home
Vaterland - Lovecký deník

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Mě tenhle snímek velmi zaujal. Zpočátku se zdál normálním snímkem s normálním dějem, ale posléze se začala uplatňovat ona fantastičnost, které se mi vzhledem k době nechtělo věřit, ale přesto mi to nějak absurdní nepřipadlo. Spíše mi toho přišlo málo, a některé věci, hlavně konec, jsem dost nepochopil. Myslím, i když s tím málokdo bude souhlasit, že tento film by měl být "dopracován" dalším dílem.

20. října 2009
avatar uživatele
30 %

Lovecký deník

Chtěla jsem se zase po dlouhé době kouknout na nějaký český film a když tohle běželo v televizi, byla to jasná volba. A ejhle! Děs. Ten film se mi vůbec nelíbil, byla to nuda, člověk nijak nesplynul s postavami, které mi připadaly opravdu divné. Někteří herci mluvili, jako by pocházeli z pomocné školy. Teda nevím, jestli to náhodou nebyl zájem, ale sympatie u mě rozhodně nevyvolali. Celý film nuda a jenom jsem se těšila na konec a měla jsem co dělat, abych to rovnou nevypla.

20. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Karel Roden

Na film jsem se těšil a možná i kvůli velkému očekávání jsem byl zklamaný. Děj nebyl zábavný a i když dobře natočený, tak na mě působil jako dílo neherců.

19. ledna 2007
avatar uživatele
0 %

Pane bože

Ještě pořád čekám, co češi natočej za kravinu. Tohle byl film naprosto oničem, s debilním konce a navíc nikdo z mého okolí nepochopil, o co v něm vůbec šlo.

7. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Zvláštní film. Určitě na české poměry. Film určitě nepochopíte napoprvé. Je v něm hodně náznaků. Hodně se mi líbil, určitě nejlepší český film toho roku.

4. prosince 2005
avatar uživatele
20 %

Dost drsný horor!!!

Tenhle film důrazně nedoporučuji všem, kdo zrovna nemusí lekačky a kdo mají špatné spaní i z obyčejného thrilleru. Zřejmě jsem udělala chybu, že jsem si před zhlédnutím filmu na videu znovu nepřečetla obsah a recenze, protože jsme byla velmi nemile překvapena tím, co se z filmu vyvrbilo. A to skutečně odpudivý mysteriózní horůrek, ve kterém běhají podivné bytosti, hraje mrazivá hudba - a to všechno je skloubené tak, že slabším povahám (jako mně) může být z filmu až opravdu mdlo. Na české poměry je to sice zajímavý počin (dobré výkony, skvělá výprava a atmosféra starých časů), ale že tomuto filmu někdo dal statut celovečerního filmu, to moc nechápu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

...

vaterland je film dost zvláštní.. .musim přiznat, že jsem ho dokoukal až na třetí pokus, páč prokousat se první polovinou je dost obtížný .. teda aspoň pro mě.. .vyžaduje hodně pozornosti, ale když se mu jí dostane, odmění vás svou neopakovatelnou a - na českej film - opravdu unikátní atmosférou.. .i když si já osobně myslim, že to jediný plus pár záběrů na kostrouny je největší pozitivum filmu, bez toho bych se tim filmem neprokousal vůbec..

Kdysi dávno