home
Věčný svit neposkvrněné mysli

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Jim Carrey je pro mě spíše symbolem pro různé potrhlé komedie, tady mě velmi překvapil. Samotná nadčasová zápletka filmu, kde je sci-fi vneseno ne tradičně do mimozemských, ale netradičně pozemských vztahů je úžasná. Není zbytečně moc komplikovaná, a právě to jí dodává svižnost, která je na tomto kousku to nejlepší.

25. května 2011
avatar uživatele
E Š
...
80 %

Skvelý film, ale nie najlepší.
Poznáte to, keď si pozriete úchvatný film a potom o ňom rozprávate všetkým známym, ale i tak si hovoríte, že vidieť raz ho stačilo a zopakovať si to nejdete? Tak asi taký dojem nechal na mne Večný svit nepoškvrnenej mysle.
Úchvatný film, ktorý odporúčam pozrieť si, ale ak po ňom nebudete mať nutkanie pustiť to znova, nič si z toho nerobte.

22. května 2011
avatar uživatele
50 %

Dal jsem tomu v průběhu měsíců tři šance a ani jednou mě ten film nepřesvědčil. Přiopilí technici se zhulenou sekretářkou jezdí Carreymu počítačem hodinu v mozku a nahání jeho vzpomínky, které se on snaží vehementně ukrýt. Do toho se v okně provalí bezvýznamný vymazaný poměr mezi sekretářkou a doktorem. Takhle pitomou epizodku jen tak nevidíte. Vše se bortí, maže, slyší se hlasy, otevírají oči, uspává se a končíme tam, kde jsme začali. Romantika? Carrey a Winslet? Emocionální dopad žádný, památnost žádná. Ztřeštěnina, která se pro svou divnost a jakousi tuctovou jinakost stala opěvovanou, ale průměrný výsledek to neovlivní. Nesourodá dějová změť bez pořádných hereckých výkonů, kde si Kaufman a Michel Gondry libovali v tom, jak to hezky složitě vypadá a jakou to bude mít jistě silnou pointu. Příběh o floutkovi, který si rozhodne smazat vzpomínky na ženu, která si je smazala na něj, ale v průběhu mazání si to rozmyslí. Vypravěčsky velmi slabé, nevýrazné, zapadnuvší. Je těžké dělat si názor na něco, co dokáže chvilkově zaujmout jen proměnlivostí vzpomínek a pak vás to vypustí pomocí nikam se nevyvíjející nudy. Film nemá ani pořádný závěr. Totální nezájem, který po roce a něco mohu konečně uzavřít.

25. dubna 2011
avatar uživatele
100 %

107 minut nezapomenutelné podívané

To byl jeden z nejpodivnějších filmů, co jsem doposud viděla. Byl geniálně provedený se skvělými hereckými výkony Kate a Jima. Fascinující originální námět a dokonalý konec. Z tak trochu chaosu se vyvine úžasný příběh s velmi zajímavou pointou. Nemůžu dát nic jiného než 100%. Opravdu, smekám kloubouk.

29. prosince 2010
avatar uživatele
60 %

Přišla jsem, viděla jsem...

Nejrůznějších filmů už jsem viděla poměrně hodně, ale něco takovéhoto fakt ne. Veřejně se přiznávám, že jsem to prostě asi nějak nepochopila...moc komplikací, zákrutů...prostě nevím. Hlavní myšlenka se mi líbila, ale celkově jsem spíš zmatená. Četla jsem celkem dostkrát, že se to pochopí spíše až napodruhé, ale nejsem si jista, že na to mám dostatek sil:) Když se nad tím zamyslím, tak to do sebe asi nakonec všechno zapadá...ale...divný příběh, divné postavy...divný film.

9. února 2010
avatar uživatele
60 %

Věčný svit neposkvrněné mysli jsem si teda představoval úplně jinak. Nevěděl jsem, co si pod tím názvem představit, ale když je uvedeno v podobných filmech Memento, pak se u mě vytvořila představa o napodobenině. Tedy, nemyslel jsem si naivně, že film bude úplně stejný, ale představa spočívala hlavně v mizerné paměti, která není schopna udržet něco delší dobu. Hned na začátku filmu jsem začal mít obavy, protože hrdina si něco pro sebe jako vypravěč říkal, a padla zmínka o tom, jak si na něco nepamatuje. Už jsem si říkal, hle! Nyní přijde scéna, kde se hrdina otočí a najednou si při rozhovoru s hrdinkou nebude pamatovat vůbec nic. Ještě, že se tak nestalo, ale každopádně začátek po pár minutách začal být také trochu komplikovaný, protože absolutně nesouvisel s počáteční scénou. Nicméně, jsem si také myslel, že se při filmu budu muset trochu soustředit. Nápad tohoto filmu je velmi pozoruhodný. Představa, že si zajdete do firmy, která vám vymaže paměť na určitou osobu, ráno se probudíte a ani nebudete vědět, že se něco před tím událo, je naprosto šokující. Ani se nedivím, že do role byl vybrán Jim Carrey, protože ten má zkušenost v šokujícím námětu v Truman Show. Nicméně, děj jako takový vůbec není tak složitý, jak se zdá. Je použit úplně stejný postup jako v Mementu a tato pravda mě dost znepokojuje. Film je založený na vzpomínkách, jenže v případě Neposkvrněné mysli to rozhodně nevyzní tak strašně komplikovaně jako v Mementu. Vracíme se postupně zpět ve vzpomínkách, ale idea nespočívá v tom něco se snažit pochopit, ale užít si ty romantické a ryze lidské události, a při tom si uvědomit, jak bláznivý krok dokáže člověk udělat. Já jsem se nenudil, ale měl jsem pocit, že film je trochu depresivní a tak trochu o ničem. Scény jsou pořád velmi nesrozumitelné. Zkrátka jinak než že se na film podíváte, to nepochopíte. Carreyho jsem viděl rád opět v nekomediálním filmu. Už ze mě zmizel dojem o naprostém imbecilovi z Ace Ventury a C. Winslet také zahrála dost odlišnou roli. Film bych doporučil hlavně ze strany obsazení, ale z hlediska děje ani ne.

11. září 2009
avatar uživatele
50 %

Já se těšil, jak si zapřemýšlím, jak budu udiven a jen zírat na tu nádheru. Jenže nedokážu překousnout, jakým způsobem je film vyprávěn. Jistě, promyšlenost je zjevná. Vážně vám to nasadí brouka do hlavy a na papíře takřka bezchybné. Vymazání paměti, tápaní, následné poznávání..Oscara za scénář plně chápu. Co ale nechápu je, čím si toto dílo vysloužilo takové kladné přijetí. Asi mám jiný vkus, protože prostřední část a i začátek jsou úděsně ničemné. Iluze, které na vás doléhají, by se dali přenést mnohem povedenějším způsobem. Takhle jsem se akorát ustavičně díval, kolikátá běží minuta. Michel Gondry, tohle jméno jsem málem vynášel do nebes po "Prosíme přetočte". Měl jsem ho za pana „nevšedního“ a svojí pověsti také dostál, bohužel pro něj, tu nevšednost používal až moc. Ne že bych se v tom nevyznal, jenom jsem měl dojem, jakoby neuměl nic jiného. Samé nejasné, rádoby tajemné výjevy. Jenom zkoumání myšlenek, působící sourodě, avšak divně. A vadilo mi taktéž pojetí romantiky. Hlavně ve vedlejších linkách. Rob a Carrie byli celkem zbyteční a problémy Mary mě ani trochu nezajímaly. Jenom se tím odváděla pozornost… Ovšem vše se mohlo zvrátit… Geniální díla totiž pochopíte až po vysvětlení, jejich genialita vězí v tom, že tomu valnou většinou času rozumíte jako koza petrželi. Ale já (a podle mě i hodně jiných), jsem tušil nevyhnutelné. Druhé Memento nenastalo. Ano, nádherné Memento. To bych doporučil místo Svitu. Je lepší v každém ohledu… Pro Svit jsou spásou akorát herci. Kate Winslet je moje favoritka, umí skvěle vystihnout pocity a sdělit nám je díky své nenapodobitelné mimice. Zaslouženě čtvrtá nominace. A v uvozovkách ten druhý, Jim Carrey, na Kate neměl, což ale neznamená, že byl špatný ba naopak, taky pozoruhodné. Tak nevím, abych se někdy díval znovu, se mi zdá neproveditelné. Zaujalo, nedojalo… Točí se lepší kousky…

26. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

Velmi působivé:)

Musím se přiznat, že ze začátku jsem byla z filmu značně zmatená a koukala jsem s otevřenou pusou co se to tam vlastně děje?:-O ale časem jsem vše (zhruba) pochopila a došla mi ta úžasná promyšlenost tohoto díla... Ačkoliv je film opravdu záludný a složitý,vychutnáte si jeho sledovájní až do konce. Nikdy bych neřekla, že Jim Carrey mě v nějakém filmu zaujme jako právě tu. Vážné role mu jednoznačně sedí..dokonce jsem si říkala, že poprvé mi ve filmu připadal sexy:) Kate Winslett taktéž výborná... Herci ve vedlejších rolích už mě tak neohromili,ale byli fajn.... Každopádně se na film musím podívat minimálně ještě jednou, konečně v původním znění a naplno si vychutnat atmosféru a promyšlenost tohoto mistrovského díla...

17. dubna 2009
avatar uživatele
Meky
...
60 %

***

Mně teda tento snímek nijak zvlášť mysl neposkvrnil! Není to nic převratného a za pár dní ani nebudu vědět o co šlo. Začátek se nevyvíjel špatně, ale po následném oťukání dvou hlavní aktérů přišlo něco co my teda do toho filmu nesedlo. Vymazávaní paměti! No to je teda kravina... Průběh toho procesu byl nudný a chaotický, skoky z mysli a zase do mysli, z minulosti zase zpátky - toť největší krize filmu!! Jediné co mě zaujalo, byli herecké výkony. Hlavně Jima Carreyho a Kate Winslet! Ti byli báječní, prostě jak se říkalo ve filmu - roztomilí! Kirsten Dunst zahrála taky docela dobře svoji nenápadnou roli. Ale jediným rušivým elementem byl pro mě Elijah Wood! Ne jen, že hrál trošku slizkého "hajzlíka", ale já jsem možná trochu vůči němu zaujatý. Nemám ho rád, nelíbil se mi tady, dokonce ani v LOTRu a to je co říct!

10. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Mysl

Todle je film, které mu nechybí nic. Já osobně tenhle film řadím, jako jeden z mých nejoblíbenějších a mohl bych se na něj dívat doslova pořád do kolečka. Strhující hudba, která donutí pustit slzu. Perfektní herecké výkony všech herců. Brilatní kamera, nápad a scénář. Naprosto užasné myšlenky a nápady. Je tam všeho nej, že není ani možné, že se to povedlo tak krásně poskládat do dějové linie. Strhující scény a závěr. Dlouho bych zde rozebíral příběh celého filmu, ale kdo má rád Film s velkým F, tak si myslím, že by mu ten to snímek neměl chybět v jeho shlednutí... Dal bych mu 200%, takový to snímek není natočen každý den...

15. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

vsetko nakoniec do seba dokonale zapada..kazdy ma tu svoju zivotnu lasku urcenu a najde si ju kdekolvek..vyborne spracovanie neobycajneho pribehu..skvele herecke obsadenie..jim carrey je minimalne tak dobry v dramach a vaznych veciach ako v komediach.

25. září 2008
avatar uživatele
100 %

Síla

Teď jsem film dokoukala a musím uznat, že byl opravdu silný a zajímavý. Skvěle provedený příběh a herecké obsazení. Nádhera.

14. července 2008
avatar uživatele
90 %

Musím říct, že jsem se v tomhle filmu docela našla. Konkrétně v postavě Clementine. Jim Carrey zde ukázal, že dokonce umí hrát a Kate Winslet byla okouzlující. Ačkoliv vám sledování možná přijde trochu unavující, rozhodně ne nudné. Scénář je povedený, námět originální a režie víc než dobrá. Někdy se určitě podívám znovu. 90%

14. července 2008
avatar uživatele
100 %

To je milé... Chtěli by jste také?

Až takhle propracovaný, zamotaný, milostný příběh jsem opravdu nečekal. Byl jsem vedle už jen z toho, že titulky začaly po čtvrt hodině, ale pak to opravdu začíná, byl jsem vážně krásně v příběhu zamotaný. Nevěděl jsem co je realita co 'výmaz'. Nebudu dál nic psát, protože tohle nedokážu popsat. Je to jednoduše nádhera, kterou musíte vidět, byl to prostě zážitek po všech stránkách.

19. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Excelentní snímek, který nestačí vidět jenom jednou a i po několika shlednutích v něm člověk nachází pořád něco nového..

10. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Další z perfektních filmů scénáristy Charlieho Kaufmana. Opět dokonale propracovaný příběh, který si hraje emocemi, absurditou a genialitou. Tady se navís opírá o špiškové horce v čele s Carreym, Winslet a Dunst. Příběh je opět zvláštní, překvapivé, ale nenucené finále není zjeveno jako šok, naopak Kaufman dává dost nápověd k tomu, aby na pointu divák přišel sám. Přesto ale neměl pocit, že ho konec nepřekvapil. Děj plný emocí postupuje vpřed a střídá tíživé a depresivní scény s těmi hřejivými tak, že to nepůsobí nuceně nebo neuceleně. Skvělá režie drží pohromadě sci-fi zápletku, aniž by se děj zdál přehnaný nebo naopak nevyužitý. Věčný svit se povedl tak, jak jen mohl a je to právem jeden z nejlepších filmů (nejen) našeho tisíciletí. 95%

19. března 2008
avatar uživatele
100 %

Velice zajímavý a originální snímek, který člověk musí zhlídnout dvakrát, aby mu došly všechny souvislosti, občas je trochu těžké se v tom vyznat, zvlášť v prostřed filmu. Moc se mi líbil konec filmu a způsob, jak roli zvládla Kate Winslet. Obzvlášť vtipná a povedené scéna je, když se Joel vrátí do doby, kdy mu bylo 6 let.

17. března 2008
avatar uživatele
100 %

Úžasný

Po prvním shlédnutí jsem zůstala s pusou otevřenou a s rozpačitým dojmem.............po druhém shlédnutí SUPER. Jim Carrey, kterého jsem znala z některých stupidních komedií, se úžasně předvedl v jiném světle a je naprosto vynikající. Já řadím film mezi mé oblíbené a dávám 100% ....

9. března 2008
avatar uživatele
pier
...
50 %

Věčný svit neposkvrněné mysli

Skvělé herecké výkony Kate Winslet i Jima Carreyho...zbytečně dlouhý proces mazání paměti...trochu chaotické skoky v čase.... ve filmu sem se vůbec nedokázal orientovat a v první polovině filmu jsem dokonce usnul to svědčí o opravdu dlouhé pasáži kde se nic neděje...Opravdu se nedá na filmu pochytit nic světoborného kromě těch hereckyých výkonů...Nicméně na mě film zapůsobil, ale to je opravdu málo u filmu kde si zahráli velcí herci...No nevím možná při opětovném shlédnutí to uvidím jinak...Zatím nemůžu dát víc než...

20. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Tak co ktomu filmu říct!?Jedním slovem ZNIČUJÍCÍ, STRHUJÍCÍ...PROSTĚ ÚŽASNÉ!Na tomto filmu je dobré snad vše na co si vzpomenete....je to těžce originální téma - tudíž scénář, kamera, střih, hudba, atmosféra, herci....prostě a jednoduše si tuto podle mě již klasiku nesmíte nechat ujít...!!Jim Carrey...je absolutně úžasnej...stejně jako okouzlující barvovlasá Kate Winslet..!!A ikdyž se možná divák malinko může stratit(mě se to nestalo) ten film Vás přivrtá k židly a vážně Vám nedá vydechnout!Pro jisto jistá....

18. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Tento film byl rozhodně zajímavý, ačkoli jsem ho viděla vícekrát, nejsem pořád schopná říct co tím autor zamýšlel. Ale mít možnost si z mysli někoho odstranit?? Proč ne...

2. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

ano, tento film JE komlikovaný. Mě osobně se dost líbí, představte si sem tam nějakej výmaz, hodilo by se to. Tento zasahuje hodně do psychiky, proto ho možná někteří nestíhají. Mě to poprvé dělalo, také problémy. Toto se musí vidět tak pětkrát, no.
Mínus 10 za ty komplikace

30. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Trochu chaos

Vlastně ani nevím, jak tenhle film ohodnotit. Moc se mi líbil, ale je velmi zvláštní a s ostatními filmy se moc srovnávat nedá. Herecký výkon J. Carreyho byl opravdu skvělý, ukázal, že umí hrát i v jiných filmech než v komediích. I K. Winslet byla výborná, ale od ní jsem ani nic jiného nečekala :) Jinak děj je ze začátku dost chaotický, aspoň já jsem v něm dost tápala a myslím, že se na něj budu muset podívat znovu, abych ho lépe pochopila. Ale jinak hezký, nekýčovitý film.

21. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

Dosť chaosné

Dej filmu je dosť zložitý takže človek musí dávať fakt pozor aby mu nič neuniklo. Mám rád filmy takéhoto typu kde nikdy nemôžete presne vedieť ako sa to všetko skončí. Aj keď tu to bolo trochu predvídateľné. Chvíľami bol film tak trochu zdĺhavý. Hlavní hrdinovia neustále neustále utekajú z myšlienok, ktoré sa vymazávajú a snažia sa ukryť v iných myšlienkach, ktoré vymazané byť nemajú. Vznikajú tak rôzne komické scénky ale ako hovorím, keď sa to už po niekoľkýkrát opakuje začne to byť nudné. Čo sa mi páčilo bolo, že Jim Carrey hral konečne nejakú normálnejšiu postavu než boli všetky tie predchádzajúce kde sa správal jak magor. Celkový dojem z filmu mám dobrý ale neviem či by som ho túžil vidieť ešte raz. Možno tak za pár rokov ale skôr nie. Preto 70%.

17. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Amazing

Tento film ani nedokážu zařadit do nějaké škatulky. Viděla jsem ho teprva včera, tak o tom musím ještě popřemýšlet a podívat se na něj znovu. Každopádně je to jeden z nejzajímavějších filmů co jsem viděla. Jim Carey mě překvapil, že dokáže hrát i "normálního člověka" a Kate ta je skvělá vždy a je to i moje nejoblíbenější herečka. Prostě skvělý film se skvělou zápletkou.

2. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Každý režisér, scénárista či spisovatel má obvykle v hlavě jednu myšlenku či nápad a ten se pokouší aplikovat v tom, co píše apod. Když si vzpomenu na "Nauku o snech" nebo "V kůži Johna Malkowiche", nemůžu se odprostiti od představy, že pan Gondry se prostě rád hrabe lidem v hlavě!:-))) Co musím opravdu ocenit, je bezpočet rozličných nápadů v každém z jeho filmů.

Michel Gondry je můj člověk:) Nemám ráda romantické filmy, proto jsem bála, co mohu očekávat od filmu, kde zdánlivě hlavní zápletkou je vztah mezi dvěma mladými lidmi. Naštěstí je to ale jeden z těch filmů, kde je láska zapracována v tom hezčím smyslu než na bázi dlouhých pohledů.

Také mě konečně přesvědčil Jim Carry, že je herec. Z něj jsem měla největší obavy, ale mile mě potěšil. Nesmím opomenout jeho něžný protějšek - impulzivní "slečnu tisíckrát jinak", podala opravdu úžasný herecký výkon. Díky ní dostal příběh tu správnou šťávu života.

Člověk si uvědomí, že co je mu dáno osudem, ho nemine, ať už se tomu pokusí vyhnout jakkoliv. To je podle mě poselství filmu. Už jenom proto, že citát, který obsahuje název filmu, nemůže být ničím jiným, než hlavní myšlenkou.... "Jak šťastný úděl vestálky, již ničím vinit nelze.
A svět již zapomíná, ba možná zapomněl.
Je věčný svit neposkvrněné mysli,
v níž každá modlitba je vyslyšena a každé přání odloženo." (Alexandr Pope)

18. listopadu 2007
avatar uživatele
30 %

Neposkvrněná mysl

Kdybych měla jedním slovem shrnout celý film, tak by to bylo slovo... zvláštní. Není to tím, že bych děj nepochopila, ale spíš tím, o čem byl a jak to bylo zpracováno. Nijak mě nezaujalo to, jak se režisér pitval v Joelově mysli. To je ale můj problém, protože o tom vlastně celý ten film byl. Od celého filmu jsem očekávala úplně něco jiného a hlavně jsem od něho očekávala mnohem víc. Ale abych pořád nekritizovala.... Jim Carrey mi tady dokázal to, že umí dělat i něco jiného než jen ty svoje hrozný ksichty.

29. září 2007
avatar uživatele
70 %

Originální a velice zajímavý film se skvělými hereckými výkony. Jen u mě nevyvolal skoro žádné emoce. Škoda. Lepších 70

28. září 2007
avatar uživatele
90 %

Kdo viděl Being John Malkovich věděl že může čekat něco výjimečného. Stalo se. Vizuálně velmi vydařené přinášející zvláštní pocit nějakého tajemna a zároveň důvěrně známé životní situace. Nebudu zbytečně pět chválu na Kate Winslet o které nikdo nepochybuje ale nezvykle umírněné a sugestivní herectví Jima Carreyho je to co bych uvedla jako největší přednost. Je vidět že rádoby bláznivé role mu sice jdou ale rozhodně je v něm víc. Zklamala mě Kirsten Dunst, od které jsme se ničeho nového nedočkali. Michel Gondry natočil milý, barevný a chytrý film, který Vám jen tak z hlavy nevypadne.

28. září 2007
avatar uživatele
60 %

Zklamání

Jima Carreyho nemám jako herce ráda, tady mě svou netradiční polohou umu překvapil, ale že bych ho žrala, to rozhodně ne. Naopak Kate Winslet mám z těch mladých hereček spolu s Cate Blanchett nejraději, ale že by to byla bůhvíjaká role, to podle mě ne. Kirsten Dunst taky nemusím, Elijah Wood - no kdyby nebylo Pána prstenů, tak po něm asi ani pes neštěkne. Na to, jak je to cenami ověnčený a vychvalovaný film, to žádné terno není a zklamal mě. Musela jsem se dívat natřikrát, protože jsem se celkem nudila. Ono nápad to je krásný, hlubší myšlenku to taky má, ale co z toho, když vás to nudí a zpracování se prostě nepovedlo?

28. září 2007
avatar uživatele
90 %

Nashledanou

Ze začátku filmu jsem o něm pochybovala. V hlavní roli jim Carrey, který je obsazován do komedii. Nakonec mě tento film překvapil, hlavní role byla dobře zahraná. Potrhlá Clementine pokaždý s jiným přelivem vlasů. Najednou si člověk uvědomí, že vzpomínky jsou největší poklad pro člověka, bez nich bychom byli jen vysátými loutkami.... a ještě každý není dokonalý.) Koukněte se na to.

28. září 2007
avatar uživatele
60 %

No upřímně mě tenhle film mi moc nesedl. Zápletka je sice originální, ale než jsem se v tom orientovala tak už byl konec. Celé to bylo poněkud ponuré. Herci mě taky neuchvátili. Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli se mi to líbilo nebo ne. Ale spíš asi ne...

15. září 2007
avatar uživatele
60 %

Třikrát jsem se na ten film musela dívat, než sem ho pochopila. Není to nakonec tak špatný film, jak se mi zdál poprvé, vlastně je to jedinečný film s originální tématikou, přesto se mezi moje oblíbené nezařadil.

13. srpna 2007
avatar uživatele
40 %

"K filmu napsalo názor 30 uživatelů s průměrným hodnocením 95,7%", vezmu to zkrátka, moje hodnocení - 40%. Proč? Skvělá látka a tak úděsně nudně zpracovaná až hanba. Jistě, myšlenka zajímavá, ale za myšlenky se stovky nedávají. Jim? Nevýrazný. Kate? Výrazné jen vlasy. Kirsten? Lehce suplovatelná. Elijah? Trapný. Ostatní méně známí herci - nezajímaví. (Chcete opravdu dobrý film s Jimem Carrym? Podívejte se na Muže na měsíci. Ve Věčném svitu nedospěl, jen nevtipkoval.)

30. června 2007
avatar uživatele
100 %

100% 100% 100%

Takhle si představuji romantický příběh! Vím, že je to skoro v každém příspěvku tady, ale musím pochválit Jima, který Joela zahrál absolutně parádně! Sice jsem ze začátku byla skeptická, přece jen mám Jima zafixovaného do rolí komiků, ovšem tohle byla velmi příjemná změna. Zdálo se mi, jakoby v Joelovi dospěl. Opravdu skvělý film, myslím, že si nezaslouží nic jiného než 100%. Katka Winslet byla taky skvělá a dohromady byli nejskvělejší! :-)

8. června 2007
avatar uživatele
90 %

Sám o sobě jsem si myslel, že jsem celkem vnímavý, ale chyba lávka. Až na druhé skouknutí se mi to vlastně jakž takž podařilo rozluštit. Scénář je opravdu téměř bizarně geniální a Gondry mu dodává jisté kouzlo v podobě vizuální stránky filmu. Kate Winsletová dlouhodobě patří na špičku jak evropských, tak světových top hereček a Jim Carrey působí příjemně a hraje velice dobře. Je to zkrátka taková nekonvenční romance s osvěžujícím scénářem. Možná ne každému to sedne, ale pokud ano, tak to bude doznívat celkem dlouho.

25. dubna 2007

Nejkrásnější a nejlepší film roku. Mezi nominovanými na Nejlepší film mi bohužel nějak unikl. Akademie ztrácí dech.

29. března 2007
avatar uživatele
dris
...
100 %

Geniální

Věčný svit neposkvrněné mysli je jeden s nejlepších filmů co jsem ve svém krátkém životě viděl.! Zlatá soška za nejlepší scénář je v těch pravých rukou. Protože právě děj je na filmu to nejlepší, způsob jakým uchopil scénář Kaufmana Gondry je prostě geniální a nepřekonatelný. Jelikož jsem trošku nezvykle viděl Věčný svit až po Nauce, nechápu jako Gondry mohl natočit Nauku. Ve Věčném svitu, jsou sny uplně perfektně udělané, propracované a efektně skvěůe udělané. Když k tomu přidáme těch pár zvratů, ale hodně zásadních zvnikne doopravdy zajímavý, a do posledního detailu, propracovaný film, který má naprosto užasný scénář, uchvatnou režii. A to by asi dobrému filmu stačilo, ale Věčný Svit má ještě něco navíc a to skvělé herecké výkony. Bylo tam plno skvělých hereců jako: Kirsten Dunst, nebo Elijah Wood, ale dvojce hlavních hrdinů je prostě nepřekonatelná. Zmatený Jim Carrey roli zahrál bezchybně i když už sem si ho nedokázal představit v jiné roli, než v roli komika. Řekl bych, že před natáčením to byl docela velký risk obsadir Jima, ale vyplatil se. A potom užasná a nezapomenutelná Kate Winslet, která hrála doopravdy skvěle!!! Když tohle všechno sečtu není jiná možnost než 100%, ale hlavně zařazuji tenhle film mezi mé nejoblíbenější a nejlepší filmy co jsem kdy viděl.

15. února 2007
avatar uživatele
100 %

Z Věčného svitu máte na konci takový zvláštní příjemný pocit. Michel Gondry stvořil opravdu zajímavý (líbila se mi neustále objevující se modrá a oranžová) film, který je vizuálně moc hezky zpracován, který se vás dotkne. Osud Clementine a Joela vám vůbec není lhostejný. I když dějové roviny se mi občas dost zamotávaly. Film, který rozesměje i rozesmutní.

20. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Whoa...

Už jen to, že je to celý dělaný klasickejma efektama a ne počítačem je kouzelný. Scénář, jako každej jinej Kaufmanovo, super, herecký výkony taky super (Jim se vážně vytáh), muzika ještě víc super a kamera nejsuper. Nádherný byly i jednotlivý detaily Joelovy bortící se mysli (viz scéna v knihkupectví s mizejícími názvy).... No, prostě SUPER :)

27. října 2006
avatar uživatele
90 %

Velmi originální,neotřelá a po všech stránkách půvabná filmová hříčka.Film od vás vyžaduje intelektuální spolupráci,takže ho rozhodně nemůžu doporučit lidem,kteří by si u něj naopak chtěli po této stránce odpočinout.Hrátky s časem se ve filmu mohou docela jednoduše zvrhnout v pěknou stupiditu(kolik takových jsem už bohužel viděla!),ale tady vše zůstalo přísně logické,což potěšilo mou matematicky založenou duši:-)Krásné je i vizuální zpracování,ve kterém tentokrát není ani stopa po digitálních tricích,což v dnešní době,tímto přehlcené,fakt potěší.V neposlední řadě musím pochválit i herecké výkony.Kate Winslet mě ani tak nepřekvapila,protože u ní jsem precizní výkon očekávala,spíše jsem byla potěšená Jimem Carreym.Ty tam zůstaly jeho šílené škleby z komedií a člověk si mohl vychutnat jeho civilí herectví.Velm,i příjemní byli i Kirsten Dunst a Eliah Wood.Kaufman a Gondry prostě opět dokázali,že zatraceně umí!

25. října 2006
avatar uživatele
100 %

Zajímavý

Velmi zajímavý a poutavý film. Spousta nečekaných věcí a dost dobrý konec. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Dobří herci. Zajímavý a ne moc obsazovaný děj. Prostě a jednoduše - Věčný svit neposkvrněné mysli.

25. října 2006
avatar uživatele
100 %

...

Podle mě je to naprosto úžasnej film...Prolínání Joelových vzpomínek a současnosti nemá absolutně chybu a výkon Jima Carreyho je úchvatný...nikdy jsem si nemyslela, že by mohl hrát i nějakou vážnou roli. Párkrát jsem se i zasmála, takže doporučuju všem.

15. října 2006
avatar uživatele
90 %

Zmatek nade vše

Matoucí úvod a vlastně celý děj filmu. Dlouho se rozkoukáváte a někteří se za celý film nerozkoukají. Film je nutné velice pečlivě sledovat a skládat si pro sebe jednotlivé dílečky tak, jak mají (a jdou) za sebou. Po strhujícím závěru filmu, kdy čekáte poslední díl, který nakonec nepřijde, zůstanete s otevřenou myslí a přemýšlíte...

11. září 2006

Jim opět ukázal, že je schopen i reativně charakterní role. Film jsem musela vidět dvakrát, abych vůbec jakž takž pobrala všechny souvislosti a deatily, výsledkem mé snahy a stoprocentní pochopení je můj 90ti procentní zážitek. Skutečně neotřelý film se skvělým nápadem.

3. září 2006
avatar uživatele
100 %

Úžasné....

Tak tohle je fakt něco......od úvodní mně velmi sympatické melodie až po konec...... Každého z nás už jistě napadlo vymazat si pamět, nebo jen kousek z ní, nebo jen NĚKOHO...ale koho by napadlo se v samotném procesu vymazávání snažit o udržení všech štastných vzpomínek? Tak jako film, tak jako kniha....Jimovi se ukazovaly všechny ty krásné vzpomínky před očima a najednou zjistil, že o ně nechce přijít. Kdo by taky chtěl? Je to věc, kterou má každý z nás v sobě, ale často si ji jen nepřipouštíme a snažíme se ji utopit. I když pro dobro věci, tak je to škoda...Kate Winslet mě mile překvapila, stejně jako J. Carrey. Bylo těžké představit si ho v dramatu, ale bylo skvělé se na něj potom dívat. Dávám 100

1. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Muž ve vlastní hlavě

Po Muži na měsíci a záporákovi v jednom z dílů Batmana je tohle 3. Jimova vážná role. Skvěle je vybraná Kate Winselt, která dokazuje, že zahraje jakkýkoliv žánr i Elijah J. Wood. Ten se zase snaží dostat ze škatulky hobitího hrdiny a musím říct že (nejenom díky tomuto filmu) mu to jde dobře. Filmy a hry s vymazáváním paměti jsou staré, ovšem toto je nový pohled, tady se někdo na poslední chvíli rozhodne, že vzpomínky smazat nechce. To myslím ještě nikde nebylo. Většinou je to tak, že si někdo nechá vymazat paměť, a pak utíká před věcmi, které před vymazáním prováděl. Tady ne. Proto 100.

24. července 2006
avatar uživatele
100 %

To, že jsem si až na druhý shlédnutí ujasnila některé pojmy, můj dojem zůstal naprosto stejný. Byla jsem bez dechu. Je to vyjimečný film s vyjimečnou zápletkou.

8. června 2006
avatar uživatele
leba
...
100 %

Odsúdené spomienky..

Jim Carrey si tentokrát nezahral rolu nudného komika a konečne ukázal svoje herecké kvality, prostredníctvom postavy Joela. Pre iných je tento film možno veľmi chaotický a preto ho spočiatku zavrhnú. No mňa na tomto filme zaujala práve táto zamotanosť. Donútilo ma to k tomu , aby som si tento film pozrela viackrát a došla som na to, že to vôbec nie je až tak zamotané a všetko so sebou navzájom súvisí. Nie sú takéto filmy najlepšie? Také, ktoré nás donútia sa nad tým filmom trochu zamyslieť? Veľmi sa mi páčili zábery s útržkovitými spomienkami (najmä z Joelovho detstva) a samozrejme aj postava herečky Kate Winslet. Odporúčam si vypočuť soundtrack k tomuto filmu. Hlavne song od Becka- Everybody's Gotta Learn Sometime:)

28. května 2006
avatar uživatele
100 %

Dívejte se a žasněte!

Filmy podle scénáře Charlieho Kaufmana patří vždycky k nadprůměrným. Věčný svit neposkvrněné mysli je bez nadsázky jeho nejlepším počinem. Krásný příběh o tom, že osudu se prostě nelze vyhnout ani vymazáním vzpomínek ze své paměti. Kvalitní nejen svým námětem, ale i herecky: Netradiční a úžasný Jim Carrey, správně trhlá Kate Winslet (nominovaná za tuto roli na Oscara), trochu psychopatický Elijah Wood, zasněná Kirsten Dunst a čím dál lepší Mark Ruffalo. Trochu netradiční romantický příběh, ale o to víc si ho budete pamatovat.

30. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Zvláštní

Bylo to hodně originální a zajímavý, film tohoto stylu se moc nevidí. Děj je občas dost zamotaný, ale to mi nevadilo, nápad na mě zapůsobil a herecké obsazení se dost povedlo, Kate Winslet je čím dál lepší herečka.

18. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Nedefinovatelné

Tenhle film mi přišel hodně divnej a viděla jsem ho před čtvrt rokem.Když na to vzpomínám teď, tak si řikám, že to nebylo zas tak špatný.Vlastně naopak to ve mně zanechalo hlubokou stopu.Takže za to nedefinovatelné cosi a trhlou Clementine dávám 80%

1. prosince 2005
avatar uživatele
70 %

? ...

právě jsem se dodívala.. a rozhodla jsem se vyšít svůj názor horkou jehlou.. jsem z toho filmu trochu zmatená.. vůbec nevím, co si myslet.. musím ho teprve pomalu strávit.. vlastně ani nevím, jestli se mi líbil nebo ne.. ale asi jo.. podruhé se na něj však s největší pravděpodobností nepodívám..

26. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Enjoy it ...

Nádherný film. Zatiaľ najlepší film od scenáristu Charlieho Kaufmana (teda nevidel som ešte Human Nature). Už len tá myšlienka, že sa pohybujete vo svojej mysli, myšlienkách a narážate do samého seba (samozrejme len ako myšlienka). Jednoducho to treba vidieť. A možno aj viackrát aby ste si skutočne užili hlavnú myšlienku.Teda ja som to pochopil aspoň tak, že sa nemáte pozerať na svoj život iba z tých zlých stránok. Človek má tendenciu skutočne si pamätať väčšinou to ZLÉ, čo sa mu v živote stalo. A až keď Joel začne prichádzať o to DOBRÉ,čo sa síce stalo, ale už na to zabudol, uvedomí si,čo robí a či to skutočne chce. Krásne potrhlý film s vynikajúcimi hereckými výkonmi, jednoduchou a zároveň tak vynikajúcou hudbou Johna Briona (pravdu povediac OST som počul skôr ako som videl film) a dokonalým strihom a efektami. Film je rozprávaný od konca ale z rôznymi odbočkami a návratmi, takže pri sledovaní žiadne obracanie hlavou, lebo každá sekunda filmu je vzácna. Enjoy it ... stojí to za to.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

To som mohla čakať!

Neviem, prečo som bola prekvapená...vlastne viem! Sú autory, režiséry, herci, ktorí vás vždy vedia prekvapiť. Myslíte si, že poznáte "nepoškvrnenú myseľ " Charlieho Kaufmana? Tak čakajte na jeho ďalší scenár a zmierte sa s tým, že ste sa mýlili. Celkovo skvelý film, ja osobne držím palce na Oscaroch.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Pod povrchem...

Pod povrchem tohoto neobyčejného filmu to vře dalšími myšlenkami, ději, fantaziemi a nekonečným prostorem našeho podvědomí. Oba herci si excelentně sekundují. Super film a prostě něco nového.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

...

díky tomuhle filmu jsem si uvědomil, jak moc bych si měl vážit vzpomínek na člověka kterýho mám rád.. .a jim zas po delší době ukázal že neni jenom pouhý komik a i skvělej herec:)

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
100 %

.........................

Jim Carry zde hrál jinej typ, než hraje normálně, ale hrál to skvěle. Ovšem k filmu: Moc se mi líbil. Byl psychologickej a hodně na mě zapůsobil. Skvělý nápad a výborně spracován. Člověk si po filmu uvědomí, jak důležité jsou vzpomínky. Nevím, jestli by se na to člověk díval vícekrát, asi ne, ale považuji to za jeden z nejlepších filmů.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

What???

Tento film mě fascinoval.....jeho scénář je skvělý a obsazení herců ještě lepší.....opravdu se mi moc líbil.....Jako psycho je to až moc good

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Musím přiznat, že...

díky tomu všemu humbuku kolem filmu, ódám, které na něj pěli kritici, a Oscarovi za scénář mne výsledek docela dost zklamal (opět). Zřejmě jediné, kvůli čemu měl Věčný svit trochu šmrnc a vyloženě jsem se u něj nenudila, byla Kate Winslet a její vlasy. Že by byl scénář nějak úchvatný a hýřil zapamatovatelnými scénami? To mi přišlo mnohem vtipnější V kůži Johna Malkoviche!!! Scenáristický Oscar většinou - narozdíl od toho hlavního či hereckého - skutečně vypovídá o vysoké kvalitě filmu a myslím si, že mnohý film, který je jím obdařen, byl v daném roce pokud ne nejlepší anebo nejoriginálnější, tak alespoň na pomyslném druhém místě. Opakuji se asi, ale přesně to byl případ L.A. - Přísně tajné, Obvyklých podezřelých ad. V poslední době to nějak přestává platit (viz např. Bokovka - podle mě nic moc) - a pro mne je toho Věčný svit... dalším důkazem. Hlavní myšlenka je ale zajímavá: dva lidi v sobě najdou zalíbení, i když se sobě už znechutili a nechali se vymazat z paměti. A jdou do toho znovu, i když vědí, jaké mají chyby a co jim za chvíli začne vadit... Konec to mělo hezký

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Jim Carrey

Zajímavý nápad, který je skvěle zpracovaný. Už dlouho mě tak žádný film neoslovil. Úžasně romantický.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Originalita každým coulem

Tak nad tímhle počinem žasnu ještě nyní. O originalitě scénáře netřebe dlouho hovořit. Jim Carrey dokázal jak svkěle dokáže zahrát i vážnou roli, Elijah ukázal zas svoji horší "nefrodovskou" postavu. Na tomto filmu se muselo vyřádit dost lidí, včetně lidí při tvorbě soundtracku..

Kdysi dávno
avatar uživatele
D-zo
...
100 %

bomba 200 %

je to dokonalej film musíte si ho pustiom možná znova abyste to úplně pochopily,ale kate winslet byla skvělá a celej film je perlou.

SKVĚLÁ hudba

Kdysi dávno
avatar uživatele
TJ
...
100 %

...

Charlie Kaufman prostě umí vymyslet zázraky, Michel Gondry tyto zázraky přenést na plátno a Jim Carrey s Kate Winslet umí zahrát tak, že i největší skeptik uvěří… Velmi zvláštní a zároveň neokoukaný námět, velmi zajímavé zpracování, velmi emocionální film.

Kdysi dávno