čtu ten můj text, tak už jsem možná zešílel. Napište mně prosím někdo, o čem tohle bylo. Já to totiž opravdu nevím. Na začátku byla ryba a skončilo to rybou. Bylo to o rybě? Asi ne. Bylo to zřejmě něco o životě, ale já vůbec nepochopil myšlenku filmu. Možná to na mě bylo moc složité. Pokud ano, tak se nemusím stydět a bez ostychu to nazvu kravinou a podle toho to také budu hodnotit. Nic to ve mě nenechalo. Jen únavu, znuděný výraz a další nevyplněná očekávání. (my dva se piere prostě téměř nikdy neshodnem, ale schválně to fakt nedělám:)

19. března 2008
avatar uživatele
pier
...
100 %

Velká ryba

Nejdřív mi nebylo jasné, o čem to vlastně má být. Ale pak mi to došlo – tohle není film o něčem, tohle je film sám o sobě. Zapomeňte na smysluplný děj, ponořte se do Burtonova zpola snového světa, který tentokrát výjimečně nepůsobí tak temně a morbidně. Velká ryba je pohádkou o pohádkách. Není problém se na tu krásu dívat, je problém najít nějaký „čtvrtý“ rozměr všech těch neuvěřitelných historek. Ale občas i tři rozměry stačí ke štěstí .

25. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

pohodka

Toto je takový fajn odpočinkový, trochu romantický, trochu dobrodružný filmík. Když jsem ho viděla poprvé, byla jsem příjemně překvapená. Dávám teda 90%.

16. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Pěkná podívaná

Krásný, oddychový a příjemný film. Tim Burton prostě umí točit a jeho filmy mám moc rád. Nebudu vyprávět kdo hrál dobře, kdo špatně. Byl jsem jím totiž natolik okouzlen, že můžu pouze konstatovat tu nejlepší kritiku pro každého. 90% dávám pouze proto, že film musel skončit:)

9. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Film byl trochu zvláštní(asi jako všechny Burtonovy filmy), ale byl to film na který bych se mohl koukat často. Měl i hezku myšlenku. Dokonce bych řekla, že Velká ryba je nejlepší Burtonův film.

2. listopadu 2007
avatar uživatele
80 %

Krása filmů pana Burtona tkví v genialitě vyprávění, která dokáže stejně snadno ukázat každodenní dění jako i volný přechod do lehce pohádkové a mystické scenérie. A tak pro mě snad ani nebylo ničím divným vidět siamská dvojčata, bezmála čtyřmetrového chlapíka a městečko lidí bez bot. Příběh je protknut něžnou nití lehce sentimentálního vyprávění, které vás zahřeje na duši a dá vám zase na okamžik věřit, že ten svět nená zas až tak špatné místo k životu. Takové filmy jsou třeba a jsem rád, že je dokáže dělat jeden z mých nejoblíbenějších režisérů. Nebo, že bych ho měl rád právě proto?

12. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Tim neztrácí dech

Nevím jestli je to pouze můj dojem, ale Velká ryba není zrovna moc známý Burtonův film, což je mi záhadou, protože, jak jsem zjistil, je velice kvalitní. Mou domněnku potvrzuje i ten fakt, že i přes rok výroby 2003 běžela v tv v sobotu po třetí hodině odpolední (což bývá čas romantických břeček z počátku 90.let). Další zajímavostí je i to, že stejně jako např. Planeta opic je tento film docela odlišný od jiné Burtonovi tvorby a je až s obdivem, že Tim dokázal vytvořit tak rozmanitý až pohádkový svět jinak než jindy, přesto skvěle. To oproštění od zavedeného rukopisu obdivuji, i když samozřejmě určité prvky šílenosti a podobnosti se snímky minulými najdeme i zde. Zkrátka novodobá tvorba tohoto, dříve pro mě nepříliš stravitelného, režiséra mě baví. Velká ryba je plná kvalitních hereckých výkonů, má výborný scénář s fantazy minipříběhy a celé je to takové nevšední zamyšlení nad životem z pohledu starého muže. Rozhodně zajímavý počin, který dokáže rozesmát i rozesmutnit.

31. července 2007
avatar uživatele
90 %

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů od Burtona. Nádherný hořkosladký příběh vyprávěný a režírovaný tak bravurním způsobem, že bych nejradši zatleskal. Děj je opravdu náramně dobře vymyšlený a hudební doprovod mu dodává ještě větší šťávu. Ewan McGregor byl do hlavní role vybrán naprosto správně a je to prostě sympaťák (i když to u jeho rolí píšu asi furt). Celé to bylo herecky pěkně sladěné. Tohle náramné filmové dobrodružství jsem naposled neviděl, to je jisté.

25. července 2007
avatar uživatele
60 %

Dlouho jsem tenhle filmeček chtěla, zaujal mě pro své obsazaní, děj a jakousi absurditu. Bohužel jsem byla malinko zklamaná. Dějová linie je sice zajímavá a velmi nápaditá, nadpřirozená a krásná, ale prolíná se s nudným moderním životem, nepochopením syna a otce. Trošku jsem nad některými věcmi kroutila hlavou, ale otcovo vyprávění má být zajímavé a taky bylo.

17. července 2007
avatar uživatele
yaah
...
70 %

Tenhle film mě naprosto uchvátil. Už nějakou dobu jsem ho chtěla moc vidět a potom mě překvapilo, že ho dávají v televizi. Naprosto jsem si ho užívala. Splnil všechno co jsem od toho očekávala. Nejlepší byl tradičně konec. Výkon Ewana McGregora byl vynikající a z vedlejších rolí mě zaujala i role Heleny B. Carter. Všem, co mají rádi filmy, u kterých se dá přemýšlet, tenhle film vřele doporučuju.

12. července 2007
avatar uživatele
80 %

Vcelku dobrý film - až na pár výjimek. Obsazení bylo hodně dobré, Ewan jako obvykle předvedl, že je herec s velkým H, stejně tak i malý Danny DeVito. Námět byl také solidní, vlastně dost nevšední. Myslím si, že závěr nemohl být lepší - žádný přehnaný happy-end, ale ani tragický konec. Vážně dobré.

8. července 2007
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Rozhodně dobrý film. Je až zvláštní, že i když jde o úplný nesmysl plný klišé, tak je tak natočený a zahraný, že sem si toho ani nevšimnul. Příběh je celkem jednoduchý, ale docela dobře provedený a některé scény mě vážně bavily. Byli ale i momenty, kdy sem se dost nudil takže celkový dojem je celkem rozporuplný. Dalží z filmů Tima Burtona, který je stejný jako ostatní. Tenhle je je o něco méně depresivní. Třeba jednou nastane chvíle, kdy Tim Burton vymyslí i něco nového.

8. července 2007
avatar uživatele
90 %

Tim Burton nás tentokrát opět uvedl do kouzelného příběhu plného nadpozemských postav, kde se můžeme setkat např. s čarodějnicí, obrem a jinými okouzlujícími bytostmi. Ano, přiznávám, že tento film nemá uchvátit diváka svou autentičností, ale především svou atmosférou, melancholičností a hudbou. Kdo z nás si alespon na chvilku nezatouží vrátit se do dětských let a užívat si chvíle při vyprávění pohádek, kde vystupují nadpřirozené bytosti, i když víte, že je to nereálné? Pokud po tom právě teď toužíte, pusťte si tento film, jestli nebudete od něj příliš očekávat, budete pak pravděpodobně příjemně překvapeni...

8. července 2007
avatar uživatele
100 %

To byl krásnej filmeček. Ani jsem nechtěla uvěřit, že by se mi něco takovýho mohlo líbit. Měla jsem volný odpoledne a pustila to - fakt super. Všechny příběhy byly tak okouzlující a přátelský. Moc jsem si to užila. Osobitý styl Tima byl opět poznat, ale o to to bylo lepší :)

7. července 2007
avatar uživatele
90 %

Tenhle film mě nezklamal. Dokonce jsem se až teď dozvěděla, že je od Burtona, což mnohé vysvětluje. Příběh mi moc připomíná Foresta Gumpa, ale o dost pohádkovějšího. Opět milý příběh.

7. července 2007
avatar uživatele
20 %

Tak tenhle film byl fajn, ale v ničem mne nezaujal. Tohle mne vážne nebavilo. Jinak je to dobre napsaný i zahraný, ale na muj vkus tam bylo až moc fantasy.

7. července 2007

Milý snímek,který se mi trefil do nálady,takže jsem s ním neměl problém.Pěkný příběh,který dokáže pohladit na srdci a rovněž zaujmout.Konec byl taky moc hezkej,prostě mě tenhle filmík moc mile potěšil a zařadil se do mé sbírky DVD.

7. dubna 2007
avatar uživatele
0 %

Film?

Podle me se tomuto snimku mylne rika film. Film se mi VUBEC nelibil. Dejove hodne mdly, obsazeni bych cekal lepsi. Nemyslim tim zname tvare, ale nekoho, kdo jen neodrikava scenar.

Kdo film nevidel, o nic neprisel.

9. března 2007
avatar uživatele
100 %

Myslím, že po tomto filmu jsem naprosto propadla filmům tima burtona :)). Film je fakt nádherný, atmosféra a ewan v hlavní roli, mno prostě bomba. Ta role mu úplně sedne. Vyvrcholení filmu je překrásný konec...

31. prosince 2006

Něco jako cesta k masokombinátu..

Miluju Burtona, miluju Ewana, miluju Elfmana, miluju tenhle film. Je to jako bozi zjeveni kdy Josef hazi ovecky z prehradni nadrze a oni se dole rozprsknou protoze neni napustena. Je to super film, emoce za emoci se dej protlouka do toho nejemocialneji natoceneho konce, kde se rozbreci i zatvrzelí hňup. Ich liebe dich, herr Burton. Chachacha......

30. prosince 2006

:)

Tak tenhle film je fakt bombovej moc se mi líbil škoda že to už nedávaj tohle silně doporučuju všem co mají rádi no prostě vy víte co

14. prosince 2006

Vypravěčů není nikdy dost

Film se mi zalíbil už svým námětem: je zde zobrazen jeden z vypravěčů, a ti jsou vždy svobodní tím, že svět uvnitř vnesou nám do reálného světa, ať už slovem či písmem; jejich úloha je podstatná, fantazie dělá duše šťastnými, hodně usnadňuje a zbarevní všechno... Jak vidno, pro režiséra orné pole. Pod jeho taktovkou vznikl film veskrze půvabný, kouzelný, s nápady, představivostí, s vtipem a není tak jednoduchý, jak se může zdát s „hlavní dějovou linií“. Po shlédnutí o něm chvíli přemýšlíte a začnete ho nakonec vidět i trochu jinak. Takže se na něj podíváte znovu. Maximální počet bodů ode mne dostane ale hlavně díky výtvarnému zpracování a hudbě, tyto kardinální pilíře byly zvládnuty na jedničku. Ten svět jsem skutečně cítil.

5. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

ůžasný ůžasný

Skvělý film se skvělým příběhem je to jeden z filmů který si pustím vždy když nemám na co koukat. Skvěle si to užiju a nevadí mi že už ho znám skoro zpaměti .A výtvarné zpracování prostě úchvatný. Celý film je pohádka pro...no vlastně pro všechny.

23. října 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělé

Je to výborný film, burtonovuna tak není co řešit :-)) Viděla jsem ho třikrát ale s chutí bych si ho pustila znovu. Prostě zvláštní film , moc ho všem doporučuju, musí potěšit snad každého !

4. října 2006
avatar uživatele
100 %

Tenhle film na mě opravdu zapůsobil,dokonce mi vehnal slzy do očí.Asi nemá cenu vypisovat tady všechny pozitiva tohoto filmu,protože všechno podstatné,myslím si,bylo řečeno.Ale určitě můžu říct,že tento film mohu doporučit a ráda se na něj podívám znovu

17. září 2006
avatar uživatele
100 %

...

Velmi krásný a zároveň velmi působivý film. Je zde velmi znát řežisérské křeslo Tima Burtona, avšak překvapivá je spousta barev. Film, který je o oslavách a prožívání života. Naprosto úžasný film.. jeden z nejlepších..

7. září 2006
avatar uživatele
90 %

Krása

Tenhle film se mi moc líbil.Fantasy,která se vněm objevuje vám dává pocit,že je to pravda.Navíc mám velice ráda herce Ewana Mcgregora.A v tomhle filmu se mi velice líbil.Nejsem pro plných 100%,ale 90% si určitě zaslouží.

15. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Já bych řekl že tohle je jedna z mála fantasy, která je jakž takž normální. Jako myslím tím, že to není až tak vykolejené z našeho světa jako Středozem a ani tak dětinské jako mávání hůlkou. Tohle je zdravá, přírodní a hlavně krásná fantasy. Abych tak řekl je to Fantasy o fantasy. Fantasy snímek proto, že je o fantasii jednoho muže. S tím jsme se ještě nesetkali. Je to pokrokový a nádherný film. E- McGregor tady pro mě odvedl nejlepší práci, kterou kdy odvedl (vedle Černého jestřába). Jsou tady skvělé charaktery postav a nemyslím tím jenom Amose - vlkodlaka, nebo Karla - obra, ale i básníka Winslowa, nebo Edova syna Willa. Příjde mi to, jako by se sešli skvělí herci, skvělý štáb, dostali úžasnou myšlenku a předali to T. Burtonovi. Film je u mě jeden z mála vedoucích.

24. července 2006
avatar uživatele
90 %

Nádhera! Tim Burton opět nezklamal a natočil další z nezapomenutelných a okouzlujících filmů. Jen ten konec se mi nějak nezdá... Ten mohl klidně natočit trochu jinak...

15. června 2006
avatar uživatele
Fan
...
90 %

Veká ryba

Krásně pohádková mozaika příběhů, přičemž každý z nich má své kouzlo, je protínána příběhem posledním. Během celého filmu jsem si kladla otázku, jak to ve skutečnosti bylo a závěr mě nezklamal. V hlavní roli navíc skvělý Ewan McGregor.

22. dubna 2006
avatar uživatele
hani
...
90 %

paráda

Musím přiznat, že sem myslela, že to bude pěkná blbost. Ale líbilo se mi to. A musim pochválit i herecké obsazení. A taky to bylo vtipný.

14. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělé

Myslím, že tento film nemá chybu z hlediska hlášek ani z hereckého obsazení. Jediné co by se dalo vyknout tak bylo to, že když jsem to viděl poprvé, ztrácel jsem se mezi časovými úrovněmi. Zprvu jsem nechápal co vypráví a co je přítomnost.

5. března 2006
avatar uživatele
90 %

Krásný příběh...

Parádní film od ještě parádnějšího režiséra Tima Burtona...Takže myslím, že toto dojemné dílo s párádní hudbou od Elfmana je jedním z nejlepších filmů od T.B. a že todle téma a celý příběh vyprávění o životě...rybě...smrti je naprosto fascinující a mohl bych se na to dívat pořád, protože to je velmi hezké.....

13. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Supr. Nejlepší film Tima Burtona. Barevný, svěží, humorný, prostě výborný. Zajímavé momenty, strašidelné momenty. I herecké výkony skvělé. Prostě nádherná "pohádka".

4. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

Velmi zvláštní Burton

I když fakt je, že tenhle film měl v sobě burtonovské poetiky hodně. I stylu vyprávění a vlastně i obrazem by se dal poznat. Ona je Velká ryba narozdíl od skoro všech Burtonových filmů jaksi netemná, spíše naopak: žádný tmavý obraz, temná zákoutí, noční scény. Natočený je opravdu dobře - a uvidíte-li film na DVD, kde můžete zhlédnout bonusy o natáčení, tricích atd., teprve pak si to pořádně uvědomíte. Film je totiž nabitý všelijakými zvláštními postavičkami (obr, čínská siamská dvojčata, ježibaba atd.) a díky Burtonově hračičkovství mohl vzniknout. Na pohled je Velká ryba opravdu barevná a plná kouzel. Problém je s dějem. Ten není nijak zvlášť poutavý, ačkoli v něm hraje spousta výborných herců. Film tak zaujme zřejmě fanoušky některého z hereckých představitelů nebo ty, kdo od Burtona zbaští cokoli. Pokud mezi ně nepatříte, je možné, že se budete dokonce i nudit.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

zajímavé

...opravdu zvláštní, moc se mi líbila scéna, kdy se z toho staříka stane ta "velká ryba".

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

zajímavé

Byl to opradu hodně zvláštní film. Nejhezčí bylo vypravování příběhů. Bylo to vymyšlené s velkou dávkou fantazie, všechny ty zvláštní postavičky, hezké a zajímavé záběry.Příběh jak starý otec umírá bych nahradila něčím jiným. Ta fantazijní minulost a přítomnost mi prostě nešly k sobě.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Velká ryba ve filmu hraje

Tento film je často přirovnáván k Forrest Gumpovi, ačkoliv oba filmy mají stejné téma - každý z nich má jinou látku, neboli zpracování. Nevím čím to je ale Velká ryba u mě vítězí na několika bojištích. Hudba od Dannyho Elfmana je skoro bez komentářů. Námět a celý přiběh je na první pohled možá jednoduší, ale pokud tento film uvidíte vícekrát, zjistíte že nemá jednu rovinu, ahle hned několik. Nad tímto filmem se zamyslíte a budete z něho mít náležitý prožitek, až když uvidíte po několikáte a trochu se vcítíte do role hlavního hrdiny. Forrest Gump Vás pobaví, poučí a pohladí a Velká ryba Vás vede k zamyšlení, což mnoho filmu nedělá a to je na Velké rybě to pěkné...

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Oddechovka

Když jsem si přinesl tento film, tak jsem o něm nic nevěděl, pustil jsem to a nebylo to zas tak špatný :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

...

kombinaci mého oblíbenýho režiséra s mym oblíbenym hercem snad ani nemůžu hodnotit negativně.. je to krásnej film

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

áááách

krásný film abych pravdu řekla jak říkal ten doktor kterou verzi příběhu by sis vybral já tu pohádkovou podle mě to byl ten nejmožnější nejkrásnější film

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Pohádka pro dospělé

Dle mého názoru je tento pěkný film pohádka pro dospělé. Moc se mi líbily jednotlivé příběhy, ale proti celku bych měl menší výhrady. Syn muže, jenž celý příběh vypráví se vydává rozlišovat fantazii svého otce od skutečnosti, ale já si myslím, že ji pro diváka neoddělil dostatečně, takže se vlastně ani nedovídáme co byla pravda a co ne.
Jinak moc pěkný a příjemný film, u kterého se dá i zasmát.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Kouzelný

Mám Tima Burtona ráda. Jeho filmy mě vždy okouzlí a pošlou do jiného světa. Tento film je nádherný. Tolik se liší od ostatních filmů. I hudba je skvělá. Rozhodně dávám 100 %.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Big film

Je to opravdu velký film. Trochu jsem se ho bál, ale dostal mě. Takhle umřít. Doufám, že mě můj syn unese...

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

ÚÚÚžasss...

Fantasticky zpracované! Uplně úžasné! Burton je úžasný. neskutečné příběhy... Nejúžasnější na tom je, že člověk tomu prostě věří. Nezbývá mu nic jiného. Ewan McGregor zažívá jako Ed Bloom skutečně úžasné věci. Je krásně naivní a sebevědomý... Myslím, že mu spousta lidí musí závidět:)) Celý film bych označila jako takovou pohádku pro dospěle, ve které se každý najde a která potvrdí, že vždycky budou existovat jednooké čarodějnice.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

No teda TIME? BANTĚ?

Tenhle film je vážně bez chybičky. Nepatřím k typům lidí kteří opláčou každou kravinu ale u tohohle mi slzy tekly proudem. Tim burton je jedním z mých oblíbených režisérů a Ewan McGregor koneckonců hrál Obi-Wana tak mu přece nedám ublížit ... No asi takhle. Tenhle film vás vezme obrátí vás vzhůru nohama a po hlavě vrhne do takového světa ujeté fantazie z něhož by se zamotala hlava i samotnému baronu prášilovi. Film pro lidi, kterým se ještě nechce dospět ... ještě chvilku ...

Kdysi dávno